29 Mart-4 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

13 Ağustos 2022 - 14:59

29 Mart-4 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler

29 Mart-4 Nisan Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

29 Mart 2021 - 15:14

25 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Bu haftanın bizi yorması en muhtemel görünümü Salı günü gerçekleşecek olan Merkür-Neptün kavuşumu. Bu görünümde etrafta sahtekârlık, yalan haber, duygu sömürüsü, hırsızlık gibi şeyler kol gezebilir. Öte yandan sanatla uğraşanlara, yazarlara, tasarımcılara ve fotoğrafçılara oldukça güzel bir enerji getireceği kesin. Bir yandan aldanmaya, kandırılmaya ve istemeden de olsa yanıltmaya yatkın olabilirken diğer yandan sezgilerimiz çok yükselebilir. Aldanmaya meyilliyiz, çünkü canımızın istediği şeyleri görebilir ve hayallere fazla kapılabiliriz. Odaklanma sorunu da yaşayabiliriz veya kelimeleri yakalamakta güçlük çekebiliriz. Pazar günü ise Merkür Koç burcuna geçiyor (19 Nisan’a kadar), Balık burcunun etkisi bir miktar daha azalıyor.

Şimdi yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

 

KOÇ: Bu hafta yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Hayallerinizi kâğıda dökmek, fotoğraf çekmek-kolaj yapmak veya tasarım işiyle uğraşmak için harika enerjiler var. Öte yandan geçen haftaki enerjiler etkisini tam olarak yitirmediğinden trafikte, seyahatlerde ve iletişim sırasında ve araç kullanırken özenli olmanız gerekiyor. Gıda zehirlenmelerine ve enfeksiyonlara karşı kendinizi korumayı da unutmayın. Hırsızlıklara, dolandırıcılıklara ve evrak kayıplarına en açık olan grupsunuz. Ayrıca bu hafta duyduğunuz her haberi sorgulayın ve haberin doğruluğundan emin olmadan harekete geçmeyin! Merkür Koç’ta ilerlediği süre boyunca; kullandığınız her tür araç gerece ve sakarlıklara dikkat. Zihniniz inanılmaz aktifleşiyor, günlük işlerinizi toparlamak ve yazılı işlerinizi halletmek için de güzel bir zaman dilimi.

BOĞA: Özellikle hafta başında aklınız daha ziyade yeteneklerinize dayalı gelecek planları yapmaya veya daha fazla nasıl para kazanacağınıza dönük olabilir. Ayrıca sosyal gruplarınızda bir karmaşa baskın gelebilir ya da en azından iletişimde bir bozulma söz konusu olabilir. Gelecek planlarınızda bir çözülme veya belirsizlik oluşması da muhtemel. Aşk yaşamınızda ise Merkür Koç burcuna geçene kadar tam olarak ne durumda olduğunuzu anlamayabilirsiniz (sanki duygusal anlamda bir uyuşma veya hissizleşme gibi). Finansal anlamda da önemli kararlardan sakınmaya devam etmelisiniz. Merkür Koç’a geçtiğinde aceleciliğe dikkat, zira manipülatif haberlerle hatalı yollara sapabilirsiniz. 19 Nisan’a kadar ateşli hastalıklara açıksınız veya baş ağrısı çekebilirsiniz.

İKİZLER: Dikkat; bu hafta ya patronların dağınıklıklarıyla çok uğraşmanız gerekebilir ya da sizin konsantrasyonunuz düşük olacağından hata yapma ihtimaliniz artıyor. Hayallere fazla dalıp gerçeklerden ve hedeflerinizden sapma riskiniz var. Ev içi olayların üzerinizdeki etkisi yüzünüzden okunabilir veya bilinçaltınıza ittiğiniz bazı şeyler yüzeye çıkabilir. Bu hafta affetme çalışmalarına ağırlık vermeniz oldukça iyileştirici olabilir, bu enerjiyi kaçırmayın. Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte aklınızda geleceğe dönük yenilikçi planlar belirebilir. Ayrıca sosyal gruplarınız hareketlenebilir veya yeni kişilerle tanışabilir, onlarla birlikte yenilikçi işlerde ya da projelerde görevler alabilirsiniz. Elbette sizin için bildik uyarımı tekrarlamalıyım; fazla hıza ve ani manevralara her anlamda dikkat, işler ufak da olsa kontrolden çıkabilir.

