2-8 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 09:52

2-8 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler

2-8 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

03 Kasım 2020 - 15:12

20 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Haftaya maalesef Dolunayın sarsıcı etkileriyle devam ediyoruz ve acı haberler yüreğimizi yakıyor. Elbette krizlere, kayıplara odaklıyız ve hâlâ epeyce şaşkınız. Ne yapacağımızı bilemeyip harekete geçememe veya doğru anda doğru hamleyi yapamama riskiyle karşı karşıyayız. Korkularımıza yenilmeden, karamsarlığa kapılmadan eksikleri ve kusurları giderecek yenilikçi tavırlar geliştirebilmeliyiz. Salı günü Ay’ın İkizler burcuna geçişiyle birlikte biraz daha çocuklarla ilgili meselelere, gerçek bilgi veya iletişim konularına yöneleceğiz. İletişimde veya seyahatlerde engellemelerle karşılaşabiliriz. Günlük rutinde gelişen aksaklıkların iyi yönetemediğimiz taraflarını fark edebiliriz. Hataya meyilli olduğumuz konusunda uyarmalıyım. İlişkilerimizde, bilgi alış-verişinde, bir şeyleri birleştirmekte veya uzlaşmakta zorlanabiliriz. Adaletin önündeki kemikleşmiş, köhnemiş sistemlerin varlığını daha vurgulu biçimde görebiliriz. Perşembe günü öğle saatlerinde Merkür geri hareketten çıksa da diğer gezegenlerle açıları çok rahat değil. Yani yine de iletişimin veya uzlaşmamızın önünde bazı engellemeler olabilir. Bunlar bürokratik engeller olabileceği gibi bazı şeyleri kitabına uygun yapmazsak işlerimizin yürümeyeceği anlamına da geliyor. Negatif düşüncelere, karamsarlığa kapılmamaya çalışmalı ve otorite konumundaki veya yaşlı kişilerle konuşurken de sözlerimizi çok dikkatli seçmeliyiz. Zira aynı gün Ay Yengeç burcuna geçmiş olacağından ruhsal açıdan epey gelgitli, alıngan ve fazla hassas olacağız. Cumartesi günü Ay Aslan burcuna geçiyor ve yaşamsal gücümüz, dirayetimiz ve umutlarımız biraz daha yükseliyor. Daha kararlı ve krizlerle mücadele ederken daha güçlü olacağız.

 

Yükselen burçlara göre haftalık etkilere bakarsak (Ay ve Güneş burcunuzu da okuyabilirsiniz);

 

Yükselen Koç: Dolunay oldukça güven sarsıcı olaylarla geldi ne yazık ki… Ancak Salı günü Ay’ın İkizler burcundaki seyri ile beraber iletişiminiz, yakın çevreyle etkileşiminiz ve hem zihinsel hem fiziksel yönden hareketliliğiniz artıyor. Çok fazla haber alabilirsiniz, çevrenizle bilgi alış-verişiniz hızlanabilir. Perşembe günü Merkür’ün düze geçmesiyle (otorite engelini aşabilenler için) davalar, ortaklıklar ve yeni başlangıçlara atılacak imzalar gündeminizde yer edebilir. Hafta sonu ise çocuklarla ilgili konulara daha fazla yönelebilirsiniz.

 

Yükselen Boğa: Dolunayın en çok sarstığı burç olarak haftaya elinizde kalanların bir değerlendirmesini yaparak, sahip olduklarınıza ve neler kaybettiğinize yoğunlaşarak giriyorsunuz. Perşembe günü Merkür’ün düze geçmesiyle birlikte sağlık ve meslek alanınızda bir şeylerin netleşmesini sağlayabilirsiniz (iş arkadaşlarına ve aşırı politik davranan kişilere dikkat). Ayrıca yakın çevrenize karşı fazlaca duygusal ve şefkatli olacaksınız (tekrar uyarayım alınganlığa dikkat). Hafta sonu ise evinizde kendi kendinize veya ailenizle vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

 

Yükselen İkizler: Haftaya sağlığınıza ve kendinize odaklanarak başlıyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün düze dönmesiyle aşk yaşamınızdaki veya çocuklarla ilgili bazı karmaşıklıkları çözmeye ve krizlerin üstesinden gelmeye çalışacaksınız. Gelirlerinizde de bir dalgalanma yaşayabilirsiniz. Bir özgüven sorgulamasına girebilirsiniz, yalnız lütfen kendinize acıma noktasına gelmeyin. Hafta sonunda da yakın çevrenizle daha fazla ilgilenebilir, onlara motivasyon olacak sürprizler yapmaya girişebilirsiniz.

