25-31 Ocak Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 10:29

25-31 Ocak Haftası Astrolojik Göstergeler

25-31 Ocak Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

25 Ocak 2021 - 9:29

23 kez okundu

Mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

Haftalık gökyüzü etkilerine geçmeden önce bu haftanın en önemli uyarısını yapayım: Merkür, retro hareketi öncesinde durak pozisyonda olacak. Bir gezegenin retro olmasına nazaran durak pozisyonda olması çok daha zorlayıcı bir etki yaratır. Cuma gününden başlayarak beş gün boyunca; teknolojik aletlerimiz ve aracımız arıza yapabilir, iletişim daha sorunlu olabilir. İmzalı işlerimizde, kritik kararlar alırken ve evrak işlerimizle ilgili hata yapmaya daha fazla açık olacağız. Dolayısıyla bu konulardaki işlerinizi 2 Şubat’a kadar ertelemenizi öneriyorum. Şimdi burçların bu haftaki durumuna bakalım;

KOÇ: Bu hafta sosyal gruplarınızda öne çıkabilirsiniz, ayrıca ani bir gelişme sonucu ev değiştirme ya da alım-satım kararı alabilirsiniz. Dönemsel harcamalarınızda artış olabileceğinden odağınızı finansal konumunuza çevirebilir, sizi daha güçlü bir pozisyona taşıyacak kariyer hedefleri belirleyebilirsiniz. Gönül ilişkilerinde ise karşınızdaki kişileri yönlendirmeye çalışabilir veya saplantılı davranabilirsiniz. Perşembe günkü dolunay da aşk evinizde gerçekleşiyor. Manipülatif eylemleriniz hedefe ulaşmanızı sağlamak şöyle dursun canınızı sıkacak olaylara sebebiyet verebilir. Cuma günü gelecek planlarınızda giderek iyimser olabilir ve kendi gayretlerinizle güzel fırsatlar yaratabilirsiniz. Böyle pozitif olmanızı sağlayan şey yeni bir aşk da olabilir. Ancak aynı gün Merkür durak pozisyonda olacağından sağlığınızla ilgili ve mesleki konularda oldukça takılı ve kararsız olabilirsiniz. Kritik konularda kesinlikle karar almayın veya önemli görüşmeleri önümüzdeki haftaya (2 Şubat’a) erteleyin.

BOĞA: Bu hafta başında önemli kararlar almanız gerekebilir, ancak bu kararlarda duygusal olmamaya çalışmalısınız. Ayrıca ebeveynlerinize karşı özenli ve nazik olmanız gerekiyor. Uzak mesafe ilişkisi olanlar; bu hafta bazı kıskanç tavırlarınız veya tahakküme varabilen davranışlarınız ilişkinizi bitiş noktasına getirebilir. Uzak seyahatler yapmak zorunda olanlar ise yolculuklarında tatsızlıklar yaşayabilirler, seyahatlerinizi ertelemeniz yerinde olacaktır. Perşembe günkü dolunay aşk yaşamınızdaki bazı olaylardan ötürü ev içinde tahammülsüz ve agresif birine dönüşmenize sebep olabilir. Cuma günü önünüzde yepyeni kariyer olanakları belirebilir ve bu fırsatlar sayesinde geleceğinize çok daha geniş bir perspektiften bakabilirsiniz. Ancak Merkür’ün durak pozisyonu sizin için hatalı maddi kararlar anlamına gelebilir. Yeni hedefler önünüzde beliriyorken maddi durumunuzu veya yeteneklerinizi doğru değerlendirememek size hata yaptırabilir veya kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.

