9-15 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 10:00

9-15 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler

9-15 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

11 Kasım 2020 - 10:56

33 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Bu hafta astrolojik gündemimiz oldukça yoğun, hemen her gün en az bir tane önemli görünümle karşı karşıyayız. Gün gün incelersek;

Pazartesi: İlişkilerde çekişmeler ve uzlaşma mecburiyeti çok güçlü bir biçimde hissedilecek. Ancak dişil (Venüs) enerji de eril (Mars) enerji de buna pek istekli değil. Zira bu yüzleşme bir yönden geçmişte yaşanmış krizleri ve kayıpları dile getirmekle de ilgili. Dişil taraf haklılığını derinden hissetse de bazı korkular ve geçmişte kendi değer yargılarını çiğneyerek yaptığı şeyler bu haklılığı dile getirmelerine engel olabilir. Eril tarafsa zaten kendisini (tabir-i caizse) beceriksizliği veya yerine getiremediği sorumluluklar sebebiyle epey mahcup hissediyor.

Salı: Bugün yanılmaya ve yanıltmaya oldukça meyilli olacağız. Yeni ‘kurban’lar yaratmadan, bir şeyleri fazla idealize etmeden, kendimizi aşırı ‘özel’ hissetme tuzağına düşmeden hareket etmemiz çok önemli. Özellikle aşk-flört yaşamımızda risk içeren konularda (yeni bir yatırım, yeni bir girişim vb) ve çocuklarla ilgili meselelerde çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bu zamanı en doğru biçimde değerlendirebilmek adına; gönüllü işler, yardımlar yapılabilir. Özellikle ısınma ya da enerjiyle ilgili sorunlarda (kışlık giyecek, dayanıklı gıda maddeleri, yakacak ve ısı yalıtımıyla ilgili herhangi bir malzeme) yardım yapılabilir veya yardımlaşma vakıf-derneklerine bağış yapılabilir. Ancak sahtekârlara, istismarcılara ve dolandırıcılara karşı lütfen uyanık olalım!

Çarşamba: Merkür yeniden Akrep burcuna geçiyor ve yeniden kuşkular, olayların altında yatan sebepler daha fazla gündemimizi işgal ediyor. Ayrıca dikkatlice geleceği yeniden inşa etmeye, ihtiyaçlarımıza, maddi-manevi sahip olduklarımıza, ustalaşmaya, açıklarımızı gidermeye odaklanacağız.

Cuma: Jüpiter Pluto ile üçüncü ve son kez kavuşuyor ve odağımızı inançlarımıza, manevi gücümüze, derinlerimizde yatan zenginliklere, ev-yuva-aile konularına, yeraltı kaynaklarımıza, ekonomide birtakım değişim süreçlerine ve hizmet alış-verişinde bulunduğumuz kurumlara çekiyor. Bu alanlarda yeniden (sağlıklı bir şekilde) yapılanmanın gerekliliğini görmeye başlıyoruz. Ayrıca bireysel düzeyde kendimizde kabul etmek istemediğimiz derinlere gömülü yönlerimizi kabul ederek dönüştürmemiz de şart. 2020 içinde bu kavuşum 5 Nisan ve 30 Haziran’da da gerçekleşmişti. Bu dönemler hayatınızda önemli bir olay olduysa belki son bir gelişme yaşanabilir.

Cumartesi: Mars düze dönüyor. Nihayet bir retronun daha sonuna geliyoruz ve enerjimiz toparlıyor, inisiyatif alma gücümüzü geri kazanıyor ve doğru zamanda doğru yerde harekete geçme şansımızı artırıyoruz. Ancak “ben” dediğimiz yerde “biz” ve “biz” dediğimiz yerde “ben” demeyi öğrenmek ve dengeye ulaşmak zorundayız. Sağlıklı ve ölçülü biçimde sınırlarımızı fark etmemiz gerekiyor. Yeniaya doğru giderken gerçekleşen görünümler sayesinde irade kullanımına bağlı olarak büyük bir değişim ve arınma fırsatı yakalayabiliriz. Bilinçaltımızda, yaşadığımız mekânda, iş yerinde, sağlığımızla ilgili olarak görülmesi ve iyileştirilmesi gereken bir şeyler açığa çıkabilir. Bu enerjinin sunduğu fırsatı kaçırmamak adına hayatınızdaki sorunlu bir noktaya eğilmenizi ve tıkanıklıkları çözmeye gayret etmenizi tavsiye ederim.

