1-7 Mart haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 22:49

1-7 Mart haftası astrolojik göstergeler

1-7 Mart haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

01 Mart 2021 - 9:34

28 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftaya Ay Terazi burcundayken başlıyoruz, Salı gecesi Akrep burcunda olacak. Çarşamba akşamı keskinleşecek olan Venüs-Uranüs açısı bize bazı sürprizli olaylar yaşatabilir. Perşembe günü Mars, 23 Nisan’a kadar kalacağı, İkizler burcuna geçiyor. Cuma günü Ay Yay burcundayken Kova burcunda Jüpiter-Merkür kavuşumu deneme bonusu yaşanacak. Pazar gününü de Oğlak enerjisiyle karşılıyoruz. Şimdi yükselen burçlara göre nasıl etkilendiğimize bakalım;

KOÇ: Haftaya eşinize, ortaklarınıza ya da yakın kişisel ilişkilerinizde uzlaşmacı eğilimlerle başlıyorsunuz. Aynı zamanda rakiplerinizle aranızdaki şartlar da oldukça değişken gibi, temkinli yaklaşın olaylara. Salı günü Ay’ın Akrep’e geçmesiyle sizi bir miktar strese sokabilecek olaylarla uğraşmanız gerekebilir ve krizlere yaratıcı çözümler getirebilirsiniz. Çarşamba günü para ve ilişkilerle ilgili olarak belirsizlikler ve aldanmalar söz konusu olabilir. Karşınıza birtakım ani yatırım ve ilişki ‘fırsat’ları çıkabilir, bunlara temkinli yaklaşmakta fayda var. Perşembe günü yönetici gezegeniniz Mars, yakın çevrenizle olan etkileşiminizi epey hızlandıracak. Yeni aşklara hevesli olacaksınız, daha sık kısa yolculuklara çıkarabilirsiniz ve diliniz biraz daha keskin olabilir. 23 Nisan’a kadar İkizler burcunda kalacak olan Mars, kendinizi sözel veya yazılı biçimde daha fazla ortaya koyacağınız bir süreç sunacak size, bu dönemi iyi değerlendirin. Hafta sonuna Ay Yay burcundayken ve Jüpiter-Merkür kavuşumuyla giriyoruz ve bu etkiler altında rutinin boğuculuğunu kırabilir ve ufuk açıcı düşünsel faaliyetlere (okumak-yazmak-değişik filmler izlemek vb) girebilirsiniz. Öte yandan sosyal ağınız bir anda genişleyebilir, arkadaş gruplarınızda krizlerle uğraşabilirsiniz, yeterince gözlemlemediğiniz kişileri çevrenize dâhil etmeyin. Aklınıza oldukça ilginç projeler gelebilir.

BOĞA: Haftaya işyerinizde ve iş arkadaşlarınızla daha uyumlu olmaya çalışarak veya birilerinin arasını bulmanızı gerektirecek olaylarla başlayabilirsiniz. Ayrıca evinizdeki doğal ürünlerden güzellik bakım maskeleri yapmanız cildinize çok yarayabilir. Salı gece saatlerinde Ay Akrep burcunda olacak. Bir iki gün boyunca gizli düşmanlarınızın, patronları doldurma ihtimaline ve manipülatif eylemlerine karşın aleyhinizde kullanılabilecek tavırlar içine girmemeye dikkat etmelisiniz. Çarşamba günü Venüs-Uranüs etkileşimiyle sosyal gruplarınızda ani olaylara sebep olabilirsiniz veya hayallerinizdeki gibi görünen bir ilişki ya da finansal bir yatırım fırsatı aklınızı çelebilir. Perşembe günü Mars İkizler geçişiyle maddi konulara çok daha fazla fikirsel ve fiziksel enerjinizi verebilir veya yeteneklerinizde daha iyi olmak adına eğitimlere para harcayabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yöneticilerin kaprisleriyle uğraşmak sizi yorabilir, ancak bu baskı altında duygusal kararlar almamaya ve sorunlar karşısında patronlarınızın da yoğun stres altında olduğunu unutmadan hareket etmenizde fayda var. Bu noktada size faydası olacak olan şey; amirlerinizin de bir sürü sorunla uğraştığını hatırınızda tutarak davranmanızdır.

