2021 YILINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR? - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 02:27

2021 YILINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

2021 YILINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?
Son Güncelleme :

29 Aralık 2020 - 18:34

301 kez okundu

Değerli astrolojiseverler,

Her ne kadar Satürn ve Jüpiter’in Kova burcuna geçişi 2020’nin Aralık ortasına denk gelse de bu iki toplumsal gezegenin Kova burcundaki transiti 2021’i en çok etkileyecek gökyüzü olaylarından. Peki önümüzdeki yıl bizi astrolojik olarak başka neler bekliyor? Satürn, Uranüs’le üç sefer yapacağı kare açıyla 2021’de pek çok kişiyi sarsacak gibi görünüyor. Jüpiter kısa bir süre Balık burcuna geçip 28 Temmuz’da tekrar Kova burcuna geçecek. Son olarak da iki tane Ay, iki tane de Güneş tutulmasıyla seneyi tamamlayacağız. Sizi tarihlere ve astrolojik terimlere fazla boğmadan ve her göksel olaydan önce bu köşeden detaylı yazılarımla size ulaşabilmenin verdiği rahatlıkla kısa kesip burçlara geçiyorum. 2021’in sağlık, esenlik ve mutluluk dolu bir yıl olması dileğimle…

 

Öncelikle yükselen burcunuza göre, ayrıca Güneş ve Ay burçlarınıza göre de takip edebilirsiniz;

2021’DE KOÇ BURCU: 2021 sizin için gelecek planlarınızın değiştiği, arkadaşlığa ve hayata bakışınızın yenilendiği ve kendi kişisel gelişiminiz üzerine çokça ilerleme kaydedeceğiniz bir yıl olacak. Arkadaş çevrenizde ve hayallerinizde bir eleme, eğriyle doğruyu, gerekliyle gereksizi ayırma zamanı ayrıca. Tabii tüm bunları değerlendirirken geçmişte yapılan hataları göz önünde bulunduracaksınız ve sizin için artık işlevini yitirmiş inançlarınızı terk edeceksiniz. Kariyerinizle ilgili yapılması gereken değişikliği nihayet yapacak ve belki büyük bir ekibe (dernek, organizasyon, vakıf vs.) dâhil olacaksınız. Ancak doğru planlama, doğru gruplar, doğru amaçlar ve doğru ilişkiler söz konusu olmalı; aksi takdirde Uranüs’ten sert ve beklenmedik vetolar yiyebilirsiniz. Sağlam hedefler ve planlar ise maddi açıdan oldukça ödüllendirici olacak. Sağlam ve doğru ilişkiler de kalıcılık arz edecek. Yılın ilk tutulması 26 Mayıs’ta; iletişim, yakın çevre, eğitim, inançlar ve seyahat konuları gündeminizde olacak. Geçmişte yarım kalan üniversite eğitimine veya akademik çalışmalara dönme şansı bulabilir, tamamlayamadığınız bir yabancı dil programına yeniden başlayabilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise Ay tutulmasındaki konularda ne kadar başarılı olduğunuz ve hayatınıza ne kadar indirgeyebildiğinizle ilgili olacak. Burada geçmişteki konu her ne ise başarısızlığınıza sebep olan şeyi aşmalı, bunu pratik bir yolla hayatınıza ve zihinsel süreçlerinize katmalısınız, şimdiden hazırlığınızı yapın. Haziran ortasında dâhil olduğunuz gruplar-ekiplerin ve kurguladığınız gelecek planlarının bir sınamasını vereceksiniz, bu sırada ilahi yardım yanınızda olacak, ancak fark ettiğiniz yanlışlardan ve etik dışı her şeyden uzak durmanız şartıyla. 19 Kasım Ay tutulması ise maddi kaynaklar alanınızda gerçekleşiyor, artık günü kurtarmanın değil kalıcı maddi çözümler veya gelirler elde etme vaktinin geldiğini haber veriyor. 4 Aralık’taki Güneş tutulması ile inançlarınızı, yaşam felsefenizi, idealize ettiğiniz kavram ve kişileri farklı bir bakışla değerlendireceksiniz. Yakın çevrenizden bazı kişiler (kardeş, arkadaş, akraba vb.) sizden uzaklaşabilir veya uzaklara taşınabilirler. 24 Aralık’ta seneyi, üçüncü ve en güçlü Satürn-Uranüs karesiyle kapatırken gelecek planlarınızın yaşam hedeflerinizle gerçekten uyumlu olup olmadığını ve sisteminizin sağlamlığını sorguluyor olacaksınız. Bu görünümler ne istediğini bilen ve hedeflerini doğru belirlemiş olan, doğru gruplar ve ilkelerle hareket eden Koç’lara büyük başarılar vadediyor.

