14-20 Aralık Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 21:45

14-20 Aralık Haftası Astrolojik Göstergeler

14-20 Aralık Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

14 Aralık 2020 - 11:13

16 kez okundu

Mutlu haftalar dilerim değerli astrolojiseverler

Oldukça yoğun ve büyük değişimlerin yaşandığı bir haftadayız. Pazartesi Yay burcunda, altı ay boyunca etkili olacak bir Güneş tutulması olacak. Salı günü Venüs’ün Yay, Perşembe günü Satürn’ün Kova ve Cumartesi günü de Jüpiter’in Kova burcuna girişini göreceğiz. Bu her biri çok önemli göksel olayları açıklamak sayfalar tutar. Sadece Satürn’ün bizleri kısıtlayarak-hesaba çekeceğini, Jüpiter’in ise vererek-bollaştırarak bizi sınayacağını söyleyeyim ve sizi çok sıkmadan direkt olarak burçların nasıl etkileneceğine bakalım.

Yükselen, Güneş ve Ay burcunuza göre okuyabilirsiniz;

KOÇ: Tutulma yaşama bakış açınızda değiştirmeniz gereken bir şeyler olduğuna işaret ediyor. Eğitim, uzak yolculuklar, akademik çalışmalar açısından zorlayıcı bir enerji olsa da iyimserliğiniz ve pes etmeyişiniz en büyük yardımcınız. Kısıtlamalara rağmen Venüs’ün Yay’a geçmesiyle seyahatleriniz artabilir veya davalık süreçlerinizde yüksek mahkeme yolunu tutabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte, kalbiniz ilahi aşkla dolabilir. Gelelim Satürn Kova geçişine; arkadaş gruplarınızda ve gelecek planlarınızda eleme ve doğruyu eğriden, gerçeği yalandan ayrıma zamanı. Yaklaşık iki buçuk yıl bu alanda sınav vereceksiniz. Geleceğinizi de doğru biçimde planlamanız gerekecek. Jüpiter’in Kova’ya geçmesi ve size gelecek anlamında destek sunması Satürn şartına bağlı çalışacak. Yani her şeyi hak ederek, çabalayarak ve bütünün hayrına hizmet edecek şekilde yaparsanız şans rüzgârları esiyor olacak. Aksi takdirde önünüze kadar gelen birçok fırsatı yakalayamayabilirsiniz.

BOĞA: Ertelenen krizler, borçlar ve sağlıkla ilgili operasyonlar bu tutulmayla birlikte çözüme kavuşturulması gereken konulara işaret ediyor. Ancak endişelenmeyin bunlar için önünüzde altı ayınız var. Şifa bulmaya niyet etmeniz ve iyimser olmaya gayret etmeniz faydalı olacak. Ortağınız ya da eşiniz yeni kaynaklar yaratmakta yenilikçi davranabilir veya ödenmesi gereken geçmiş bazı ödemeler zorlayabilir, para geldiği gibi gidebilir. Kariyerinizle, amirleriniz ve otorite figürleriyle sınanabilirsiniz. Bazılarınız toplumdan oldukça izole olacak veya evlilikle ilgili durumlarda doğru ve gerekli kararlar almaya zorlanabilir. Bu kararları alırken şansın yanınızda olmasını istiyorsanız her şartta etik davranmak ve zor da olsa doğru olanı yapmak zorundasınız. Jüpiter Satürn’le güçlerini birleştiriyor ve sizin için çok önemli bir döngü başlıyor. Doğrulardan ayrılmayanlar için büyük ödül ve ilerleme zamanı. Sağlık açısından belinize, kemiklerinize, böbreklere ve yumurtalıklara dikkat edin. Sağlık ihmale gelmez.

