19-25 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 23:42

19-25 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler

19-25 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2021 - 12:33

85 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astroloji severler
Güneş’in ve Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle başlıyoruz bu haftaya.
Boğa burcunda stelyum dediğimiz gezegen birikmesi gerçekleşiyor.
Cuma günü de Mars burç değiştirerek Yengeç’te seyahat edecek. Yani bu değişimlerle birlikte genel olarak biraz daha yavaşlayacak ve maddi-manevi güvenliğimize odaklanacağız. Hafta sonunda ise Merkür, Venüs’ün önce Uranüs’le kavuşumları ve sonra da Satürn’le kareleri gerçekleşecek. Dolayısıyla biraz ani ve sürprizli gelişmelerin ardından zihinsel süreçlerde iletişimde ve ilişkilerle ilgili konular yavaşlayabilir. Şimdi bu haftanın göksel açılanmalarından yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Bu hafta odağınız epeyce somut konulara kayıyor. Bekâr Koç’lar, aşk hayatlarında elde ne var ne yok onun hesabını yapacak, ancak tedirginlik ve hırs gibi olumsuz duygulara kapılmamaya gayret edin. Boğa burcuna geçişlerle beraber parayla, işinizle ve sağlığınızla yakından ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Borsaya veya spekülatif sistemlere dahil olmak isteyebilirsiniz, dikkatli olmanızda fayda var. Yönetici gezegeniniz Mars’ın burç değiştirmesiyle beraber enerjinizin çoğunu eve, ailevi konulara veya emlâk alım-satım işlerine verebilirsiniz. Taşınma ve aile bireylerinin sağlığı söz konusu olunca endişeleriniz gereksiz boyutta artabilir.

BOĞA: Nihayet işler biraz daha kontrolünüz altına giriyor bu haftayla birlikte. Son derece şahsi konularla ve genel anlamda kendinizle yakından ilgileneceğiniz, öne çıkacağınız zamanlara giriyorsunuz. Aşk hayatınız, yuvanız, çocuklarınız, sağlınız, işleriniz ve yakın çevreniz neredeyse hepsiyle yakından ilgilenmeniz ve işleri düzenlemeniz gerekecek. Zaten Mars’ın Yengeç burcuna geçtiği Cuma gününden itibaren yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve partnerinizle etkileşiminiz iyice artıyor. Ancak, aşırı hassas, alıngan ve pasif agresif tavırlar sergileyebilir, bu yüzden en yakınlarınızla, eşinizle veya varsa ortak iş yaptığınız kişilerle ilişkileriniz bozulabilir.

İKİZLER: Boğa burcuna geçen gezegenlerin etkisiyle biraz daha içinize döneceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Sözlerinizi daha dikkatle seçmeli, ruhsal dünyanıza biraz daha eğilmeli ve kabullenici olmalısınız. Büyük bir şifa enerjisi varken bu enerjiyi, olur olmadık yerde konuşarak veya olur olmadık kişilerle ilişki kurmaya çalışarak harcamayın. Aldanmalara ve arkadan dönebilecek işlere karşı uyanık olun. Çok büyük kuruluşlarla veya hayır kurumlarıyla birlikte çalışanlar, yazarlar, şifacılar ve hayır işi yapanlar bunun dışında. Hazır Mars Yengeç burcuna geçtiğinde, sizi daha çok para harcamaya itecekken bunu hayır işlerine yönlendirebilirsiniz.

YENGEÇ: Sosyal gruplarınıza hareket geliyor. Boğa burcuna geçen gezegenler Uranüs’le etkileşime girecek ve arkadaş çevrenizde ani, sürprizli olaylara zemin hazırlayacak. Bu yüzden bazılarının huzuru bir parça kaçabilir, güven sarsıcı olaylar gerçekleşebilir veya bu yönde olaylar çok konuşulabilir. Fakat konu ister tanıdığınız ister tanımadığınız kişilerle ilgili olsun siz yorum yapmayın. Böylece kötü enerjilerin önüne geçersiniz. Mars’ın burcunuza geçmesiyle hedeflerinize yönelebilirsiniz, ancak amirlere ve ebeveynlerinize karşı gizli bir öfke beslemeye başlayabilirsiniz. Fiziksel egzersize ağırlık verin. Ayrıca mide ve göğüs ağrılarında artış görülebilir.

ASLAN: Kariyer hedeflerinize yönelme zamanı, ancak bu yolda etik değerlere bağlı kalmaya çalışmak ruhsal açıdan sizi sıkıntıya sokabilir. Yani maddi ve manevi dünyayı kafanızda uzlaştırmak zor olabilir. Güneş’in, Boğa burcuna geçmesiyle yaşam hedeflerinin yanı sıra ortaklıklar ve geçmiş bazı gönül mevzuları da gündeme ekleniyor. Bu noktada ‘bildiğin şeytan bilmediğin şeytandan iyidir’ anlayışına sığınabilirsiniz. Cuma günü Mars burç değiştiriyor ve geçmişte baş edemediğiniz kişiler, olaylar ve maddi kayıplara dair anılarınızı ve öfkenizi içten içe besleyebilir. Rüyalarınız sizi yorabilir. Dua, meditasyon ve hayır işi bu enerjinin olumlu kullanımı olacaktır.

