11-17 Ocak haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

13 Ağustos 2022 - 14:45

11-17 Ocak haftası astrolojik göstergeler

11-17 Ocak haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 13:07

14 kez okundu

Mutlu haftalar diliyorum değerli astrolojiseverler,

Yine oldukça yoğun değişimlerin olduğu bir haftaya giriyoruz. Gökyüzündeki bu değişimlerin burçlara etkilerine yakından bakalım;

KOÇ: Sosyal gruplarınızla epey uğraşacağınız bir hafta; pireyi deve yapanlar, kendi katı yargılarıyla grup içinde tatsızlıklar çıkartanlar veya grup içi yanlış anlamalar olabilir. Siz de ortalığı sakinleştireyim derken iyice kızıştırabilirsiniz, ifadelerinizi özenle seçin. Diğer yandan oldukça parlak fikirler bu haftanın size hediyesi olabilir. Çarşamba günkü yeniay kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Önünüzde birtakım fırsatlar belirse de yeni bir başlangıç yapmak için Ay’ın hilal fazını beklemelisiniz. Hafta ortasından itibaren finansal kaynak yaratmak veya elinizdekileri korumak için geleceğe yönelik bir planlama evresine girebilirsiniz. Önemli olan bu husustaki korkularınıza yenik düşmemek ve kendinize yazılı planlar oluşturmak. Perşembe günü oluşan Venüs-Uranüs üçgeniyle önemli bir hedefiniz sürpriz bir biçimde gerçekleşebilir. Öte yandan duygusal ilişkiler konusunda ani kararlardan kaçınmalısınız. Haftayı kapatırken hedeflerinizi gerçekleştirmeye fazla odaklanabilirsiniz. Bu yönde büyük bir güç hissedebilirsiniz, ancak hedeflerinizi takıntı haline getirmemeye dikkat.

BOĞA: Yaşam ve kariyer hedeflerinizin önem kazandığı ve bu yönde ani gelişmelere oldukça açık olduğunuz bir haftadasınız. Bazı hedeflerinize ulaşmak için yeterlilik sınavlarından geçmiş olabilirsiniz veya hedeflerinizi önem sıralamasına koymuş olabilirsiniz. Şimdi elinizde kalanlara geleceğe biraz daha iyimser bir gözle yaklaşma zamanı. Yeniay dolayısıyla ebeveynlerinizin sağlığından endişe edebilirsiniz veya yeni bir eğitime başlamayı düşünebilir, akademik bir çalışmanın son etabına geçebilirsiniz. Bu noktada panik ve karamsarlığa kapılmadan ihtisaslaştığınız konulara ya da alternatif yöntemlere başvurmak rahatlatıcı olabilir. Hafta ortası biraz yorucu olabilir, sebepsiz yere enerjiniz düşebilir. Yönetici konumundaki kişilerle aranızda bir gerilim hissedebilirsiniz, sabırlı olun ve gerekirse geri adım atmaktan çekinmeyin. Perşembe günkü Venüs-Uranüs üçgeninden ilişkiler ve parasal konularda faydalanabilirsiniz, gözünüzü açık tutun. Haftayı kapatırken hukuksal konulara, evlilikle ilgili meselelere yoğunlaşabilir ve bazı şeylerden uzaklaşmak, özgürleşmek isteyebilirsiniz.

İKİZLER: Yaşam felsefeniz, inançlarınız, yüksek eğitim veya uzak yolculuklarla ilgili bir haftadasınız. Bazı prensiplerinizin, etkilendiğiniz fikirsel akımların aslında sizi nasıl kısıtladığını ve size artık fayda getirmediğini fark etmiş ve bunlardan kurtulmaya niyetlenmiş olabilirsiniz. Elediklerinizin yerine yenilerini ekleyecek ve bu sayede zihinsel anlamda özgürleşebileceksiniz. Bazı filmler, belgeseller ve biyografik eserler size ilham verebilir ve hatta yol gösterici rüyalar görebilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında özellikle çarşamba günkü yeniayla birlikte dikkatiniz ortaklı gelirlerinize kayacak. Ortağınız veya eşinizle birlikte ortak bütçenizle ilgili daha sağduyulu hareket edebilir ve sorunlara kalıcı çözümler getirebilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında uzun yolculuklarınız iptal olabilir, uyku sorunları veya düzensizlikleri yaşayabilirsiniz. Öğrenciler açısından oldukça verimli olabilecek bir dönem. Eşiniz veya ortağınız biraz risk alarak gelir yaratacak bazı eylemlerde bulunabilir. Bununla birlikte haftayı ortaklı gelirleriniz üzerinde daha fazla inisiyatif almaya çalışarak kapatabilirsiniz.