İKİZLER: Evlilik, ortaklıklar, davalar ve taşınmalarla ilgili konular tutulma sayesinde gelecek planlarınızı değiştiriyor. Yahut bu konularda karşınızdaki kişilerin insafına kaldıysanız şayet tutulma bu duruma bir açıklık getirebilir. Ayrıca bu noktada seçenekleriniz artabilir ve kararsızlıklara düşebilirsiniz. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın derim. Satürn Kova geçişi sizi akademik çalışmalar, üniversite eğitimi ve hocalar konusunda sınayacak. Uzak yolculuklar konusunda bazı engellerle karşılaşabilir ve özgürlüğünüzün kısıtlandığını hissedebilirsiniz.Bazılarınız da yaşama bakışınızda biraz karamsarlaşabilir. Bu noktada yeniden yapılanmanız gerekiyor ve Jüpiter’in de Kova burcuna geçişiyle farklı spiritüel öğretilere ve felsefi yaklaşımlara yönelebilirsiniz. Yaşamınıza yeni ‘hoca’lar veya yol göstericiler girebilir. Toplumsal statünüz veya toplumun size bakışı da bunlara bağlı olarak kalıcı bir biçimde değişebilir. Dini yönü güçlü veya nüfuzlu kişilerle dünya evine girebilirsiniz.

YENGEÇ: Tutulma sağlık, meslek, günlük rutin ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili harita alanınızda meydana geliyor. Bu alandaki tıkanıklıkları rahatlıkla giderebilirsiniz. Ayrıca yaşam hedefleriniz ve otorite saydığınız figürler bu alanda yardımcınız olacak. Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle çalışma aşkınız artabilir veya işyerinde gönül ilişkileri yaşayabilirsiniz dikkat. Satürn sizi kemikleşmiş konularda nihai dönüşmeye zorlayacak. Bu dönemde sürekli olarak krizlerle uğraşabilir, krize çözüm getiren kişi olabilir ve evlilik, ortaklık, ortaklı gelirler üzerinden oldukça sıkıntı hissedebilirsiniz. Bazılarınızda istediğiniz evi almak için uzun vadeli borçlara ve kredi çekmeye yönelebilirsiniz veyataşınabilirsiniz. Jüpiter’in desteği ise akıl hocalarınız ve birlikte çalıştığınız kişiler aracılığıyla hayatınıza girebilir. Ancak elbette şartlı ve sınırlı bir destek bu, nihayetinde durumu tek başına idare edecek yapıyı inşa etmeniz gerekiyor. Yani akıl alma noktasında desteğiniz olsa da taşın altına elini sokan tek başına siz olacaksınız.

ASLAN: Aşkı temsil eden bir burç olarak tutulmayı aşk ve çocuklar alanında karşılıyorsunuz. Sizi bu anlamda bloke eden ne varsa çözümlenecek ve özlem duyduğunuz birçok şeye ulaşacak şansı ve gücü bulacaksınız. Ancak yatırım konusunda kumar oynamamaya gayret edin. Tutulmadan sonra Venüs de aşk ve çocuk alanınıza giriyor. Moral motivasyonunuz yükselebilir. Dövize yönelmek isteyebilirsiniz, ancak bir dönem düşüş yaşanabilir hızlı kararlar almayın. Satürn bekâr Aslanları evlenmeye, ayrıca sizi bu konuda soğukkanlı ve akılcı olmaya zorlayabilir. Birlikte çalıştığınız ve yaş farkı olan bir kişiyle evlilik veya ortaklık kurabilirsiniz. Jüpiter de evlilik alanınıza girerek evliliğinizin bir aşk evliliği olmasını sağlayabilir, yahut bu süreçte fazlaca borçlanmak zorunda kalabilirsiniz. Bazı Aslanlar da ailelerinin onaylamadığı veya topluma aykırı duruş sergileyen kişilerle evlenebilir. Her ne olursa olsun pek de geri adım atmayacak gibi görünüyorsunuz.

BAŞAK: Tutulma ev, aile, yuva, bilinçdışı konular ve ebeveynlerle ilgili bir alanda yaşıyorsunuz. Sizi strese sokan her konuya titizlikle yaklaşıp çözümlemek için önünüzde yaklaşık olarak altı ayınız var. Özgür iradeniz, açıklık ve doğruluk gibi değerlere bağlılığınız yardımcınız olacak. Venüs’ün Yay geçişini evinizde eşya değişiklikleri ve estetik açıdan bazı dokunuşlar yaparak geçirebilirsiniz. Kaybettiğiniz takılarınızı bulabilir, evde daha çok misafir ağırlamaya başlayabilirsiniz, buraya dikkat.Satürn ise sizi sağlık ve meslek konularından sınava tabi tutacak. Büyük ekiplerle birlikte, kitle iletişimiyle ilgili bir sektördeçalışabilir (radyo, tv, internet vb.) veya idealinizdeki işi yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca saçlara, cilde, kemiklere ve dolaşım sistemine dikkat. Jüpiter’in de Kova’ya geçmesiyle işiniz ve sağlığınızla ilgili şanslı etkiler almaya başlayabilirsiniz. Varis (damar-dolaşım) sorunları olanlar bu süreçte lütfen kendinizi ihmal etmeyin ki sorun daha büyük boyutlara ulaşmasın.

