26 Nisan-2 Mayıs Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

28 Eylül 2022 - 06:59

26 Nisan-2 Mayıs Haftası Astrolojik Göstergeler

26 Nisan-2 Mayıs Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2021 - 12:40

140 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,
Salı günü, Akrep burcunda gerçekleşen oldukça güçlü bir dolunayla başlıyoruz haftaya. Dolunayın Uranüs ve Satürn’den aldığı zorlayıcı açılar dolayısıyla etkisinin yüksek olacağını belirtmeliyim. Değişimi artık kabullenmeli ve belki de güven duyduğumuz makamları ve kişileri mercek altına almalıyız. Dolunay haritasında hizmet sektörü çalışanlarının durumu ve genel halk sağlığı çok iyi görünmüyor. Otorite tarafından bu konuda katı uygulamalara geçilmesi zorunluluğu da vurgulanıyor. Uranüs ve Satürn arasındaki sert enerjinin dolunayla tetiklenmesi dolayısıyla sıkışmış bir enerjinin ani biçimde açığa çıkışı söz konusu olabilir. Sırlar, gizli gerçekler ortaya dökülebilir ve duygusal olarak epey sarsılabilir, abartılı tepkiler verebiliriz. Haliyle duygu iniş-çıkışları ve ani öfke patlamaları yaşanabilir. Finansal konularda ve ilişkiler adına da keskin kararlar almamaya gayret etmeliyiz. Perşembe günü gerçekleşen Güneş Uranüs kavuşumu sayesinde, orijinal işler yapabilir, bilimsel veya teknolojik yeniliklere şahit olabiliriz (icatlar, keşifler vb.). Pazar günü Merkür ve Pluto arasında rahat bir enerji akışı gerçekleşecek. Dikkatli olmazsak ruh halimizi bozan saplantılı düşüncelere kapılabiliriz. Ancak bu enerjiyi olumlu yönde de kullanabiliriz. Zihnimizi, yoğun konsantrasyon gerektiren işlere, derin araştırmalara verirsek başarılı olacağız. Aynı zamanda ruhsal düzeyde dönüştürülmesi gereken şeyleri ele almak için çok uygun zamanlar. Şimdi bu haftanın diğer göksel açılanmalarından, yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Dolunay ortaklı gelirler alanınızda gerçekleşiyor. Ani para giriş çıkışları yaşanabilir. Vergi, sigorta, miras, krediler veya borçlar gündeme gelebilir. Eşinizin-ortağınızın gelirleri, ödemeler ve bunun gibi finansal konularda bir şeyler açığa çıkabilir. Olaylara oldukça benmerkezci ve faydacı yaklaşacaksınız. Hırsınıza yenilip durumu kendi lehinize kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak iyi yönde eşinizle uyumlu olmak ve birlikte finansal anlamda kâr etmek de söz konusu olabilir. Eşinizin veya ortağınızın uyarılarını dikkate alın.
​​
BOĞA: Dolunayın gerilimini en çok hisseden gruptasınız, olaylara aşırı tepkiler verebilirsiniz. Yüzleşmeler ve farkındalıklarla dolu bir dolunay olacak sizin için. Elbette bu göksel görünümün şanına yakışır şekilde birileriyle bağımız kopabilir, ayrılıklar yaşanabilir veya sağlam ilişkiler için bir sonraki aşamaya geçişler söz konusu olabilir. Ayrıca kendinizle, sağlığınızla, dış görünüşünüzle çok uğraşabilir veya taşınmaya karar verebilirsiniz. Toplumsal statünüz ve yaşam hedefleriniz bu dolunay sırasında sizi hem tetikleyecek hem de dengeye getiren faktör olacak.

İKİZLER: Dolunayla birlikte, iş arkadaşlarınızın hayatlarında zorlayıcı durumlar gündeme gelebilir. Çevrenizde birden patlak veren olaylara şahit olabilirsiniz. İşinizde yeterliliğinizi ve yeteneklerinizi sorgulayabilir veya verdiğiniz emeğin karşılığını alamamaktan bunalıp işi bırakmaya bile kalkabilirsiniz, dikkat. Sağlığınıza ve bunaltıcı ruh hallerine karşı uyanık olun ve mümkünse hastane gibi kalabalık ortamlara girmemeye çalışın. Sizi dengeleyecek unsur ise yaşama bakış açınız, inançlarınız veya uzaklardan gelen bir haber olabilir.

YENGEÇ: Dolunay aşk veya çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Birtakım krizler patlak verebilir, bazı sırlar ortaya dökülebilir ve aşırı stres yaşayabilirsiniz. Özellikle çocuklarınız adına duyduğunuz tedirginlikler arttığından olaylara fazlaca dürtüsel tepkiler verebilirsiniz. Maddi ve duygusal güvenlik, gelecek kaygısı ve eşinizin gelirlerinde meydana gelen azalışlardan ötürü yaşadığınız endişeler de durumu körüklüyor. Ancak sakin kalabildiğinizde durumu lehinize çeviriyorsunuz. Ayrıca yalnız olmadığınızı hatırlayın ve hayatınızdakilere güven duyun.

ASLAN: Dolunayla birlikte (ev, aile, yuva, ebeveynlere dair) içsel endişeler ve bilinçaltınızdaki bazı korkular tetikleniyor. Olayları dramatize edip eşinize veya ortağınıza bu gerginliği yansıtabilir, hatta sorunları çözmeye çalışmak yerine kaçıp uzaklaşmak isteyebilirsiniz. O noktada sorumluluklar sizi fena sıkıştırıyor. Bu işten ya gerçek bir çözümle ya da içinize dönüp kökteki soruna eğilerek kurtulabileceksiniz. Öte yandan süregelen davalık durumlarda hak yerini bulabilir. Sürüncemede olan evliliklerin ve müzmin bekârlıkların sona erişi söz konusu.

