4-10 Ocak haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

13 Ağustos 2022 - 16:08

4-10 Ocak haftası astrolojik göstergeler

4-10 Ocak haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 10:42

28 kez okundu

Tekrar mutlu seneler ve mutlu haftalar değerli astrolojiseverler,

2021’in ilk haftasında nispeten sakiniz. Salı günü Merkür-Pluto kavuşumu etkisine giriyoruz. Perşembe günü ise Mars nihayet Koç burcunu terk ederek Boğa burcuna giriyor. Cuma günü Güneş ile Neptün arasında olumlu bir görünüm oluşuyor ve aynı zamanda Merkür Kova burcuna geçiyor. Bu göksel görünümlerin burçları nasıl etkileyeceğine bakalım;

Yükselen, Güneş ve Ay burcunuza göre okuyabilirsiniz;

KOÇ: Sizin için hedef odaklı ve kararlı olacağınız bir hafta. Amirlerinizle veya ebeveynlerinizle aranızda oluşabilecek gerilimli enerjiler mevcut. Otorite figürlerinin manipülatif söylemlerine şahit olabilirsiniz, ama unutmayın öfkesine yenilmeyen taraf kazanır! Burcunuzun yöneticisi Mars Perşembe günü para alanınıza giriyor. 4 Mart tarihine kadar en yoğun gündeminiz finansal kaynaklarınız olacak, maddi güvence ihtiyacınız artıyor. Burada epey hareketli zamanlar sizi bekliyor, ek gelir kaynakları yaratmaya çalışabilir, borçlarınızı kapatabilir veya alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Fakat dikkatli olunmazsa para geldiği gibi gidebilir, harcarken dikkat edin. Hafta sonuna doğru sosyal gruplarınızla etkileşiminiz ya da varsa eğitimle ilgili faaliyetleriniz artabilir. Gelecek planlarınıza ve mesleğinize yönelik detaylar üzerine de eğilebilirsiniz. Oldukça sıra dışı fikirlere açık olduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Haftayı sonlandırırken kariyer hedefleriniz doğrultusunda bazı planlarınızda bir çözülme gerçekleşebilir. Ek olarak patronlarınız bazı evrak kayıpları yaşayabilir.

BOĞA: Akademik çalışmalarınızı sunmak veya yayımlamak için harika bir başlangıç yapabilirsiniz bu hafta. Ancak bazılarınız hoca engeline takılabilir, vazgeçmek yok, her şeyin doğru bir zamanı var. Perşembe gününe doğru enerjiniz ve hareketliliğiniz artabilir, dikkat Mars’ı burcunuzda ağırlamaya başlıyorsunuz. Sakarlıklara, kazalara ve öfkeyle hareket etmeye karşı uyanık olunmalı. Ayrıca güzel haber; kilo vermek için 4 Mart’a kadar çok verimli bir dönemde olacaksınız, metabolizmanız hızlanıyor. Kaslarını güçlendirmek isteyenler de bu süreci kaçırmamalı. Merkür’ün Kova’ya geçmesiyle yaşam ve kariyer hedeflerinizdeki büyük yapılanmaya ince ayarlar getirebilir ve kendinize bir dizi plan oluşturabilirsiniz. Otorite figürleriyle iletişiminiz ve fikir alış-verişiniz artabilir. Ancak yönetici pozisyonundaki bir kişiyle gönül ilişkilerine de meyledebilirsiniz, dikkat iyi düşünün! Haftayı kapatırken etik, ahlak, toplumsal öğretiler üzerine düşünebilir ve hayatınızı bu doğrultuda yaşayıp yaşamadığınızı sorgulayabilirsiniz.

İKİZLER: Haftaya büyük borç veya gelirlere imza atarak başlayabilirsiniz. Başka bir seçenek de büyük bir krizden (şayet çok aceleci davranmazsanız) kazançlı çıkabilirsiniz. Ev alma niyetiniz varsa bu konuda finansal olarak durumunuzu dikkatlice inceleyip hesap yapabilirsiniz. Perşembe günü Mars, çok kontrol sahibi olmadığınız gizli kapaklı, arkadan dönen işler alanına giriyor. Bu sosyal gruplarınızda arkanızdan dönecek bazı işlere, uyku düzensizliklerine, gizli öfkeye işaret ettiği gibi belli bir konuda şifalanacağınıza da işaret eder. Boğaz bölgesinde (bademcik veya tiroid gibi) operasyon gerektiren durumları halledebilirsiniz. 4 Mart’a kadar muhtaçlara gıda yardımı yapmak gibi faaliyetler negatif enerjiyi dağıtacaktır. Merkür’ün Kova’ya geçmesiyle çok istediğiniz bir eğitime başlayabilir veya bir uzmanlık eğitiminden yeterliliğinizi ispat ederek sertifika, diploma gibi belgelere hak kazanabilirsiniz. Hafta sonuna doğru bazı krizli durumların içinden birtakım fırsatlar yakalayabilir, buradan kariyer hayallerinize yönelik bazı girişim fikirleri geliştirebilirsiniz.