Pazar: Sabah 8:07’de Akrep burcunun 23 derecesinde güzel bir yeniay yaşayacağız. Konumuz para, sahip olduklarımız, yeni girişimlere hazırlık, riskli işler ve çocuklar. Bu süreçte oldukça duyarlı olabiliriz ve başkalarının ihtiyaçlarını sezme kabiliyetimiz yüksek olabilir. Ancak risk alma iştahımız biraz fazla olabilir. Bu noktada biraz sakin olmakta fayda var. Akrep yeniayını doğru kullanabilmek için durumu iyi gözlemlemek gerek, zira henüz her şey çok da şeffaf değil. Yeniaylar yeni başlangıç zamanları değildir diyerek klasik uyarımı yapayım =)

 

Yükselen burçlara göre haftalık etkilere bakarsak (Ay ve Güneş burcunuzu da okuyabilirsiniz);

 

Yükselen Koç: Pazartesi günü ilişkiler alanınız oldukça gerilimli. Sizi çok şaşırtacak karşılaşmalar, tartışmalar ya da tanışmalar gerçekleşebilir. Salı günü krizler ve kayıplar yaşamaya meyillisiniz, aşk yaşamınızda biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor. Merkür’ün Akrep burcuna girmesiyle iş arkadaşlarınızla iletişimde, ani borçlanma durumlarına karşı ve seyahatlerinizde dikkatli olun.  Ayrıca Cumaya kadar da otorite figürleriyle münasebetlerinizde de çok temkinli olmalısınız. Mars retrosunun bitişi yaşamsal canlılığınızı ve enerjinizi yükseltecek ancak burada işleri agresifliğe vardırmamaya çalışın. Başka bir açıdan krizler içindeki fırsatları yakalama şansınız yüksek olabilir. Pazar günkü Akrep yeniayı ise ortaklı gelirler alanınızda gerçekleşiyor, parasal pozisyonunuzu doğru değerlendirmeden kredi ve borçlanmaya gitmeyin.

 

Yükselen Boğa: Pazartesi günkü Venüs-Mars karşıtlığından ötürü işyerinizdeki gerilimlere ve sağlık açısından çok sert reçeteler uygulamamaya dikkat edin. Salı günü eşinizin veya ortağınızın aldığı bazı riskli eylemlerin sonucunda siz de sıkıntıya düşebilir ve gelecek planlarınızı revize etmek durumunda kalabilirsiniz. Merkür Çarşamba günü evlilik, ortaklık ve açık düşmanlık (davalar dâhil) alanınıza giriyor. Hayatınızın bu noktalarında ani ve keskin olaylar yaşayabilirsiniz. Cuma gününe kadar da lütfen uzak yolculuklarınızda veya uçak seyahatlerinizde bazı engellere karşı tedbirli olun, b planınız mutlaka olsun. İnançlarınızla ilgili bir değişim dönüşüm yaşamanız da çok olası. Mars cumartesi düz hareketine geçiyor ve nicedir derman bulamadığınız konuları çözümleyebilme şansını size sunuyor. Pazar günkü yeniay ise sizi hayatınıza yeni ortaklıklar ve evliliklere hazırlıyor, ancak önce eskilerden ve geçmişin izlerinden özgürleşmeniz gerek.

Yükselen İkizler: Haftaya aşk, gelecek planları, flörtler ve çocuklarla ilgili konularda çekişmeli ve biraz gerilimli bir enerjiyle başlıyorsunuz. Salı günkü görünümlerle patronlarınızı yanlış anlayabilir veya iş arkadaşlarınızın kurbanı olabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişini sağlık ve mesleki konulara yoğunlaşarak deneyimleyeceksiniz, bu hususlarda epey bir mevzuyu açıklığa kavuşturabilirsiniz. Cumaya kadar da yüksek miktarda bir borçlanma ihtiyacı veya ortaklı gelirlerde (ortak bütçenizde) büyük miktarların söz konusu olduğu giriş çıkışlar yaşanabilir. Mars’ın düz harekete geçişiyle de nihayet bir süredir gözden geçirdiğiniz gelecek planlarınızı uygulamaya geçirebileceksiniz. Pek çok değişim gibi Akrep yeniayını da sağlıkla ilgili konularda deneyimliyorsunuz, lütfen hijyene ve sosyal mesafe kurallarına riayet edin. İşyerinizdeki kişilerin söylemlerine karşı bir miktar şüpheci olun.