YENGEÇ: Ortaklı gelirler, borçlanma veya zihinsel yönden güçlü değişimler yaşayabileceğiniz bir hafta. Kafanızda bazı kavramsal ve inançsal konuları birleştirmek ve bir sonuca varmakta zorlanabilirsiniz. Eğitim veya akademik çalışmalar açısından haftanın ilk yarısı biraz kafa karıştırıcı. Seyahatlerinizde rahat etmek amacıyla araç satın almak isteyebilir veya bu yönde borçlanabilirsiniz. Borçlanma, vergi, sigorta, miras gibi konularda atılan imzalar gelecek planlarınızda değişikliklere yol açabilir. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri arkadaş gruplarınızda nasıl hareket ettiğinize ve sözlerinize dikkat. Zira yanlış anlaşılmalara çok açıksınız. Yeniay ise artık güçlü ortaklıklar döneminin başlangıcına işaret ediyor. Evlilik ve ortaklık gibi konularda çok uzun zamandır zorlanıyorsunuz, yeniay enerjisi ihtiyaç duyduğunuz güçlü birliktelikleri size getirebilir. Venüs-Uranüs üçgeniyle uzun zamandır gizli kalmış bir şeyler açığa çıkabilir. Karşınızdaki kişiler aniden size açılabilirler. Hafta sonuna doğru yine bu konularda kafanız iyice netleşebilir ve uzun zaman devam eden manipülatif bir enerjiyi aşabilirsiniz.

ASLAN: Haftaya ortaklık, evlilik, davalar ve yeni imzalarla ya da kararlarla başlıyorsunuz. Karşınızdaki kişiler kafanızı karıştırıyor olabilir. Arkadaşlık ve dostluk gibi kavramlar üzerine derin düşüncelere dalıp kimin gidici, kimin kalıcı olacağına karar verebilirsiniz. Derin bir yalnızlık duygusu da buna eşlik edebilir ya da ‘en yakın’larınızla aranızdaki mesafeyi daha doğru bir noktaya çekebilirsiniz. Bu aşamada çıkmaza girdiğinizde odağınızı kariyer hedeflerinize çevirebilirsiniz. Zaten hafta ortasındaki yeniay sizi mesleki alanda daha güçlü ve disiplinli olmaya zorlayacak. Ayrıca alma-verme dengenizi düzeltmek için yaptığınız işin maddi karşılığını daha doğru belirlemelisiniz. Bazı sağlık sorunlarıyla da uğraşmanız gerekebilir, ancak var olan durumu olduğundan farklı (daha kötü) algılıyor olabilirsiniz. Eşiniz-ortağınız da kendi ailesiyle sorunlar yaşayabilir. Venüs-Uranüs üçgeniyle bir anda kariyer hedeflerinizle ilgili güzel bir gelişme yaşayabilirsiniz. Mesleğinize daha fazla odaklanarak büyük hedeflere yönelebilir veya büyük projelere dâhil olabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın!

BAŞAK: Hafta başında mesleğinizle ilgili bazı kafa karışıklıkları veya dağılmalar yaşayabilirsiniz, sinirlerinizi çok germemeye ve birlikte çalıştığınız kişilerle tartışmamaya çalışın. Ağzınızdan çıkanlara da dikkat edin ve yanlış anlaşılmaya açık ifadeler kullanmayın, zira konuşulanlar amirlerinizin kulağına gidebilir. İşinizle ilgili sürprizli gelişmeler var, üzerinde çalıştığınız proje bitebilir veya birlikte hareket ettiğiniz ekip değişebilir. Haliyle maddi güvenliğinizle ilgili olarak biraz tedirgin olabilirsiniz. Ancak burada bir nevi sizi özgürleştirecek bir fırsat yatıyor. Oğlak burcundaki yeniayla birlikte odağınız aşk ve çocuklarla ilgili konulara kayıyor. Yine de kendinize endişelenecek bir şeyler buluyor gibisiniz. Oysa oldukça dönüştürücü bir aşk deneyimi veya çocuklarınızın geleceği adına güzel planlar yapabileceğiniz fırsatlar önünüze çıkabilir, lütfen duruma endişeyle yaklaşıp fırsatları gözden kaçırmayın. Haftanın ikinci yarısındaki görünümler sayesinde daha bireysel hareket edebileceğiniz maddi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Elbette bunun için bir miktar risk alabilmelisiniz.