 

2021’DE BOĞA BURCU: 2021 sizin için kariyerinizin ve toplumsal statünüzün değiştiği ve kendinizi daha özgür bir biçimde ortaya koyabileceğiniz, mesleğinizle kariyer çizginizi denkleştireceğiniz bir yıl olacak. Kariyerinizi şekillendirirken yurt dışı kaynaklı veya yabancı kültürlerle birlikte olacağınız işler gündeme gelebilir, hatta yabancı menşeili şirketlerle birlikte çalışabilirsiniz. Sene başında krizleri tahmin edemeyeceğiniz ölçüde fırsata çevirebilirsiniz. Yalnız bu sırada sağlığınız veya ortaklı gelirleriniz bir bakıma stres kaynağı olabilir. Dış görünüşünüzdeki değişim arzusu sizi bazı estetik müdahale düşüncesine de sevk edebilir. Ancak 10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro yapacağından estetik ve özellikle kemiklere müdahaleyi gerektiren operasyonlardan sakınmanızı öneririm. Bu yıl genel anlamda aklınızdakilerin, geçmişte şekillenmiş bazı fikirlerin ani ve sıra dışı bir biçimde desteklenebileceği bir yıl. Elbette bu dediğim ‘doğru’ ve uygulanabilir fikirler ve hayaller için geçerli. Şubat ortasında bu konulardaki ilk sınavınızı vereceksiniz. Kariyer ve yaşam hedeflerinizde üzerine yeterince düşünülmemiş bazı planlarınız dağılabilir. Bu dönem sadece gerçekten sağlam olan şeylerle yola devam edebileceksiniz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması ortaklı gelirler ve operasyonlarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Borçlanma, kredi çekme ve ameliyat olma düşünceniz varsa durumu doğru değerlendirdiğinizden emin olmalısınız, zira Merkür’ün konumu biraz sıkıntılı ve hataya meyilli olabileceğinizi söylüyor. 10 Haziran’daki tutulma ise daha ziyade kendi kaynaklarınızla ilgili gelişmelere yöneltiyor sizi. Eğer ortaklı gelirlerinizde aksama varsa sistem sizi biraz daha tek başınıza olmaya ve kendi kaynaklarınızı değerlendirmeye sevk ediyor olabilir. Tutulmanın hemen arkasından ikinci Uranüs-Satürn karesini yaşayacaksınız. Burada ideallerinizden veya hedeflerinizden geri adım atabilir, bir kararsızlık yaşayabilirsiniz. Ancak yapılması gereken şey hedeflerin revize edilmesidir. Bir sonraki tutulmada ise kendinizle (fiziksel görünüş ve sağlık) ve ilişkilerinizle ilgili önemli bir kararın eşiğine gelebilirsiniz. 4 Aralık’taki son tutulma eşinizin gelirleriyle ilgili bir değişiklik meydana getirebilir. Eşinizin veya ortağınızın borçlarından ya da gelir artışından etkilenebilirsiniz, yahut ev almayı düşünenler bu konuda harekete geçebilir ve kredi çekebilirler. Yılsonu, kariyerle ilgili bloke edici inançlardan hâlâ kurtulamamış olanlar için biraz sarsıntılı olacak diyebilirim. Elbette bu sarsıntı sayesinde, değişimden hoşlanmasanız da gereğini yerine getirmek mecburiyetinde olduğunuzu kabule geçebilirsiniz.

2021’DE İKİZLER BURCU: 2021 yılını, yaşama bakışınızı sorgulayarak ve yıl boyunca birçok farklı düşünce akımları, felsefi yaklaşımlar, spiritüel öğretiler ve belli bir davaya kendini adamış gruplarla tanışarak geçireceksiniz. Tüm bunlar sizi yepyeni bir insan haline dönüştürebilir ve hayatınızın önemli bir dönüm noktasında doğru kararlar vermenizi sağlayabilir. Ancak radikal gruplara lütfen dikkat! Bazılarınız dâhil olacağınız yeni arkadaşlıklar ve yaşama bakışınızı değiştiren kişilerle güçlü ve kalıcı evlilikler ya da ortaklıklar gerçekleştirebilirsiniz. Şubat ortalarında içine girdiğiniz bu yeni dünyanın bazı gereklerini yerine getirmeniz gerekebilir. Ani aydınlanmalar yaşayabileceğiniz bir döneme de işaret ediyor. Aydınlanmanın kayıplarla yaşanmaması adına, size tavsiyem, gönüllülük esasında bazı faaliyetlere katılmalısınız. 26 Mayıs ve 10 Haziran’daki tutulmaları evlilik-boşanma, ortaklık, fiziksel görünüş ve davalarla ilgili alanınızda yaşıyor olacaksınız. Ay düğümleri 2021 boyunca İkizler-Yay aksında kalacak. Haliyle bu yıl hayatınızda özellikle evlilik ve ortaklık gibi ilişkileriniz adına oldukça önemli yıllardan biri olacak. Tutulmalar ilişkilere ve kendinize bakışınızı derinden değiştirebilecek birtakım enerjileri size taşıyor.  Çocuk sahibi olmak isteyenler için de tutulma dönemleri tetikleyici olabilir. Güneş tutulmasının hemen arkasından senenin ikinci Satürn-Uranüs karesini yaşayacaksınız. Akademik çalışmalar veya üniversite eğitiminin sonuna yaklaşmış olabilirsiniz, ancak yeterlilik sınavını verirken biraz zorlanabilirsiniz. Hayatınıza yeni dâhil olan öğretilerin veya uzmanlık eğitimlerinin gerçekten size uygun olup olmadığını da bu dönemde anlayabilirsiniz. Geç kaldığınızı düşünmeyin burada size uygun olmayan bazı eski öğretilerin modernize olmuş biçimini yaşamınıza oturtmanız gerekiyor, elbette kolay bir iş değil, fakat siz bunu halledecek donanıma sahipsiniz. Kasım’daki Ay tutulması ise dikkatli olmazsanız maddi kayıplar yaşayabileceğinizi veya maddi konularda kayıplar yaşamanıza sebep olan bazı inançları aşabileceğinizi söylüyor. 4 Aralık’taki Güneş tutulması evlilik ve ortaklık alanınızda gerçekleşiyor. Bu konularda ortağınızın vereceği bir karar hayatınızı oldukça değiştirebilir. Evlenebilir, yeni bir ortaklık kurabilir, yaşadığınız evi değiştirebilir ve bunları yaparken şartlara uymakta biraz zorlanabilirsiniz. Ayrıca 17 Şubat-15 Haziran-19 Kasım ve 24 Aralık tarihleri civarında gördüğünüz rüyaları dikkate almanızı ve içinize yönelerek kendi bilinçaltınızdan veya kolektif bilinçten size gelen mesajları anlamaya çalışmalısınız.

