18-24 Ocak haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 09:21

18-24 Ocak haftası astrolojik göstergeler

18-24 Ocak haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 8:52

21 kez okundu

Mutlu haftalar diliyorum değerli astrolojiseverler,
Oldukça sürprizli etkilerle dolu bir haftadayız. Şaşırtıcı gelişmelerin nerelerden gelebileceğine birlikte bakalım. Yükselen ve Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz;

KOÇ: Gelecek planlarınızda ve finansal durumunuzda sürpriz değişimler kapınızda bu hafta. Birden beliren fikirler sayesinde yeni ve farklı vizyonlar edinebilir, bu yönde harekete geçmek isteyebilirsiniz. Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle gelecek hayallerinize ve sosyal çevrenize olan vurgu da artıyor. Birlikte hareket ettiğiniz gruplara katılan yeni kişiler (ya da sizin katılacağınız daha farklı gruplar) geleceğinizi, kimliğinizi epey etkileyecek ve hayallerinizi somutlaştırmanıza yardımcı olacak. Çarşamba günü iyimserliğinizin artmasıyla maddi riskler almaya hevesli olabilirsiniz, buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Üzerine yeterince düşünülmemiş finansal pozisyon değişimleri kayıp getirebilir. Haftanın son gününde enerjiniz oldukça düşebilir, kısıtlanmışlık hissiyle beraber huzursuz veya karamsar bir enerji üstünüze çökebilir. Enerjiyi olumluya çeviremek adına planlarınızı gözden geçirebilir, düşünce sisteminizdeki noksanları tespit ederek projelerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

BOĞA: Kariyer hedeflerinizde sürprizli olaylar ve ani yön değişiklikleri yaşayabileceğiniz bir hafta. Ancak bu enerji patronlarınızla ilgili olarak da çalışabilir. Salı gününden itibaren önünüzdeki bir ay boyunca kariyer hedefleriniz ve otorite figürlerinizle ilgili yeni gelişmelere açık olacaksınız. Yönetici kadrosunda ani değişiklikler olabilir veya siz daha iyi bir pozisyona terfi edebilirsiniz. Özellikle yeni patronlarla gerilim yaşamamaya, tartışmamaya gayret edin. Buradaki gerilimi olumlu yönde kullanmak için; sizi özgürleştirecek yeni hedefler belirlemelisiniz kendinize. Bu hafta evlilik, ortaklık ya da dış görünüşle ilgili değişiklik yapma kararı alırsanız hemen uygulamaya koymayın lütfen, pişman olabilirsiniz. Çünkü göklerde epey bir abartı enerjisi var ve siz de buna maruz kalıyorsunuz. Hafta sonunda üzerinizde sizi baskılayan ve hedeflerinize yönelmenizi engelleyen bir güç hissedebilirsiniz. Kendi isteklerinizde ısrarcı olmak yerine sabır gösterip işleri biraz zamana yaymanız gerekiyor.

İKİZLER: Değişik ve sarsıcı rüyalar görebilirsiniz, özellikle hafta başında. Ayrıca inançlarınız ve köklü sandığınız fikirlerinizde de beklenmedik değişiklikler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza yeni giren hocalar, arkadaşlar, yabancılar veya felsefi öğretiler buna sebep olabilir. Bu süreçte işiniz gereği uzak mesafe yolculukları sizi strese sokabilir. Stresin sebebi son dakika değişiklikleri veya sağlıkla ilgili endişeleriniz olabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle aniden patlak veren sorunlar da gündeme gelebilir, ancak önemli olan sizin bu kişilere zemin yaratıp yaratmadığınız olacak. Çünkü hafta sonuna doğru bu kişiler işleri abartarak kendileri zararlı çıkacaklar. Kendi karmalarını yaratıyorlar ve bu durumda siz olaya ne kadar az müdahil olursanız o kadar iyi. Hafta sonunda gelir-gider hesabı yapabilirsiniz. Ortaklı gelirlerinizde veya eşinizin maddi kaynaklarında sınırlayıcı bir etki söz konusu olabilir. Yahut eşiniz finansal konularda kardeşleriyle, yakın çevresiyle bazı sorunlar yaşayabilir.