Yükselen Yengeç: Pazartesi günü eviniz ile işiniz veya ebeveynleriniz arasında kalabilir, biraz gerilim yaşayabilirsiniz. Mantık çerçevesinden uzaklaşmadan yaklaşmalısınız olaylara. Aksi takdirde dışarıya oldukça öfkeli ve dürtüsel tarafınız yansıyacak. Ayrıca aşk ilişkilerinde fazla idealist olmak ya da karşı tarafı gözünüzde büyütmek, çocuklarla ilgili çok yüksek beklentiler içine girmek hayal kırıklığı yaratabilir. Arkasından Merkür çocuklar ve aşk alanınıza girerek kendinize bu konularda biraz daha şüpheci yaklaşmanızı ve hatalarınızı fark etmenizi sağlayabilir. Bu hafta sonuna doğru ilişkilere, ortaklıklara ve evlilikle ilgili konulardaki inançlarınızı çok büyük oranda dönüştürmüş olarak gireceksiniz. Büyük bir şifalanma ve kendinizle ilgili büyük yüzleşmeler deneyimleyebilirsiniz. Mars retrosunun bitişiyle kariyerinizle ilgili nihayet uzun zamandır yapmayı düşündüğünüz şeylere yönelebilirsiniz. Akrep yeniayı ise aşk yaşamınızda yeni başlangıçlara yer açmak üzere bir ayıklama yapmanızı sağlayacak.

 

Yükselen Aslan: Haftaya zihinsel bir gerilimle başlayabilirsiniz. İletişiminize ve yolculuklarınızda sakin kalmaya özen gösterin. Evden çalışan Aslanlar için mesleki konularda fazla yük almak ve disipline olamamak gibi sorunlar baş gösterebilir. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız ama çözüm noktasında pek umutlu olmadığınız bilinçaltı kalıplarınızda kendiliğinden bazı çözülmeler yaşayabilirsiniz. Merkür Akrep geçişinde kendinizden şüphe duymamak ve özgüven eksikliğine kapılmamak adına yine öz disiplin konusuna odaklanmalısınız. Hafta sonuna doğru sağlık veya yaptığınız işle ilgili büyük bir dönüşümü nihayet tamamlayarak girebilirsiniz. Elbette uzun zamandır süregelen bir konuda çaba gösterenlerin meyve toplayacağı bir sürecin habercisi bu. Mars retrosunun bitişi yeni eğitimler almak isteyenlere, akademik çalışmalar yapanlara ve uzun yolculuklarını bir süredir ertelemek zorunda kalanlara yarayacak. Akrep yeniayı sizin için oldukça şifa yüklü çalışacak ve harika iş fırsatlarının da kapısını aralayacak.

Yükselen Başak: Finansal açıdan bir dengelenme ihtiyacı ile haftaya başlıyorsunuz. Bu hafta yakın çevrenizdekilerin veya kardeşlerinizin hayatlarında aldanmaya çok müsait ilişkilere kapıldıklarına şahit olabilirsiniz. Ayrıca iletişimde yapılan hatalar size bir şekilde düşman yaratabilir. Çarşamba günü Merkür Akrep geçişiyle daha da kuşkucu ve gözlemci olacak, çocuklarınıza veya aşklarınıza karşı epeyce manipülatif davranmaya başlayabileceksiniz. Bir şekilde yaşadığınız evden taşınmayı veya var olan ilişkinizi kalıcılaştırmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Mars retrosunun bitişiyle ertelediğiniz operasyonları olmaya karar verebilirsiniz. Bu geçişi böyle değerlendirmelisiniz, zira kazalara ve yaralanmalara bir miktar daha açıksınız. Pazar günkü Akrep yeniayı ile kafanızda bazı şeyleri netleştirmeye başlayacaksınız ve güçlü bir zihinsel reforma gidebilirsiniz. Bu aşamada özellikle hafta sonu gördüğünüz rüyalar hayatınızdan ayıklanması gereken şeylerin ipuçlarını veriyor olabilir.

