“Seferihisar’ın ilk proje okulu” - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

29 Kasım 2022 - 18:34

“Seferihisar’ın ilk proje okulu”

“Seferihisar’ın ilk proje okulu”
Son Güncelleme :

08 Haziran 2021 - 11:30

240 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak “Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” Uluslararası Seferihisar İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 Eğitim öğretim yılından itibaren Seferihisar ilçemizin LGS sınav puanına göre öğrenci alan İLK ve TEK PROJE OKULU oldu.

2021-2022 Eğitim öğretim yılında Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanacak olan Uluslararası Seferihisar İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni eğitim öğretim yılına proje okulu olarak giriyor.

SINIRLI KONTENJAN

Uluslararası Seferihisar İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi-Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okuluna 2021-2022 Eğitim öğretim yılında merkezi sınavla (LGS)  Türkiye Genelinden 30 öğrenci alınacaktır. Okula ayrıca mahalli yerleştirme ile de 68 Öğrenci alınacağı belirtildi. 

“FEN LİSESİ PROGRAMI UYGULUYORUZ.”

Okul Müdürü Arzu YILDIRIM; Fen bilimleri projesi uygulayacakları okulda Fen bilimleri derslerinin Fen Liseleri ile eşit olduğunu, Sosyal bilimler programında ise derslerin Sosyal Bilimler Liseleri ile aynı olduğunu belirterek; “Okulumuza LGS sınavıyla %1-%10 dilimleri arasında kayıt yaptıran 30 öğrencimize eğitim-öğretimleri süresince karşılıksız burs imkânı sağlayacağız” dedi. 

Ayrıca Okul Müdürü Arzu YILDIRIM;

“Okulumuz uzman öğretmen kadrosuyla, otel konforunu aratmayan Devlet Parasız Yatılı Pansiyonu, sanatsal ve sportif çalışma, bilinçli teknoloji kullanma ortamları, uzman rehberlik servisi, modern yemekhane ve kantiniyle 67.000 metrekarelik kampüs yerleşkesiyle hizmet verecektir.

Fen ve  Sosyal  Bilimler Programı Uygulayacak okulumuzun amacı:

Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim görecek öğrencilerimizin; fen bilimlerine ve sosyal bilimlere ilgi duyan, kabiliyetleri doğrultusunda;  okuyan, düşünen, araştıran, yorumlayan, sorgulayan, yapıcı, üretken, bilginin yolunda giden ve yabancı dil becerisi edinmeleri sağlanacak. Bunun yanında; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre bilimsel, mesleki, kültürel, sanatsal ve sportif gelişmelerine destek verilecek. Öğrencilerimizin rasyonel ve analitik düşünme becerilerini geliştirmek, bilim ve medeniyet tarihimizde öne çıkan sosyal bilimcileri, düşünürleri tanımaları, onların hayatları, eserleri ve etkileri hakkında bilgi edinmelerini, üniversiteler ile protokoller yaparak Akademik camianın destekleriyle yükseköğretime hazırlanmalarına katkı sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

“Fen ve Sosyal Bilimler proje okulumuzun; üniversitelerle işbirliği yapmaları, protokoller imzalayarak çalışmalar yürütmeleri esastır. Bu bağlamda öğrencilerimiz akademik camia ile tanışmakta, üniversitelerin birikiminden yararlanmaktadırlar. Araştırma ve inceleme yöntemleri hakkında bilgi edinmektedirler. Belirli başarıları olan öğrencilerimiz tematik yaz etkinlikleri bağlamında Fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında gerçekleştirilen yaz eğitim etkinliklerine katılma imkânına sahiptir. Yine bu okulumuzda bütün imam hatip liseleri ve ortaokullarında olduğu gibi okulların Vizyon Belgesi ve Kalite Takip Sistemi (KTS) bağlamında eğitim ortamları, öğretmen gelişimi, akademik ve mesleki gelişim, bilimsel, sosyal kültürel etkinlikler, paydaşlarla işbirliği, izleme ve değerlendirme alanlarında her ay yedi (7) eylem gerçekleştirilmekte ve Bakanlıkça takip edilmektedir. Öte yandan kamu kurumları, mezun dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla da farklı projeler gerçekleştirilmektedir.”

“Anadolu İmam Hatip Liseleri, milli eğitim sistemi içerisinde ortaöğretim (lise) düzeyinde yer alan, Fen ve Sosyal bilimler alanındaki derslerle birlikte Temel İslam Bilimlerine ait derslerin de okutulduğu, üniversitelerin bütün alanlarına yönelik öğrenci yetiştiren okullardır.”

“Fen bilimlerine ve Sosyal bilimlere ilgi duyan tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve halkımızı; Proje Okulu olarak Seferihisar İlçemize artı bir değer katan okulumuza, bizi daha yakından tanımaları için davet ediyoruz” dedi.

Bizde Uluslararası Seferihisar İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi-Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun İlçemiz için hayırlı olmasını diler, okulumuzu kazanan öğrencilerimize başarılar dileriz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.