1-7 Şubat Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 22:56

1-7 Şubat Haftası Astrolojik Göstergeler

1-7 Şubat Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

01 Şubat 2021 - 8:54

16 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftaya Merkür retrosuyla başlıyoruz, nihayet durak pozisyonundan çıktı. Bu konuda genel uyarıları tekrarlayayım; yeni bir işe başlamayın, yarım kalan konuları halletmeye çalışın, yeni elektronik alet almamaya çalışın, (mecbursanız) imza atacağınız evrakları bir değil birkaç sefer okuyun, evrakların mutlaka bir kopyasını kendiniz için edinin, görüşmediğiniz hâlde aklınızda biri varsa sadece içinizdekileri dökmek ve bu sayfayı kapatmak için konuşun. Bunun dışında bu haftanın odağı ilişkiler ve para olacak; sağlam zeminde ilerlemeyenler için bitişler ve kopuşlar söz konusu. Aşk yaşamımızda ve finansal konular üzerine akılcı ve etik olmamak büyük sorunlara yol açacak.  Hafta sonuna doğru ama özellikle cumartesi günü motivasyonumuz düşebilir, sevgi alışverişimizin engellendiği hissine veya depresif ruh hallerine kapılabiliriz. Pazar günü ise ilişkilerde ani kopmalar ve dürtüsel çıkışlarda bulunma riskimiz daha yüksek. Güçlü bir özgürleşme arzusu içinde olabileceğiz. Şimdi burçların bu haftaki durumuna bakalım;

KOÇ: Merkür gerilemesi gelecek planlarınızda, hayallerinizde veya sahip olduğunuz vizyonda düzeltme, arkadaş çevrenizde değişim gerekliliğine işaret ediyor. Bu dönemde bir arkadaşınızla aranızda veya sosyal gruplarınızda ego çekişmeleri, güç savaşları yaşanabilir. Hayallerinizin (belki eski bir hayalinizin) peşinden gidebilmeniz için biri sizi harekete geçirebilir. Finansal kaynaklarınızı artıracak veya özgüveninizi yükseltecek gruplarla birlikte hareket etme şansınız da var. Venüs’ün Kova burcuna girmesiyle geleceğe bakışınızı ve belki planlarınızı değiştiren, hayallerinizi süsleyen ama biraz ulaşılmaz görünen kişilerle yeni aşklara yelken açmak isteyebilirsiniz. Yeni sosyal projelere başlayabilirsiniz. Hafta sonunda arkadaşlarınızla çok fazla etkileşim halinde olmamanız ve finansal konularda harekete geçmemeniz faydalı olabilir (özellikle keskin manevralar yapmayın). Bunun yerine hedeflerinize yönelik uzun vadeli planlar yapabilirsiniz.

BOĞA: Merkür kariyer hedeflerinizde ve patronlarınızla iletişiminizde birtakım şeylerin gözden geçirilmesi gerektiğini söylüyor. Amirlerinizle güç savaşına girmeyin zararlı çıkabilirsiniz. Bunun yerine bir kariyer hedefinizi gerçekleştirmek adına, eskiden yarım bıraktığınız bir işin peşine düşebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Kova burcuna geçişiyle tüm dikkatinizi kariyerinize ve gelecekte olmak istediğiniz pozisyona yönelteceksiniz. Böylesi etkiler altındayken şayet zamanında doğru adımları attıysanız bazı terfiler alabilirsiniz. İşyerinizde de bazı değişiklikler söz konusu; birlikte çalıştığınız insanlar değişebilir. Yeni iş fırsatları da kapıda, fakat iş arkadaşlarınızla ya da patronlarla gönül ilişkileri riskli olabilir. Hafta sonuna doğru özellikle ilişkilere dair sert etkiler dolayısıyla gerginliğinizi başkalarına yansıtabilirsiniz, patronlarınız veya ebeveynlerinizle aranızda bazı tatsızlıklar yaşanabilir. Sakin kalmak zor olsa da en azından ani kararlar almayın.