 

2021’DE YENGEÇ BURCU: 2021 yılında kriz yönetiminde ustalaşarak, hayatınızdaki önemli kişilerin yerini doğru belirleyerek ortağınızın veya eşinizin parasını yöneterek (bu alandaki kısıtlamalarla başa çıkarak) geçirebilirsiniz. Burada yaşamınızda olmazsa olmaz dediğiniz kişilere, sistem sizi bir süre ‘muhtaç’ ederek onların yerini doğru belirlemenizi sağlayabilir. Ayrıca ölüm ve ötesini çokça düşünmeye başlayabilir ve birçok ‘eski’ inancı terk edebilirsiniz. Şubat ayında arkadaş gruplarında bazı krizli olaylarla karşılaşabilir, borçlanabilir veya hisseli gelirlerde ani bir durumla karşılaşabilirsiniz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması sağlığınızı, işinizi ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi etkileyecek türden. İş gereği uzak yolculuklara çıkabilir veya yeni uzmanlık eğitimleri alabilirsiniz. Bazılarınız da biraz daha içe dönerek uhrevi konulara yönelebilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması çözümlenmesi gereken şeylerle, sona erecek bir rahatsızlıkla ve yakın çevreyle (komşu, arkadaş, akraba vb.) ilgili durumlara işaret ediyor. Ayrıca dedikodu ve gizli düşmanlık enerjisi de güçlü biçimde çalışıyor olacak. Tutulmadan beş gün sonra ikinci Satürn-Uranüs karesini yaşıyor olacağız; bu tarihlerde varsa ortaklıklarınız, evliliğiniz, en yakınlarınızla olan ilişkilerinizde yapılandırılması gereken konular kendisini daha fazla hissettirecek. Sağlam ve emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız bu hususlara dair bazı gereksiz kalıpları terk etmelisiniz. Aksi takdirde enerjiler daha zorlayıcı bir hale gelebilir. Ayrıca kendi öz kaynaklarınıza ve kendi paranızı kazanmaya yönelmeniz gerektiğinin de bilincine varabilirsiniz, kendinize güvenme zamanı! Kasım’daki Ay tutulması (her ne kadar siz elinizdekilere sıkı sıkı tutunsanız da) bazı yatırımlar, aşk ve çocuklarla ilgili hayatınıza bir değişim enerjisi taşıyor. 4 Aralık’taki yılın son Güneş tutulmasında sağlığınız ve mesleğinizle ilgili konuları artık bir sonuca bağlamış olmanız gerek. Beslenmenizi düzenlemeli, sağlık sorunlarınızı abartmadan ya da yok saymadan ele almalı ve mesleki anlamda eskiden beri içinizde olan, yeteneklerinizi de gösterebileceğiniz alanlarda farklı deneyimlere açık olmalı, yeni ufuklara yol almalısınız. Sene sonundaki son Satürn-Uranüs karesinin yardımıyla hayatınızdan kesin olarak çıkması gereken bir (kişi, parayla veya ilişkiyle ilgili) şeyi tespit ederek son hamleyi yapabilirsiniz.