TERAZİ: Bu tutulma sizin için kısa yolculuklar, yakın çevreniz (kardeş, akraba, komşu, arkadaş vb.), iletişim ve karar alma biçiminizi değiştirmek üzere geliyor. Yolculuklarda dikkatli olun ve aracınızı kontrol etmeden yola çıkmayın. Bu süreçte en yakın dostlarınız ve eşiniz-ortağınız yardımınıza koşabilir. Venüs Yay transiti çok fazla kısa yolculuk getirebilir veya bazılarınız araba alma düşüncesine takılabilirsiniz. Satürn Kova transiti size ciddi aşklar getirebilir ve çocuk sorumluluğuyla baş başa bırakabilir. Her şey kitabına uygun olduğunda ödül, etik-ahlak dışı durumlar için de ceza olarak yalnızlık ufukta diyerek uyarayım, aman dikkat.Jüpiter ise buradaki etkileri bir miktar büyütebilir. Uzun zamandır çocuk sahibi olmak isteyenler için harika bir süreç. Özellikle Jüpiter’in Kova’daki bir yıllık geçişi teknoloji desteğini de sunuyor. Ancak burada beslenme sisteminizi gözden geçirmeniz ve bazı şeyleri diyetinizden çıkartmanız bazı gıdaları da eklemeniz gerekebilir.

AKREP: Maddi kaynaklarınız ve yeteneklerinizde büyük değişimler ve ilerlemeler kaydedebilirsiniz tutulmanın yardımıyla.Altı aylık süreçte mesleğinizi ve günlük rutininizi çok değiştirecek etkiler mevcut. Meslektaşlarınız ve birlikte çalıştığınız kişilerden yardım görebilirsiniz. Venüs’ün para evinize girmesi maddi anlamda gelir artışı yaratabilir. Akarken doldurmalı geleceği göz ardı etmemelisiniz. Satürn ev, aile, yuva konularında sizi sıkı bir çalışmaya itecek, evde ciddi bir tadilat yapmanız bile gerekebilir. Bilinçdışınızda değişmesi gereken yönlerinize daha fazla kayıtsız kalmamalısınız. Evden ayrılmak, daha uzağa hatta belki yurt dışına taşınmak söz konusu olabilir. Yani Satürn biraz rahatınızı bozacak diyebilirim. Ancak bu süreçte Jüpiter Satürn’ün disiplinini ve katılığını bir ölçüde kırabilir, yumuşatabilir. Köklerden, atalarınızdan gelen inanç sistemleri, buradaki dönüşümde büyük bir rahatlama ve doğruluktan ayrılmadığınız müddetçe gelişme fırsatları sunabilir.

YAY: Tutulmaya ev sahipliği yapıyorsunuz. Fiziksel görünüşünüz, sağlığınız, özel ilişkileriniz açısından oldukça değişim yaşayacağınız bir altı ayınız var önünüzde. Hızlı aşklar, evlilik ve çocuk sahibi olma kararları gündeme gelebilir. Geçmişte yarım kalan bir şeyler canlanabilir. Venüs cazibenizi artırabileceği gibi bedensel bir gevşeme ve kilo artışı da yaşatabilir. Bu dönemde tembelliğe ve kalorili yiyeceklere dikkat. Satürn Kova burcundayken dikkatli olmazsanız sizi karamsarlaştırabilir hatta düşünürken bile kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Kardeşler veya arkadaşlarla ilgili çözümlenmesi gereken konulara el atmanız şart.Jüpiter’in Kova transiti ise bir süre kısıtlanma ve daralma hissini gevşetebilir. Ancak burada geçmiş radikal ve bağnaz fikirlere, ideolojilere bağlı kalmayı sürdürürseniz büyük zarara uğrayabilirsiniz. Özellikle içine dâhil olduğunuz gruplara, aykırı söylemlere ve grupların sürükleyici etkisine fazla kapılmamaya dikkat.

