22-28 Şubat haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 09:40

22-28 Şubat haftası astrolojik göstergeler

22-28 Şubat haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

22 Şubat 2021 - 9:42

56 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftaya Ay Yengeç burcundayken başlıyoruz ve Çarşamba günü de Merkür nihayet ileri harekete geçiyor, işlerimizi biraz daha yoluna koyabiliriz. Perşembe günü, Venüs’ün Balık burcundaki seyahati aşkta ve parasal konularda bazı belirsizliklere, yanılmalara ve gizli kapaklı işlerin dönmesine sebep olabilir. Cumartesi günü gerçekleşecek olan Başak dolunayıyla da aşk ilişkilerinde ve çocuklarla ilgili konularda bir şeylerin açığa çıkışını görebiliriz. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor;

KOÇ: Haftaya ev, aile, yaşam alanınız veya köklerinizle ilgili konulara eğilerek başlayabilirsiniz. Oldukça hassas ve alıngan olabilir, duygusal dalgalanmalarınızı en çok da evinize, ailenize yansıtabilirsiniz. Dolayısıyla aile bireyleriyle küslüklere dikkat. Ancak Çarşamba günü keyfiniz yerine gelmeye başlıyor. Bu hafta kariyeriniz ve finansal kaynaklarınız adına çok güzel başlangıçlar yapabilir, belki uzun zamandır beklediğiniz bir terfiye veya hayalinizdeki pozisyona ulaşabilirsiniz. Ancak işlerinizle ilgili ufak tefek detayları atlamamanız gerekiyor, çünkü Başak burcundaki dolunay buraya dikkat çekmekte. Önemli konuşmalar için de Merkür’ün ileri harekete geçeceği günü beklemenizi tavsiye ederim. Maddi kayıplardan korunmak adına ani harcamalara dikkat etmelisiniz. Ayrıca hafta sonuna doğru arkanızdan dönen bazı işleri günışığına çıkartabilirsiniz. Hafta sonunda ise sağlığınızla ilgili görmezden geldiğiniz iyi ya da kötü bazı durumlarla yüzleşmeniz gerekebilir.

BOĞA: Yakınlarınızla duygusal bağların ön planda olacağı bir hafta, ancak güvenlik kaygılarınız ve tedirginlikleriniz sizi duygusal açıdan zorlayabilir. Çarşamba günü ise evinizde keyifli zamanlar geçirebilir, kendinizi şımartacak şeylerle uğraşabilirsiniz. Çarşamba ve Perşembe günleri saç kesimi için oldukça uygun; saçlarınızda yeni bir model veya renk deneyebilir, kişisel bakımınızla ilgilenebilir ve konforunuz adına bazı lüks harcamalar yapabilirsiniz. Perşembe günü Venüs Balık burcuna geçene kadar, patronlarınızla gerilme ihtimaline karşın sakin kalmaya gayret edin, sonrasında mantıklı bir biçimde geleceğe ve projelerinize odaklanabileceksiniz. Hafta sonuna doğru kendinizde müthiş bir güç hissedebilir, rutinde üstesinden gelemediğiniz bazı sorunları çözebilir ve özlemlerinize ulaşmaya yönelik kalıcı adımlar atabilirsiniz. Dolunayla birlikte yaratıcılığınız artabilir, yaşamı güzel kılan bazı detayların önemini daha iyi kavrayabilir ve küçük gibi görünen bazı motive edici işler sayesinde geleceğe bakışınızı değiştirebilirsiniz.

İKİZLER: Haftaya maddi kaynaklara ve sahip olduklarınıza odaklanarak başlıyorsunuz. Bütçenize para giriş-çıkışlarının fazla olabileceği bir iki gün yaşayabilirsiniz. Çarşambadan sonra ise yakın çevrenizle keyifli zamanlar yaşayabilir ve zengin içerikli, doyurucu sohbetler yapabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle birlikte kariyeriniz, yaşam hedefleriniz ve toplumsal statünüzle ilgili konularda sıra dışı olaylar yaşamaya hazır olun. Otorite sahibi kişilerin ilgisini pek çok anlamda çekebilirsiniz! Patronlar veya yönetici pozisyonundaki kişilerin sıra dışı tavırlarından zarar görmeniz olası, gözünüzü açık tutun ve sakince gözlemleyin. Bu hafta sezgileriniz yüksek olacak, kalbinize doğanları göz ardı etmeyin! Geleceğiniz için güç kazanma arayışındayken, gözünüzü hırs bürüyebilir ve kendinizi normalde göz yummayacağınız işlerin içinde bulabilirsiniz, dikkat… Dolunayla içsel olarak, çalışma motivasyonlarınızı çözümleyebilir ya da hedeflerinize ulaşmak için temelde nelerin eksik olduğunu fark edebilirsiniz.