2021’DE ASLAN BURCU: 2021 yılı Aslanlar için oldukça önemli yıllardan biri olacak. Sınav konuları evlilik-boşanma, ortaklıklar ve davalarla ilgili. Sallantıda olan her türden ortaklığın bozulacağı bir dönem ve bekâr Aslan’lar için de uzun ömürlü aşk evliliklerine adım atma vakti. Bunların yanı sıra daha geniş bir eve taşınabilirsiniz ve uzun zamandır sizi uğraştıran bazı hukuki süreçlerde nihayet hak yerini bulabilir. Mesleki anlamda kurduğunuz düzen başkaları tarafından da oldukça görünür olacak ve Şubat ayında bu anlamda ufak bir sınava tabi tutulabilirsiniz; kariyer hedeflerinize uygun bir iş mi yapıyorsunuz, kurduğunuz ortaklıklar (ya da evlilik) toplumca onaylanıyor mu, yoksa herkese rağmen gönlünüzde yatan şeyin peşinden mi gideceksiniz? Yani bir nevi eski-yeni çatışması söz konusu. Aşırı geleneksel ve işlevsiz olan değer yargılarını hayatınızdan söküp atma vakti geldi de geçiyor. Mayıs’taki Ay tutulması aşk ve çocuk evinizde, yeni bir çocuk veya yeni bir başlangıç heyecanı sizi sarabilir. Konuşamadığınız, arkadaş olamadığınız kişilerle aşkın da olmayacağına ikna olabilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise yine aşk, arkadaşlık ve gelecek planları ile ilgili kafanızı epey karıştıracak gibi. Tutulmadan sonra yaşanacak Satürn-Uranüs karesi kalıcılık arz etmeyen her tür ilişkiyi sarsacak, kalbiniz ile mantığınız arasında kalabilirsiniz. Ayrıca bazı geçmiş aşklar ya da araya küslük giren kişiler geri dönmeye yer arıyor olabilirler. Bu dönemde alacağınız kararlarda ve imzalı işlerinizde daha dikkatli olmalısınız. Özellikle Haziran ve Temmuz ayları parayla ve borçlanmayla ilgili oldukça riskli bir zaman dilimi. Bu dönem başka bir açıdan da yatırımlarla ilgili tehlikeli durumlara işaret ediyor. 19 Kasım’daki tutulma sene sonuna doğru hedeflerinizi ne kadar yerine getirdiğinizi sorgulatabilir ya da toplumsal statünüzü değiştirecek bir etki getirebilir hayatınıza. Bu noktada hedeflediğiniz şeyleri yerine getirmek adına çok fazla sorumluluk alabilir, duygusal açıdan büyük bir stres yaşayabilirsiniz. Konu ister kariyeriniz olsun ister partnerinizle ilgili olsun geleneklerin yaşamınızı şekillendirmesine bir yere kadar müsaade etmelisiniz. 4 Aralık’taki yılın son tutulması ile gönlü boş olan Aslanlar için; arkadaşlarınız veya sosyal gruplarınız arasından ya da bunlar aracılığıyla tanışacağınız biriyle aşk ilişkisi yaşamaya başlayabilirsiniz. Üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesiyle de evlilik ya da ortaklık gibi durumlarda müstakbel partnerinizle aranızda güçlü bir çekişme yaşayabilir ve kendi ihtiyaçlarınızda ısrarcı olabilirsiniz. Fakat belki de karşınızdaki kişinin bunu anlayabilmesi için biraz daha anlayış ve esneklik göstermelisiniz.

2021’DE BAŞAK BURCU: 2021 yılı sizin için sağlık ve meslek alanında doğru ekipler, yapılanmalar, planlar içinde olmanız gereken ve hobilerinizi mesleki uğraş biçimine dönüştürebileceğiniz bir yıl olabilir. Ancak çabalarınızın meyvesi kısa sürede görünür olmayacak, yani biraz sabır da göstermeniz gerekecek. Bir ekiple birlikte ve kitle iletişimi yönü de olan (sosyal medya, radyo, tv vb.) veya şifa ile ilgili bazı işlere ve projelere dâhil olabilirsiniz. Öte yandan ruhen ve bedenen sağlığınıza çok daha fazla özen göstermeli, gereksiz sorumluluklar altına girmemelisiniz. Enerjinizi doğru şeylere vermelisiniz. Bekâr Başaklar potansiyel partnerinizle, bu yıl iş yerinizden veya birlikte çalıştığınız arkadaşlarınız aracılığıyla tanışabilirsiniz. Senenin başındaki Satürn-Uranüs karesinde iş etiğinizi sorgulayacağınız bazı durumlar yaşayabilirsiniz veya uzmanlığınıza uygun olmayan bir sistem sizi zorlayabilir ve kendinizi oldukça yetersiz hissedebilirsiniz. Mayıs’taki tutulma, konfor alanınızdan çıkmanız ve yaşamdaki hedeflerinize yönelmeniz gerektiğini söylüyor. Bu doğrultuda size ayna olacak ve seçimlerinizi etkileyecek kişiler hayatınıza girebilir. Haziran ayındaki Güneş tutulmasında, hedeflerinizi dikkatlice gözden geçirmeniz gerekiyor ve bu konuları kafanızda fazla evirip çeviriyor olabilirsiniz. Tutulmanın hemen arkasından gelen Satürn-Uranüs karesiyle, ilk seferde içine düştüğünüz yetersizlik duygusunun üzerine gitmediyseniz şayet psikolojik açıdan çok zorlanabilirsiniz. Lütfen gereksiz sorumlulukların ve angarya işlerin yükünü sırtınızdan atın, yoksa gerçek anlamda sizi ileriye taşıyacak enerjiyi bulamayacak, kendinizi yavaş yavaş tüketeceksiniz. Bu yıl günlük yaşamınızda doğru planlar yapabilmeyi öğrenmelisiniz, aksi takdirde dikkatinizi dağıtacak çok fazla olayla uğraşmanız gerekebilir. 19 Kasım’daki tutulmaya kadar kendinizi ne yönde geliştirmek ve nasıl bir iş yapmak istediğinize karar vermiş olmanız gerekiyor. Yoksa tutulma sizin için oldukça huzursuz edici yönde çalışabilir. 4 Aralık’taki Güneş tutulması ev ve ailevi konular üzerinde etkili olacak. Ancak burada içe dönüp yaşamdaki hedeflerinizi sorgulayabilir, kendinize farklı bir perspektiften bakabilirsiniz. Bilinçli davranabilirseniz sizi kökten etkileyecek, değiştirebilecek ve çok güzel noktalara ulaşmanızı sağlayabilecek bir tutulma olacak. 2021 bitmeden yaşanan son Satürn-Uranüs karesiyle, iş yerinizdeki sistemin sağlamlığı, birlikte çalıştığınız kişilerin veya sizin işteki yeterliliğiniz son kez test edilebilir. Bu minvalde yeterlilik veya uzmanlık sınavlarına girebilirsiniz.