YENGEÇ: Haftaya önemli kararlarla başlıyorsunuz; hayatınızı değiştirecek ortaklıklara imza atılabilirsiniz (evlilik de dâhil). İşin güzel tarafı aklınıza yatan bir durum olacağa benziyor. Bir yandan eşiniz veya ortağınız sıkıntılı konularla uğraşmak durumunda kalabilir. Mars’ın Boğa burcuna geçişi gelecek planlarınızda ağır ve emin adımlarla da olsa harekete geçeceğinizi ve hedeflerinize ulaşmak için sabırlı bir tutum içine gireceğinizi gösteriyor. Bunun için de işinize veya çok severek yaptığınız bir şeyle profesyonel anlamda ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca takipçi veya hayran sayınızda bir artış gözlemleyebilirsiniz. Merkür’ün Kova burcuna girmesiyle parasal yükümlülüğü olan imzalar, kardeşler veya arkadaşlarla ilgili sıkıntılı olabilecek durumlar ve birtakım operasyonlar söz konusu olabilir. Trafikte ve seyahatlerinizde temkinli olun. Yine Cuma günü gerçekleşen başka bir açılanma dolayısıyla adeta göklerden gelen bir yardımın, sizi zorluklardan kurtardığına şahit olabilirsiniz. İlahi sisteme teslimiyet göstermek işinizi kolaylaştıracaktır.

 

ASLAN: Neden neşenizin söndüğünü, bir türlü depresif düşüncelerden kurtulamadığınızı merak ediyorsanız iyi haber; bu haftadan sonra rahatlayacaksınız. Evet, haftaya koyu düşüncelerle girmiş olabilirsiniz ve gerçekleşen bazı olaylar neticesinde arkadaş çevrenizde kalıcı bir ayıklamaya gidebilirsiniz. Mars kariyer evinize girerek sizi bu anlamda epey destekleyecek, akıl hocalarınızdan ve etkilendiğiniz öğretilerden bu dönemde fayda göreceksiniz. Ancak sizi bir konuda uyarmalıyım; insanların bakışları altında öfkeli tavırlar sergilememeye gayret edin. Merkür’ün Kova burcuna girişiyle ilişkilerinizle veya evlilikle ilgili önemli kararlar veya imzalar söz konusu olabilir. Ayrıca bazı ‘dost’ bildiklerinizin ikircikli yönlerine şahit olabilirsiniz. Bu süre boyunca size bilinç sıçramaları yaşatacak veya kendinizle, arkadaşlık ve ilişki kurma biçiminizle ilgili yüzleşmeler yaşatacak kişiler hayatınıza girebilir veya bu yönde grup sohbetlerine katılabilirsiniz. Hafta sonuna doğru işiniz veya sağlığınızla ilgili sıkıntılı bir konuyu çözecek doğrultuda ilhamlı bir enerji var, lütfen bunu kaçırmayın.

BAŞAK: Haftaya dönüştürücü aşk deneyimleriyle veya çocuklarınız için büyük işler peşinden koşarak girebilirsiniz. Durumu kendi çıkarlarınız doğrultusunda manipülasyon yapmadığınız sürece enerjiler sizden yana. Mars’ın dost burcunuz Boğa’ya girişi sizi özgürlüğünüz ve hayattaki idealleriniz üzerine düşünmeye zorlayabilir. Özgürleşmek ve uzaklaşmak isteyebilirsiniz. İnançlarınıza uygun yaşamak veya akademik faaliyetler içinde yer almak için bir mecburiyet hissedebilir, sınavlara girebilir veya bu konular üzerine çok çaba sarf edebilirsiniz. Düşünceleriniz bazı felsefi akımların etkisine daha açık olacak diyebilirim. İyi olduğunuz bir konuda eğitim vermeye de başlayabilirsiniz. Cuma günü gerçekleşen Merkür Kova transiti (16 Mart’a kadar) size yeni iş anlaşmaları getirebilir veya ekip çalışmalarınız hızlanabilir, iş yerinizdeki iletişiminiz yoğunlaşabilir. İş evraklarında bir düzenlemeye gidebilir ve daha sistemli çalışmaya başlayabilirsiniz. Hafta sonuna doğru flört aşamasındaki bir ilişkinizi ciddiyete taşıyabileceğiniz romantik bir enerji mevcut. Bu rüzgârı kaçırmayın derim…