İKİZLER: Merkür retrosuyla bazı eski inançlarınıza yöneleceğiniz veya yaşama bakışınızı yeniden değerlendireceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Sosyal medyada daha aktif olabilir veya kendinizi körü körüne bir fikrin savunuculuğunu yaparken bulabilirsiniz. Gerçekten kim olduğunu bilmediğiniz şahıslarla muhatap olabilir ve bundan zarar görebilirsiniz. Hangi ideolojiye sahip olduğunuz, hangi gruplara dâhil olduğunuz önemli. Ayrıca internet üzerinden yaptığınız alışverişlerinize veya flört ettiğiniz kişilere dikkat edin, para kayıpları yaşayabilirsiniz. Hafta sonuna doğru bu alandaki enerjiler keskinleşiyor, dolayısıyla kendinizi oyalayacak faydalı işlere yönelmeye gayret edin. Yabancı dilinizi geliştirmeye veya farklı öğretileri idrak etmeye çalışabilirsiniz. Akademik grup çalışmalarına dâhil olabilirsiniz. Bilimkurgu filmler izleyebilir, piyasaya yeni sürülen bilgisayar oyunlarının deneme sürümlerini inceleyebilir veya bozuk elektronik aletleri tamir etmeye çalışabilirsiniz.

YENGEÇ: Ortak bütçenizdeki hesap hatalarını veya gözden kaçan bazı vergi, sigorta, kredi taksiti gibi ödemeleri Merkür retrosuyla birlikte fark edebilirsiniz. Daha önce üstünü örttüğünüz (geçiştirdiğiniz) bir krizi bu sefer kökünden çözmeniz gerekebilir. Kalp-damar sistemi veya kemiklerle ilgili ertelenen operasyonlar gündeme gelebilir. Venüs’ün Kova burcuna geçişiyle eşinizin gelirlerinde bazı ani durumlar gelişebilir. Bu arada dijital paraya yatırım yapmayı düşünenlerdenseniz bu konuda yetkin kişilerin danışmanlığına başvurmanızı tavsiye ederim. Dijital bankacılık işlemlerinde dikkatli olun, hatalar yapabilirsiniz. Varsa süregelen davalarınızda finansal açıdan kârlı çıkabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ruhsal açıdan kendinizi oldukça sıkışmış veya karamsar hissedebilirsiniz. Eşinizle parasal konularda tartışabilirsiniz. İlişkilerde fazla paranoyak davranabilir, geçmiş mevzuları tekrar ısıtıp partnerinizin önüne getirebilir ve durduk yere kriz çıkartabilirsiniz. Sakin kalmaya çalışın.

ASLAN: Merkür retrosuyla ortaklıklarınızı ve evliliğinizi gözden geçirebilirsiniz. Teknolojik aletlerle sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Eski partnerleriniz geri dönmek isteyebilir, varsa davalarınızla ilgili gözden kaçan şeyleri, hataları fark edebilir ve eksik evrakları tamamlayabilirsiniz. Eşiniz veya ortağınız ailevi durumlarıyla veya ebeveynleriyle uğraşmak durumunda kalabilir. Venüs Kova burcuna giriyor; yalnızlık hissine kapılabilir ve olmadık kişilerle içinizdeki boşluğu doldurmaya kalkabilirsiniz. Ancak uzun süreli ve gelecek vadeden ilişkilere, ortaklıklara adım atma şansınız da var. Hafta sonuna doğru sağlam olmayan ilişkiler kopuş noktasına gelebilir. Bir şekilde ilişkilerinizdeki gerilimden ötürü odağınız şaşabilir, otorite figürleri karşısında sivri çıkışlar yapabilirsiniz. Aşkta ve sevgide sizin kadar sıcak ve cömert bir burcun, Kova’daki gezegen birikmesinden faydalanabilmek için aşırı sevilme arzusundan ve ego sorunlarından kurtulması-özgürleşmesi gerekiyor.

BAŞAK: Geçmişteki bir sağlık sorununuz kendisini hissettirebilir veya eski bir iş başvurunuzdan haber alabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız ve patronlarınızla iletişiminize dikkat edin. İş yerinde veya sağlığınızla alakalı sorunlarınızı çözmeye fazla odaklı olacağınız bir hafta olacak sizin için. Kendinizi fazla zorlayıp sinirlerinizi yıpratabilirsiniz. Venüs’ün Kova burcu transiti sırasında; gönül ilişkilerinden ziyade kendinizi işinize verdiğinizde mutlu olan tarafınız baskın gelebilir. Daha çok çalışıp daha çok mutlu hissedebilir ancak sağlığınızı da riske atabilirsiniz. Aşk veya iş fark etmez fazlasıyla detaylara boğulabileceğinizi bu nedenle elinizdeki işi ya da ilişkiyi sabote edebileceğinizi unutmayın. Hafta sonuna doğru belirginleşen kısıtlanma enerjisini, kötü gıdaları diyetinizden çıkartarak kullanmak büyük fayda getirecektir. Pazar gününe doğru eşiniz tatsız şeyler duyabilir ve kendi akrabalarıyla sorun yaşayabilir. Konuya dâhil olmamaya çalışın çünkü kırıcı sözlerden siz de nasibinizi alabilirsiniz.

