5-11 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 22:42

5-11 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler

5-11 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

05 Nisan 2021 - 17:57

232 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Genel burç yorumlarına geçmeden evvel bu haftanın en etkili olayı Mars-Neptün karesi için bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Salı gününden başlayarak önümüzdeki hafta Pazartesi-Salı günlerine kadar devam edecek olan ve Cuma günü keskinleşen bir enerji bu. Sahtekârlık, dolandırıcılık hırsızlık gibi olayların hız kazanacağı konusunda uyarayım, ama asıl önemli olan enerji düşüklüğü ve bağışıklık sorunları olacak. Ayrıca çok yoğun dikkat gerektiren işlerde kendinize çok fazla güvenmeden, yani her zamankinden daha dikkatli ilerlemenizi öneririm! Şimdi bu haftanın göksel açılanmalarından, yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Haftaya sosyal gruplarınızda meydana gelen ilginç veya krizli olaylarla başlayabilirsiniz. Çarşambadan itibaren biraz uykulu ve kafanız dağınık olabilirsiniz. Enerjiniz ve konsantrasyon gücünüz zayıflayabilir, araç kullanırken veya yüksek dikkat isteyen işlerde hataya dikkat! Bu hafta sağlığınız açısından da kritik bir hafta. Zira Mars-Neptün karesi bağışıklığınızı düşebilir. Özellikle yakın çevrenizle fazla etkileşime girmemeye çalışın, yolculuklarınızda da tedbiri elden bırakmayın. Öte yandan gelecek planlarınızı uygulama yolunda oldukça şanslı ve kararlı enerjiler de mevcut. Fakat olaylara sadece kendi açınızdan bakmamaya ve tek dert sahibi sizmişsiniz gibi bir psikolojiye kapılmamaya çalışın. Sözleriniz karşınızdakilere merhem olabilir veya istemeden kalp kırıcı olabilirsiniz. Diğer bir konu; bu hafta sahtekârlıklara, unutkanlıklara ve hırsızlıklara karşı çevrenizi kolaçan edin. Enerjinizi sonuç alamayacağınız işlere harcamadığınızdan da emin olun.

BOĞA: Bu hafta derin psikolojik travmalarınızla ilgili rüyalar görebilirsiniz. Buradaki gizli anlamları keşfedebilmek için lütfen rüyalarınızı yazın. Arkanızdan konuşulduğunu duyabilir veya bu tür bir meseleye canınız sıkılabilir. Olaylara tarafsızca bakabilmeli ve insanlara hak ettikleri kadar değer vermelisiniz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneklerine veya bazı vakıflara yardımda bulunmanız koruyucu bir etki oluşturabilir. Ancak bu haftaki Mars-Neptün karesi sebebiyle para harcadığınız yerlere dikkat edin ve sahte yardımlaşma kuruluşlarına para kaptırmayın. Benzer şekilde arkadaş çevrenizin yanlış yönlendirmesi sonucu para kaybedebilirsiniz veya bir arkadaşınıza verdiğiniz borç geri gelmeyebilir. Yahut eşiniz-ortağınızın yanlış yatırımları dolayısıyla siz de bir miktar maddi kayba uğrayabilirsiniz. Durumu takip etmeye gayret edin. Haftanın şanslı enerjileri sayesinde; devlet kurumlarıyla olan işlemlerinizi (yapabildiğiniz ölçüde) internet üzerinden halletmeye çalışın, beklenmedik bir hızla çözülebilir işler.

İKİZLER: Bu hafta arkadaş gruplarınızda sarf ettiğiniz sözler, birilerinin canını yakabilir ya da arkadaşlarınızın sorunlarını çözmeye yönelik yepyeni fikirlerle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki kişileri doğru anladığınızdan emin olun, aceleciliğinize yenilmeyin. Burada risk teşkil eden şeylerden biri de kendi algılarınızın etkisiyle, bir şeyleri şahsi almanız ve gereksiz tepkiler vermeniz olabilir. Mars-Neptün karesini hafta boyu oldukça güçlü biçimde hissedeceksiniz. Bu etkiyle birlikte amirlerinizi veya ebeveynlerinizi çok yanlış anlayabilir, onlara karşı eylemleriniz sonuç vermeyebilir. Öte yandan yaşam hedeflerinizi gerçekleştirmeye yönelik ataklarınız da sonuçsuz kalabilir. Gelelim bu haftanın şanslı etkilerine; büyük özlem duyduğunuz gelecek planlarınızı devreye sokabilir ve bu uğurda epey bir yol kat edebilirsiniz. Yenilikçi sosyal projelere başlayabilir veya akademik çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz.

