7-13 Aralık Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 22:32

7-13 Aralık Haftası Astrolojik Göstergeler

7-13 Aralık Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

11 Aralık 2020 - 12:58

22 kez okundu

Mutlu haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Sakin bir hafta gibi görünse de Neptün oldukça aktif.  Çarşamba günü Güneş-Neptün karesi, Cuma günü Güneş-Mars üçgeni ve Pazar günü de Merkür-Neptün karesi yaşıyoruz. Neptün’ün etkin olduğu zamanlarda kafamız karışabilir, hedef şaşırabiliriz, uyuşukluk halleri, halsizlik ve anlam veremediğimiz bir karmaşa hâkim olabilir, bilincimiz bulanıklaşabilir, her şeyi karıştırabiliriz. Ayrıca bağışıklık sisteminde de zayıflıklar veya yanlış reaksiyonlar gelişebilir. Bu görünüm altında önemli kararlar almaya çalışıyorsanız veya önemli imzalar atacaksanız dikkat; aldanma ve aldatılma ile ilgili bir enerjidir ve bir şeyleri gözden kaçabiliriz. Çünkü ya gerçekleri olduğu şekliyle göremiyoruzdur ya da hayallerimiz-ideallerimiz mevcut gerçeklikle uyumlu değildir. Güneş’in Mars’la olan açısı ise yaşamsal canlılığımızı bir miktar artıracak türden. Fakat elbette özgüven patlaması yaşayabilir, bazı etik-ahlaki değerleri gözden çıkartarak olmayacak işlere kalkışıp kendimizi bir şeylere kurban edebiliriz.

 

Ayrıca fiziksel görünüşümüz, sağlığımız, meslek yaşantımız ve birlikte çalıştığımız kişilerle ilgili kararlar veya zanlar büyük ölçüde yanlış olacaktır. Bilmediğimiz bir âlemde maceralara atılıyor olabiliriz. Ancak bu enerji 3. göz çakra aktivasyonu, meditasyon ya da meditatif diğer çalışmalar, sanatsal işler veya ilham gerektiren faaliyetler ve tasarımla uğraşan kişiler için oldukça verimli. Alkollü içkilerin tüketimine ve kullandığınız ilaçların dozunu doğru ayarlamaya da ayrıca dikkat edin.

 

 

Peki, bu süreçte burçlar nasıl etkileniyor? Yükselen, Güneş ve Ay burcunuza göre okuyabilirsiniz;

KOÇ: Bu hafta bazı uzun yolculuk planlarınız bozulabilir veya uzaklardan beklediğiniz şey (kişi, haber vs) gelmeyebilir. Yapılacak en güzel iş; dua, ibadet, hayır işi, sinema ve meditasyon gibi faaliyetlere daha fazla yönelmek olacaktır. Lütfen bu hafta etik dışı bir işin içine girmeyin. Özellikle hafta sonu sınava girecekler için de dikkat dağınıklığına karşı uyanık olmanızı tavsiye ederim. Önemli anlaşmaları bir sonraki haftaya ertelemeniz de faydalı olacak.

BOĞA: Krediler, borçlanmalar veya sağlık operasyonları için hiç uygun bir hafta değil. Bağışıklık sorunlarına karşı lütfen kendinizi koruyun. Krizlerin içinden çıkmak adına aceleci davranmayın. Önce durumu doğru değerlendirmeye gayret edin, aksi takdirde gökyüzünde bu etkiler varken rahatlıkla kayba uğrayabilirsiniz. Kimsesiz çocuklara veya şehit çocuklarına eğitim desteği veren dernek, vakıf veya kuruluşlara bağışta bulunabilirsiniz.

İKİZLER: Evlilik yolunda olanlar bu hafta bazı ideallerini veya hedeflerini sorgulamaya gidebilirler. Yahut eşiniz, partneriniz birtakım ailevi durumlarını sizden gizlemeye çalışabilir. Ailenizin onaylamadığı bir birlikteliğe veya şartlarını doğru değerlendiremediğiniz bir ortaklığa düşünmeden adım/imza atabilirsiniz. Yanlış kişilerin etkisinde kalmaya oldukça müsaitsiniz, bu hafta birlikte hareket ettiğiniz kişileri biraz daha sorgulamanız hayrınıza olacaktır.

YENGEÇ: Mesleki konularda etik açıdan sıkıntılı durumlar baş gösterebilir veya akıl hocası gibi gördüğünüz bazı figürlerin ahlaki yönden zayıflıklarına şahit olabilirsiniz. Başka bir açıdan da uzak yolculuklarda sağlık sorunları yaşayabilirsiniz ve bu hafta bağışıklığınız oldukça düşük olabilir. Temas ettiğiniz kişilere, iş arkadaşlarınıza karşı çok dikkatli olun. Sıklıkla bir arada olduğunuz insanlarla aranızda bir sürtüşme olabilir, onlardan kolayca hastalık kapabilirsiniz.