TERAZİ: Haftaya bir miktar ev içi münakaşa ve gerilim enerjisiyle giriyorsunuz ve bundan pek kaçamayabilirsiniz. Zaten içinizde uzun zamandır tuttuklarınız sizi zorluyor. Karşınızdakini incitmeden ve kontrollü bir izah yapabilirsiniz. Yahut buradaki enerjiyi, inatçı bir zihinsel kalıbı yıkmak, ondan tamamen kurtulmak için harcayabilirsiniz. Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle eşinizle veya ortağınızla birlikte parasal kaynak yaratmak adına daha fazla çabalayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Finansal yükümlülükler getiren davalarla uğraşabileceğiniz gibi bazı operasyonlar da geçirebilirsiniz. Bu süreçte Mars’ın enerjisini ortağınızla birlikte kullanabilirsiniz. Merkür’ün Kova burcuna geçişi ise aşk hayatınızda kafanızı karıştırıp sizi kararsızlıklara itebilir, zira görünen o ki seçenekleriniz artıyor. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyenler için 16 Mart’a kadar olan süreç oldukça güzel. Hafta sonuna doğru olan bir başka açılanma evden ya da oturduğu yerden çalışmak isteyenlere oldukça ilhamlı fikirlerle gelebilir. İnternet üzerinden işini yürütmek isteyenler bu fırsatı kaçırmamalı.

AKREP: Haftaya sosyal gruplarınızda dönen bazı gizli olaylarla başlıyorsunuz, bu gruplarda yer alan kişilerin bazı sırlarına vakıf olabilirsiniz. Yahut geleceğinizi titizlikle kurgularken aklınıza büyük fikirler gelebilir. Lütfen bunları fazla dile getirmeyin ve bir kenara not edin. Ayrıca geleceğiniz etkileyecek büyük projelere de imza atabilirsiniz. Mars evlilik ve ortaklık alanınıza giriyor, 4 Mart’a kadar yeni iş ortaklıkları kurabilirsiniz, ancak var olan ortaklıklarda ipler biraz gerilebilir. Bu dönemde hayatınıza size meydan okuyacak rekabetçi kişileri çekebilirsiniz. Zaten her zamanki şüpheciliğinizle karşınıza çıkan kişilerin güvenilirliğini sorgulayacaksınız. Fakat bu transitin etkisinden üst düzeyde faydalanabilenler kendileriyle ilgili büyük yüzleşmeler yaşayabilir, görmek istemediğiniz yönlerinizden artık kaçmayabilirsiniz. Merkür’ün Kova’ya geçişi ise evinize aldığınız kişilere dikkat etmenizi söylüyor. Bu arada evde kaybolan bazı eski evraklarınızı bulabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise oldukça flörtçü ve romantik olabilir, sevgilinize hoş sürprizler yapabilirsiniz.

YAY: Bu haftaki enerjilerle büyük gelirler getirecek anlaşmalara imza atabilirsiniz ya da maddi bir blokajı ortadan kaldırabilirsiniz. Patronlarınızdan veya ebeveynlerinizden de destek göreceksiniz. Eşiniz veya ortağınızla ilgili bazı krizli durumlar sizi maddi olarak biraz uğraştırabilir. Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle günlük rutininiz hareket kazanıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda tartışmalar veya çekişmeler yaşanabilir. İşinizi değiştirmek isteyebilirsiniz veya istemeseniz de başka bir iş aramanız gerekebilir. Aşk yaşamınızdaki bazı sorunlar tadınızı kaçırabilir. Yahut bazı sağlık sorunlarınızı artık ele alma zamanınız gelmiş olabilir. Merkür’ün Kova’ya geçmesiyle de yaşamınızda uzun soluklu olabilecek kişilerle tanışabilirsiniz, gözünüzü açık tutun. Hafta sonuna doğru evinizden ya da oturduğunuz yerden yeteneklerinizi geliştirecek bazı eğitimlere katılabilirsiniz. Hâlihazırda bu tip eğitimler alanlar için belirtmem gerekirse yaratıcılık enerjisi oldukça yüksek. İleriki zamanlarda sınavlarınızda bu yaratıcılığı kullanabilmek adına bazı düşüncelerinizi not almanızı tavsiye ederim.

