8-14 Mart Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

13 Ağustos 2022 - 15:07

8-14 Mart Haftası Astrolojik Göstergeler

8-14 Mart Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 10:04

20 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftaya Ay Oğlak’tayken başlıyoruz; sorumluluklarımız bizi bir parça sıkıştırabilir hafta başında, ancak haftanın ikinci yarısı Neptün’ün etkisinin ağır bastığı bir hafta olacak; Perşembe günü Güneş-Neptün kavuşumunun ardından Cumartesi günü Neptünyen bir Balık Yeniayı yaşayacağız. Şimdi yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Haftaya sıkı çalışarak başlıyorsunuz, üstlerinizle konuşurken dikkatli olmalısınız, rahatlıkla kelimeleriniz farklı anlamlara çekilebilir. Güneş-Neptün kavuşumu bu hafta çok etkili olacak ve işler sizin için nispeten belirsizleşiyor. Arkadan çevrilen işler, gizli kapaklı olaylar, aldanmalar-aldatılmalar-sahtekârlıklar en çok sizi etkileyecek gibi görünüyor. Ancak akışta kalmanız ve olaylarla çok da kavga etmemeniz halinde kesinlikle kazançlı çıkacaksınız. Uyku düzeninizde de bir değişiklik olabilir (fazla uyku ya da uykusuzluk gibi). Bol meditatif faaliyetler, ibadet ederek veya hayır işi yaparak büyük şifa enerjisi çalıştırabileceğiniz bir yeniayla haftayı kapatıyorsunuz.

BOĞA: Haftaya karamsar başlayabilirsiniz, hatta karşınızdakilerin fikirleri gereğinden fazla önem taşıyabilir. Neptün’ün de ortalığı bulandırmasıyla birlikte yanlış kararlar almaya daha müsait hale gelebilirsiniz. Özellikle birlikte hareket ettiğiniz gruplar ve ortak idealleriniz konusunda daha sorgulayıcı olabilirsiniz. Sosyal çevrenizde veya planlarınızda bir nevi çözülme enerjisi hâkim olabilir. İşlerinizin pek de sandığınız gibi gitmediği hissine kapılabilirsiniz veya ortak değerler bu hafta sizin zayıf noktanız haline gelebilir (sömürülere dikkat). Yeniayla birlikte bu alanda artık gözünüzü açacak veya sıkı bir ders alacağınız olaylar yaşayabilirsiniz.

İKİZLER: Haftaya finansal konularda sağlam adımlar atma ihtiyacıyla giriyorsunuz veya eşinizin bazı açıklarını kapamanız gerekebilir. Neptün enerjisi sizi hedefleriniz veya amirleriniz üzerinden test edebilir. Sanatla veya ilham gerektiren işlerde çalışmadığınız müddetçe yaşam hedeflerinizde çok iyimser olup fazla havada kalacak yaklaşımlar içine girmemelisiniz. Yönetici konumundaki kişiler de bu hafta size oldukça belirsiz görünebilir. Bu hafta şartları pek zorlamamanızı öneririm. Balık Yeniayının enerjisini, ebeveynlerinizle uzun zamandır yapmadığınız bir şeyleri yaparak geçirmeye çalışın (birlikte yemek, film izlemek vb.).

YENGEÇ: Haftaya eşiniz, ortağınız veya karşınıza çıkanlarla, belki onların inat ettikleri birtakım işlerle uğraşarak başlayabilirsiniz. Neptün’ün enerjisinden en büyük hayrı siz görebilirsiniz. Yalnız, eğer bazı şeylere umutsuz bir bağlılık içinde kalıp enerjinizi aynı şeylere yönlendirmeye devam ederseniz bu fırsatı kaçırabilirsiniz. Niyetleriniz çok değerli, bu hafta özellikle gözünüzde büyüttüklerinizin enerjisinden sıyrılır ve kendi özlemlerinize odaklanırsanız büyük bir çekim gücü elde edebilirsiniz. Yeniay da size bu konuda tam destek veriyor, lütfen negatif her şeyi geride bırakmaya niyet edin! İlahi adalet her daim devrededir, siz ona şahit olmasanız da…

ASLAN: Haftaya birikmiş işleri veya üzerinizde artan duygusal gerilimi temizleme mecburiyetiyle başlayabilirsiniz. Başkalarının gereksiz enerjilerinden kendinizi korumanız gereken bir haftadasınız (duygusal vampirlere dikkat!). Ayrıca böylesi bir Neptün enerjisinde bazı egosal yüklerinizden de kurtulabilirsiniz. Başkalarının yaşadığı sorunlara kulak kesilin, bu sizin için de bir işaret sayılabilir. Yeniay bu anlamda yolunuzu aydınlatmaya hazırlanıyor, ancak olaylar göründüğünden daha karışık olabilir, hemen keskin yargılara varmamalısınız. Bu hafta kalbinizi gereksiz yormamalı, ayrıca keyif verici bazı maddelerin tüketimine de dikkat etmelisiniz.

BAŞAK: Haftaya aşk yaşamınızda esen soğuk rüzgârlarla veya çocuklarınızla aranızda bazı sorunların yaşanabileceği bir başlangıç yapabilirsiniz. Neptün bu hafta, karşınızdaki kişileri oldukça gizemli kılabilir veya sizi onlarla ilgili bazı belirsizliklere itebilir. Tam olarak ne istediğiniz, eşinizi-partnerinizi nasıl algıladığınız ve onların gerçekte nasıl kişiler oldukları önem kazanıyor. Zira bu kişilerin sizi kaynağını bilmediğiniz korkularla yüzleştirmeleri söz konusu. İşinizle ilgili can sıkıcı durumları partnerinize veya onunla ilgili sıkıntınızı yanınızda çalışan kişilere yansıtabilirsiniz. Yeniayla birlikte buradaki karmaşayı giderecek enerji yardımınıza koşuyor.