TERAZİ: Haftaya epey flörtçü enerjilerle başlıyorsunuz diyebilirim. Ev içi bazı düzenlemeler de yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız da çocuk sahibi olmak isteyebilir ve bu yönde hayatınızı organize etmeye başlayabilirsiniz. Aşk hayatınız hareketli, ancak hatlar karışabilir, yanlış kişilere mesaj atmamaya ve genel anlamda iletişiminize dikkat! Hiç yoktan bir kriz patlak verebilir. Teknolojik aletlere dikkat etmeniz gereken bir haftadasınız, önemli verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederim. Hafta ortasında flörtünüz üzerinizde biraz tahakküm kurmaya çalışabilir veya finansal anlamda aldığınız riskler sinirlerinizi gerebilir. Yeniay ev, aile ve yuva gibi en mahrem alanınızda gerçekleşiyor. Psikolojik anlamda bir şeylerin üstesinden gelebilmenize yardımcı olabilecek bir enerji meydana geliyor. Aynı zamanda oldukça sağlam yuvaların temelleri atılabilir. Hatta ev ya da arsa satın almak üzere borçlanma veya kredi çekme yoluna gidebilirsiniz. Haftayı kapatırken hayatta güç aldığınız şeyleri derinlemesine sorgulayabilirsiniz. Kendinize dönüp içinize kapanabilirsiniz.

AKREP: Bu hafta başında sizin gündeminiz ev, aile ve ilişkileriniz. Bir şeylerin bittiği duygusu veya bitmesi, yok olması korkusu sizi derinden sarsıyor olabilir. Satürn sınavını doğru verebilmeniz için önce gereksiz korkularınızdan özgürleşmelisiniz. Konunun özüne, kendi derinliklerinize inmeniz gerekiyor. Aksi takdirde haftanın enerjileri sizi zihin ve bilinçaltı alanda fazlasıyla gerebilir. Ev içinde kullandığınız küçük teknolojik aletlere ve elektrik sorunlarına, ayrıca ev içinde yaşanabilecek kazalara dikkat. Çarşamba günü Mars-Satürn karesiyle sözünü ettiğim korkular ayyuka çıkabilir. Eşiniz veya ortağınızla tartışabilir, güç savaşlarına girebilirsiniz. Yeniay sayesinde az evvel bahsettiğim korkuların temelinin güvensizlik hissi ve kariyerinizde kendinize yön çizmekteki zorluklar olduğunu fark edebilirsiniz. Güce ve güçlü hissetmeye olan arzunuz ve gerçekleştiremediğiniz hedefleriniz potansiyelinizi bir miktar bloke edebilir. Zihinsel anlamda daha fazla korku enerjisi çalıştırmamalısınız. Hafta sonuna doğru partnerinizle iletişiminiz sizi epey rahatlatabilir. Bu sayede korkularınızı yenebilirsiniz.

YAY: Yakın çevre ve iletişim, eğitimler ve kısa yolculuklarla dolu bir gündemle başlıyorsunuz haftaya. Yanlış anlamaya ve yanlış ifadeler kullanmaya çok açıksınız. Dolayısıyla önemli kararları ve imzaları mutlaka aklına güvendiğiniz bir yakınınıza danışın. Bu hafta birlikte çalıştığınız kişilerle kendinizi bir anda sözlü tartışmaların içinde bulabilirsiniz. Sadece zorunlu hallerde iletişim kurmanız herkesin hayrına olabilir. Ayrıca iş için kullandığınız ve özellikle verilerinizi kaydettiğiniz teknolojik aletlere dikkat; bilgilerinizi yedeklemelisiniz. Sisteminiz altüst olabilir ve her şeyi baştan almanız gerekebilir. Çarşamba günü gerçekleşecek olan yeniayla birlikte gözünüzü sahip olduğunuz kaynaklara ve finansal konulara çevireceksiniz. Haftanın kalanında gerçekleşen görünümlerle birlikte, üzerine fazla düşmediğiniz bazı yeteneklerinize yönelebilir ve gelecekte daha fazla maddi gelir yaratacak planlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca maddi sıkıntılara sebep olan özgüven sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Endişelelerinizi kontrol altına alabildiğinizde işlerin nasıl değiştiğine siz bile hayret edeceksiniz.