BAŞAK: Eşinizin yakın çevresinden veya uzaklardan şaşırtıcı bazı haberler alabilirsiniz. Seyahatleriniz iptal olabilir ve bir anda günlük rutininiz değişebilir. Böyle yoğun bir dolunay enerjisiyle zihinsel olarak bir kaos yaşayabilir ve söylemlerinizle çevrenizi, arkadaşlarınızı huzursuz edebilirsiniz. Gündelik yaşamın kuralları veya kısıtlamalar, duyduğunuz habere ya da gelişen olaya vereceğiniz tepkiyi baskılayacak gibi görünüyor. Birlikte çalıştığınız kişilerin huzurunu bozmamak için ve genel anlamda sağlık endişeleri sebebiyle çekimser kalabilirsiniz.

TERAZİ: Toplumsal statü değişikliğinden (evlenme-boşanma), davalardan veya kariyerinizdeki bir değişimden ötürü maddi anlamda dalgalanmalar (artış-azalış) yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır süren ve haksızlığa uğradığınız davalarda nihayet yüzünüz gülebilir. Elbette yan yollara sapmadan mücadele edenlerin ödülü; büyük parasal kazançlar veya büyük borçlardan beraat etmek şeklinde olabilecek. Bu süreçte yaşadığınız gerilimi dengeleyebilecek olan şey çocuklarınız, aşk hayatınız veya hobileriniz.

AKREP: Dolunayın başrolündesiniz, ancak karşınıza çıkan her engele rağmen inandığınız şeylere tutunarak büyük bir kazanç elde edebilirsiniz. Sezgilerinizin çok yüksek olduğu ve yaşamınızdaki kişilerin ve karşılaştığınız olayların iç yüzünü rahatlıkla görebileceğiniz bir hafta. Taşınmalar, yeni ortaklıklar, evlilik veya ayrılık gibi konular üzerinde söz sahibi taraf olacaksınız. Sağlığınıza ve gerçek ihtiyaçlarınıza yönelebilirseniz büyük bir arınma ve şifalanma enerjisi sizinle. Tüm bunlar olurken en büyük destekçiniz veya olayları dengeleyici faktör aileniz olacak.

YAY: Dolunay, sizi biraz tek başınıza olmaya veya inzivaya çekilmeye zorlayabilir. İşiniz veya sağlığınızla ilgili epeydir ihmal ettiğiniz şeylere eğilmelisiniz. Görmek istemediğiniz, kaçtığınız bu krizli konular ve korkular artık şifalanmaya açık. Fiziksel veya ruhsal olarak, ‘habis’ olan her şeyden kurtulabileceğiniz bir süreç. Borç-alacak konularında ise bir miktar kayba uğrayabilirsiniz. Bol sadaka vermek ve hayır işi yapmak buradaki olumsuz enerjiyi bir nebze kıracaktır. Ayrıca bu hafta yakın çevreniz ve arkadaşlarınız destekleyici olacak.

OĞLAK: Gelecek planlarınız, hayalleriniz, kariyer gelirleriniz, sosyal gruplarınız, eşiniz ve ortağınız ile ilgili aniden meydana gelen olaylar bir anda hayatınızda birçok şeyi değiştirebilir. Şu ara fazlasıyla kendinize dönük veya keyfi hareket ediyorsanız bu durumun dengelenmesi gerekiyor. Karşınızdakileri (eş, partner, ortak vs.) hesaba katmak zorundasınız. Onlara kulak vermeniz gereken yerde ısrarla kendi bildiğiniz yöntemleri uyguluyorsanız şunun altını çizelim: Haklıysanız bile birlikte yol aldığınız kişileri ikna etmeli ve onlarla uzlaşmalısınız.

KOVA: Dolunayla birlikte odağınızı ev ve aile yaşamından kariyerinize ve hedeflerinize çevirmeye başlıyorsunuz. Bulunduğunuz çevrede epey konuşulacaksınız. Stratejik ve inatçı hareket edebilirsiniz, ancak iş ortamındaki sinsi kişilere dikkat etmelisiniz. Strese bağlı sinir bozukluğu veya mide hassasiyeti yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan otorite figürleriyle ilgili ani gelişmeler meydana gelebilir. Belki patronunuz değişebilir ve siz daha iyi bir göreve getirilebilirsiniz. Bazılarınız da ebeveynleri arasında dengeleyici unsur olmak zorunda…

BALIK: Bu hafta eşinizin akrabalarıyla ilgili enteresan gelişmeler yaşanabilir. Bekârsanız uzaklardaki bir flörtten şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Dolunayla ufuk açıcı olaylar yaşayacak, inançlarınızı (gözünüzde büyüttüklerinizi) sorgulayacaksınız. Akıl hocalarınız, feyz aldığınız bazı figürlere dair veya öğrenciyseniz yükseköğrenimle ilgili sıra dışı gelişmelerin yaşanacağı bir hafta olabilir. Aşk yaşamınız veya çocuklarınız biraz yorsa da sonunda galip gelen siz olacaksınız. Nerede mücadele edeceğinizi ve nerede kabule geçeceğinizi söyleyen iç sesinizin rehberliğine güvenin.

Gökyüzündeki enerjilerin, önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine
e-mail: astrohazine@gmail.com
instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.