YENGEÇ: Bu hafta başında sağlığınıza, özellikle ödem sorununa ve duygusal iştah artışına dikkat. Yediklerinize özen gösterin; yeterli su tükettiğinizden emin olun, ayrıca süt ürünlerini bir miktar kısmayı düşünebilirsiniz. Çarşambadan itibaren borç-alacak, vergi, sigorta ve krediler gibi finansal konulara yoğunlaşacaksınız. Hafta sonuna doğru eşiniz veya ortağınızla birlikte geleceğinizi şekillendirecek, kalıcı ve büyük projelere başlayabilir veya bazı hukuki süreçlerin lehinize sonuçlandığını görebilirsiniz. Bu dönem akıl hocalarınızın büyük faydasını görebilirsiniz, onlara danışmaktan çekinmeyin. Venüs’ün Balık burcuna geçişi, spiritüel konulara ve alternatif şifa tekniklerine yönelmenizi sağlayabilir. Şayet küslük varsa eşinizin akrabalarıyla aranızı düzeltebilir veya barışabilirsiniz, zira oldukça affedici olabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu fırsatı kaçırmayın ve kırıldığınız, kızgınlık duyduğunuz kim varsa affedin, geçmişinizden özgürleşin. Başak dolunayıyla yüksek farkındalıklar yaşayabilirsiniz ve ayrıca dolunay enerjisi size yeni iş anlaşmaları getirebilir.

ASLAN: Haftaya biraz kabuğunuza çekilip duygularınızı bastırarak ve yoğun duygusal mesajlarla dolu rüyalar görerek başlayabilirsiniz. Bir iki gün kadınlarla sorun yaşamanız muhtemel. Çarşambadan sonra ise daha kendinize odaklı olabilirsiniz. Sevgi ihtiyacınız yükselebilir ve ruh halinizdeki değişimler çevrenizi epeyce etkileyebilir. Venüs Balık transiti süresince; ortaklı gelirlerinizde veya finansal durumunuzda bir yükseliş yaşanabilir. Gizli ilişkilere çekilebilir veya var olan ilişkilerde bir iyileşme yaşanabilir ve daha derin bağlar kurabilirsiniz. Ayrıca bu hafta kariyerinizde giderek güçlenmenizi sağlayacak bir işe dâhil olabilir ve hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Hafta sonuna doğru birilerinin sırlarına vakıf olabilir ve krizli bir durumu lehinize çevirebilirsiniz. Bu hafta hem bedensel hem ruhsal açıdan bir şifalanma deneyimleyebilirsiniz. Başak dolunayında ise bütçe hesabı yaparak gelir-gider dengesizliğinin kaynağını bulabilir veya yaşam yolunuzda güçlü ve zayıf yönlerinizi daha net görmeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK: Haftaya arkadaş gruplarınızla daha yoğun bir duygusal etkileşim ihtiyacıyla başlayabilirsiniz veya sosyal gruplarınızdan birileri size içindeki yoğun duygulardan bahsedebilir. Çarşambadan itibaren bir iki gün kadar inzivaya çekilebilir ya da eşinizin birtakım sorunlarına çözüm bulmaya çalışabilir, sağlığıyla yakından ilgilenebilirsiniz. Venüs Balık burcundan geçerken; karşınıza fedakâr, kendini size adamaya hazır ve empatisi yüksek partner adayları çıkabileceği gibi son derece şaibeli hareket eden ve ani dönüşler yapabilecek kişiler de çıkabilir. Bu hafta sizi farklı ufuklara taşıyacak aşk ilişkilerine yelken açmanız da çok mümkün. Karşınızdaki kişiler aracılığıyla sıra dışı aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda sahip olma içgüdüsü fazlaca devrede olabilir ve maddi anlamda daha yüksek standartlarda ilişkiler başlayabilir. Burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay sayesinde de yaşamdaki yolunuzu ve prensiplerinizin sizi hangi noktalara taşıdığını daha net görebilirsiniz.