2021’DE TERAZİ BURCU: 2021 sizin için ciddi flörtler ve aşklar yılı olmaya aday, ancak bu aşklar öylesine yaşanan, gelip geçici olanlardan olmayacak. Ayrıca bazılarınız bir çocuğun sorumluluğunu da üstlenmek durumunda kalabilir. Fakat ilişkilerinizi taahhüt boyutuna taşırken karşınızdaki bireylerin özgürlükçü, aceleci, çocuksu veya ben-merkezci tavırları sizi biraz uğraştırabilir. Elbette her zamanki anlayışınız ve uzlaşmacı yönünüzle durumu lehinize çevirebilirsiniz. Sene içinde üç sefer gerçekleşecek olan Satürn-Uranüs karesini flört, aşk, çocuklar ve krizler alanınızda karşılayacaksınız. Yani aşkı ciddiye almakla, konfor alanınızda kalmakta ısrar etme enerjileri çatışacak diyebiliriz. Geçmiş kalıplardan pek fayda göremeyebilir ve bazı işlevsiz davranış kalıplarını terk etmeye zorlanabilirsiniz. Bu kareler bazılarınız için cerrahi operasyonlarla çocuk sahibi olmak yahut çocuklarınızın geleceği adına borçlanma, kredi çekme (ya da vergi-miras) gibi konuları beraberinde getirebilir. Ev içinde bazı tatsızlıklar patlak verebilir, bunlar aniden çıkan olaylar gibi görünse de geçmişin bir birikimi olduğunu ve artık yüzleşmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Mayıs’taki Ay tutulması yakın çevre, arkadaşlar, seyahatler ve iletişim alanınızda gerçekleşiyor. Akademik çalışma yapanların zihni bu dönem bir parça bulanık olabilir, bildiklerinizi anlatmakta ya da aktarmakta güçlük çekebilirsiniz. Haziran’daki Güneş tutulması inançlarınızı, yaşam felsefenizi gözden geçirmenize sebep olacak değişimler getiriyor. Akıl hocalarınıza tekrar tekrar başvurmanızı gerektirecek birtakım çözümsüzlüklerle karşılaşabilirsiniz. 15 Haziran’da gerçekleşen Satürn-Uranüs karesi yardımıyla aşk hayatınızda bir eleme yapabilir veya sosyal gruplarınız içinden biriyle ani bir şekilde yakınlaşabilirsiniz. Ne istediğinize ve kalbinizden ne geçirdiğinize çok dikkat edin. Yılın son tutulmasını yine aşk hayatınızdaki çalkantı, öz güven sorunları ve krizlerle geçirmemek için yanınızdaki kişileri doğru seçmeniz gerekiyor. Hayır diyememek ve sınırlarınızı doğru çizememek bu noktada sorunu büyütecektir. Aralık ayında gerçekleşen son Satürn-Uranüs karesinde bu konuda hayatınızdaki kişiyle ilgili doğru kararları verebilmiş ve artık flörtten sonraki aşamaya geçmeye bir çift olarak karar vermiş olmalısınız.

 