Yükselen Terazi: Haftaya karşınıza çıkan aksilikleri ve gergin kişileri yumuşatmaya çalışarak giriyorsunuz. Diplomasi gücünüze her zamankinden daha fazla ihtiyacınız olacak. Salı günü parasal kayıplara ve aldanmalara karşı dikkat, karşınıza çıkan ve duygu sömürüsü yapanlara hemen aldanmayın. Merkür Çarşamba günü parasal kaynaklar alanınızda olacak, lütfen internet alış-verişlerinizde güvenli siteleri kullandığınızdan emin olun. Ayrıca kendinizi çok sorgulayabilirsiniz bu dönemde, lütfen kendinize karşı yapıcı ve nazik olun. Cuma günü kendinizi çok depresif hissedebilirsiniz veya ev ortamında çok bunalabilirsiniz. İşiniz ve yakın çevrenizle ilgili karamsarlıklara kapılabilirsiniz. Ancak bunun daha ziyade şahsi bir algı olduğunu unutmamalısınız. Mars’ın düze dönüşüyle evlilik veya ortaklıklarda harekete geçme zamanı sizin için. Akrep yeniayı ise yeni parasal kaynaklar yaratmak için size ilham olacak. Ayrıca ev alım-satımı veya taşınmayla ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir.

Yükselen Akrep: Haftaya ilginç rüyalarla ve ruhsal şifalanmalarla, hatta işinizle ilgili olarak yurt dışı sözleşmelerle girebilirsiniz. Aşk yaşamınızda ise kafa karışıklığınız artabilir veya karşınızdaki kişilere çok belirsiz bir imaj çizebilir, güvensizlik yaratabilirsiniz. Bir anda seçeneklerinizin eriyip gittiğine şahit olabilirsiniz, dikkat 🙂 Çarşamba günü Merkür burcunuza girerek sosyal çevrenizle etkileşiminizi artırıyor. Sizin için bir süredir daha fazla etkili olan dedikodu enerjisinden uzak durabildiyseniz ne mutlu, diğerleri için biraz krizli durumlar söz konusu. Hafta sonuna doğru zihinsel bazı korkularınızın geri geldiğini düşünebilirsiniz. Jüpiter-Pluto kavuşumu sizi görünmeyen korkular ve hayaletlerle çok boğuşturdu. Ancak bu enerjiye alıştınız artık ne yapacağınızı iyi biliyorsunuz. Şimdi son kez gerçekleşecek bu kavuşum sayesinde korkularınızın tamamen üstesinden gelmek için harika bir fırsatınız olacak. Pazar günü burcunuzda gerçekleşecek olan yeniay sizi sağlığınız ve ilişkileriniz yönünden oldukça etkileyecek gibi görünüyor.

Yükselen Yay: Haftaya aşk hayatınızdaki ve sosyal gruplarınızdaki aktif hatta gerilimli enerjilerle başlıyorsunuz. Kendiniz kandırmaya meyillisiniz ve iyimserliğinizi sahip olduğunuz inançlarınızı sorgulayarak biraz kaybedebilirsiniz. Size şiddetle meditatif çalışmalar yapmanızı tavsiye ederim. Çarşamba günü Merkür Akrep burcuna giriyor ve burada kontrolünüzün dışında sizi şaşırtacak şekilde çalışabilir. Arkadan dönen dolaplar, sinsilikler ve dedikodulara karışmamalı, bu tür olaylar görseniz de işe dâhil olmamalısınız. Eşinizin sağlığı veya işiyle ilgili krizli gelişmeler yaşanabilir. Cuma günü ise ev ve aile kaynaklı büyük finansal gelişmelere açıksınız. Psikolojik olarak kendinize güveninizin düştüğü veya maddi kaynaklarınızı kaybetme korkunuzun depreştiği bir zaman olabilir. Burada özgüvenle ilgili tamir edilmesi, üzerine düşülmesi gereken noktalar var. Mars’ın düz harekete geçişiyle hafta sonunda daha eğlenerek veya yeni aşk ilişkilerine başlayarak girebilirsiniz. Akrep yeniayı ise şifa alanınızda gerçekleşiyor ve gerçek ’iyileşme’ ve ‘arınma’ için neye ihtiyacınızın olduğunu gösteriyor.