TERAZİ: İlişkilerinize dair karamsar olduğunuz gerilimli bir haftadasınız. Merkür retrosundan en beklenen şeyi siz yaşayabilirsiniz; telefonunuz ya da mailleriniz eski sevgililerden gelen mesajlarla dolabilir. Ancak siz geri dönüşlere çok da açık değilsiniz, zira bir şeylerin fazlasıyla yıprandığını ve düzeltmek için çaba göstermeye değmeyeceği kanaatinde olabilirsiniz. Aşk evinize giren Venüs sizi daha yeni ilişkilere heveslendirebilir. Aniden beliren aşklara yüz vermeyin derim, çünkü yüksek ihtimal bu kişilerde aradığınız tatmini bulamayacaksınız. Zaten Merkür retrosu tam da aşkta yaptığınız hataları size göstermeye çalışıyor. Buna karşın yapacağınız yeni başlangıçlar daha da büyük sorunlara yol açacaktır. Hafta sonuna doğru, özellikle uzun süredir ilişki sorunları yaşayanlar veya ilişkilerde aradığı tatmini yakalayamamış olanlar biraz mutsuz ve karamsar hissedebilir. Buna karşın hatırlamanız gereken şey; biriyle birlikteyken yalnız hissetmektense gerçekten yalnız olmanın daha sağlıklı olduğudur.

 

AKREP: Merkür retrosuyla birlikte evde daha fazla zaman geçirmek, tadilat gerektiren işleri halletmek veya ebeveynlerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Dostlarınız veya eşiniz sizi biraz olsun evden çıkmaya zorlayabilir veya birlikte motivasyonunuzu yükseltecek faaliyetlere girişebilirsiniz. Venüs’ün Kova burcuna girmesiyle ev, aile ve yuva konularına daha çok eğileceksiniz. Evinizde çok daha rahat ve huzurlu hissedebilir, evinizin dekorasyonunu değiştirip yaşadığınız ortamın enerjisini ferahlatabilirsiniz. Eve giren para miktarında ani artışlar gerçekleşebilir. Bu aralar ne istediğiniz, ne hayal ettiğiniz ne kadar önemli bir bilseniz! Yaptığınız her iyiliğin karşılığını kat kat görebilirsiniz. Kafanızı toplayıp uzun vadeli planlar yapabilirsiniz. Lütfen planlarınızı aile bireylerinden başkasına anlatmayın. Çünkü bu tür planları çok dillendirdiğinizde onları gerçekleştirme enerjiniz düşüyor. Hafta sonundaki sert enerjileri geçiştirebilmek için hayır işlerine girişin (yapabildiğiniz ölçüde) ve evinize para çiçeği alın.

YAY: İletişiminizi, ‘doğru’ bildiklerinizi yeniden gözden geçirebilir, bir şeyler yazmaya başlayabilir ve önceden iptal olmuş yolculuklara çıkabilirsiniz. Aracınızda gözden kaçırdığınız bazı arızalar söz konusu olabilir, malum Merkür retrosu. Zihniniz epey hareketli, aklınıza gelen yeni fikirlerle birlikte mesleğinize ya da sağlığınıza dair yeni çözümler üretebilir, olaylara daha üst boyuttan bakmaya başlayabilirsiniz. Venüs Kova transiti kardeşleriniz ve arkadaşlarınızla ilgili güzel sürprizlere ve alacağınız şaşırtıcı haberlere gebe… İşinizle ilgili sıra dışı gelişmeler yaşanabilir ve geleceğinizi etkileyecek yeni kadın figürler hayatınıza dâhil olabilir. İş seyahatleriniz artabilir. Hafta sonuna doğru depresif düşünceler artabilir, buna kapılmak yerine lütfen tarihteki önemli halk isyanları veya devrimleriyle ilgili film veya belgeseller izleyin. Ayrıca size özel ödev; sahip olduklarınızın bir listesini yapın ve şükür enerjisini çalıştırın. Genelde şansına güvenen bir burç olarak yapmanız gereken, yine ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlamak…