İKİZLER: Bu hafta eşinizin gündeminde, sağlığıyla ve işiyle alakalı aniden gelişebilecek olaylar sizi de maddi konularda endişeye sevk edebilir. Ayrıca ortak bütçeniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyebilirsiniz. Neredeyse hafta sonuna kadar finansal konular kafanızı meşgul edecek gibi görünüyor. Dolunay sayesinde olaylara daha net bir açıdan bakabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız veya eşinizin akrabalarıyla iletişiminiz artabilir, ilginç haberler alabilirsiniz. Ayrıca uzun bir süredir içinizde olan bir şeyleri birilerine açıklama ihtiyacı duyabilirsiniz. Cuma günü Merkür durakta olacak, hoca konumundaki kişilerle ya da yabancılarla iletişimde sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca akademik çalışmalarınızda bir türlü ilerleme kaydedemeyebilirsiniz. Öte yandan burada yapılması gereken; önemli kararlarınızı ve kritik randevularınızı önümüzdeki haftaya ertelemeli, mevzuya farklı bir açıdan yaklaşmaya çalışmalısınız. Hayatınıza yakın zamanda giren fikirleri içselleştirmelisiniz.

YENGEÇ: Haftaya oldukça duygusal başlıyorsunuz. Eşinizin iletişim biçimi ve yakın çevresi (akrabaları, arkadaşları vb.) kaynaklı gerilimler sizi ruhsal olarak çok etkileyebilir. Ödem sorununuz olabilir, su tüketiminize dikkat edin. Hafta sonuna doğru eşinizin bazı takıntıları sizi oldukça zorlayabilir. Bu takıntılar parasal olabileceği gibi sizinle ilişkisine dair de olabilir. Bekâr olanlar ise dikkat etmeli, çünkü bu ara epey takıntılı insanlarla tanışabilirsiniz. Perşembe günü dolunay parasal kaynaklarınızla ilgili alanda gerçekleşecek. Maddi bir konunun iç yüzünü görebilir veya kendinizle ilgili bir sorunu nasıl çözeceğinizi belirleyebilirsiniz. Cuma günü ortaklı gelirlerinizde otoritenizi ortaya koyabilir veya bir sağlık sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Ancak lütfen borçlanma, kredi, vergi, sigorta gibi konularda hesaplara ve imzalara çok dikkat edin, hataya çok açık olacaksınız. Bazılarınız da kardeşlerinizin birtakım sağlık sorunlarında onlara destek olabilir veya mesleki anlamda onlara fikir verebilirsiniz.

ASLAN: Karşınızdaki kişilerle oldukça gerilimli ve çekişmeli enerjilerle haftaya başlıyorsunuz. Ancak bu tamamen o kişilerin kendileriyle olan sorunlarıyla ilgili, hiçbir şeyi fazla şahsi algılamamanız gerekiyor. Hafta ortasında kendinizi işinize ve sağlığınıza vereceksiniz. Burada güçlü bir endişe ya da korku enerjisi çalıştırabileceğiniz gibi büyük işler ve projeler peşine de düşebilirsiniz. Bazılarınız için de özel ilişkiler stres sebebi olabilir. Perşembe günkü dolunay ortaklıklar ve evlilikle alanınızda gerçekleşiyor ve partnerinize karşı egolu davranabileceğinize, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak isteyeceğinize işaret ediyor. Ancak öyle ya da böyle, bu sıraladığım konularda önemli bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Cuma günü iradenizi ortaya koyma gayretiyle karşınızdakilere dayatmacı olma ihtimaliniz yüksek. Merkür duraktayken işleri yokuşa sürüp ortağınız veya eşinizle birlikte kendinizi de hataya sürükleyebilirsiniz, orta yolu bulabilmek için önümüzdeki haftayı beklemelisiniz.

BAŞAK: Özellikle işinizi etkileyen teknolojik aksaklıklardan ya da çalışma grubunuzdaki uyumsuzluklardan kaynaklı sorunlar yüzünden gelecek kaygılarınız artabilir bu hafta. Kendi çapınızda bazı riskler alabilir ve finansal yatırımlarda bulunabilirsiniz. Yatırıma harcayacak parası olmayanlar da aşk yaşamında büyük risklere meyledebilir, hatta flört ettiğiniz kişilere bir şekilde takıntı geliştirebilirsiniz. Perşembe günkü dolunay iş yerinizdeki veya sağlığınızdaki sorunları çözülmek üzere açığa çıkartabilir. Doktora gitmenin veya birlikte çalıştığınız kişilere derdinizi anlatmanın tam zamanı. Buradaki şifa enerjisini kullanın. Ancak Cuma günü Merkür’ün durağa geçmesi işleri değiştiriyor; iş yerinizdeki evraklarla teknolojik aletlere dikkat edin, verilerinizi mutlaka yedekleyin ve bugünden itibaren iletişiminize ayrı bir özen gösterin. Yani derdinizi anlatacak ve doktora gidecekseniz bunu Cuma gününden önce yapmalısınız, aksi takdirde Merkür’ün azizliğine uğrayabilirsiniz.

