22-28 Mart Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 22:56

22-28 Mart Haftası Astrolojik Göstergeler

22-28 Mart Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 9:24

34 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftaya Ay Yengeç burcundayken başlıyoruz. Çarşamba günü gerçekleşecek olan Merkür-Mars karesi dolayısıyla biraz dikkatli olmamız gereken bir hafta olacak. Perşembe günü ise Merkür-Ay Düğümleri karesi ve Cuma günü Güneş-Venüs kavuşumu yaşayacağız. Haftayı Venüs-Şiron kavuşumuyla kapatıyoruz. Şimdi yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Haftaya evden pek de çıkmayı istemeyerek, duygusal gelgitlerle veya içsel bir gerilimle başlayabilirsiniz. Ancak uzun vadeli hedefleri yerine getirmenizi sağlayacak güçlü bir rüzgâr esiyor, bunu kaçırmayın. Dikkatli olmanız gereken şeyler; içinde yer aldığınız toplulukları tanımak, trafikte fazla hızlı gitmemek ve sözcükleri özenle seçmek olmalı. Bu hafta yalan haberlere veya kirli bilgiye fazlasıyla maruz kalabilir, karar verme aşamasına geldiğinizde yanılabilirsiniz, atacağınız önemli adımlardan önce; anne babanızın ya da otorite kabul ettiğiniz kişilerin aklına başvurun. Öte yandan cazibeniz çok yüksek ve birçok kişiyi kendinize çekebilirsiniz. Şifalandırıcı ilişkiler ve yeni aşklar söz konusu. Yüzünüze estetik müdahale veya güzellik bakımı yaptırmak için özellikle hafta sonu çok güzel bir zaman.

BOĞA: Haftaya geçmişi düşünerek veya geçmiş ilişkilerinizden birilerini rüyanızda görerek başlayabilirsiniz. Duygusal kararlara ve vesveseye dikkat. Aklınızı buradan uzaklaştırıp kariyer hedeflerinize yöneldiğinizde hızlıca bir sürü işi halledebilir ve az bir çabayla çok büyük kazançlar elde edebileceğinizi görebilirsiniz. Yatırım yapma veya maddi konularda vereceğiniz kararlar bu hafta biraz riskli olabilir. Özellikle taşınmaz alım-satımında (ev-arsa vb.) aldanmalara karşı uyanık olmalısınız. Venüs’ün Güneş’le kavuşumu, doğru değerlendirilebilirse çok güçlü bir iyileşme gücü yakalanabilir (sizin veya ebeveynleriniz için). Hafta sonuna doğru, şayet yapabilirseniz, şehit ve gazi çocuklarına veya ailelerine yardımda bulunarak şifa enerjisini daha yüksek boyutta çalıştırabilirsiniz.

İKİZLER: Bu günlerde daha da hızlı düşünüp hızlı eyleme geçen bir burç olarak hafta başında korkularınız ve endişelerinizle harekete geçme ihtimaliniz yüksek. Ancak evrensel doğrulara bağlı kalırsanız başınız ağrımayacaktır. Bu dönemde atılan adımların uzun vadeli sonuçları olacağını unutmayın. Yönetici gezegeniniz Merkür kendisini neredeyse hiç gösteremediği bir yer olan Balık burcunda, dolayısıyla patronlarınızla aranızda bir süre daha belirsizlikler sürecek gibi. Buna ek olarak aceleciliğiniz sebebiyle onları kolayca kızdırabilirsiniz. Önemli kararlar vermenin eşiğinde olabilir ve bu yüzden fazla gerilebilirsiniz, herkesin önünde ağzınızdan çıkanlara dikkat. Neyse ki hafta sonuna doğru tazeleyici enerjilerle sosyalleşebilir, yeni arkadaşlıkların ya da aşkların önünü açabilirsiniz.

YENGEÇ: Bu hafta sahtekârlıklara dikkat, organize bir grubun kurbanı olmanız işten bile değil. Lütfen bankacılık işlemlerinde ve internet alış-verişlerinizde şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın ve telefon görüşmelerine ve sahte mesajlara karşı çok uyanık olun. Benzer biçimde duygu sömürüsü yapan ve kendisini kurban gibi gösteren yabancılara da kanmayın. Öte yandan ne zamandır bir sonuca varamadığınız konularda sezgisel bir yaklaşımla doğru bir karara varabilirsiniz. Uzun yolculuklarda ve hastanelerden kapabileceğiniz hastalıklara karşı tedbiri elden bırakmadan ve kurallardan ayrılmadan hareket etmelisiniz. Haftayı bitirirken özellikle patronlarınız veya ebeveynlerinizin öfkesine ve fevri tavırlarına maruz kalabilirsiniz. Bireysel olarak ise ufacık şeylere kızıp büyük ve önemli kopuşlar yaşayabilirsiniz.

