23-29 Kasım haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 22:55

23-29 Kasım haftası astrolojik göstergeler

23-29 Kasım haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

23 Kasım 2020 - 17:03

20 kez okundu

Mutlu haftalar dilerim değerli astroloji severler, 

Güneş Yay burcuna geçti, Cuma günü Venüs-Uranüs karşıtlığı ve Pazar günü ise İkizler burcunun 8 derecesinde bir Ay tutulması yaşayacağız. Güneş’in Yay burcu geçişinden beklentimiz çok yüksek olmamalı, Yay burcunun konularını çok fazla hissedemeyeceğiz gibi. Bir ay boyunca işimizle ilgili planlara, sağlığa dönük olmamızı sağlarken depresif hissettiren şeylere karşı daha uyanık olmaya zorlayacak. Evlerimizde veya dışarıya en kapalı, en özel alanlarımızda kendi kendimizi motive etmek ya da daha fazla çalışmak zorunda kalabiliriz. Venüs-Uranüs karşıtlığı ise gerilimli bir enerjiye maruz kalıyoruz. Ek olarak bizi ani aşklara sevk edebileceği gibi zoraki ilişkileri de kopartıp atacak. Tutulmalar ise değişim zamanlarına işaret eder, Ay tutulmaları ise güçlendirilmiş dolunaylar gibidir. Ay tutulmasını biraz daha psikolojik boyutta yaşamamız mümkün.

Peki, bu süreçte burçlar nasıl etkileniyor? Yükselen, Güneş ve Ay burcunuza göre okuyabilirsiniz;

YÜKSELEN KOÇ: Güneş’in Yay burcuna girişiyle özgürlük ihtiyacınız ve canlılığınız, enerjiniz artıyor. Kariyer ve yaşam hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Daha doğrusu özlemlerinize ulaşmak için hedeflerinizde düzeltmelere gidebilirsiniz. Bu dönemde daha sistemli ve planlı olmanız gerekiyor. Cuma gününe doğru (Venüs-Uranüs karşıtlığı etkisiyle) bütçenizde ani para giriş-çıkışları yaşayabilirsiniz. Eşiniz veya ortaklarınızla aranızda güven sorunları meydana gelebilir. Pazar günkü Ay tutulması iletişim, eğitim-öğretim, düşünce biçiminiz,  kardeşler, yer değiştirmeler ve yakın çevre ile ilgili konularda değişimler yaşanabileceğini ya da yaşanması gerektiğini söylüyor. Bu konularda önemli kararların eşiğine gelebilirsiniz.

BOĞA: Güneş’in Yay burcuna geçişiyle risk alma cesaretinizi artıyor ama dikkatli olmanızda fayda var. Yüksek miktarlar kazanabileceğiniz gibi kayıplar da söz konusu olabilir, her şeyinizi tek bir yere veya işe yatırmayın, özellikle ortaklı işlerde bazı ihtimalleri daha iyi hesaplamalısınız… Cuma gününe doğru, yönetici gezegeniniz Venüs’ün gerilimli Uranüs açısı dolayısıyla, ikili ilişkilerde ve ortaklıklarda oldukça gerilebilirsiniz. Sonra pişman olmamak adına ani ve öfkeli davranışlardan kaçının. Ay tutulması ise sizi en çok maddi konularda etkileyecek gibi görünüyor. Kişisel gelirlerinizde ve özgüveninizde bir dalgalanma yaşayabilirsiniz. Parasal konularda pozisyon alırken dikkatli olun, bu hafta risk hesabını yaparken yanılma ihtimaliniz biraz daha yüksek.

İKİZLER: Yeni aşk ilişkileri veya ortaklıklar gündeme gelebilir Güneş’in karşıt burcunuza geçmesiyle. Özellikle İkizler kadınları için ileride eşleri olabilecek kişilerle tanışmalar söz konusu olabilir dikkat =) Fakat bu ilişkiyle ilgili bazı finansal durumlar sizi düşüncelere sevk edebilir. Cuma gününe doğru işyerinizde tansiyon giderek artabilir, arkadan çevrilen işler de ortaya dökülebilir. Ay tutulması sizi kendinizle ilgili hemen her konuda etkileyecek. Bu tutulma sağlık, bedensel görüntünüz, taşınmalar ve evlilik veya yeni ortaklıklarla ilgili süre gelen değişim sürecini tetikleyecek. Bir süredir ilişkisi olanlar evlilik kararı alabilir veya sorunlu evlilikler yaşayanlar da ayrılmaya doğru yol alabilir.