TERAZİ: Eşinizin bazı ailevi sıkıntılar nedeniyle harcamaları artabilir ve siz birtakım keyfi harcamalarınızı kısmak durumunda kalabilirsiniz. Hafta ortasında alacağınız ağır enerjilerin etkisiyle geçmiş mevzulara saplanıp kalabilirsiniz. Bu etkiyi hafifletmek için ev içinde kullanmadığınız ama atamadığınız, işe yaramayan, eskimiş veya artık tamiri mümkün olmayan her türlü eşyayı atın. Ayrıca yemeklerinize katmak üzere kemik suyu hazırlayın (evde hazırlamanız önemli). Dolunay gelecek planlarınız ve sosyal gruplarınızla ilgili alanda gerçekleşiyor. Hedeflerinize giden yolda ne kadar doğru ve sağlam plan yapıp yapamadığınızı görebileceksiniz. Hafta sonuna doğru sosyal çevrenizden biri size duygularını açabilir ve sizi şaşırtabilir. Ebeveyn olanlar ise çocuklarının eğitimiyle ilgili kaygılarından ötürü inisiyatif alabilir ve eksikleri gidermek üzere bir çalışma programı hazırlayabilir. Ancak uyarmalıyım Merkür durak pozisyondayken bu çabalarınız çok verimli olmayabilir.

AKREP: Ani bir biçimde taşınma, yer değişikliği veya kendi başınıza bir düzen kurma fırsatı belirebilir bu haftaki etkilerle. Başka bir açıdan; sizi içinde olduğunuz hapishaneden özgürleştirecek kişilerle tanışabilirsiniz. Hafta ortasında aklınız eski aşklarınıza veya geçmişte kaybettiğiniz paralara takılı kalabilir. Perşembe günü Aslan burcunda gerçekleşen dolunayla pek çok kişinin gözü size çevrilecek gibi görünüyor, ayrıca yeniden aşka hazır hissedebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşma noktasında daha iyimser ve kararlı olacak, bunları gerçekleştirebilecek o büyük gücü kendinizde görebileceksiniz. Kendinize büyük bir güven duymaya başlayacak ve böylece kendi şansınızı kendiniz yaratabileceksiniz. Evinizde, ne zamandır hissetmediğiniz kadar huzurlu ve mutlu olabilirsiniz. Bilinçaltınızdaki sorunları çözebilecek ve yepyeni başlangıçlar yapmaya hazır olacaksınız. Cuma gününden itibaren krizleri kalıcı biçimde çözerek geleceğe bakışınızı değiştireceksiniz. Sadece imzalı işlerinizi beş gün erteleyin.

YAY: Yeni bir iş kurma düşüncesiyle borçlanma yoluna gidebilirsiniz bu hafta. Ancak öncelikle, aniden beliren bu fikirlerin sağlamlığını test etmelisiniz. Gelecekte size çok büyük güç ve para getirebilecek olan bu görünümlerden faydalanabilmek için gerekli hazırlığı yapmalısınız. Elbette bu yolda bazı harcamalar yapmanız ve doğru adımlar atabilmek için işin uzmanlarına akıl danışmanız gerekebilir. Perşembe günkü dolunay uzaklardan bazı haberler getirebilir. Birtakım yurtdışı işlerinizle ilgili gelişmeler olabilir veya yabancı kökenli bir şirkete yaptığınız iş başvuruları sonuçlanabilir, akademik çalışmalarda önemli bir aşamayı bitirebilirsiniz. Cuma günü sizin için ilginç olabilir; bazı düşünce kalıplarınız akıl hocalarınız veya flört ettiğiniz kişiler aracılığıyla değişime uğrayabilir. Ancak bu yeni fikirlerin ifade edebilecek kıvama gelmesi için biraz beklemelisiniz. Merkür trafikle ilgili alanınızda durağa gireceğinden araç kullanırken daha dikkatli olmalısınız. İletişimde de hata yapmaya çok açıksınız.