ASLAN: Haftaya güçlü bir enerjiyle başlıyorsunuz; kalıcı ortaklıklar kurmak ve her türden ilişki içinde doğru mesafeyi koymak, akılcı davranmakla ilgili birtakım dersler söz konusu. Bu doğrultuda bazı aktiviteleriniz bir otorite figürünce kısıtlanabilir. Dozunda bir sosyalleşme veya özgürlük enerjisi getiriyor bu hafta size. Ancak gizli düşmanlıklara karşı kiminle ne paylaştığınıza dikkat etseniz iyi olur. Zira sosyal çevreniz oldukça değişken ve kriz&kaos yaratmaya müsaitken siz de doğru bir diplomasi yürütmekte veya arabuluculuk yapmakta güçlük çekebilirsiniz. Havada bir nevi ‘günah keçisi’ olma enerjisi yüksek olacak. Hafta sonuna tek başınıza kalmak ve günlük sıkıntıların ötesine geçmek isteyeceğiniz bir enerjiyle giriyorsunuz. Bunun için doğada bolca vakit geçirmek size yarayabilir.

BAŞAK: Haftaya amirlerinizin her işine koşturarak ve yüksek bir çalışma temposuyla başlayabilirsiniz. Patronlarınız veya ebeveynleriniz sürekli size sorumluluklarınızı hatırlatabilir veya size kendinizi oldukça yetersiz hissettirebilirler. Temkinli olmadığınız takdirde eşinizle yaşayabileceğiniz sürtüşmeler, aile büyüklerinize veya başkalarına yansıyabilir. Eşiniz ya da partneriniz bu haftayı maddi açıdan biraz daha zorlu yaşayabilir. Bizzat kendisi tek başına veya sizinle birlikte önemli kararlar almak zorunda kalabilirsiniz, ancak her ikiniz de kararsız ve dağınık bir enerjiyle baş etmek durumundasınız. Hafta sonuna doğru elinizden bir miktar para çıkabilir. Geri gelmeyeceğinde sizi zora sokmayacak bir miktar belirlemeniz yerinde olur. Ortaklı işleri olmayanlar için bu enerji, medikal konulara para harcamak anlamına gelebilir.

TERAZİ: Haftaya eşinizle, en yakınlarınızla birlikte çıkabileceğiniz bir tatil veya uzun bir yolculuk planı yaparak (yahut bunun hayalini kurarak) girebilirsiniz. Birlikte dağ tırmanışlarına çıkabilir veya grup halinde gidilen uzun doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Bazılarınız için çocukların yüksek eğitimini planlamada oldukça güçlü bir enerji var. Durum ne olursa olsun çıkılan yolculuklarda ve su-sıvılar yoluyla kapabileceğiniz hastalıklara karşı hijyene daha fazla özen göstermeniz yerinde olacaktır. Bu hafta işinizle ilgili olarak da önemli bir karar vermeniz gerekebilir. Ancak birlikte çalıştığınız kişiler yanlış kararlar almanıza sebep olabilirler. Meseleyi akıl hocalarınıza danışmanızda fayda var. Venüs’ün hafta sonuna doğru yaptığı açılarla fazlasıyla karşı tarafa odaklı olabilir ancak karşı tarafın pervasızlığından etkilenebilirsiniz.

AKREP: Hafta başındaki gökyüzü görünümleriyle, aile içi meselelere akılcı çözümler getirmeye mecbur kalabilirsiniz. Ayrıca sizi kısıtlayan gerçek engelin bizzat kendi tavırlarınızdan ve alışkanlıklarınızdan kaynaklandığını kabul ederek kendinize bunları aşmaya yönelik yeni yollar yaratabilirsiniz. Aşk yaşamınızdaki belirsizliğe gelince, eski ile yeni arasında bir seçim yapmanız gerekebilir. Şu sıralar hâkim olan duygu-mantık karmaşası dolayısıyla, özellikle bu hafta epey bir zorlanacaksınız gibi. Meslek ve sağlığa geldiğimizde ise oldukça güçlü bir şifalanma, hastalıklardan ve sıkıntılardan kurtulma enerjisi hâkim, ancak partnerinizin sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca iş yaşamınızda da orijinal ve yenilikçi şeylere yönelebilir, eşinizle yeni bir iş girişiminde bulunabilir veya yeni başlayacağınız bir işte potansiyel partnerinizle tanışabilirsiniz.