2021’DE AKREP BURCU: Bütün sabit burçlar gibi 2021 Akrepler için de çok önemli yıllardan birisi olacak. Satürn ve Jüpiter’i haritanızın dip noktasında ağırlayarak geçireceğiniz önemli bir yıl. Ev, aile, yuva, en mahrem konular ve psikolojik alt yapınızla ilgili çözülmeyen ne varsa önünüze çıkacak. Ev içi konularda ertelediğiniz ya da kaçtığınız sorumluluklar yakanıza yapışabilir. Elbette sadece psikolojik veya manevi yönden çalışmayacak bu görünümler. Yaşadığınız evde uzun süreli bir tadilata girişebilir ya da bazı kalıcı yenilikler yapabilirsiniz. Sene içinde yaşanacak olan Satürn-Uranüs kareleri ve Jüpiter’in genişletici etkileri dolayısıyla evlenebilir, daha geniş bir eve taşınabilirsiniz ya da aileniz bir şekilde genişleyebilir. Oldukça şahsi ve mahrem konular üzerinden gerilimli enerjilerle başa çıkmanız gerekebilir. Artık anlayacaksınız ki değişim kaçınılmaz. Bu değişimi tamamlamak için bir uzman yardımına başvurabilir ya da başka insanların insafına da kalabilirsiniz. Değişimi kapınıza getirenler en yakınlarınız, ortaklarınız, eşiniz veya aniden hayatınıza dâhil olan kişiler olacak. Unutmayın, hepsi size ayna vazifesi görerek farkındalığınızı yükseltmeye hizmet ediyorlar. Geçmişte bu konuda derslerini iyi veremeyen Akreplerin hayatına çok sayıda kişi girip çıkabilir ve belki canınız biraz yanabilir. Lütfen kimseye kızmayın, kendinizle ilgili olarak neyi görmezden geldiğinizi görmeye çalışın ki daha çok derse ihtiyaç kalmasın. 26 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Ay tutulması dikkatinizi farklı bir yöne; maddi konulara çekecek. Yurt dışı kaynaklı veya yüksek mahkemelerde devam eden davalardan bazı maddi kazanç veya yükümlülükler doğabilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulmasında da yine parasal açıdan ancak bu sefer ortaklı gelirlerle ilgili bir gelişme yaşayabilir ve bazı hedeflerinizden biraz uzaklaştığınızı ve bir şeylerin üzerinden tekrar geçmeniz gerektiğine ikna olabilirsiniz. Tutulmanın ardından ortaklı işlerinizde, evle işiniz arasında ya da eşinizle bir gerilim yaşayabilir ve dengeyi nasıl sağlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu esnada hatalı bir eylem içine girebilir, gereksiz risk alabilirsiniz, aceleci olmamaya çalışın. Zira 19 Kasım’daki yılın son Ay tutulması sizi eşiniz ya da ortaklı işleriniz alanında gerçekleşiyor. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise maddi kaynaklarınızı, kendinize olan güveninizi ve gelecek planlarınızı etkileyebilir. Ortaklı gelirlerden yana daha şanslı ya da ortak bütçeyi idare eden kişi olabilirsiniz. Finansal yatırımlarınızda da çok dikkatli hareket etmenizi tavsiye ederim, çünkü ortam epey sisli ve bulanık. Seneyi, üçüncü Satürn-Uranüs karesiyle bilinçaltı, ev, aile, evlilik ve ortaklık hususlarında gerilebilir ve bu noktadaki sorunları kalıcı biçimde çözmeye zorlanabilirsiniz.

2021’DE YAY BURCU: 2021’de yakın çevrenizde (akraba, komşu, arkadaş vb.) bir elemeye zamanı, yakınlarınızla aranıza bir soğukluk girebilir veya daha az kişiyle daha sıkı bağlar kurabilirsiniz. Ancak gidenler olduğu kadar gelenler de var; spiritüel yönü güçlü kişiler hayatınıza girebilir. Elbette İkizler burcunda olduğu gibi sizin için de bu yıl hayatınızda evlenme veya boşanma yönünde değişimler mevcut. 2021 aynı zamanda iletişim şeklinizin değiştiği bir yıl da olacak. Daha suskun olabilir ve belki doğru bildiğiniz şeyler üzerine tefekkür edebilir, yeni eğitimler alarak bunları eski bildiklerinizle harmanlayabilirsiniz, konsantrasyonunuzun çok güçlü olacağı bir döneme giriyorsunuz. Eğitim vermeyi planlayanlar için çok verimli bir sene olacak. Seneye damgasını vuran Satürn-Uranüs karelerini iletişim ve meslek alanlarında yaşayacaksınız. Şubat ayındaki ilk karede; patronlarınız ve iş arkadaşlarınız arasındaki bazı tatsızlıkları giderme görevi size düşebilir. Yahut amirlerin isteği doğrultusunda birlikte çalıştığınız kişileri organize etmek veya onların yerine getiremediği işleri üstlenmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca varsa evli olan kardeş, arkadaş veya akrabalarınızın ailevi sorunlarıyla uğraşabilirsiniz. Buraya dikkat; zihnen çok gerilebilir ve ruhen kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz, yani sağlık alarm verebilir. 26 Mayıs’taki Ay tutulmasıyla eşinizin ya da ortağınızın gelirleri üzerinde gelişebilecek bir durumu sizin halletmeniz gerekebilir (kriz yönetimi size düşüyor). Ev kazalarına ve sakarlıklarına dikkat; özellikle yanmalar ve elektrikli aletlere karşı. Tutulma sizi, bir ortaklığı ya da evliliği bitirme noktasına da getirebilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması bu sefer ipleri eşinize (ya da ortağınıza) veriyor; partnerinizin kendi ebeveynleriyle olan sorunları gündeme gelebileceği gibi uzun zamandır içinde tuttuklarını sizinle paylaşabilir ve bu durum ilişkinizin gidişatını değiştirebilir. 15 Haziran’daki ikinci Satürn-Uranüs karesi ilk görünüm kadar hararetli değil, fakat yine de mesleki konuları, iş arkadaşlarınızı veya sağlığınızı adam akıllı değerlendireceğiniz ve daha ziyade kendinizle uğraşacağınız bir enerji getiriyor. Kasım’daki Ay tutulması yine odağınızı işinize ve sağlığınıza çekiyor. Hormonal bozukluklardan kaynaklanan durumlar gelişebilir ve beslenme biçiminizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Yılın son Güneş tutulması yine fiziksel görünüşünüz ve ilişkilerinizde değişim rüzgârları estirebilir. Evliliğinizin veya ortaklığınızla ilgili kararlarda son söz sizde, fakat objektif olmakta zorlanabilirsiniz. Dolayısıyla kritik bir karar almadan evvel sağduyusu güçlü bir yakınınızın aklına başvurmanızı öneririm. Sene sonundaki etkilerle her türden sorumluluğu üzerinizden atmak ve özgürleşmek, pek çok şeyden uzaklaşmak yeni deneyimlere yelken açmak isteyebilirsiniz.