ASLAN: Aşk hayatınızda bazı şeyler sandığınız gibi ilerlemiyor olabilir. Öküz altında buzağı aramak değil elbette tavsiye ettiğim şey ama bazı sinyalleri görmezden gelmediğinizden emin olmalısınız. Bu tür yanılgılar içinde ilişkiyi bir sonraki noktaya taşımaya yönelik faaliyetlere girişmeyin. Kalbinizi ortaya koyduğunuz kişinin veya işin doğruluğunu gerektiği gibi sorgulamalısınız. Kendi bakış açınızın en doğrusu olduğuna bu kadar güvenmeyin.

BAŞAK: Taşınmak, ev içinde değişiklikler veya tadilat yapmak, ayrıca dava açmak için iyi bir hafta değil. Hatta birtakım hırsızlıklara karşı da dikkati elden bırakmamak gerek. Eşinizle de bu süreçte birbirinizi doğru anlayamıyor olabilirsiniz ve bazı anlaşmazlıklar kolayca krize dönüşebilir. Ev değiştirmek veya özel harcamalarınız için borçlanmaya gitmeden önce konuyu eşinizle konuşmalısınız, gizli saklı işlerden kaçının.

TERAZİ: Bazı iş anlaşmaları, evraklar, iletişim, kısa yolculuklarla ilgili konularda kafanız karışabilir veya hata yapmaya daha meyilli olabilirsiniz. Yakın çevrenizle (kardeş, kuzen, arkadaş, komşu vb) etkileşimlerinize çok dikkat edin lütfen. Bu haftaki etkileri sağlık alanınızda karşılıyorsunuz. Ayrıca siz daha ne olduğunu tam kavrayamadan sözleriniz karşınızdaki kişileri kızdırabilir. Eşinizle tartışma yaşamaya çok açıksınız. Trafikte de kurallara uyun lütfen.

AKREP: Aşk hayatınız ve aklınız biraz karışık bu hafta. Kafanızı karıştıracak ve özgüveninizi düşürecek kişilerden uzak durmalısınız. Ayrıca aşk yerine bu hafta işinize yönelmelisiniz, zira ta kazançlı çıkacağınız alan orası. Ancak para getirecek anlaşmalara imza atarken şartları doğru anladığınıza ve etik açıdan da fazla taviz vermemeye çalışın. Hafta sonunda iletişim sorunları artabilir, küçük miktarlarda para veya bazı ufak tefek eşyalarınızı kaybedebilirsiniz.

YAY: Bu hafta kendinize doğru bir gözle bakamıyor olabilirsiniz. Özellikle dış görünüşünüzle ilgili gereksiz kaygılar taşıyabilirsiniz. Kendinizi ifade etme şekliniz de kafa karıştırıcı olabilir. Flört ettiğiniz kişilerle etik sınırları aşmamaya veya kendi değerlerinizi karşı tarafa dayatmamaya çalışmalısınız. Ev içinde sakarlıklara, ıslak zeminde gerçekleşebilecek kazalara ve ani dürtülerle maddi yatırımlar yapma noktasında dikkat!

OĞLAK: Bu hafta çok fazla dedikoduya şahit veya konu olabilirsiniz. Ağzınızdan çıkanların nereye vardığını tam olarak hesap edemeyebilirsiniz. Ev içinde olabilecek kazalara veya yaşanabilecek bazı gerilimli durumlara karşı sakinliğinizi korumalısınız. Egzersiz yaparken kendinizi sakatlamamaya çalışın. Ayrıca bu haftaki enerjileri matematik çalışarak ya da ihtiyacı olanlara matematik anlatarak kullanabilirsiniz.

KOVA: Bu hafta arkadaşlarınızla parasal alış-verişe girmemeye çalışın ya da bazı eşyalarınızı ödünç verirken iki sefer düşünün. Zira verdikleriniz geri gelmeyebilir ya da kaybolabilir. Gelecek planlarınızı da arkadaş çevrenizde fazla dillendirmeyin, çünkü bunu yaptığınızda bir çeşit güç kaybı yaşayabilir, hedeflerinize ulaşmakta zorlanıp dağılabilirsiniz. Şu ara zihniniz özellikle yenilikçi çalışıyor ve aklınıza gelen fikirleri mutlaka bir yerlere not edin.

 

BALIK: Otorite figürleriniz veya ebeveynleriniz dolayısıyla kafanız karışıyor ve kendinize doğru hedefler belirleyemiyor olabilirsiniz. Ancak uzun zamandır emek verdiğiniz, ruhen büyük yatırım yaptığınız konularda kimse için geri adım atmamalısınız. Çünkü bu hafta etki altında kalıp kolayca hedeflerinizden uzaklaşabilirsiniz. Yeni parasal kaynaklar yaratma noktasında geçmiş hedeflerinizi tekrar gözden geçirmek işinize yarayabilir.

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.