OĞLAK: Tutulma şifa ile ilgili ve biraz da kontrol dışı bir alanınızda gerçekleşiyor. Spiritüel enerjilere ve alternatif şifa yöntemlerine merakınız artabilir ve bunu profesyonel bir boyuta taşıma kararı alabilirsiniz. Biriken öfkeyi bu şekilde sağaltabilirsiniz. Venüs Yay transitinde çokça kandırılma, arkadan iş çevirme enerjisi hâkim olabilir. Para kayıplarına karşın hayır işlerine, sadaka vermeye ve bağışlara yönelin lütfen. Siz zorlu Satürn sınavını verdiniz, ancak bu sefer maddi alanda sistemli ve planlı olmaya zorlanacaksınız. Aksi takdirde maddi kaynaklarda kısıtlamalar yaşanabilir. Özgüven sorunlarına da dikkat. Jüpiter de Kova burcuna geçtiğinde yine bazı maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Hatta şifacı yetenekleriniz üzerine çalışarak ustalaşmayı düşünebilirsiniz veya göçmenler yararına çalışan, yurt dışı bağlantılı bazı dernek ve vakıflarla birlikte çalışmalar yürütebilirsiniz. Ayrıca lütfen ne düşündüğünüze ve kendinize neleri çektiğinize çok dikkat edin.

KOVA: Arkadaş canlısı bir burç olarak sosyal gruplarınız içinde ve gelecek planlarınızla ilgili alanda artık değişmesi gerekenleri halletmek için altı ay var önünüzde. İletişim kurma biçiminizde fevri olmamaya ve patavatsızlıklara dikkat. Orijinal fikirlerle sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Arkadaş ortamlarınıza yeni kişiler dâhil olabilir, Venüs’ün sosyal gruplar alanınıza girmesiyle. Biraz neşe geliyor yaşamınıza diyebilirim. Satürn’ün burcunuza geçmesi ise sizi epey izole edebilir, sorumluluklarınızı artırabilir ve hatta evlendirebilir. Dış görünüşünüzle ilgili biraz memnuniyetsiz olabilir ve kilo vermeye başlayabilirsiniz. Satürn iki buçuk yıl boyunca sizi kısıtlayabilir, ancak Jüpiter burada biraz nefes almanızı sağlayabilir. Sıkı çalışır ve rehavete ya da karamsarlık sonucu yılgınlığa kapılmazsanız hem mesleki alanda hem de maddi-manevi refahla ilgili rahatlamalar sizi bekliyor. Sağlıkla ilgili konularda da fazla katı rejimler uygulamak veya fazla gevşek davranmak zorlayıcı olabilir.

BALIK: Artık kariyer ve otorite figürleriyle yaşadığınız sorunlarınızı çözeceksiniz. Tutulma sizi bu noktada kendinize güvenmeniz konusunda uyarıyor. Artık ne istediğinize karar vermeli ve başkalarının değil sizin dediğiniz olmalı. Bu süreçte maddi savurganlığa karşı dikkat, paranızı nelere harcadığınızı doğru değerlendirin. Yaşam hedefleriniz ve kariyer konularında sizi strese sokan bazı konular tereddüt yaşamanıza sebep olabilir. Lütfen kararsızlıklara kapılıp geçmiş tuzaklara tekrar düşmeyin. Bazılarınız da yaşadığı ilişkilerle içinde bulunduğu toplumda çok konuşulacak. Satürn Kova geçişini rahat atlatabilmek adına şifa konularına ve spiritüel enerjilerle çalışmaya, düzenli meditasyonave hayır işlerine yönelmelisiniz. Zaten Jüpiter de bu konuda işinizi kolaylaştırmaya geliyor. Gizli kapaklı hareket etmek yerine dönem dönem inzivaya çekilerek nefis terbiyesine yönelmelisiniz. Çünkü merhametli olduğunuzu düşünürken ciddi anlamda gizli kibir enerjisi çalıştırıyor olabilirsiniz.

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.