2021’DE OĞLAK BURCU: 2021 sizin için en çok parasal konular ve öz değer gibi maddi-manevi sahip olduğunuz varlıklarınıza vurgu yapan bir yıl olacak. Satürn’ün Kova’ya geçişiyle rahat bir nefes aldınız, şimdi maddi kaynaklarınızı ve özgüveninizi yeniden yapılandırma zamanı. Sistemini doğru kurmayanlar için kısıtlanabileceğiniz ve zorlayıcı olabilecek bir dönem, sistemini doğru kurabilmişler için ise düzenli gelir elde etme zamanı. Jüpiter’in Kova burcuna geçişiyle karşılaştığınız bazı fırsatları ve para kazanmaya yönelik bazı fikirlerinizi Satürn yardımıyla kalıcı hale getirebilirsiniz. 2021’in en aktif açılarından, üç kere gerçekleşecek olan Satürn-Uranüs karesini ilk kez Şubat ayında yaşayacaksınız. Kariyeriniz adına ya da yatırım yapmak üzere aldığınız risklerin getirisi ya da götürüsü kendisini hissettirecek. Aynı zamanda aşk yaşamınızdaki gelişmelerin, özgüveninizi sarsmasına izin vermemeniz gereken bir dönem. 26 Mayıs’taki Ay tutulmasını eşinizin işi veya sağlığı üzerinden yaşayabilirsiniz. Ayrıca tutulmadaki gezegen görünümleri, olayların biraz kontrolünüzün dışında gelişeceğini, düşüncelerinizin çok dağınık olabileceğini ve izole olmak isteyebileceğinizi de düşündüren cinsten. Sağlığınıza da dikkat etseniz fena olmaz. Bu süreci gönüllü işler yaparak hafifletebilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise işiniz, sağlığınız ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu dönemde evrak kayıplarına ve iş yerindeki dedikodulara karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Geçmişten gelen iş fırsatları veya bir rahatsızlığın yeniden kendisini hissettirdiğine de şahit olabilirsiniz. Tutulmanın hemen arkasından yaşayacağınız ikinci Satürn-Uranüs karesi aşk yaşamınızdaki bir krizle veya yatırımlarınızda yaşayabileceğiniz bir kayıpla sizi strese sokabilir. Konu aşk hayatınızsa flört ettiğiniz kişinin biraz bencil davranacağını söyleyebilirim. Kasım’daki Ay tutulması yine aşk hayatınızda veya çocuklarınızı ilgilendiren ve gelecek planlarınızı etkileyebilecek bir değişimi haber veriyor. Tutulmadaki görünümler olaylara dâhil olan kişilerin oldukça inatçı enerjilerle hareket edeceğini gösteriyor. Yılın son Güneş tutulmasında da bazı maddi konularda şifalandırıcı bir enerji hâkim olacak. 24 Aralık’taki son Satürn-Uranüs karesinde, maddi gelirlerinizi etkileyecek riskli işler sonucu sarsılabilirsiniz.

2021’DE KOVA BURCU: Gelelim 2021’in yıldızına sevgili Kovalar! Satürn’ün burcunuza geçmesiyle çok önemli bir sürece giriyorsunuz; kontrol edemediğiniz olaylarla boğuşmaktan kurtuldunuz. Artık kendinizle ilgilenebileceğiniz, daha planlı programlı olabileceğiniz, fiziksel görüntünüzün değişeceği (kilo verebilir, çevrenize daha soğuk veya mesafeli görünebilirsiniz) bir süreç. Başkalarının değil sizin kendinizi nasıl ve nerede gördüğünüz önemli olacak. Ancak Satürn burada bir nevi kısıtlama, daralma enerjisi çalıştırırken Jüpiter’in etkisi bunu bir miktar kırabilir. Gelecek idealleriniz ve sosyal gruplarda daha aktif olacağınız ve gruplarınızı genişletebileceğiniz bir yıl olabilir 2021. Kontrollü büyümenin keyfini süreceksiniz. İlki Şubat ayında gerçekleşecek olan Satürn-Uranüs karelerinden en fazla etkilenecek burçlardan birisiniz. Gündeminiz de oldukça kalabalık olacak. Sizi siz yapan bütün temellerin sarsıldığını, büyük bilinç sıçramaları yaşadığınız veya birtakım kemikleşmiş bilinçaltı kodlarınızın kırıldığını görebilirsiniz. Evlilik, taşınma, günlük rutininizin değişmesi, yeni bir yuva kurmak gibi şeyler daha ağırlıklı olarak kendisini hissettirecek. 26 Mayıs’taki yılın ilk Ay tutulmasında geçmişten beri aklınızda olagelen gelecek planlarınız ve ideallerinizi maddi kazanca dönüştürebilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise geçmişten gelen krizli bir aşk meselesiyle veya çocuklarınızla ilgili geçmişte çözümlenemeyen bir durumla uğraşmanıza sebep olabilir. Bu bazıları için yeni bir çocuk sahibi olmakla ilgili olabilir. Tutulmanın ardından yaşanacak olan ikinci Satürn-Uranüs karesi ile evlenmek, yeni bir ortaklığa girmek ve yine taşınmaların maddi-manevi sorumluluğunu üstlenmekle ilgili olacak ve burada biraz daha kararlı olabileceksiniz. 19 Kasım’daki Ay tutulması, meslek veya sağlık durumlarının ev hayatınızı etkilemesi, krizlerden doğan ani ve büyük iş fırsatlarının kapınızı çalması anlamına gelebilir. 4 Aralık’taki yılın son Güneş tutulmasında yaşamınızdaki sıkıntılı süreçleri giderecek bir şekilde yeni gelecek planları oluşturacak, belki birlikte hareket ettiğiniz gruplarda değişiklik yapacaksınız. Ayrıca sosyal çevrenizden biriyle (ya da internetten) bir aşk yaşama ihtimaliniz de göze çarpıyor. Üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesinde ortaklıklarınız veya evlilik konularında artık kaçınılmaz değişim gerçekleşebilir, partneriniz veya ortağınız sinsi bir sağlık sorunundan kurtulabilir.