OĞLAK: Merkür retrosu ile önceden elinizden çıkan bir para size geri dönebilir veya işinize dair yarım bıraktığınız bir uzmanlık eğitimine devam etme şansı yakalayabilirsiniz. Yeteneklerinize ve tamamlamanız gereken eksiklerinize yönelip çok çalışabilirsiniz. Yeni bir hobiye başlamak ise bazı sorumlulukların üzerinizdeki stres yükünü hafifletebilir, değerlendirmelisiniz. Venüs Kova transiti parasal anlamda sizi hareketlendiriyor. Kazancınız artabilir veya daha düzenli ve kalıcı parasal kaynaklar oluşturabilirsiniz. Sürpriz aşklar veya var olan ilişkilerde sürpriz evlilik teklifleri gündemde. Genel tedirginliklerinizi veya karamsarlığınızı partnerinize yansıtmamanızı öneririm. Çünkü özellikle hafta sonuna doğru sevme-sevilme noktasında pek çoğumuz yalnız, gergin ve karamsar hissedeceğiz. Hatalı kararlar almaya, bağlarımızı kesip atmaya hazırız. Ancak siz özellikle inat etmeye ve karşınızdakilerle aranıza mesafe koymaya yatkınsınız. Tabii sonrasında pişmanlık duymak işten bile değil.

KOVA: Terazi’lerin aksine, bu Merkür retrosunda eski sevgiliye dönmeyi isteyen siz olabilirsiniz veya sık sık eskileri yâd edebilirsiniz. Sinir sistemi sorunları, el, kol, omuz veya bağ ağrıları artabilir. Kendinize yoğunlaşıp hem bilinçaltınızı temizlediğiniz hem de pek çok açıdan yeniden yapılandığınız bir dönemdesiniz. Bilinçaltı çekim gücünüz de çok fazla. Ne kadar olumlu olursanız kazancınız o kadar yüksek olacak. Venüs’ün burcunuza girmesiyle o pırıltılı cazibeniz daha da artıyor. Kendinizi mutlu etmeye odaklanabilir ve dış görünüşünüzde yapmakta olduğunuz değişikliklere sıra dışı ya da uçuk dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Ancak çok fazla yenilik yapmamanızı öneririm, Merkür retrosu da varken aklınızdakiyle gerçekte olan şeyler çok farklı olabilir. Yurt dışından beklemediğiniz birileri gelebilir veya eski bir aşk hikâyesi canlanabilir. Karşınızdakiler tanıdık bildik olsalar da siz ani kararlardan ve keskin, sert çıkışlardan sakının. İçinizde kalanları ifade edecekseniz de bunu nazikçe yapmak lehinize işler.

BALIK: Merkür retrosunda büyük bir içe dönüş, izole olma, ruhsal çalışmalar yapma aracılığıyla kolektif bilinçaltından bilgi çekme kapasiteniz artabilir ve kayda değer (yol gösterici) rüyalar görebilirsiniz. Rüya günlüğü tutmanın hafızanıza en çok katkı sağlayacağı zamanlar. Kardeşlerinizin yaşama dair hedeflerini ve kariyerlerini belirleme noktasında ise sıra dışı tasarılar geliştirebilirsiniz.  Venüs’ün Kova burcuna girmesiyle izole olma ihtiyacınız daha da artabilir ve yine şaşırtıcı, bilinç seviyenizi yükseltecek rüyalar görebilirsiniz. Ancak yine bu dönemde para kayıplarına dikkat edin, kadın figürler bir nevi gizli düşmanlık enerjisiyle gelebilir, arkanızdan iş çevirebilirler. İlişkilerde aldanma ve aldatılma vurgusu yüksek olacağından mümkünse bu süreçte karşınıza çıkan kişileri hemen hayatınıza almayın. Ayrıca ruhsal şifa veya enerji çalışmalarında yeterli tecrübeniz yoksa bu süreçte kolektiften çok fazla acı çekebilir ve anlamadığınız şekilde karamsarlaşabilirsiniz. İşin ehli olanların rehberliğine başvurun.

 

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.