İKİZLER: Haftaya oldukça aşk ve flört odaklı başlıyorsunuz, ancak bu noktada fazla açılmamaya çalışın. Belki yeni bir hobi edinmek veya içinizdeki sanatsal yaratıcılığı ortaya çıkartacak sanal kurslara başvurabilirsiniz. Ay’ın Akrep burcuna girişiyle sağlığınızla ilgili endişeleriniz artabilir, iş yerinizdeki sinsi kişilerin varlığını aklınızdan çıkartmayarak, kafanızdakileri kimseyle paylaşmamanız gereken bir iki gün olacak. Ayrıca Venüs-Uranüs etkileşimi dolayısıyla hâlâ patronlarınızdan yana sıkıntı yaşayabileceğinizi ve özellikle belirsiz durumlar karşısında ani çıkışlardan sakınmanız gerektiğini söyleyebilirim. Perşembe günü Mars burcunuza geçiyor; bu dengesiz, hızlı, huzursuz enerjiyi bizzat kendiniz kullanmadıkça kazalara, tartışmalara, sinirsel gerilime daha açık olabilirsiniz. 23 Nisan’a kadar sıkı bir egzersiz programı çıkartın ve zorunlu haller dışında sosyalleşmeyin, ateşli hastalıklara da yatkın olacağınız bir dönem. Cuma günü Merkür-Jüpiter kavuşumuyla zihinsel enerjiniz inanılmaz yükseliyor. Bu görünüm altında yazınsal anlamda çok üretken olabilirsiniz, bilhassa akademik çalışmalar için harika bir etki. Hafta sonunda da eşinizin veya en yakınlarınızın ‘geniş’ tavırlarına aşırı tepki verebileceğiniz ruh halleriyle giriyorsunuz, olaylara düşünmeden tepki vermeyin.

YENGEÇ: Haftaya evinize, aile ve yuva konularına yönelerek, belki ev içinde dengeyi sağlamak belki evinizi güzelleştirmek üzere güçlü bir enerjiyle giriyorsunuz. Ay’ın Akrep burcuna girişiyle aşk yaşamınızda bazı krizler veya derinleşme arzunuza cevap bulamamak gibi hisler sorun olabilir. Sevgilinize veya çocuklarınıza fazla dayatmacı olmadığınızdan emin olmanız da yerinde olur. Venüs-Uranüs etkileşimi dolayısıyla ani gelişen bir durum, gelecek planlarınızı etkileyebilir veya hayalini kurduğunuz bir şeyin size verildiği/verileceği hissini yaşayabilirsiniz. Gerçekçiliği elden bırakmadıkça sorun yok… Mars’ın İkizler burcu transitini kontrol dışı bir alanda karşılıyorsunuz. Öneri; lütfen rüyalarınızı uyanır uyanmaz yazın (bir rüya günlüğü oluşturun), asla dedikodulara dâhil olmayın, özellikle eğitimle ilgili yardımlarda (hayır işleri) bulunun. Cuma günü işinizle ilgili evraklara, iletişiminize ve yazışma sorunlarına dikkat. Ufacık bir konu, daha siz ne olduğunu anlamadan büyüyebilir ve sizi gerebilir. Hafta sonuna dinlenme ve gevşeme ihtiyacıyla giriyorsunuz, ancak biriken işleriniz ne kadarına müsaade ederse. Ayrıca mutfakta farklı yemekler denemek ve ibadete, meditatif çalışmalara yönelmek ruhsal olarak büyük bir ferahlama sağlayabilir.

ASLAN: Haftaya yakın çevrenizle ilgilenerek ve zihinsel olarak barış, denge, huzur ihtiyacıyla başlıyorsunuz. Çevrenizi güzelleştirecek estetik dokunuşlar yapabilirsiniz. Ay’ın Akrep burcuna girişiyle içinizdeki bazı korkular, derinlere gömdüğünüz veya bilinçaltınızda yatan bazı güvensizlikler su yüzüne çıkabilir. Bu yüzden aşırı tedirgin ya da korumacı hareket edebilirsiniz. Venüs-Uranüs açısı ile bazı hedeflerinize ulaşabilmek için belli bir strese katlanmanız veya finansal açıdan bir yükümlülük altına girmeniz gerekebilir. Aynı zamanda iletişimde açık olmaya özen gösterin, rahatlıkla yanlış anlaşılabileceğiniz bir hafta. Perşembe günü Mars’ın İkizler burcuna girişiyle gelecek hayalleriniz adına harekete geçeceğiniz ve hızlı yol alacağınız bir dönem. Özellikle eğitimle ilgili konular ve ekip çalışmaları adına çok verimli bir dönem olacak. Cuma günü gerçekleşen Jüpiter-Merkür kavuşumu en yakınlarınızla veya eşinizle kavgalara sebep olabileceği gibi önemli bir sorunu açıklığa kavuşturmanızı da sağlayabilir. Hafta sonuna doğru gönül mevzularında bir özgürleşme veya doğanıza uygun bir biçimde ‘özgür aşk’ yaşama ihtiyacınız yükselebilir. Bu konulardan elini eteğini çekmiş olanlar için de uhrevi konulara yönelmenin tam zamanı.