YENGEÇ: Oldukça ilhamlı bir haftaya giriyorsunuz. Ruhsal çalışmalar, meditasyonlar ve inançlarınızın gereği yerine getireceğiniz ibadetler sizi dinginleştirecek. Uzun yolculuklarınızda eşyalarınızı kaybetme riskine ve İnançlarınızı, duygularınızı sömürmeye kalkan kişilere karşı uyanık olmalısınız. Yakın çevrenizden birilerini gözünüzde büyütüyor, onu idealize ediyor veya onun önemli kusurlarını görmüyor olabilirsiniz, tanıdıklarınıza bir de bu açıdan bakmaya çalışın… Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle kariyer alanında yenilikler yapmaya başlayabilir ve hayalini kurduğunuz şeylere yönelebilirsiniz. Buradaki etki belki ebeveynlerinizin veya patronlarınızın hayatındaki önemli değişikliklere de işaret ediyor olabilir. Hatta onların daha önce fark edemediğiniz yönlerini görebilirsiniz.

ASLAN: Unuttuğunuz bir borcunuzu ya da maddi yükümlülüğünüzü ödeyerek başlayabilirsiniz haftaya veya elinizden bir miktar para çıkışı gerçekleşebilir. Eşinizle yaptığınız işleri ya da varsa ortaklı işlerinizde genel bir değerlendirme yapabilirsiniz. Normalde meyilli olduğunuz mantıkçı yaklaşımların dışına çıkabilirseniz karşınızdakilerin niyetlerini rahatlıkla okuyabilirsiniz. Çünkü sezgileriniz bu ara çok güçlü, onlara kulak tıkamayın. Geleceğe dair planlarınızda bir belirsizlik olabilir ya da çok çabaladığınız halde elinize bir şey geçmediğini hissedebilirsiniz. Fakat bu hisse kapılıp planlarınızı uygulamaktan vazgeçmeyin, zira Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle ideallerinizi gerçekleştirme yönünde büyük bir ivme kazanabilirsiniz. Yabancılarla irtibatınız artabilir yine bu dönemde veya yabancı dilinizi ilerletmeyi düşünebilirsiniz.

BAŞAK: Bu hafta karşınıza spiritüel yönü çok güçlü, sezgileriyle hareket eden ve anlamakta zorlanacağınız kişiler çıkabileceği gibi yalan söyleyen, mantıksız davranışlarda bulunan ve sizi kandırmak isteyen insanlar da çıkabilir. Lütfen yeni tanıştığınız kişileri bu gözle değerlendirmeye çalışın. Hayatınızdaki bir otorite figürünün (ebeveyn gibi) önemli bir karar almasına yardımcı olabilirsiniz, ancak bu tür kararlar almak için de koşullar pek uygun değil. En azından siz şu ara çok da rasyonel düşünemiyor olabilir ve istemeden karşınızdaki kişileri hatalı bir yola sevk edebilirsiniz. Pazar günü Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle bir nebze rahatlayabilir ve ortaklı gelirlerinize odaklanabilirsiniz. Bu süreçte biraz daha tanıdığınız sularda olacak ve böylece eşiniz veya ortağınıza büyük destek sağlayabileceksiniz.

TERAZİ: Günlük işlerinizin iyice karmaşıklaştığı veya aklınızı işlerinize vermekte epey zorlanacağınız bir hafta olabilir dikkat! İşyerinizdeki evrak işlerinin karmaşıklığından veya iş arkadaşlarınızın dağınıklığından fazlasıyla etkilenebilirsiniz. Öte yandan gündelik yaşamda karşınıza çıkan kişilerden veya onların sözlerinden kendi hayatınıza ve sıkıntılarınıza dair ilham verici sözler ya da ifadeler duyabilirsiniz, kulak kesilin… Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle yaşamınız farklı alanlarda hızlanıyor; taşınmalar, seyahatler ve yolculuklar kapıda… Size şifa olacak yenilikçi kişilerle de tanışabilirsiniz. Bu kişiler size uzman oldukları işlerde yardım edebilir, bir sorununuzu farklı yaklaşımlarla çözebilirler. Hukuki konularda yardım görebilir, belki yaşama dair anlam veremediğiniz bir konuda ufkunuz açılabilir.

AKREP: Aşk hayatınızın iyice karmaşıklaştığı veya karşınızdakilerin sizde iyice şüphe uyandırdığı bir haftaya giriyorsunuz. Ayrıca geçmiş aşklara odaklanacağınız ve hayallere dalacağınız bir etki de mevcut. Buradaki enerjinin güzel kullanımı için bu hafta yoga, pilates veya esnemeye yönelik egzersizlere ağırlık verebilirsiniz. Öte yandan eğer sanatsal içerikli işlerle uğraşıyorsanız veya işiniz yaratıcılık gerektiriyorsa bu hafta sizin için şahane! Merkür’ün Pazar günü Koç burcuna geçişiyle birlikte iş hayatınızda bir canlanma başlıyor. Yeni iş sözleşmeleri veya yeni girişimler gündeme gelebilir, ancak bu girişimlerin hukuki ve maddi yükümlülükleri olacağı için bir karardan öteye taşınacağını, imzalar atılabileceğini söyleyebilirim. Burada çok hızlı karar almadığınızdan ve yükümlülüklerinizi doğru değerlendirdiğinizden emin olun.