YENGEÇ: Güneş’in meslek ve iş alanınıza giriş yapmasıyla, yeni gelir kaynağı yaratacak iş fırsatları ve ortaklıklar gündeminize gelebilir. Ayrıca sadece şu anda yapmakta olduğunuz işlerle ilgili değil, kariyerinizi de ilgilendiren yeni başlangıçlar ve yenilikçi girişimler yapmanız da söz konusu. Cuma günü Venüs-Uranüs karşıtlığı dolayısıyla, aşk hayatınızda ipler gerilebilir, bir şeyleri bitirmek veya yeni bir ilişkiye başlamak için aceleci davranmamaya çalışın. Ay tutulması sizi çok etkileyecek. Yönetici gezegeniniz Ay yaşamınızı çözümlenmesi gereken hususlarda, sizi daha önce alamadığınız bazı kararlara itecek. Ancak, bu kendi iradenizle verdiğiniz bir karar olmayabilir (bir nevi tepeden inme bir olay gibi deneyimleyebilirsiniz). Bu süreçte elinizden geldiği kadar hayır işi yapmanızı öneririm.

ASLAN: Güneş’in aşk evinizdeki bir aylık seyahati sebebiyle; yeni veya yeni gibi görünen hatta yeni kılığında eski aşklar kapınızı çalmaya başlıyor… ‘Asla kalbimden çıkmaz’ dediğiniz kişilerin yerlerini yenilere bıraktığına şahit olabilirsiniz. İş değişikliği veya eski işinizde tarz değişikliği yapabilirsiniz. Sağlık açısından vitamin, mineral eksikliğine veya moral düşüklüğüne dikkat! Venüs-Uranüs karşıtlığını epey güçlü biçimde hissedebilirsiniz. Amirlerinizin baskıları iç huzurunuzu oldukça bozabilir. Evdeki tartışmalardan kaçının. Ay tutulması ise gelecek planlarınızı ve sosyal gruplarınızı etkileyebilir. Biraz akılcı ve mantıklı bir yaklaşımla hem kendinize hem sosyal çevrenizde zorda olan herkese yardım edebilirsiniz. Ayrıca gelecek planlarınızı gerçekleştirme noktasında eksik olan şeyleri fark edebilirsiniz.

BAŞAK: Güneş’in Yay burcundaki geçişi ile eski eşinizden veya sevgilinizden gelmiş ve evinizde bir köşeye koyduğunuz (belki unuttuğunuz) eşyalardan ve hatıralardan kurtulmak, çok güzel bir enerji temizliği yapabilir ve hayatınızda çok güzel yeniliklere yer açabilirsiniz. Taşınmayı, ev değiştirmeyi düşünenlere güzel fırsat kapıları açılıyor. Cuma gününe doğru zihnen epey gerilmiş hale gelebilir ve bir anda kendinizi epeydir içinizde tuttuklarınızı dökerken bulabilirsiniz. Ancak öfkeli ve keskin tavırlar en çok size zarar verecektir. Ağzınızdan çıkan sözlerin nereye gittiğini iyi takip edin. Pazar günkü tutulma ile yaşama dair hedefleriniz ve ebeveynlerinizle ilgili bazı konularda önemli kararların ve değişimlerin eşiğine geldiğinizi hissedebilirsiniz. Patronlarınızla ilgili değişiklik haberleri de alabilirsiniz.

TERAZİ: Güneş’in Yay burcuna geçiş sürecinde; istenmeyen misafirlere katlanmanız gerekebilir veya bazı yükümlülükler canınızı sıkabilir. Eve daha fazla iş getirmeye başlayabilirsiniz. Kısa mesafe yolculuklarınızda da bir artış olabilir. Dışarının yükünü eve fazla taşımayın, hijyen kurallarına riayet etmeye devam… Yönetici gezegeniniz Venüs birazcık zorda, cumaya kadar da maddi konularda ve öz güveninizde epey bir düşüş yaşayabilirsiniz. Kredi çekerken ve banka işlemlerinde lütfen etraflıca düşünün. Ay tutulması sizi yeni uzmanlıklara, eğitimlere ve uzak diyarlara yolculuklara-taşınmalara yöneltebilir. Yaşama bakışınızı yenileyecek bazı olaylar da deneyimleyebilirsiniz.