YAY: Yakın çevrenizden yaşça büyük veya olgun birileri aracılığıyla yeni ortaklıkların&evliliklerin kapısı aralanabilir. Bu hafta danışmanlık verdiğiniz ya da aldığınız (arabulucu, bilirkişi, avukat, yaşam koçu vb) kişilerle iletişim trafiğiniz sıklaşabilir. Taşınmalar gündeme gelebilir. Ortaklıklar ve ilişkiler söz konusu olduğunda, bu hafta, hayatınızdaki ikilemleri ve kararsızlıkları sonlandırmanız gerekiyor. Özellikle ev, aile, yuva ve taşınmalarla ilgili yol ayrımları kafanızı karıştırabilir ve belki en güvenli alanlarınızı terk etmek istemeyebilirsiniz. Ancak üzerinizdeki tembelliği atmanız şart. Aşk hayatınızda ruhunuza uygun, özgürlükçü ilişkilerle gönül yaralarınızı sarabilirsiniz. Bazılarınızın çocuğuyla geçirdiği zaman artabilir. Enerjinizi daha ziyade çocuğunuza veya yeni hobilerinize verebilirsiniz.

OĞLAK: Sağlam ve kalıcı para kaynakları yaratmak ve sürekli işleyen bir sistem kurmanız bu haftaki enerjilerle destekleniyor. Ancak normalin iki katı performans gösterebileceğiniz bir zaman. İşleriniz ve günlük yaşamınızdaki tempo Mars sayesinde oldukça hızlandı, fakat bu hızlanma hiç olmazsa hızlıca birikip zamanla ortaya büyük ve güçlü bir yapı ortaya çıkartabilecek. Sadece artan ritminiz sağlığınızın önüne geçmemeli. Karşınıza çıkan yeni iş fırsatları içinde bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz ve aklınız bir parça dağınık olabilir. Ancak bir şeyi seçmekten kaçar, bazı şeyleri ertelerseniz ortada seçecek hiçbir şey kalmayabilir. Dolayısıyla kimsenin etkisinde kalmadan, içinize döndüğünüzde sizi gerçekten mutlu eden ve verimli kılan şeyi tespit edip zor da olsa hayatınıza kökten bir yenilik getirmek zorundasınız.

KOVA: Aşk yaşamınızda hızlı bir değişim enerjisi var ve buna ayak uyduramamış olabilirsiniz, ancak buradaki fırsatlar sonsuza kadar kapınızda beklemeyecektir. Akılcı bir tercih ortaya koymanın ve geride kalanlara bakmadan devam etmenin tam sırası. On şeyi birden kovalarsanız birini bile yakalayamazsınız. Elbette bu seçimler kendinize ne kadar güvendiğinizle veya öz değerinizi ne kadar doğru ölçtüğünüzle bağlantılı olacak. Konu aşk değil de para ve yatırımlarsa değişiklik yapmak için uygun bir zamanda değilsiniz. Zihinsel açıdan son derece yaratıcı, hevesli ve ikna edici olduğunuz bir döneme girdiniz. Bu enerjiyle yaralarınız üzerine konuşmak ve içinizi birilerine açmak sizin için çok iyileştirici bir etki meydana getiriyor. Bırakın bu sefer birileri size yardım etsin, yalnız olmadığınızı kalbinizde hissedin…

BALIK: Bu hafta değişik uyanışlarla ve aydınlanmalarla dolu olabilir. Bilinçsizce söylediğiniz sözler veya ailenizden aldığınız (köklerinizden getirdiğiniz) bazı davranış kalıpları sizi oldukça gerçekçi görünen bir hapishaneye kapatıyor ve kısıtlıyor olabilir. Korkularınızın sizi ne denli sınırladığını görerek işe başlayabilirsiniz. Ailevi meselelerde ise dengeleyici bir rol üstlenmeye çalışırken epey yoruldunuz ya da kendinizi hiçe saydınız. Bu kemikleşmiş şablonlara uygun kararlar vermek veya hareket etmek sizi gerçeklerden kaçıp saklandığınız o dünyadan kurtarmayacak. Ve gerçekten de oradan çıkmanız gerekiyor artık. Önünüzde engel veya bahane olan maddi zorlukların ise birer birer çözüme kavuştuğunu görebilirsiniz bu hafta. Her şey altüst olabilir ve dedikleri gibi hayatın altının üstünden daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

Gökyüzündeki enerjilerin, önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.