YENGEÇ: Ortaklı bütçenizde ani dalgalanmalar, finansal açıdan bir genişleme fırsatı söz konusu olabilir bu hafta. Ancak karşılaştığınız sistem yeni olduğu için sizde tedirginlik yaratabilir. Güneş’in Kova burcuna girişiyle gözünüz ortaklı gelirlerinizde olacak. Borç vermenizi gerektirecek pozisyonlar belirebilir. Çarşamba günü aşk yaşamınızda beklenmedik olaylar meydana gelebilir. Bu olaylar sosyal çevrenizde de yankı bulacak gibi görünüyor. Ancak işler çok da göründüğü gibi olmayabilir, hemen tepki vermemelisiniz. Oldukça abartılı ve rahatsız edici olabilecek tavırlar dolayısıyla bazı ilişkilerinizi kolayca kesip atabilirsiniz. Bir nevi, birikmiş şeylerin aniden patlak vermesi ve sonunu düşünmeden hareket etme enerjisi yüksek. Duygusal açıdan durumları dramatize etmeye çok meyilli olabilirsiniz. Hafta sonunda da içine düştüğünüz krizi daha sakin bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Olayların bir yönü parayla ilgili olabilir, bu yüzden biraz daha sağduyulu kararlar almaya çalışmalısınız.

ASLAN: Evliliğiniz veya ortaklıklarınızla ilgili ani kararlar veya yön değişiklikleri gündeminizde. Bu hafta bir davayla ilgili ya da süregelen ciddi ilişkinizde sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Güneş’in Kova burcuna geçişiyle ilginç karşılaşmalar yaşayabileceğiniz ve potansiyel eş adaylarıyla tanışabileceğiniz bir ay önünüzde olacak. Aynı zamanda rahatlıkla açık düşmanlık enerjisi de çalışabilir, temkinli olmakta fayda var. Çarşamba günü ortaklık, evlilik, taşınma durumları veya sürpriz biçimde sonuçlanan davalardan kaynaklı olarak hedeflerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Rahatınız bozulacağı için aşırı tepkiler verebilir ve herkesin önünde öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Ani kararlar ve fevri tavırlar sizi zor duruma sokabilir, haliyle enerjiniz düşebilir. Hafta sonunda enerji düşüklüğü ve moralsizlik iyice artabilir. Biraz geri çekilip olaylara dışarıdan bakmaya çalışmanız ve hatalarınızı olduğu gibi görmeye ihtiyacınız var. Kendiniz yapamıyorsanız bile çok güvendiğiniz biri bunu sizin için yapabilir.

BAŞAK: Yurt dışı bağlantılı bir şirkette iş olanağı veya işinizi yabancı ufuklara taşımanız veya bir rahatsızlığınızdan ilginç bir yöntemle hızlıca kurtulmanız mümkün bu hafta. Güneş’in Kova burcuna geçişi, biraz zorlansanız da odağınızı mesleğiniz ve sağlığınıza kaydıracağınızı gösteriyor. Burada sağduyu ve kararlılıkla ele almanız gereken birçok konu sizi bekliyor. Sorunlardan kaçmazsanız şayet tek tek problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Ancak bazı sorunlar uzun vadede uygulayabileceğiniz eylem planları oluşturmanızı gerektiriyor ve siz bir an evvel özgürleşme arzusunda gibisiniz. Sorunları çarçabuk halletme isteği dikkatsiz davranmanıza sebep olabilir. Çözüm fırsatı ayağınıza kadar gelmişken anlık dürtülerle harekete geçmek ters sonuçlar doğuracaktır. Hafta sonunda bu konularda neler yaptığınıza ve ne kadar başarılı olduğunuza bakıp ya üzülecek ya da kendinizle gurur duyacaksınız. Her zamanki titizliğinize bu hafta daha çok ihtiyacınız var gibi duruyor.