OĞLAK: Bu hafta kafanızda fiziksel görünüşünüz veya mesleğinizle ilgili kalıcı bir değişim yapma fikri belirebilir. Ayrıca işinizle ilgili bir uzmanlık veya yükseköğrenim için yurt dışı bağlantıları kurabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili sizi sıkıntıya sokan bir durumdan da kalıcı bir biçimde kurtulabilirsiniz. Mars’ın aşk ve çocuk alanınıza girmesiyle enerjinizin büyük bölümünü, iki ay kadar bu alanlara harcayacaksınız. Çocuk sahibi olanlara minik bir uyarı; bu süreci kendi isteklerinizi çocuğunuza çok fazla dayatmadan ve inatçılık tuzağına düşmeden geçirmeye çalışmalısınız. Yeni hobiler ve ağırlık antrenmanları yaparak, keyif aldığınız fiziksel aktivitelere dâhil olarak Mars’ın gerilimini hafifletebilirsiniz. Merkür’ün para alanınıza girişiyle gelirlerinizi artıracak iş anlaşmaları imzalayabilir, sahip olduğunuz yetenekleri ve maddi kaynakları daha dikkatli bir gözle değerlendirebilirsiniz. Hafta sonunda ise kendinizi yakın çevrenizde karşı ifade ederken veya genel anlamda iletişim biçiminizde belirsizliği tercih etmemelisiniz, çünkü bu durum ileride canınızı sıkabilir.

KOVA: Bu hafta kolektif meditasyon çalışmalarına katılmamanızı öneririm, ayrıca yalnız kalıp kara kara düşüncelere dalmaktansa özellikle belgesel türünde tarihi filmler izleyin veya internetten araştırmalar yapın. Mars’ın Boğa burcuna geçişi içinizdeki (bilinçaltınızda yatan) öfkeyi açığa çıkartabilir. Ev halkıyla gerilmenize yol açabilir. Yaklaşık iki ay boyunca evde tadilat yaptırarak veya kendinize tek başına kalabileceğiniz bir ortam yaratarak (evdeki eşyalar veya aletlerle yapılabilecek) fiziksel egzersizlerle Mars’ın gerilim enerjisini üzerinizden atabilirsiniz. Ayrıca evde kimsenin görmeyeceği biçimde yaşam ve kariyer hedeflerinizi bir not defterine dökebilirsiniz. Merkür’ün burcunuza geçmesiyle de eski aşklardan geri dönüşler söz konusu olabilir. Ayrıca dış görünüşünüzle ilgili bir değişikliğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu süre boyunca sinirsel gerilimlere dikkat etmelisiniz. Uyurken başucunuzda bir tuz lambası yakabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise özellikle internet üzerinden alış-verişlere ve para transferlerine dikkat etmelisiniz, sahtekârlık enerjisi oldukça hâkim.

BALIK: Bu hafta arkadaş gruplarınızda bir süredir devam eden karışıklık veya tatsız olaylar, manipülatif söylemler sabrınızı taşırabilir. Size düşen bu noktada kimlerle haşır neşir olduğunuzu objektif bir biçimde gözlemleyebilmek ve birilerini kalıcı bir biçimde hayatınızdan çıkartmak olabilir. Mars Boğa burcunda olduğu sürece kardeşleriniz, yakın çevreniz ve iletişim şekliniz üzerine epey kafa yoracak ve hem zihinsel hem fiziksel epey enerji harcayacaksınız. Yine bu dönemde aklınıza yeteneklerinizi kullanmaya veya maddi gelir sağlamaya yönelik bazı fikirler gelebilir, daha çok yazılı iletişime yönelebilirsiniz. Trafikte agresif olmamaya çalışın. Ayrıca oldukça inatçı olacağınızı da eklemeliyim. Merkür’ün Kova burcunda olduğu süreçte önemli rüyalar görebilirsiniz. Rüyaların anlamlarını çözmeye yönelik kitaplar okuyabilirsiniz. Ancak lütfen bu enerjinin en kötü kullanımı olan dedikodu ve gıybet gibi şeylerden koruyun kendinizi. Sadece dedikodu yapmak değil, dedikodu yapılan ortamda bulunmak bile üzerinize büyük negatif enerjilerin yapışması demektir. Haftayı kapatırken sosyal gruplarınızdaki bazı kişilerin gizli gündemlerine alet olmaya ve kandırılmaya karşı uyanık olun…

 

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.