OĞLAK: Bu hafta kendinizle ve maddi kaynaklarınızla fazla haşır neşir olacağınız bir hafta. Yeni gelir kaynakları sağlayacak anlaşmalara imza atabilir veya yolculuklara çıkabilirsiniz. Ancak karar vermekte zorlanabilir veya anlaşma maddelerinde bazı detayları gözden kaçırabilirsiniz. İlerleyen günlerde ani risklerle karşılaşmamak için bir şeyi imzalamadan önce iki sefer okuyun ve imzaladığınız her evrakın size düşen kopyasını alın. Hızla düşünüp karar vermemek ve işleri aceleye getirmemek önemli. Zaten doğanıza aykırı olan acelecilik, bu hafta sizin için daha da sorun yaratmaya aday. Çarşamba günü yeniaya ev sahipliği yapıyorsunuz; dış görünüş, sağlık ve elbette finansal konulara daha çok odaklanacaksınız. Görünüşünüzde kalıcı değişiklikler yapmak isteyebilir, bazılarınız ufak da olsa estetik operasyonlara karar verebilirsiniz. Kendinize güveninizi sağlamlaştıracak hiçbir şeye hayır demeyeceksiniz. Zaten aşk hayatınızda da bazı sürprizler sizi bekliyor. Riskli yatırımlarınızdan da oldukça kârlı çıkabilirsiniz. Haftayı son derece kararlı ve güçlenerek kapatıyorsunuz.

KOVA: Gelecek planlarınıza uygun bir ‘ben’ inşa etme yolunda önemli bir haftadasınız. İnançlarınıza ve kendi özünüze aykırı her plan, ani gelişmeler sonucunda dağılabilir. Yapmanız gereken nerede hata yaptığınızı bulmak, kendi sisteminizdeki açıkları tespit edirek yola ona göre devam etmek. Temellerinizden sarsıldığınızı hissedebilir ve duygusal güvenlik kaygılarınız oldukça yükselebilir. Yine de endişelenmeyin ve olaya şu açıdan bakmaya çalışın; olan her şey hayrımızadır. Korkuların sizi ilerleyemez bir noktaya getirmesine izin vermeyin. Bu endişelerin üzerine gitmeniz ve sisteminizin her tür sarsıntıya dayanıklı olduğunu kendinize ispat etmeniz gerekiyor. Yeniayın kontrol dışı bir alanda gerçekleşiyor olması bir şekilde teslimiyet ve kabulleniş enerjisi çalıştırıyor. Akıllıca davranabilirseniz korkularınızla ilgili şifalanabilirsiniz. Önerim; muhtaç olanlara yakacak yardımında bulunmanız. Yardım derneklerine, organizasyonlarına dâhil olarak veya şahsi yardımlar yaparak sizi kişisel anlamda uğraştırabilecek birçok kötü enerjiyi dağıtacağınızdan emin olabilirsiniz.

BALIK: Spiritüel çalışmalar ve şifalanmayla ilgili bir haftaya girdiniz. Her ne kadar ruhsallığa çok yaktın olsanız da zihniniz sizi katı ve daha somut olmaya zorluyor. Konu spiritüellik ve kolektif enerjiler olunca sınırlarınızı kaybetmemeniz için bu yönünüze güvenebilirsiniz, ancak bazen fazla somut dünyada takılı kalmak ruhsal yönünüze zarar veriyor. Olaylara katı yaklaşmadığınızda daha huzurlu olacağınız ve rüyalarınızda önemli mesajlar alabileceğiniz bir dönem. Kardeşlerinizle ilgili sorunları nasıl çözeceğiniz noktasında oldukça değişik ve ilhamlı fikirler yakalayabilirsiniz. Sosyal gruplarınız hala durulmuş değil ve yeniayla birlikte bu konuda daha kararlı ve net olacaksınız. Manipülatif kişi ve olaylarla zaman kaybetmektense büyük projelere katılmaya çalışabilir veya kariyerinizle alakalı yüksek hedefler belirlemeye başlayabilirsiniz. Bir kere kararlılıkla buna yöneldiğinizde uzun vadede tatmin edici finansal kazançlar elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak sosyal çevreniz değişebilir. Bahçenizi yabani otlardan temizleyince göreceksiniz ki ektiğiniz tohumlar hızla yeşerecek.

 

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.