2021’DE BALIK BURCU: 2021 siz Balıklar için yeni başlangıçlardan ziyade biraz daha içe çekilme ve bir arınma yılı olacak. Bitişler ve vazgeçişler yılı olabilir, ancak bu hem iyi hem kötü yönde olabilir. Bir şeyleri bitirmek; hayatınızdaki krizleri sonlandırmak, borçlarınızdan kurtulmak ya da bir operasyon veya ruhsal dönüşümle şifalanmak biçiminde olabilir. Satürn ve Jüpiter’in Kova burcuna girmesiyle içinize dönüp gerçekten geleceğe dair ne istediğinizi bulmak, evrendeki yerinizi anlamak ve kolektif bilinçle bağlantı kurmak adına çok kritik ve verimli bir dönem olacak. Tepeden inme olaylarla sınanabilir ya da ödüller toplayabilir, üzerinizde ilahi bir koruma hissedebilirsiniz. Yalnız bu noktada bazı kural ve yasalara uymamak ile konfor alanınızda kalmaya çalışmak boğucu bir hâl alıp kısıtlanma veya yaptırım enerjisini de çalıştırabilir. İnternet veya sosyal medya üzerinden işini yürütenlere müjde;  çok verimli bir yıl içine girdiniz. Bazılarınız da 2021’de yaşamın dini veya ruhani boyutuyla daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl pek çok açıdan bir iç hesaplaşma yılı olabilir. Sene içinde gerçekleşecek Satürn-Uranüs karelerini de yukarıda saydığım konularda fazlaca düşünerek, ani aydınlanmalar veya aydınlatıcı sohbetler (ya da tartışmalar) içine girerek yaşayabilirsiniz. Dini değerler üzerine düşünüp konuşurken kırıcı olmamaya veya kendi fikirlerinizde dayatmacı olmamaya gayret edin. İnsanlar sizi pek yumuşak başlı gibi görseler de bazen oldukça katı inanışlar geliştirebiliyorsunuz. Şubat ayındaki ilk karede mesleki ve sağlık konuları üzerinden de farkındalıklar ve şifalanmalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde aklınıza gelen sıra dışı fikirlere kulak vermenizi de öneririm. 26 Mayıs’taki Ay tutulmasını otorite figürleri (patron, ebeveyn, yöneticiler) ve toplumsal statünüz üzerinden deneyimlerken ani kararlardan uzak durmalı ve geçmişe özlem duyduğunuz konuları da iyi değerlendirmelisiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulmasıyla biraz daha kabuğunuza, mahreminize çekilip ortaklıklarınızı, evliliğinizi, yapmak istediğiniz işi sorgulamaya geçebilirsiniz. Ancak belirtmeliyim ki geçmişten gelen bazı ortak veya partnerlerin geri dönüş isteklerine şahit olup kararsızlıklar da yaşayabilirsiniz. Tutulmadan sonraki Satürn-Uranüs karesi sizi, mesleğinizle ve sağlığınızla ilgili belli kararlar almaya itebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle iletişiminizde egolu tavırlar sorun yaratabilir. Kasım’daki Ay tutulmasıyla bazı seyahatler, eğitimler gündeme gelebilir. İletişim şeklinizi, yakın çevrenizi ve inançlarınızı sorgulayabilirsiniz. 4 Aralık’taki Güneş tutulması sizi yine toplumsal statünüz (eş, ebeveyn, yönetici pozisyonuna gelme) ile ilgili ailevi yaşamınız ve hedeflerinizi dengelemeye yönlendirebilir. Yılı, 24 Aralık’taki Satürn-Uranüs karesiyle kapatırken bazı fikirlerinizden özgürleşmiş ve inat ettiğiniz şeyleri bırakmış olabilirsiniz ve olmalısınız da…

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.