12-18 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 21:33

12-18 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler

12-18 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

12 Nisan 2021 - 10:00

26 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftaya, Koç burcunda güçlü ve oldukça abartılı etkiler altında gerçekleşen bir yeniay ile başlıyoruz. Verim almak istediğiniz işlere başlamak için Ay’ın hilâl fazına, yani Cuma sabahına kadar, beklemeyi tavsiye ederim. Şimdi bu haftanın diğer göksel açılanmalarından, yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Burcunuzda gerçekleşen Yeniay’ın etkisiyle; hızlı kararlar almak, hemen eyleme geçmek, aniden öfkelenmek veya kendinizi yanlış bir pencereden görmek gibi sebeplerden ötürü hataya düşebilirsiniz. Fikirleriniz, söylemleriniz ve ne için harekete geçtiğiniz çok önemli. Çünkü Yeniay’ın ve haftanın görünümleri abartılı olabileceğinize dair uyarıda bulunuyor. En azından arkadaş çevrenizin gazına gelmeden halletmelisiniz işlerinizi. Öte yandan, daha önceden karar verdiğiniz işlerin uygulamasına geçmek için hilâl fazını beklemeniz gerek. Böylece rahat akıştaki gezegensel açılanmaların yardımıyla kısa zamanda epey yol alabilirsiniz. Çarşamba günü Venüs burç değiştirerek para alanınızı aktive ediyor. Ortaklıklar, ortak bütçe, kayıpların telafisi ve genel anlamda varlıklarınız üzerinden somut bir güvence arayışında olacaksınız. Bu şekilde kaynaklarınıza konsantre olup dört bir yandan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

BOĞA: Yeniay, sizi işleriniz dolayısıyla izole edebilir veya bazı açılardan şifalanmanız için inzivaya çekilmeye zorlayabilir. Kendi içinizde halletmeniz, kurtulmanız gereken bir sıkıntı varlığını hissettirebilir. Yalnızlık duygusu ve depresif hallerin canınızı sıkmasına izin vermeyin. Bol bol dua, ibadet, meditasyon, hayır işi ve sadaka vermek enerjinizi yükseltecektir. İşleri evinden, online ortamda yürütenlerin ise bu hafta iş yükü biraz daha artabilir. Amirlerinizi memnun edebilmek için hem çok hızlı hem de verimli olmanız gerekecek. Yönetici gezegeniniz Venüs, Çarşamba günü burcunuza geçiyor ve cazibenizi yükseltiyor. Bu dönemde tümüyle kendinize, dış görünüşünüze ve sağlığınıza yöneleceksiniz. Ayrıca ilişkilerle ve parayla ilgili konularda biraz daha kontrolü devralıyorsunuz. Otorite figürleriyle çekişmeler ve inatlaşmalar beklediğiniz sonuçları vermeyebilir. Kendi kendinizi dolduruşa getirmeyin…

İKİZLER: Yeniayın güçlü enerjisi, sosyal gruplarda ve gelecek planlarında eğriyi doğrudan ayırmanıza yardımcı olmak üzere geliyor. Birlikte hareket ettiğiniz gruplarda ego savaşları yaşanmıyorsa şayet güçlü bir lokomotif etkisi mevcut. Birbiriyle değil birbiri için hareket edenler daha geniş bir sosyal ağ kurarak ve güçlü bir hedef duygusuyla motive olarak büyük kazanımlar sağlanmasına aracı olabilirler. Bu süreçte umutlu olmak kritik bir önem taşıyor. Ayrıca en önemli destekçileriniz; sahip olduğunuz ilkeler, akıl hocalarınız ve vizyoner bakışınız olacak. Venüs hafta ortasında burç değiştiriyor ve aşk hayatınızda veya çocuklarınızla ilgili konularda bir miktar zorlanabileceğinizin sinyalini veriyor. Bu dönemde flörtlerinizden somut adımlar beklemek yerinde olmayabilir veya karşınızdaki kişi birtakım krizlerle boğuşmaktan ötürü size zaman ayıramayabilir. Anlamadan dinlemeden ilişkilerinizi bitirmeyin.

YENGEÇ: Kariyer alanınızda gerçekleşen Yeniay’la haftaya başlıyorsunuz. Biraz huzursuz veya tedirgin hissetmeniz de son derece normal. Aslında hedeflerinizi ne kadar doğru belirlediğinizle ilgili bir iç hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Başka bir açıdan; cesaretsiz, yönünü kaybetmiş, önüne bir hedef koyamıyormuş veya olaylar üzerinde kontrolünüz yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Bu haftaki enerjilerle ortaklıklarınızda veya süregelen davalarda da belirsizlikler ortadan kalkabilir. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesi, ortaklı işlerde veya evlilikle ilgili süreçlerde sizi destekleyecek ve kararsızlıklarınızı sonlandırmanıza yardımcı olacak. Gelecek planlarınızı daha gerçekçi ve sağlam bir düzlemde yürütebileceksiniz. Ayaklarınız yere daha sağlam basacak. Ancak maddi konularda bölüşüme giderken veya hisseli mallarda karşı tarafla inatlaşmak yerine anlaşmaya varmak, uzlaşmak daha akılcı olabilir.