YENGEÇ: Yükseköğrenim görüyorsanız veya akademisyenseniz bu hafta sizi biraz zorlayabilir. Soyut kavramları anlamakta başarılı ama bunları karşı tarafa aktarmakta başarısız olabilirsiniz veya akademik çalışmalar hocalarınızın onayından geçemeyebilir. Mars-Neptün karesi dansçılara, resim yapanlara, yazarlara, tasarımcılara ve yalan haberlere karşı mücadele edenlere fayda sağlayabilir. Ayrıca şarkı sözleri veya şiir yazmak için de çok güzel bir enerji. Dedikodu ve kara çalmalara da aldırmayın! Haftanın şanslı enerjilerine bakacak olursak; ortaklı gelirlerinizde bir artış yaşanabilir, krizlerden güçlenerek ve kendinize yepyeni hedefler koyarak çıkabilirsiniz. Hayatınızın akışı bir anda değişebilir ve ilkler yaşanabilir. Üstelik bu değişim rüzgârını yakalayanlar, uzun vadeli yani kalıcı ve sağlam maddi yapılanmalar içinde yer alabilirler. Bazıları yaşamının kontrolünü ele alıyor! Hatta patronluğunuzu ilan edebilirsiniz bu haftaki enerjiler sayesinde…

ASLAN: Koç burcunda biriken gökcisimleri nedeniyle oldukça iyimser ve tazelenmiş hissediyor olabilirsiniz bir süredir. Ancak iyimserlikte aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Özellikle ortaklı gelirlerde aldanma veya ortağınızın, eşinizin gereksiz risk almaya meyilli olması maddi kayıplara sebep olabilir. Bunları hesaba katarak yol almanız iyi olur. Yine Mars ile Neptün arasındaki kare açı dolayısıyla gelecek planlarınız adına borçlanma ihtiyacı duyabilir ve yanlış bir zamanda borçlanabilirsiniz. Bu hafta özellikle hisseli gelirlerde tasarrufta bulunurken veya eşinizle ortak bütçenizden para harcarken bunu göz önünde bulundurun! Gelelim bu haftanın güzel ve şanslı enerjilerine… Ortaklı işlerinizde veya hukuki mücadele verdiğiniz alanlarda oldukça güzel enerjiler var, inisiyatifi ele alabilir ve atağa geçerseniz (elbette doğru ve konusunda yetkin arabulucu ve danışmanlarla) yüklerinizden kurtulabilir, maddi bir kazanım elde edebilirsiniz. Ancak konunun manevi değeri daha yüksek gibi.

BAŞAK: Bu hafta eşiniz, ortağınız veya en yakınlarınızın işleriyle, motivasyon eksikliği ve enerji düşüklüğü, depresyon, ailevi meseleler gibi sorunlarıyla uğraşmanız gerekebilir. Ancak bu uğurda çok fazla çaba sarf etmek, kendi amaçlarınıza yönelteceğiniz enerjinin israfı anlamına gelebilir. Yani sevdiklerinizle uğraşırken kendinizi ve önünüzdeki hedefleri fazla ötelemeyin. Öte yandan kariyeriniz adına önemli bir atılımda da bulunmayın derim, çünkü burada, enerjinin israf olmasıyla ilgili bir görünüm var. Ayrıca iş arkadaşlarınıza çok fazla kariyer hedeflerinizden bahsetmeyin, kimin iyiliğinizi gerçekten istediğini, kimin art niyetli olduğunu bilemezsiniz. Haftanın sizin için şanslı veya fırsatlar sunan etkilerine gelelim; kaotik durumlardan yeni iş ve kariyer fırsatları yakalayabilir ve büyük maddi kazanımlar getirecek yeni ve tatmin edici işlere başlayabilirsiniz. Uzun vadeli işlere de imza atabilirsiniz. Gözünüzü dört açın ve fırsatları kaçırmayın!