TERAZİ: Aşkta veya risk aldığınız konularda bir şeyler sizi sıkıntıya sokabilir. Güvende hissetmek için alışık olduğunuz şekilde davranmaya çalışmak işleri zorlaştırabilir. Güneş’in Kova burcundaki transiti bir ay boyunca aşk yaşamınızı canlandırıyor. Yalnızlar için kalıcı olabilecek ve ciddiye dönebilecek ilişki fırsatları beliriyor. Bazılarınızın potansiyel partneriyle arasında yaş farkları belirgin olabilir. Çarşamba günü finansal konular üzerinden yaşanan gelişmeler tadınızı kaçırabilir. Flörtlerinizin arkasından birtakım işler çevirmenin etkileri de oldukça yıkıcı olabilir. Kararlılık içinde ve belli bir hedefe yönelik hareket etmeniz hayrınıza olacaktır. Gereklilik durumunda kredi çekerken ya da borçlanırken uzun vadede nasıl etkileneceğinizi iyi hesaplayın. Acele etmediğinizde fırsat sandığınız şeyin bedelinin tahmininizden fazla olduğunu görebilirsiniz. Hafta sonunda aşk hayatınızdan kaynaklı bir moral bozukluğu yaşayabilirsiniz. Yahut karşınızdaki kişinin katı tavırları sizi daha olgun veya ciddi olmaya zorlayabilir.

AKREP: Haftanın enerjileri sizin için uyanışlara gebe diyebilirim, özelliklerle ev halkından göreceğiniz destekle bazı bilinçsiz yönlerinizi fark etmeniz mümkün. Uyanışın diğer ayağı karşınızdaki kişiler, ciddiye binen ilişkiler, en yakın arkadaşlar ve açık düşmanlar. Kova’ya geçen Güneş bir ay boyunca size bilinçaltı farkındalıkları yaşatmaya aday. Korkularınız, sorunlu düşünce biçimleriniz ve yapmaktan büyük keyif duyduğunuz şeyleri değiştirerek kaçış yollarınızı tıkayabilir. Bir süredir size meydan okuyan kişilerle uğraşıyorsanız, çarşamba günü birilerinin ani bir tavrına şaşırabilir veya öfke patlamasına şahit olabilirsiniz. Siz sakinliğinizi koruyabilirseniz bir şey yapmanıza gerek kalmadan, karşınızdaki kişiler aşırı veya abartılı tavırlarıyla kendilerini zor pozisyona sokacaklar. Hafta sonunda belki ev içi birtakım durumlardan ötürü veya sadece dışarı rahatça çıkamıyor olmanın verdiği can sıkıntısıyla uğraşmanız gerekebilir. Sakın ha yasakları çiğnemeyin =)

YAY: İşle veya sağlıkla ilgili ilginç fırsatlarla dolu ve çok çalışacağınız bir hafta. Ayrıca adaptasyon gerektiren gelişmeler fikirsel boyutta sizi epey değiştirecek. Kova burcuna geçen Güneş’le birlikte arkadaşlarınız ve yakın çevrenizle etkileşiminiz sınırlı da olsa artabilir, kendinizi az da olsa daha özgür hissedebilirsiniz. Aranızda uzak mesafeler olan kişilerle sanal aşklar yaşayabilir, yeni dostluklar kurabilir veya yabancı bir dil öğrenmeye heveslenebilirsiniz. Aklınız işinizle ilgili ilginç fikirlerle dolu olabilir bu hafta. Ayrıca bazı sağlık sorunlarına sıra dışı ve keskin bir çözüm arayışına girebilirsiniz. Fakat birlikte çalıştığınız kişilerle sözlü münakaşalara girmemeye çalışın, çünkü olaylara aşırı tepki verme eğilimindesiniz. Zaten bir süredir diğer kişilere fazla odaklısınız. Hafta sonunda bazı kararlarınızdan geri adım atmaya veya kendinizi oldukça yetersiz görmeye, hatta mutsuzluğa meyilli olabilirsiniz. Buna karşın teknolojik gelişmelere dair belgeseller ya da programlar izleyebilirsiniz.