ASLAN: Yeniay ufuk açıcı olaylarla, yaşamdaki yerinizi doğru bir biçimde görmenizi sağlayacak veya ruhunuzu özgürleştirecek bir enerjiyle geliyor. Zaten bir süredir ruhsal yönden büyümeye, gelişmeye, ilerlemeye ve günlük kalıpların ötesine geçmeye odaklısınız. Bu hafta özellikle bu noktada daha yaratıcı olabilir veya yeni fikir, öğreti ve eğitimlere yönelebilirsiniz. Ne zamandır yabancı bir dil öğrenmeye niyetlenenler; bu hafta harekete geçmek için çok uygun. Ayrıca geçmişte bıraktığınızı sandıklarınız, yeniden sizinle iletişime geçmek, bir şekilde ilişkileri tamir etmek amacıyla karşınıza çıkmak isteyebilirler. Hafta ortasında burç değiştiren Venüs, kariyeriniz adına aldığınız kararları ve yaptığınız yenilikleri daha kalıcı ve herkes tarafından görünür kılmaya yardım edecek. Yakın geçmişte, sizi zorlayan, birtakım sağlıksız alışkanlıkları değiştirmekte güçlük çektiyseniz bile birazcık inatla bunların da hakkından gelebilirsiniz.

 

BAŞAK: Yeniayla birlikte yaşamınıza hem ruhsal hem de bedensel bir değişim-dönüşüm enerjisi geliyor. Bu hafta bir süredir yüzleşmekten kaçtığınız şeyler, varlığını biraz daha hissettirebilir. Krizler karşısında takındığınız tavırları sorgulayabilir, başkalarına ya da başkalarının kaynaklarına ne kadar bağlı olduğunuzu görebilirsiniz. Eşinizin veya ortağınızın kazancına tabi olmak size güçsüz hissettirebilir. Kendinizi özgürleştirecek adımları atmadan evvel sizi tam olarak neyin bir ‘başkası’na bağladığını görmelisiniz. Durumu objektif bir şekilde değerlendirdiğinizde ise kariyerinize veya yaşam hedeflerinize daha rahat odaklanacaksınız. Hafta ortasında Venüs Boğa burcuna geçiyor ve üzerinizdeki isteksizliği atmanıza yardım ediyor. O zamana kadar, geçici mutsuzluk halinin acısını tatlılardan çıkartmamaya çalışın.

TERAZİ: Evlilik ve ortaklık konularında yeni başlangıçların önünü açabilecek olan bir Yeniay’la başlıyorsunuz haftaya. Aşkta veya yaşamı biriyle paylaşma noktasında karamsarlığa kapılıp eski düşünce tuzaklarınıza düşmeyin, çünkü bu sadece kolaya kaçmak anlamına gelecektir. Sadece yaşadığımız devrin değil, her zamanın doğrusuna göre hareket etmek ve çaba gerektirse de zor ama doğru olanı yapmak, size hatalarınızı görme ve telafi etme şansı veriyor. Çarşamba günü Boğa burcuna geçen Venüs, başkalarıyla kurduğunuz her türden ilişkinin gerçek doğasını keşfetmenizi sağlayabilir. Buradaki tuzak; tensel ve rastgele ilişkiler yaşayarak esas sorundan bilinçsizce kaçmanız yönünde olacaktır. Bazı konulardaki aceleciliğiniz karşı tarafa sadakatinizi sorgulamak adına haklı bir zemin yaratabilir, dikkat! Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sıkı bir detoksa girerseniz frekansınızın nasıl yükseldiğini göreceksiniz.

AKREP: Yeniay, sağlığınıza ve iş yaşamınıza dair bazı hatalı yönlerinizi fark etme ve bunları düzeltme şansı sunuyor. Konu işe gelince, bu ara sabretmek sizin için biraz zor. Ancak acelecilik sebebiyle hiçbir şey elde edemeyebilirsiniz, harekete geçmek için doğru ana odaklanmaya ihtiyacınız var. Gökyüzündeki huzursuz ve istikrarsız enerjiler, şu dönem ayarlarınızı bir nebze bozuyor. Fakat bazı engelleri aşmak için tam da ihtiyaç duyduğunuz şey bu aslında! Sorun her zaman var, ama bu dönemki sorunlar daha kısa süreli. Genel mizacınız, her zorluğu sonsuza kadar sürecekmiş gibi algılamaya meyilli. Kendinize dışarıdan bakmak üzerinizdeki karamsarlığı azaltacaktır. Hafta ortasında Venüs size güçlü, gerçekçi ve güvenilir ortak ya da partner adayları getirebilir. Sizi kendinizle ilgili kaçtığınız şeylerle yüzleştirerek ve gizli (bilinçdışı) kalıplarınızı yıkmanıza yardım edecektir.