AKREP: Güneş maddi kaynaklar alanınızı parlatıyor ve size yepyeni iş imkânları, yeni kazanç kapıları açıyor. Kariyerinizde ise dönüm noktası yaşayabileceğiniz bir süreç sizi bekliyor. Fakat hâlâ zihninizi kurcalayan bazı eski meseleler var, bunları da nihayet çözüme kavuşturabilir ve rüzgârı arkanıza alarak hızla ilerleyebilirsiniz. Venüs-Uranüs karşıtlığı sizi ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili olarak etkiliyor. Çok fazla kendinize yontmayın veya tam tersi karşı tarafa fazla toleranslı davranmayın. Pazar günkü Ay tutulmasıyla yine finansal pozisyonunuza dair gelişmeler kapınızda. Parayla ilişkinize (daha çok para kazanmak veya akılcı para harcamak gibi) dair psikolojik bir süreçten geçmeniz veya nicedir sizi zorda bırakan krizli durumlara akılcı çözümler bulmanız da çok olası…

YAY: Sevgili Yay’lar hepinizin doğum günü kutlu olsun, yepyeni bir yıllık döngünüz başlıyor! Geleceğe umutla bakmak ve eskisi gibi özgür olmak istiyorsunuz, ancak sorumluluklar sizin de yakanızı pek bırakacak gibi değil. Maddi kazançlarla ilgili oturtmanız gereken işler var önünüzde. Akılcı-mantıklı ve planlı olursanız çok başarılı bir sistem kurabileceğiniz bir dönemdesiniz =) Cumaya kadar sağlığınızla veya işinizle ilgili bazı meseleleri aydınlığa kavuşturabilirsiniz. Ay tutulması sizi en çok eşiniz veya ortağınız üzerinden etkileyecek gibi görünüyor. Partnerinizin bir sıkıntısını çözmeye yardımcı olabilir veya sallantıda olan ortaklıkları ve çatırdayan evliliğinizi bitirme kararı alabilirsiniz. Kendinizi düşündüğünüz kadar karşınızdaki kişiyi de düşünmeniz gerekiyor. Bekar olanlar için evlilik konusu gündeme gelebilir.

OĞLAK: Güneş Yay geçişinde konunuz sağlık ve şifalanacak kronik hastalıklar. Bir süre daha izole kalmaya devam ederek rehabilite olabileceğiniz ve uzun süredir sizi sıkıntıya sokan bazı şeylerden kurtulabileceğiniz bir zaman dilimi. Lütfen şifa bulmaya niyet edin, bol bol dua edin ve meditasyon yapın. Cuma günü keskinleşecek olan Venüs-Uranüs karşıtlığı sizi de aşk ve çocuklarla ilgili konular üzerinden vurabilir. Neyse ki sabırlı ve sakin yapınız size oldukça yardımcı oluyor =)  Ay tutulmasını mesleki konularda ve yine sağlığınız, belki psikolojinizle ilgili ve birlikte çalıştığınız kişiler üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Bu saydığım konularda yaklaşım değişikliğine gitmeniz gerekiyor. İş değişiklikleri de gündemde olacak. 

KOVA: Güneş’in Yay burcuna geçmesiyle gelecek planlarınızda suya düşen bazı şeyler olabilir. Bunun sizi yıldırmasına izin vermeyin. ‘Olmuyorsa vardır olmayışında da bir hayır’ diyerek yeni hedeflere yönelmeniz gerekecek. Siz de oldukça izole olacak gruptasınız. Cuma gününe doğru iç geriliminiz iyice yükselip dışarıya yansımaya başlayabilir. Amirler ve ebeveynlerle ilgili sarsıcı ani olaylara (güven kayıpları vb) açıksınız. Pazar günü gerçekleşecek Ay tutulmasıyla aşk yaşamınızda veya çocuklarla ilgili konularda bir seçim yapmanız gerekebilir. Hobilerinizi mesleğiniz haline dönüştürebileceğiniz bir süreç önünüzde ya da hobilerinizle ilgili konularda yazıp çizmeye başlayabilirsiniz.

BALIK: Güneş’in Yay burcundaki yolculuğu süresince toplumsal statünüz, dışarıdan nasıl göründüğünüz, yaşam hedeflerinizle ilgili konularda değişikliklere gidebilirsiniz. Fakat bunu yaparken kimlerden akıl aldığınıza lütfen dikkat edin, sosyal gruplarınız fazlasıyla kendini ve gerçek niyetlerini gizleyen kişilerle dolu! Venüs-Uranüs karşıtlığı Cuma gününe doğru iyice zorlayıcı olacak, yolculuklara dikkat! Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili ani gelişmeler de meydana getirebilir. İletişiminize özen göstermeniz gerekiyor. Ay tutulmasıyla ev içi durumlarda gelişmeler yaşayabilirsiniz; evinizde değişmesi gereken şeylerle ilgili harekete geçmek veya taşınmak gibi. Evinden memnun olanlar için de bilinçaltı temizliği konularına bir merak başlayabilir veya var olan merakınızı eğitim alma noktasına taşıyabilirsiniz.

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.