 

TERAZİ: Cuma günü keskinleşen Mars-Neptün karesinin haftaya yayılan etkisi dolayısıyla;  işyerinize hâkim olan belirsizlikleri çözmeye çalışabilir, fakat umduğunuzdan daha düşük bir verimle ilerleyebilirsiniz. Mesleğiniz gereği yurt dışı yazışmalar yapıyorsanız şayet bu hafta işlerinize ve yazışmalarınıza dikkat edin. Ayrıca hizmet içi veya işinizle ilgili uzmanlaşma eğitimlerine katılıyorsanız ya da yükseköğrenim sınavlarına hazırlanıyorsanız bu hafta dikkatiniz biraz dağınık olabilir. Hatta genel olarak gündelik yaşamda konsantrasyon gerektiren işlerde daha özenli olmanız gerekebilir, çünkü kolayca hata yapabileceğiniz bir hafta olacak. Ek olarak işiniz yabancı uyruklu kişilerle bir arada olmayı gerektiriyor veya yurt dışı seyahatler ediyorsanız sağlık riskinin yüksek olduğu bir dönem diyerek konunun altını çizeyim. Sağlık konularında risk altındasınız, çünkü gevşeme ihtimaliniz yüksek! Şanslı etkileri ise aşk ilişkilerini, evlilik yolunda ilerletme alanında alıyorsunuz.

AKREP: Eğer ki aklınızda yatırım yapma isteği varsa veya başka konularda riske atılma hevesiniz yüksekse; çok dikkatli hareket etmenizi gerektirecek bir hafta olacağını peşin peşin söyleyeyim. Aşkta veya finansal anlamda daha önceden almış olduğunuz bazı risklerin ise sonuçlarını bu hafta görebilirsiniz. Mesleki hayatınızda yeni işlere atılmanızı destekleyen enerjiler bir süre daha geçerli olacak, ancak Cuma günü gerçekleşecek olan Mars-Neptün karesinin etkilerini (6-13 Nisan arası) atlatmanızı tavsiye ederim. Yine bu dönemde keyfi operasyonlardan kaçınmalısınız. Öte yandan Koç burcu sizin meslek alanınızda olduğundan, buradaki gökcisimleri şu dönem ortaklı işlere ve ortaklı işlerden gelir elde etme olanağına da işaret ediyor. Ancak yine de önemli kararları 13 Nisan’dan sonraya ertelemek iyi olabilir. Haftanın şanslı etkileri ise olaylara tarafsız yaklaşabildiğinizde, aile içi sorunları veya kendinizle ilgili köklü sıkıntıları halletme enerjinizin yüksek olduğuna işaret ediyor.

YAY: Âşık olma veya flört etme arzunuzun yükseldiği bir dönemdesiniz. Fakat özellikle bu hafta var olan ilişkilerde acele kararlar almaktan kaçının. Yeni flört etmeye başladığınız bir ilişkide hemen evlilik kararı almak veya uzun süredir güzel giden bir ilişkide evlilikten kaçmak sizi yalnızlığa sürükleyebilir. Çünkü haftaya damgasını vuran Mars-Neptün karesi dolayısıyla, ev içindeki bazı sorunlar veya bilinçdışı etkiler sebebiyle hatalı kararlar alabilir veya motivasyon eksikliği çekebilirsiniz. Bu noktada düşüncelerinize dikkat etmeli ve şakalaşmak adına bile söylediğiniz sözlere dikkat etmelisiniz. Böyle bir enerji altında yeni hobiler edinebilirsiniz. Haftanın diğer şanslı enerjileri sayesinde; bu aralar başlayacağınız bir hobi kalıcı bir uğraşa dönüşebilir, bilinç sıçramalarına imkân sağlayabilir ve ileride buradan para bile kazanabilirsiniz. Ayrıca bencil olmadığınız takdirde sevgilinizle çok keyifli zamanlar geçirebilir ve benliğinizin değişik yönlerini yaşamınızdaki özel kişiyle birlikte keşfedebilirsiniz.