YAY: Yaratıcılık enerjinizi yükseltecek bir Yeniay geliyor. Sanatsal yönelimleriniz varsa bu hafta size çok iyi gelecektir. Ancak risk almak veya yeni yatırımlar yapmak istiyorsanız doğru kişilerin yönlendirmesine ihtiyacınız var. Zira şu ara dolduruşa gelebilir, iyimserliğinizi koruma gayretinize veya aceleciliğinize yenilebilirsiniz. Benzer etkiler flört hayatınızda da geçerli. Bir taraftan yeni ilişkiler kurma isteği içinde olabilir, bir taraftan da maddi sorunlar veya özgürlüğünüzün önündeki kısıtlar size engel yaratabilir. Karşınızdaki kişilerle açıkça konuşmak, kendinizi sabote etmenizi önleyecek olan kilit nokta. Kıskançlıklar da bu süreçte ilişkilerinizi baltalayabilir. Eylemlerinizin altında yatan ana sebeplere karşı uyanık olduğunuz sürece sorun yok. Hafta ortasında Venüs’ün Boğa’ya geçişiyle mesleğinize, sağlığınıza ve gelecekte nasıl bir işle uğraşmak istediğinize yöneleceksiniz. Ayrıca bademcik, tiroit ve boğaz rahatsızlıklarına dikkat!

OĞLAK: Yeniay evinize, ailenize, en gizli ve korunaklı yaşam alanlarınıza bir yenilik enerjisi getiriyor, ancak önce geride eskilerden tortu kalmadığına emin olmalısınız. Yuvanız, yaşadığınız mekân, atalarınız ile ilgili sizi geçmiş bağlardan kopartacak ve özgürleştirecek iç dinamikler devrede olacak. Bu dönemde kendinize ve köklerinize dair büyük bir farkındalık ve şifa etkisi mevcut. Diğer yandan evinizde dekoratif yenilikler yapmak ve yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, üzerinizdeki negatif etkileri dağıtabilir. Ancak sadece daha çok para kazanmak için çalışmaya yönelmek hayatınızın kısırdöngülerini beslemeniz anlamına gelebilir. Venüs’ün Çarşamba günü Boğa burcuna geçmesi, aşk ve eğlence hayatınızı canlandırarak yaşam hevesinizi yükseltmeye yardımcı olacak. Minik bir uyarı; aniden beliren yatırım ve aşk seçeneklerine doğru tepki vermeniz gerek.

KOVA: Koç Yeniayı, düşüncelerinizi ve yakın çevrenizi değiştirecek etkilerle geliyor. Bu süreçte depresif hissetmeniz halinde bunu flört ettiğiniz kişilerden ziyade arkadaşlarınız ve kardeşlerinizle paylaşarak atlatmaya çalışın. Ayrıca çocuklarınızın yanında karamsar konuşmamaya ve çevrenizin sorunlarını onlara yansıtmamaya büyük özen göstermelisiniz. Çünkü bu ara mutluluğunuz da mutsuzluğunuz da en sevdiklerinize kolayca bulaşıyor. Sorumluluk sahibi ve olgun yapınıza yakışır şekilde hareket etmelisiniz. Böyle bir yaklaşımla hem kendinize hem de çevrenize büyük yararınız dokunacaktır. Venüs’ün Boğa burcuna geçişi ile beraber evinizde daha huzurlu ve sakin olacaksınız. Ancak eviniz için lükse kaçmayın veya gereksiz para harcamayın. En çok vakit geçirdiğiniz özel alanınızı çiçeklerle ve yeşil renkli eşyalarla süsleyebilirsiniz.

BALIK: Yeniay etkisiyle hayatınızda yeni para kazanma kanalları açılabilir. Ancak öncelikle yaptığınız hataları görmelisiniz. Kendinize yeterince güvenmiyorsanız ve bolluk enerjinizi bloke etmişseniz bunu yine bizzat siz çözebilirsiniz. Öncelikleri doğru belirlemeniz ve sizi gerçekten harekete geçiren doğru motivasyonlar geliştirmeniz gerekiyor. Yani bir nevi, kendi fitilinizi yine kendiniz ateşleyeceksiniz, daha doğrusu buradaki mekanizmayı iyi tanıyacaksınız. Sonra işlerin kendiliğinden yoluna girdiğini görmek sizi çok şaşırtabilir. Bazen o kadar uzun zaman boyunca aynı şeyle uğraşmak, didinmek çözüme ne kadar yolunuz veya zamanınız kaldığını görmenize engel olabilir. Ama sabredin, Venüs Boğa transiti yardımınıza geliyor. Düşüncelerinizi toparlayacak ve maddi konularda daha gerçekçi olmaya başlayacaksınız. Bu süreç aynı zamanda ortaklı gelirlerle ilgili de kazanç artışı sağlayabilir.

 

Gökyüzündeki enerjilerin, önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.