YAY: Bu hafta akıl karışıklıklarına, bilinçdışı korkulara kapılarak veya eşinizin, ortaklarınızın etkisinde kalarak verebileceğiniz kararlar söz konusu. Buna karşın yapabileceğiniz şey; aklıselim yakınlarınıza danışmadan önemli kararlar almamaya çalışmak. Ayrıca buradaki etki ev içi tesisat sorunları yaşatabilir veya ev kazalarına karşı dikkati olmanız gerekebilir. Fırsatı olanlar için evde bir köşeye çekilip meditasyon yapmaya veya tefekküre dalmaya çok uygun bir enerji. Pazar günü Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle aşk hayatınız biraz daha vurgulanıyor. Hâlihazırda ilişkisi olanlar için bu transit, gönül ilişkilerinin biraz daha imza boyutuna taşınabileceğini işaret ediyor. Öte yandan çocuk sahibi olanlar için de eş desteğini daha fazla görebileceğiniz, yani eşinizin çocuklarınızla daha fazla ilgileneceği bir dönem olabilir.

OĞLAK: Kafanız çok fazla işle dolu olabilir veya iş planlarınız seyahatleriniz karışabilir, iptal olabilir. Bu hafta ağzınızdan çıkanlar karşınızdaki kişilerce fazla anlaşılacak gibi değil… Ayrıca inançlara yönelik konuşmalara dikkat; bazı kavramların derin manalarını kavrayabilseniz de aktaramayabilirsiniz. Biraz suskunluk veya felsefi okumalar size bu anlamda iyi gelebilir. Hafta sonuna kadar uzaklardan gelmesini beklediğiniz birinin yolculuğu iptal olabilir. Pazar günü Merkür’ün Koç burcuna geçişi sizi biraz daha içe dönmeye ve kendinizle, evinizle, ailenizle aktif biçimde uğraşmaya itebilir (mutfak işlerinde dikkatli olun). Evden daha çok çalışacağınız bir dönem olabileceği gibi zararlı alışkanlıklarınızı yenmeye veya bir sağlık sorununuzu kendi kendinize halletmeye çalışabileceğiniz bir dönem de olabilir.

KOVA: Para kayıplarına ve unutkanlıklara bu hafta daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Eşinizin ya da ortağınızın finansal durumu hakkında veya ortaklı bütçenize dair yanlış bilgilendirilmiş olabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinizde de hata yapabilirsiniz veya sistem arızası yaşanabilir. Bunların dışında sanatsal yeteneklerinize eğilmişseniz şayet bu hafta çok güzel işler ortaya koyabilirsiniz, çünkü ilham açısından gökyüzü cömert davranıyor. Yazarlar veya işini yazarak yapanlar için de verimli bir hafta olacak. Merkür Pazar günü Koç burcuna geçiyor ve nihayet kendinizi daha rahat ve doğru şekilde ifade edeceğiniz kanallar açılıyor. Aşk hayatınızda da bir şekilde işler hızlanacak ve netleşecek. 19 Nisan’a kadar sürecek olan bu transitle çocuklarınız veya flörtlerinizle ilgili işleri epeyce yoluna koyabilirsiniz, bu fırsatı değerlendirin.

BALIK: Bu hafta sezgileriniz, ilhamınız ve olayları bütünsel kavrama potansiyeliniz çok yüksek. Ancak diğer yandan karşınızdaki kişilerin etkisinde çok fazla kalabilir ve korkularınızı size yaşatacak olayları çekebilirsiniz. Böyle bir süreçte zanlarla hareket etmek size büyük hatalar yaptırabilir veya şüphelere kapılmak sizi sinirsel olarak çok yorabilir. Lütfen bol meditasyon yaparak veya içinizi dinleyin ve başkalarının hatalı düşüncelerine kapılmadığınızdan emin olmaya çalışın. Boş zamanlarınızda suyla haşır neşir olun, yüzün ya da müzik dinleyin, filmler izleyin… Ancak acılı-üzüntülü sözleri olan şarkılardan, dram türündeki her şeyden uzak durun! Pazar günü Merkür Koç’a geçtiğinde biraz daha kafanızı toplamaya başlayacak ve parasal konulara yöneleceksiniz. Bu transit altında 19 Nisan’a kadar taşınma kararı da alabilirsiniz.

 

Gökyüzündeki enerjilerin, önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.