OĞLAK: Bu hafta gerçekleşecek olan Mars-Neptün karesinden ötürü iş yerinizde dikkat gerektiren işlerinizde hata yapma payınız artabilir. Zihinsel olarak konsantrasyon eksikliği, sisli ve dağınık düşünceler sinir sisteminizi olumsuz etkileyebilir. Korku ve kaygılarınız depreşebilir, ayrıca kurban psikolojisine kapılabilirsiniz. Başka bir uyarı da toplu taşıma aracı kullanmak zorunda olanlara gelsin; lütfen el temizliğine ve mesafe kurallarına elinizden geldiğince uymaya çalışın, gevşemeyin ve kullandığınız maskeler nemlendiğinde lütfen değiştirin. Çünkü bu enerji altında bağışıklık sistemimizin kafası karışabilir ya da bağışıklığımız düşebilir. Elbette sadece kötü çalışmayacak enerjiler, ancak kötüleri de önleyebilmek için olası şeyleri bilmek gerekir. Aynı etki dolayısıyla evde daha fazla çalışmanız da gerekebilir veya eve iş getirebilirsiniz. Haftanın şanslı enerjileri ile eviniz veya aileniz için sağlam ve uzun vadeli yatırımlarda bulunabilir veya yeni bir ev (veya arsa vb.) sahibi olabilirsiniz.

 

KOVA: Maddi varlıklarınızı değerlendirirken veya çocuklarınız için yapacağınız harcamalarda temkini elden bırakmayın. Salı günü başlayıp yaklaşık bir hafta boyunca etkili olacak Mars-Neptün karesiyle birlikte aşk hayatınızdaki gidişatı kontrol edemediğiniz hissine kapılabilir veya ağzınızdan çıkan sözler sebebiyle karşı tarafın içerlemesine sebep olabilirsiniz. Ayrıca bu hafta çocuklarınızla ilgilenirken birden öfkelenebilir veya sportif aktivitelerinizde de ufak tefek sakatlanmalar yaşayabilirsiniz. Öte yandan çocuklarınızın veya sevgilinizin bazı hareketleri ve iletişim biçimleri zihninizde değişik fikirler belirmesine sebep olabilir. Haftanın şanslı enerjileri ile yaşamın pek çok alanında kendinizi daha net ve kararlı biçimde ortaya koyabilir ve kendiniz için güzel ve kalıcı işlere imza atabilirsiniz. Yine uzaklardan gelen birine veya bir habere çok sevinebilirsiniz. Aynı biçimde üniversite öğrencileri ve akademik çalışmalar yapanlar adına da son derece yaratıcı bir enerji var; bu sayede oldukça orijinal işler çıkartabilirsiniz.

 

BALIK: Haftanın geneline ağırlığını koyan Mars-Neptün karesi, Koç burcundaki yerleşimlerin vadettiği neşeyi ve iyimserliği gölgeleyebilir. Lütfen bilinçaltınızın tuzaklarına çekilmeyin. Balık burcunun kolaylıkla düşebileceği kurban psikolojisine kapılmayın veya var olan sorunları görmezden gelmeyin. Enerjiniz, motivasyonunuz düşük olabilir ve farkına bile varmadan bunu birlikte yaşadığınız insanlara yönlendirebilirsiniz. Ani öfke dalgalanmaları yükselebilir, lütfen uyanık olun aksi takdirde öfkeyle kalkıp zararla oturabilirsiniz. Ayrıca bu hafta hırsızlıklara&kayıplara karşı değerli eşyalarınızı ortalıkta bırakmayın. İyi tanımadığınız veya sadece sosyal medya aracılığıyla iletişim kurduğunuz, gerçek yaşamda etkileşiminizin olmadığı kişilere karşı uyanık olun.  Zira arka planı olan ya da tuzak diye tabir edebileceğimiz işlere kurban gidebilir ve maddi-manevi kayıplar yaşayabilirsiniz. Ancak işinizi sosyal medya üzerinden yürütüyorsanız harika kazanımlar elde edebilir ve ulaştığınız kitleleri artırabilirsiniz.

 

Gökyüzündeki enerjilerin, önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.