OĞLAK: Bu haftaki etkiler yine ilişkiler veya evlilik alanınızda yoğunlaşıyor. Siz ağır ve emin adımlarla ilerlemek isteseniz de karşınızdakiler aceleci olabilir ve bu konuda sizi değişime zorlayabilir. Genel olarak bu hafta ilişkilerinizde baskıcı, kıskanç ve manipülatif enerjiler hâkim. Belirtmeden geçemeyeceğim; karizmanız oldukça artıyor. Ayrıca kalıcı estetik müdahaleler yaptırmak için uygun bir dönem diyebilirim, dövme yaptırmak da buna dâhil. Perşembe günü dolunay ortaklı gelirlerinizdeki bir durumu açığa çıkartabilir ya da risk aldığınız bir işin sonuçlarını görmeye başlayabilirsiniz. Ortaklı gelirlerinizde bir artış veya yatırımlarınızdan kazançlı çıkabilirsiniz ve bazı kayıplarınızı telafi edebilirsiniz. Ancak mevcut işini bırakmayı düşünenler; Merkür’ün durakta olacağı beş günü (2 Şubat’a kadar) herhangi bir karar almadan geçirmeye çalışın. Bu tarih aralığında yine işinizle veya sağlığınızla alakalı asılsız korkulara kapılabilirsiniz.

KOVA: Dışarıdan kolay anlaşılan bir yapınız yok zaten, ancak bu haftaki etkilerle yaşayacağınız duygusal değişimler sizi ruhsal olarak yorabilir. Duygusal yiyiciliğe ve mide sorunlarına ayrıca dikkat! Ve unutmayın endişelerinizle tek başınıza başa çıkmak zorunda değilsiniz. Hafta sonuna doğru süregelen bir sahtekârlık, parasal kayıp veya aldanma/aldatma durumu açığa çıkabilir. Olay her ne ise kesip atma eğiliminde olabilir veya Perşembe günkü dolunayla konuya müdahil taraflarla yüzleşmeyi isteyebilirsiniz. Kiminle ortak olduğunuzu veya hayat arkadaşınızı gerçek yüzüyle tanıma fırsatı elde edebilirsiniz. Cuma günü daha fazla para harcama eğilime girebilirsiniz veya bazı gelecek planlarınızda değişiklik kararı alabilirsiniz. Ancak Cuma günü Merkür durak pozisyonda olacak ve alacağınız kararlarda daha fazla hata yapabilirsiniz. Geçmiş flörtlerle mesajlaşma istediğinize hâkim olup en azından Merkür’ün retroya girdiği zamanı, 2 Şubat’ı, beklemeniz daha iyi olabilir.

BALIK: İnternet veya sosyal medya üzerinden aşk vaadiyle yaklaşanlara karşı dikkatli olmalısınız. Ayrıca bu hafta ihtiyaçlarınızla ilgili neyin keyfi neyin zaruri olduğu konusunda da kafanız biraz karışabilir. Hafta ortasında arkadaş gruplarınızda yine takıntı, kıskançlık ve manipülatif enerjiler yüksek. Özellikle sizi etkilemeye çalışan ve gerçek niyetlerini sezemediğiniz bu kişilerden uzak kalın. Dolunay sağlık evinizde gerçekleşiyor; bilhassa kalp damar, dolaşım sistemi ve saçlarınızla ilgili olarak sizi rahatsız eden belirtileri araştırmak üzere doktora başvurmanın tam zamanı. Cuma günü meditasyona, ibadete, spiritüel çalışmalara yönelmek ve denizlerdeki yaşama dair belgeseller izlemek zihninizi oldukça yatıştıracaktır. Yalnız sosyal medyada negatif enerji yayan paylaşımlardan ve aklınıza estiği gibi yorumlar yapmaktan şiddetle kaçınmalısınız. Merkür durakta olacağından ev içinde ve hele ki eşinizle tartışmamaya çalışın, derdinizi paylaşmak için beş gün bekleyebilirsiniz =)

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.