BAŞAK: Bu hafta oldukça stresli bir dönemi geride bırakıp rahatlamaya başlıyorsunuz. Eğer çok zorlandıysanız değişmesi gereken çok konu biriktirmişsiniz demektir. Şimdi önünüzde nelerle ilgili yenilenmek gerektiğini biliyorsunuz. Tembelliğe kaçmazsanız konunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Bu süreçte yeni öğretilerle tanışabilir ve uzmanlık eğitimleri alabilirsiniz. Boğa burcundaki gezegen toplanması size uzaklardan veya yabancılık vurgusu olan bazı iş, ortaklık, para ve kariyer bağlantıları getirebilir. Cuma günü Mars’ın Yengeç burcuna geçişiyle krizlerden aldığınız dersler doğrultusunda gelecek planlarınıza yöneleceksiniz.

TERAZİ: Bu haftayla birlikte ortaklı gelirlere odağınız daha da artıyor, ayrıca eşinizin gelirlerinde olumlu yönde bir hareketlenme yaşanabilir. Eşiniz veya ortağınız bu süreçte sağlam maddi getiriler sağlayabilecek sürpriz fırsatlarla karşılaşabilir ve yeni anlaşmalara imza atabilir. Bekâr olanlar içinse bu dönem aşk ilişkileri anlamında biraz zorlayıcı veya krizli geçebilir. Mevcut ilişkiler bir nevi güven testinden geçecek. Ayrıca yatırım yapma hevesinde olanlar da paralarını nereye yatıracağına dikkat etmeli. Kariyer alanınıza giren Mars, hedeflerinizi belirleme noktasında eşiniz veya partnerinizle ilişkilerinizin gerilmesine yol açabilir.

AKREP: Boğa burcuna toplanan gezegenler sizi maddi yükümlülüklerinizle, krize sebep olan bazı alışkanlıklarınızla yüzleştirebileceği gibi yeni maddi kazançlar sağlayan ortaklıklara ve işlere de sevk edebilir. Elbette bu dönem, ciddi ilişkilerin veya süregelen beraberliklerin resmiyete taşınmasına da yardım edecek. Ayrıca maddi sorunlar yaşamanıza, sevgi alışverişinizin önündeki kronik engelleri, bu süreçte size çarpıcı ve gerçekçi bir biçimde gösterecek yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Mars’ın Yengeç burcu geçişi sizi yeni başlangıçlara ve geleceğiniz adına çok dikkatli ilerlemeye itecek ve pek çok açıdan gelişim fırsatları sunacak.

YAY: Eğlence veya kendini şımartma zamanı bitti, sıra işle veya sağlığınızla ilgili konuları yoluna koymaya geldi. Amirleriniz veya ebeveynlerinizin bu konulardaki baskısı başta sizi biraz bunaltsa da yapılması gerekenleri ele almaya başlayacaksınız. Artık ayakları yere sağlam basmaya ve geleceğinizi sağlam şekilde planlamaya mecbursunuz. Geçmiş alışkanlıklara kapılmanız, size daha kolay gelen alanlara kaymanız ise buradaki eksikleri giderme ve hataları telafi etme şansınızı yok edebilir. Mars’ın Yengeç’e girmesiyle keyifle yaptığınız bazı şeyler ve yiyip içtikleriniz başınızı ağrıtabilir. İş yerinizde de hesap hatalarına ve evraklara ayrıca dikkat.

OĞLAK: Boğa burcuna geçen gezegenler size aşk ilişkilerinizde şaşırtıcı ve ilginç olaylar yaşatabilir. Ancak sonrasında pişmanlıklara dikkat… Yatırımlarınızla ilgili konularda da ani gelişmelere açık günlerdesiniz. Bu dönemde eşiniz veya ortağınızla karşılıklı olarak birbirinizin kaygılarınızı besleyebilirsiniz. Bunların temelinde de maddi konular ve geçmişte yaşanan kayıplar yatıyor olabilir. Mars’ın Yengeç transiti karşınıza özellikle duygusal açıdan size meydan okuyan veya kartlarını açık oynamayan insanlar çıkartabilir. Eşiniz ya da ortağınız bu dönemde, size çok yansıtmak istemediği (ya da sizden gizlediği) birtakım işler ve sorunlarla uğraşabilir.

KOVA: Bu hafta dikkatiniz iyiden iyiye ev, yuva ve aile alanına yönlendirecek. Bu görünümler gayrimenkul, gıda ve güvenlik alanında faaliyet gösterenlerin işlerini hareketlendirebilir. Ani taşınmalar, ev alım-satımı ve buna bağlı borçlanma ya da vergi ödemeleri gündeme gelebilir. Ayrıca beslenme düzeniniz bozulabilir ve sağlığınız hassaslaşabilir. Duygusal geçişleri dengelemek için kendinizi daha fazla yemeye verebilir ve ödem gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Mars sağlık alanınıza geçiyor, hem sağlık hem de iş hayatınızdaki sorunların üstüne gidiyor. İş arkadaşlarına, ebeveynlere veya patronlara karşı ani öfke patlamalarına dikkat.

BALIK: Boğa burcundaki görünümlerle beraber daha kendinizden emin ve kararlı olmaya başlıyorsunuz. Arkadaşlarınız, aile fertleriniz ve komşularınızla iletişiminiz sıklaşıyor. İnatlaşmalara ve sabit fikirliliğe, hatta söylemlerinizde dayatmacı olmamaya özen göstermelisiniz. Yine bu süre içinde çevrenize ve flört ettiğiniz kişilere karşı daha şüpheci olacaksınız, çünkü güvende hissetme ihtiyacınız da artıyor. Bunlara ek olarak işinize yoğunlaşarak, mesleğinizle ilgili yeni eğitimler alabilir ve kendinizi geliştirecek şeyler okuyabilirsiniz. Mars Yengeç transiti ise ciddi ilişkiye odaklı kişileri aşk yaşamınıza sokabilir.

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil; yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine
e-mail: astrohazine@gmail.com
instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.