TERAZİ: Haftaya kadın patronlarla uğraşarak, yöneticiler tarafından test edilerek veya bazı mahrem konuların göz önüne serildiği olaylarla başlayabilirsiniz. Ebeveynlerinizin ilgi ihtiyacı da yüksek olabilir. Çarşambadan sonraki birkaç gün ise bir grup arkadaşınızla idealleriniz doğrultusunda yeni bir hedefe odaklanabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcu geçişi; işlerinize, sağlığınıza ve birlikte çalıştığınız kişilere yönelik olaylara zemin hazırlayabilir. İş arkadaşlarınızla dayanışma içinde, uyumla çalışabileceğiniz gibi tembellik edebilir veya gereksiz fedakârlıklar yapabilir, aşırı sorumluluk üstlenebilirsiniz. Hafta sonuna doğru eşiniz veya bazı arkadaşlarınız güven tazelemeye çalışabilirler. Bu kişilerle birlikte, gelir elde edebileceğiniz sağlam ve kalıcı projelere imza atabilirsiniz. İş yerindeki krizlere ve aniden gelişebilecek sağlık durumlarına karşın temkinli olmalısınız. Başak dolunayında ise haberci rüyalar görebilir veya arkanızdan çevrilen işlerin günışığına çıkışını görebilirsiniz.

AKREP: Haftaya uzun yolculuklarla, uzaklardan gelen misafirlerle başlayabilirsiniz ya da oldukça uzağınızda olan birilerine olan özleminiz depreşebilir. Hafta ortasında ise ebeveynlerinizle sıcak ve sevgi dolu bir zaman dilimi geçirebilir veya otorite figürlerinin ego sorunlarıyla uğraşmanız gerekebilir. Venüs’ün Balık burcu transiti sırasında aşk ihtiyacınız artabilir, sevginin daha saf ve üst bir versiyonunu deneyimleyebilir veya aşk kayıplarınıza odaklanarak kendinizi bir şekilde iyileştirme arayışı içinde olabilirsiniz. Çocuklarınıza karşı anlayışınız ve toleransınız artabilir ve onlar için bazı fedakârlıklar yapabilirsiniz. Hafta sonuna doğru odağınızı ortaklıklarınıza yönlendirebilir ve size büyük bir güç sunacak ortaklıklara imza atabilirsiniz. Bu hafta yatırımlarınız size yüksek kazançlar veya kayıplar getirebilir, finansal konularda danışmanlık almayı düşünmelisiniz. Başak dolunayıyla daha önce başladığınız bazı projelerinizde önemli bir aşama kaydedebilirsiniz.

YAY: Haftaya biraz stresli ve endişeli başlayabilirsiniz. Sağlığınız veya işinizle ilgili kaygılarınız yoğunlaşabilir ve aynı zamanda bu sorunlara yaratıcı çözümler getirebilirsiniz. Hafta ortasında genel anlamda sorumluluklarınız artabilir ve zihinsel boyutta bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu enerjiyi bazı düşünce kalıplarınızı kırmak adına kullanabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna girmesiyle evinizde ailenizle daha uyumlu, huzurlu zamanlar yaşayabilir ve daha affedici olabilirsiniz. Evden çalışanlar; işinize daha fazla odaklanacağınız, iş temposunun ve veriminizin artacağı bir dönem. Aynı süreçte, ev içinde yaşanabilecek bazı ıslak zemin kazalarına ve ayaklara dikkat etmekte, gece uyurken çevrenizdeki elektromanyetik dalgaları azaltmakta (cep telefonlarını, tv ve kablosuz internet modemini kapatmakta) fayda var. Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayla, en ufak hareketleriniz bile yöneticileriniz ya da ebeveynlerinizin gözünden kaçmayabilir. Eylemlerinize dikkat etmelisiniz, hedefe doğru küçük adımlarla ilerlemek yerinde olabilir.