TERAZİ: Haftaya içsel bazı sorunlarla veya ev içi durumlarla uğraşarak başlayabilirsiniz. Patronunuzun sizi fazla bunaltmasına izin vermeyin, çünkü bu gerilimi eve fazlasıyla yansıtabilirsiniz. Zaten Neptün işleri oldukça karıştırıyorken ve bazı belirsizlikler açıklığa kavuşabilecekken odağınızı yanlış yerlere yöneltmeyin. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili gereksiz empatiye girmeniz halinde bir şeylere kurban gitmeniz işten bile değil. Ancak burada iş arkadaşlarınız veya çevrenizdeki bazı kişiler için yardımlaşma ruhunu harekete geçirmemeniz için hiçbir sebep yok. Yeniay enerjisini bu şekilde çalıştırmak daha verimli olabilir…

AKREP: Bu hafta başında, bazı zihinsel gerilimler ve endişeler hortlayabilir. Korkunun kararlarınızı şekillendirmesine izin vermeyin, siz onlardan daha güçlüsünüz! Neptün özellikle aşk hayatınızı karıştırıp önünüzü görmenize engel oluyor, ancak tedirginlik enerjisinden çıkabilirseniz bunlardan uzak olduğunuzu göreceksiniz. Yeniay oldukça Neptünyen bir enerjiyle geliyor, hâlâ denemediyseniz birtakım meditatif çalışmalara, yogaya ve belki fotoğrafçılığa yönelmenizin zamanı gelmiş olabilir. Suyla haşır neşir olmak veya imkânı olanlar için yüzmek de son derece rahatlatıcı olacaktır. Aksi takdirde işaretleri yanlış okuyarak yanlış seçimler yapabilirsiniz.

YAY: Haftaya maddi gerilimler ve endişelerle başlayabilirsiniz. Ancak organize olup akılcı davranmanız halinde bazı maddi fırsatlar yakalamanız da mümkün. Zihinsel krizler, yanlış anlamalar ve patavatsızlıklara açık bir hafta olabilir. Şayet objektif olmaya niyet ederseniz, bu haftaki Neptün enerjisi kendinizle ilgili büyük aydınlanmalar vadediyor. Ebeveynleriniz veya köklerinizle ilgili araştırmalara girebilirsiniz. Özellikle yeniay bu anlamda ilginç bir etki getiriyor ve aynı zamanda bazı yer değişikliklerinin de önünü açıyor. Bu hafta şifanın bizzat kendi içinizde olduğuna ikna olabilir ve üzerinizdeki uyuşukluğu rahatlıkla atabilirsiniz.

OĞLAK: Bu hafta eşinize veya ortağınıza karşı sert tavırlar içine girebilirsiniz. Olaylara objektif bakamama ihtimaliniz yüksek, bunu göz önünde bulundurun. Neptün’ün dâhil olduğu enerjiler aklınızı fazlasıyla karıştırabilir. Ayrıca yakın çevrenizi yanlış anlayabilir veya yanlış anlaşılabilirsiniz. Algınız ve yön bulma duyunuz biraz karışık olabilir. Bu sebeple bu hafta çok önemli kararlar vermeden önce elinizdekilerin hesabını doğru yapmaya çalışmalısınız. Bir adım atmanız ve bunun karşılığında kaybınızın ya da kazancınızın ne olacağını doğru muhakeme etmelisiniz. Yeniay bu anlamda yakın çevrenizden bir destekle geliyor…

KOVA: Özellikle bu hafta toplu meditasyon veya enerji çalışmalarına katılmamaya çalışın. Çünkü aslında ruhsal anteninizin ne kadar hassas olduğunun siz bile farkında olmayabilirsiniz. Sahip olduğunuz şeyleri kaybetme korkunuz ağır basıyorsa bilin ki Neptün’ün sisleri sizi de sarmış! Böylesine bir tedirginlik ile özgüven sorunları yaşamanız, korktuğunuz şeyi kendinize çekmeniz hiç zor değil. Ayrıca insanları, eşyaları ve sahip olduklarınızı değerlendirirken gerçekçi olmaktan epey uzak olabilirsiniz. Yeniay bu noktada nerelerde yanıldığınızı size gösterebilir. Alış-verişlerinizde de bu hafta çok dikkatli olmalısınız.

BALIK: Bu hafta arkadaşlarınızdan beklediğiniz desteği göremeyebilirsiniz. En iyisi kimseye bel bağlamadan işleri kendi başınıza halletmeye çalışmak. Kadınlarla sorun yaşama ihtimaline karşın, sosyal medya üzerinden veya internet aracılığıyla herhangi bir yazışma ya da söz dalaşından uzak durmanızı tavsiye ederim. Neptün yüzünden, çoğu insan sizde kendilerini gördüklerini anlamıyor olabilirler. Hatta bu anlamda siz de bir belirsizlik içinde gibisiniz. Yani tam anlamıyla bir körler savaşı içinde olabilirsiniz. Yeniayın yolunuzu temizlemesine yardım edin, bunun da yolu gerçekleri olduğu gibi görmeye ve kabul etmeye niyet etmekten geçiyor.

 

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.