OĞLAK: Bu hafta aniden aşk yaşamınıza dâhil olan birileri sizde özgüven krizlerine sebep olabilir veya çocuklarınız sizi daha fazla para harcamaya itebilir. Güneş de maddi kaynaklar alanınıza girerek sahip olduklarınızı koruma biçiminizi ve özgüveninizi bir müddet teste tabi tutacak. Ancak elinizin güçlü olduğunu söyleyebilirim. Özellikle maddi gelişmelere karşı tedbirli olduğunuz bir zaman dilimindesiniz ve zaten bu konuda yeterliliğinizin sınanacağı bir döneme de hazırlık yapıyorsunuz. Eğer ki ani gelişen olaylar neticesinde kendi kendinize panik havası yaratıp aceleyle hareket ederseniz, parasal kayıplar yaşamanız işten bile değil. Sabırlı olup finansal anlamda yeniden inşa olma süreci içindesiniz, ancak birtakım sürprizli durumlar sizi gereksiz risklere itebilir. Kararlarınızdan, aniden meydana gelen bazı pürüzler yüzünden saptığınızda, bunun etkilerinin uzun vadede daha büyük olabileceğini göreceksiniz. Bu hafta gerçekleşen görünümler sayesinde kriz yönetimi becerileriniz ufak bir testten geçebilir.

KOVA: Fiziksel veya ruhsal açıdan gerçek ve sizi derinden etkileyecek ciddi değişimlerin eşiğindesiniz. Kısa bir süre sonra sizi tanıyanlar gözlerine inanamayabilir. Güneş’in de burcunuza girişiyle ışığınız daha bir parlayabilir, siz de Aslanlar gibi evlilik ve ortaklık enerjisine girebilirsiniz. Karşınızdakilerle inatlaşmak yerine karşılıklı olarak birbirinizi anlamaya gayret ederseniz sağlam ortaklıklar kurulabilir. Bu dönem ev içindeki yüksek gerilime, bazı ev kazalarına karşı dikkatli olmalısınız. Elektrikli aletlerle fazla haşır neşir olmadan ve özellikle yemek yaparken ya da mutfakta dikkatsizlik sonucu olabilecek sakarlıklara açıksınız. Yemekleri dışarıdan sipariş vermek buna bir çözüm olabilir. Hafta sonuna doğru var olan durumu olduğundan farklı anlamaya, çabucak gerilmeye ve sözel anlamda abartılı tepkiler vermeye meyilli olacaksınız. Aslında bu durum, zamanında bazı şeylere gerekli tepkileri vermemiş olmanızdan kaynaklanıyor. Hafta sonunda partnerinizle, bazı önemli kararlar verebilirsiniz.

BALIK: Arkanızdan dönen işlerle uğraşmaktan bıktıysanız odağınızı başka tarafa çevirmenin vakti geldi. Birtakım aydınlanmalar sayesinde, inadınız yüzünden içine düştüğünüz sıkıntılı şeyleri fark edip onlardan özgürleşebilirsiniz. Sizi sıkan bazı mesleki konular ve rahatsızlıklar dolayısıyla kabuğunuza çekilebilirsiniz. Rüyalarınızda iş, meslek ve parayla ilgili kaygılarınız kendisini fazlasıyla hissettirebilir. Bu konularda 21 günlük bolluk meditasyonları ve şifa çalışmaları yapmak çok iyi gelebilir. Çarşambadan itibaren meydana gelen açılanmalar dolayısıyla sebepsiz bir sinir ve gerginlik yaşayabilirsiniz. Birlikte vakit geçirdiğiniz kişiler ve sosyal gruplarınızda kimlerle olduğunuzu dikkatlice değerlendirmelisiniz. Bu hafta bunların sebep olduğu sorunların psikolojik yükünü üzerinizden atarak ferahlayabilirsiniz. Enerjinizi temiz tutmak için gizli kapaklı işlerden, dedikodudan, depresif düşüncelerden, kendi inançlarınızı abartılı biçimde başkalarına dayatmaktan ve temelsiz kanılardan uzak durmalı ve bol bol hayır işi yapmalısınız.

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine
e-mail: astrohazine@gmail.com
instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.