BAŞAK: Bu hafta bütçenizde bir denge sağlama arayışı içinde olabilir veya bir yerden kısarken başka yerden bazı lüks harcamalara yönelebilirsiniz buraya dikkat. Değerli eşyalarınız (kolye, mücevher vs) kaybolabilir veya kaybettiklerinizi bulabilirsiniz. Salı gününden itibaren Ay’ın Akrep’te olduğu süre boyunca birtakım şüphelerinizin peşine düşebilir (şüphelerinizin gerçeklik payını öğrenebilir) veya zihinsel olarak birtakım aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu haftanın en riskli enerjisi Venüs-Uranüs açısı size kendisini iyi gizlemiş ‘düşman’ları ani olaylar neticesinde açığa çıkartabilir, gözünüzü dört açın! Mars’ın İkizler burcunda kalacağı yaklaşık bir buçuk aylık dönemde; yaşam hedeflerinize ulaşmak adına daha hızlı, atak, çevik ve pratik olabilirsiniz. Ancak kararsız davranmamaya ya da çevrenize karşı güvensiz bir imaj yaratmamaya dikkat etmelisiniz. Cuma günü iş yerinizde işler karışabilir, patronlarınız çok fazla işin hızlıca halledilmesini isteyebilir, yoğun bir iletişim ve telefon trafiği gerçekleşirken durumla baş etmekte zorlanabilirsiniz. Hafta sonu büyük bir rahatlama ve tembellik ihtiyacı baskın gelebilir. Evinizde dış dünyadan tamamen soyutlanarak veya biraz daha ruhsal bütünlüğünüze yönelik yeni denemelerde bulunabilirsiniz.

TERAZİ: Haftaya dış görünüşünüzle ilgili estetik kaygılarla veya bedensel sağlığınız üzerinden bazı dalgalı durumlarla başlayabilirsiniz. Şekerli ve yüksek kalorili gıdaların tüketimine dikkat etmelisiniz. Salı gecesi Ay Akrep burcuna geçtiğinde odağınız daha ziyade finansal gücünüz, sahip olduklarınız ve belki borçlarınıza yönelecek. Ayrıca iş arkadaşlarınızla aranızda birtakım kıskançlıklar veya özel yakınlaşmalar yaşanabilir. Çarşamba günü keskinleşecek ama haftanın geneline yayılan Venüs-Uranüs açısıyla iş yerindeki bazı tavırlarınız sebebiyle sıkıntıya düşebilir veya hafta genelinde sıkıntılı işlerle uğraşmanız gerekebilir. Mars İkizler transiti bir yandan özgürleşme ve seyahat etme arzunuzu artırsa da en azından bir süre işiniz, sağlığınız veya içinde bulunduğunuz maddi belirsizlikler buna mani olabilir. Cuma günkü Merkür-Jüpiter kavuşumu sizi daha ziyade keyif aldığınız işler yapmaya iteceğinden odağınız kayabilir. Mesainin son günü özellikle zihinsel dağınıklıklara ve unutkanlıklara karşın önemli işlerinizi not almalı veya yapılacakları bir sıraya sokmalısınız. Yoksa hafta sonunu evinizde dinlenerek geçirmek yerine işinizle ve patronlarınızla ilgili kaygılarla geçirebilir ve yarım kalan işleri evde halletmek zorunda kalabilirsiniz.