OĞLAK: Hafta başında eşinizin duygusal geçişleriyle, çocuklarınıza dair endişeleriyle uğraşmanız veya genel anlamda partnerinize odaklanmanız gerekebilir. Sorun eşinizin veya ortağınızın sahip olduğu şeylere olan yaklaşımı olabilir. Buradaki durum sizin için de bir kriz, bir stres kaynağı haline dönüşebilir. Ancak Venüs’ün Balık burcu transitiyle birlikte olaylara bütüncül bir gözle bakabilir ve konuya dâhil olan tarafları birlikte gözeterek herkesin hayrına olacak çözümler üretebilirsiniz. Aynı süreçte zihniniz büyük değişimlere açık olacak, hayatı algılayışınız değişebilir. Aşk yaşamınızda ise çekim gücünüzün ve yönlendirme kabiliyetinizin yüksek olduğu bir hafta olacak. Bir türlü başlayamadığınız spor aktivitelerine de bu hafta başlayabilir ve fiziken bedeninizi güçlendirebilirsiniz, ancak kendinizi fazla zorlamamaya dikkat etmelisiniz. Başak burcundaki dolunayla maruz kaldığınız enerji sayesinde bir bilinç sıçraması yaşayabilir, inançlarınızda değişmesi gereken birtakım detayların farkına varabilirsiniz.

KOVA: Sağlığınız veya işinizle ilgili endişelerinizin yükselebileceği bir hafta. Kaygılarınızın konsantrasyonunuzu bozmasına izin vermeyin. Aksi takdirde iş yerinde hata yapmanız işten bile değil. Hafta ortasında karşınızdaki kişilerin egolarıyla uğraşmanız gerekebilir veya flörtçü kişilerle karşılaşabilirsiniz. Venüs Balık transiti size finansal açıdan ani ve nispeten büyük ölçekli olaylar yaşatabilir. Maddi açıdan güçlenebilir, para kazandıracak sıra dışı yollar geliştirebilir ve daha cömert olabilirsiniz. Sevginizi esirgemeyeceğiniz ancak duygularınızı nasıl göstereceğinizi bilemediğiniz bir süreç olabilir. Hafta sonuna doğru güçlü bir enerjiye maruz kalıyoruz ve siz buna oldukça manipülatif davranarak veya bazı şeylerin altında yatan sorunları halletmeye çalışarak yanıt verebilirsiniz. Ancak ne ekerseniz ileride onu biçeceksiniz, unutmayın!  Başak dolunayıyla birlikte alma-verme dengeniz üzerine düşünebilir, bütçenizi denkleştirmeye veya birtakım borçları ödemeye başlayabilirsiniz.

BALIK: Bu hafta, aşk hayatınızda daha yoğun duygulara kapılabilir ya da çocuklarınıza daha fazla yönelebilirsiniz. Duygularınızı başkalarından saklamakta zorlanabilir ve sevilmeye daha büyük bir ihtiyaç duyduğunuzu fark edebilirsiniz. Hafta ortasında işinize yönelerek daha mutlu hissedebilirsiniz ve sistemli olursanız çok verimli olacaksınız. Perşembe günü Venüs burcunuza giriyor, bu süre boyunca kendi zevklerinize, dış görünüşünüze yönelerek kendinizi şımartabilir ve hoş görünmenizi sağlayacak herhangi bir harcamadan kaçınmayabilirsiniz. Aynı zamanda çevrenize büyük bir sevgi ve affedicilik enerjisi yayacaksınız. Yalnız haftanın ikinci yarısında, her ne kadar Mekür ileri hareketine başlasa da, iletişiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Sözcükleriniz karşınızdakilere zehir de olabilir merhem de… Ani ataklarla ve şüphelerinize yenilerek hareket etmemelisiniz. Başak burcunda gerçekleşen dolunayda eşinizle bir gerginlik yaşayabilir, bazı düşmanlıkların farkına varabilir ve bu duruma sebep olan ufak detayları görebilirsiniz.

 

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.