Yükselen Oğlak: Evde patlamaya hazır bir bomba gibiyken dışarıda pek sakinsiniz bu hafta başında. Ailevi konular veya patronlar sizi biraz yorabilir. Gelecek planlarınızda olmadık hayallere kapıldığınız hissine kapılabilirsiniz. Gerçekçi yanınız, mantığınız kadar sezgilerinizi de dinlemelisiniz. Sezgileri güçlü arkadaşlarınızdan da yardım isteyebilirsiniz, bu arkadaşlar size ilham olacak fikirler verebilirler. Çarşamba günü Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle beraber idealleriniz doğrultusunda ve aynı zamanda iş, meslek veya sağlık koşullarınıza uygun biçimde bir gelecek planlamasına girişebilirsiniz. Cuma günü kendinizle ilgili korku ve kaygılarınızla yüzleşmeniz gerekebilir. Bunu kendi başına yapamayanlar karşılaştıkları insanlar veya eş-partner üzerinden farkındalık sahibi olacaklar. Kendi karanlığınız veya kayıplara sebep olan taraflarınızı şifalandırmak için çok güzel bir fırsatınız var. Pazar günkü Akrep yeniayıyla birlikte gelecek planlarınızda daha önce fark edemediğiniz eksikleri ve gereklilikleri görebilir ve kendinizi daha emniyette hissetmeye başlayabilirsiniz.

Yükselen Kova: Haftaya gerilimli başlayan gruptasınız. Arkadaşlar, yakın çevre, kardeşler ve hocalarınız arasında kalabilir veya tartışma yaşayabilirsiniz. Ancak bu noktada öfkesine yenilen taraf bu sınavı geçemeyecek, dolayısıyla sağduyunuzu koruyun. Ebeveynlerden veya yönetici pozisyonundaki kişilerden kaynaklı maddi kayıplara uğrayabilirsiniz, attığınız adımlara ve aceleci kararlara dikkat. Çarşamba günü Merkür Akrep burcuna geçiyor ve sizin kariyer alanınızda ilerlemeye başlıyor. Yöneticilerin (otorite konumundaki kişilerin) veya ebeveynlerinizin içinde bulunduğu krizli durumlara veya bazı sırlara vakıf olabilirsiniz. Oldukça stratejik düşünerek alacağınız önemli kararların eşiğindesiniz. Hafta sonunda biraz içe dönebilir ve nereden geldiğini çözemediğiniz bir karamsarlığa kapılabilirsiniz. Çevrenizde geçim sıkıntısı yaşayan yaşlı kişilere herhangi bir yardımda bulunarak bu enerjiden kurtulabilirsiniz. Bu maddi bir yardım olabileceği gibi bir sağlık masrafını karşılamak (ilaç almak) şeklinde de olabilir.  Akrep yeniayı ise kariyer veya toplumsal statünüzü etkileyecek gelişmeleri hayatınıza taşıyabilir.

Yükselen Balık: Haftaya maddi konularda bir dengelenme gerekliliği ile giriyorsunuz. Kendinize güveninizin yükseleceği bir süreçtesiniz. İnançlarınızın veya dualarınızın karşılık bulduğu hissine varabilir veya büyük özlem duyduğunuz bir şeylere kavuşabilirsiniz. Çarşamba günü yeni eğitimler veya uzmanlıklarla ilgili bir stres yaşayabilirsiniz. Eşinizin iletişim biçimi de sizi kendi kabuğunuza çekilmeye zorlayabilir. Lütfen kendi kendinize küsmek yerine uygun bir dille duygularınızı ifade etmeyi deneyin, pişman olmayacaksınız 🙂 Uzunca bir süredir arkadaş gruplarınızdaki sıkıntılı durumlarla boğuşuyorsunuz ve artık kendinizi de düşünerek sosyal çevrenizde bir eleme sürecine girmeniz gerekiyor. Kendi sorunlarınızdan başkalarının dertlerinde kaybolarak kaçma eğiliminizi bir kenara bırakmalı, toplumsal statünüze, yaşam hedeflerinize ve kariyerinize sağduyulu bir şekilde yönelmelisiniz. Pazar günü gerçekleşen Akrep yeniayı geleceğe dönük sezgilerinizi keskinleştirecek ve yeni ortaklıklara atılacak imzalara zemin hazırlayacak.

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.