AKREP: Meditasyon ve spiritüel enerji çalışmalarına yönelmeniz halinde özellikle hafta başında haberci rüyalar görme şansınız artıyor. Ayrıca Çarşamba günü Ay Akrep burcuna geçene kadar kadınlarla bazı tatsızlıklar yaşayabilirsiniz, kadınlardan uzak durmakta fayda var. Ay, burcunuza geçtiğinde size sağlığınızla ilgilenmek için harika bir fırsat sunuyor. Bedeninizin arınma ve yenilenme kapasitesi epey güçlü olacak, kurtulmak istediğiniz şeyleri bu süre zarfında bırakabilirsiniz. Venüs-Uranüs arasındaki açı size aşk ve evlilik yaşamınızda veya yeni ortaklıklara dönük sürprizli gelişmeler sunabilir. Yönetici gezegeniniz Mars’ın İkizler burcundaki transitinde ortaklı gelirlerinizde artış sağlamaya veya borçlarınızı ödemeye yönelik eylemler içine girebilirsiniz. Bu dönemde bazı davalar (maddi kazanç veya kayıp şeklinde) sonuçlanabilir ve cinsellik konusunda da gerilim artabilir. Öte yandan ameliyat ve bazı cerrahi müdahaleler açısından 23 Nisan’a kadar uygun bir dönemde olacaksınız. Hafta sonuna zihinsel korkularınızla ve bilinçaltınızda yatan bazı şeylerle yüzleşmeniz gerekebilir. Mutfak, banyo gibi ıslak zeminde, tesisatta ya da su borularıyla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda oturduğunuz yerden müthiş bir bilgi akışına maruz kalabilirsiniz.

YAY: Haftaya sosyal gruplarınızda bir hareketlilikle başlıyorsunuz. Sorun yaşayan veya küs olan arkadaşlarınız arasında barış elçisi olabilir veya işyerinizdeki krizli konulara arkadaşlarınızdan ilginç çözüm önerileri gelebilir. Ay’ın Akrep burcuna geçişiyle beraber, birkaç gece, işyerinizdeki stresiniz yüzünden veya ailevi ve finansal korkularınızdan kaynaklı kâbuslar görebilirsiniz. Hafta genelinde etkili olacak Venüs-Uranüs açısı sizi, işinizle ilgili gereksiz risklere hevesli hale getirebilir. Özellikle teknolojik aletlerle çalışanlar için ani durumlara karşın; eski usul (kalem-kâğıt) not alarak ilerlemeniz işe yarayabilir. Mars’ın İkizler burcundaki transiti boyunca; kazalara, karşınızdaki kişilerle söz dalaşlarına, trafikte agresif ve hızlı manevralara, size meydan okuyabilecek ve değişken tavırlar sergileyebilecek kişilere dikkat! Bu etkiyi, ikili takımlar halinde rekabet edilen sporlara yönelerek veya bir eşlikçiyle birlikte düzenli yürüyüşler yaparak daha rahat atlatabilirsiniz. Haftanın son iş gününde iş stresinden çok bunalabilirsiniz ve ayrıca dikkatiniz çok dağınık olabilir, çevrenizde çok fazla uyaran konsantrasyonunuzu ve bilgi işleme kapasitenizi bozabilir. Bu sebeple veriminiz düşürebilir. Yapabildiklerinizi hafta sonuna evde halletmek üzere erteleyin ve Cuma günü daha hafif olan işlerle uğraşmaya çalışın.

OĞLAK: Haftaya eşinizin ailesi veya kendi ebeveynlerinizle uğraşarak başlayabilirsiniz. Patronlarınızın kararsızlıkları (dengesizlikleri) de iki gün boyunca sizi yorabilir. Ay’ın Akrep’te olduğu iki buçuk gün boyunca gelecek planlarınızdan ve arkadaş çevrenizden bazılarını eleyebilirsiniz. Aynı zamanda bir ilişkiyi de sonlandırma kararı alabilirsiniz, yine de safi şüpheyle hareket etmemelisiniz diye uyarayım! Bu süreçte başka aşk fırsatları da aklınızı çelebilir, ancak sonrasında pişmanlık duyma ihtimaliniz yüksek. Mars’ın İkizler burcuna geçişi sizi sağlık ve meslek konularında harekete geçirecek. Ancak el-kol ve omuz bölgesine ve akciğerlerinize çok dikkat etmeniz gereken bir dönemde olduğunuzun altını çizeyim. Bu transitin güzel tarafı, 23 Nisan’a kadar, aynı anda çok fazla işi hızlıca bitirebileceğiniz bir dönem olması. Cuma günü ise sahip olduğunuz finansal varlıklarınızla ilgili kayıplara fazla duyarlı olabilirsiniz, kaybetme korkunuz ve bazı güvensizlikleriniz size hata yaptırabilir. Boyunuzu aşan sözlerden ve ağır iş sorumluluklarından kaçının. Akıldan yaptığınız bazı hesaplarda yanılmaya da yatkın olabilirsiniz. Ayrıca internet alış-verişlerinizde sahtekârlıklara karşı uyanık olun! Bu haftaki görünümler altında bilgisayar-yazılım işiyle uğraşanlar veya teknolojik aletlerle haşır neşir olanlar için çok verimli olabilir.

KOVA: Haftaya işinizde monotonluktan uzaklaşma isteğiyle ve kendinizle ilgili bazı içsel çatışmaları sonlandırabileceğiniz bir enerjiyle başlıyorsunuz. Aynı zamanda mesleki konularda ufak da olsa kalıcı bir sistem değişikliği yapabilirsiniz. Çarşamba günü ise patronlarınızla ilgili bazı krizleri idare etmeniz gerekebilir veya evdeki bazı durumlar sebebiyle yüklendiğiniz stres dışarıdan görünür bir hâl alabilir. Venüs-Uranüs açısıyla evi içi veya evinize girip çıkan kişilerle ilgili oldukça güven sarsıcı olaylar meydana gelebilir. Değerli eşyalara ve yatırım yaptığınız finansal araçlara dikkat. Mars epeydir sizi ev içi konularda zorluyordu, nihayet İkizler burcuna geçiyor ve aşk hayatınızı canlandırıyor. Tabii tek getirisi bu değil; çocuklarınızın eğitimiyle bizzat kendiniz ilgilenmeyi seçebilirsiniz bu dönemde. Ancak bu süre zarfında kolayca öfkelenebileceğinizden potansiyel sevgilinize veya çocuklarınıza karşı fazla sabırsız olmamaya da gayret edin. Bu hafta işyerinizde gereğinden fazla sorumluluk üstlenip, aynı anda başka başka işlere enerjinizi yönlendirip sonuçta hedeflerinizi yerine getiremeyebilir ve sinirsel anlamda kendinizi yıpratabilirsiniz. Bu etki en çok Cuma gününe doğru sizi zorlayacak. Bu noktada ekip arkadaşlarınızla iş bölüşümüne gitmeniz gerekebilir.

BALIK: Haftaya biraz stresli ve zihinsel açıdan dengeyi nasıl bulacağınızı bilemez vaziyette başlayabilirsiniz. Yakın çevreniz, dalgınlık-unutkanlıklar veya aşk yaşamınızdaki olaylar bunda etkili olabilir. Ancak Ay’ın Akrep burcuna geçişiyle konsantrasyonunuz artabilir ve epey rahatlayabilirsiniz. Son dakika (veya son bitirme tarihi geçen) işlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Burcunuzda ağırladığınız Venüs’ün gariplikler gezegeni Uranüs’le olan açısı sonucu ağzınızdan çıkan laflar dolayısıyla kendinizi oldukça garip veya uygunsuz konumlarda bulabilirsiniz. Haftanın geneline yayılmış ve ne zaman çalışacağı çok kestirilemeyen böylesi bir enerji altında bizzat sizin yaptıklarınız ve niyetleriniz çok önem taşıyacak. Konuşmadan evvel birkaç sefer düşünmenizi ve aklınıza gelen sıra dışı fikirleri sözlü biçimde ifade etmektense not almanızı öneririm. Mars’ın İkizler transiti evde sizi uğraştırabilir; kitaplarınızı, çekmecelerinizi ve bilgilerinizi düzenlemek veya evden ders vermek için harika bir fırsat. Fakat sebepsiz görünen bir gerginlik ve öfke yaşayabilir, ev halkıyla tartışabilirsiniz. Kendinizi germek yerine bu öfkenin kaynağını doğru tespit edebilmek için sözel olumlamalar yapabilir veya içinizden geldiği gibi yazıp çizebilirsiniz. Bilinçaltı çözülmelerini kolaylaştırmak için rüyalarınızı da yazmalısınız.

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.