 

Yükselen Yengeç: Hafta başında göreceğiniz rüyalar çok önemli olabilir. Daha yoğun meditatif çalışmalar yapmak enerjinizi yükseltecektir. Perşembe günü evinize, yaşadığınız mekânın dekorasyonuna veya taşınmaya odaklanabilirsiniz. Hırsızlıklara ve muhtemel yalanlara karşı temkinli olmakta fayda var. Hafta sonu harcamalarınızda aşırıya veya lükse kaçmadığınızdan emin olun, zira ipin ucu rahatlıkla kaçabilir. Ancak ödül tadında küçük güzellikler yapabilirsiniz kendinize.

 

Yükselen Aslan: Dolunay sizin ‘güç’ tanımınızı biraz değiştirdi, şimdi gelecek planlarınıza yönelme ve mantığınızı kullanma zamanı. Perşembe günü Merkür’ün düze dönmesiyle kafanızı kurcalayan bazı konuları çözmeye yönelebilirsiniz. Ancak cumartesiye kadar moralinizi yükseltmek pek kolay olmayabilir. Konu; birlikte çalıştığınız kişiler, işinizle ilgili durumlar veya sağlığınız olabilir. Hafta sonunda ise kendinizi daha güçlü ve güvende hissedebileceksiniz. Dirayetinizle ailenize güç verebilirsiniz.

 

Yükselen Başak: Dolunay sonrası yaşam ve kariyer hedeflerinizde bir düzeltmeye gidebilir veya otorite figürleriyle etkileşiminiz kaygan bir zemindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Arkadaşlarınızın desteğiyle hareket ederken hataya düşebilirsiniz. Perşembe günü kendinize güveniniz sizi bir miktar yanlışa sürükleyebilir. Aşk yaşamınızda sevgi veya iletişim eksikliği hissine kapılarak hatalı adımlar atabilirsiniz. Çocuklar veya riskli işler için para harcarken bütçenizi aşmamaya dikkat edin. Hafta sonu biraz izole olmak iyi gelecektir.

 

Yükselen Terazi: Dolunayı kriz alanında ağırladıktan sonra haftaya uzak yolculuklar, yüksek eğitim veya hoca konumundaki kişilerle ilgili gelişmelerle başlıyorsunuz. Merkür’ün düz harekete geçmesiyle kendinize ve sağlığınıza yönelmek isteyebilirsiniz, ancak evle ilgili, ailevi bazı durumlar veya kariyerinizle ilgili gelişmeler sizi bundan bir süre alıkoyabilir. Bazılarınız uzaklara yerleşme kararı alabilir bu dönemde. Hafta sonu arkadaşlarınızla sosyalleşmek isteyebilirsiniz, lütfen salgını unutmadan hareket edin.

 

Yükselen Akrep: Hafta başında maddi krizler ve uzak yolculuklarla ilgili suya düşen planlar canınızı sıkabilir. Perşembe günü yurt dışı konuları, seyahatler, mesleki konular ve yazışmalar zihinsel olarak sizi epey zorlayabilir. Yine de yakın çevrenizin veya kardeşlerinizin desteği sizi rahatlatabilir. Şüpheciliğinize rağmen kandırılma veya aldanma ihtimaliniz mevcut, bazı arka plan işler söz konusu. Hafta sonu ise önemli kararlar almanız gerekirse ebeveynlerinizle sürtüşmek yerine onların gerçekte ne demek istediğine ve niyetlerine odaklanırsanız kârlı çıkabilirsiniz.

 

Yükselen Yay: Bu haftaya ilginç karşılaşmalar veya krizli yüzleşmelerle başlayabilirsiniz. Eşinizin ya da ortağınızın maddi pozisyonu sizi endişelendirebilir. Borçlanma veya kredi çekme yoluna başvurabilirsiniz. Merkür retrosunun bitmesi arkadaş çevrenizdeki bazı kişilerin yerini daha doğru belirlemenize yardımcı olabilir. Ancak kendinize olan güveniniz ve inatçılığınız arkadaşlarınızın sağlıklı biçimde kendilerini ifade etmesine engel yaratabilir. Hafta sonu bütün sıkıntılardan uzaklaşmak, uzaklara gitmek isteyebilirsiniz. Ayrıca sezgileriniz güçlü olacak, iç sesinize kulak verin.

 

 

Yükselen Oğlak: Dolunay sonrası sağlık ve günlük rutinde bir dalgalanma yaşayabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız veya yönetici konumundaki kişilerle iletişiminiz artabilir, ancak yanlış anlaşılmalara dikkat. Perşembe günü partnerinizle aranızdaki mevcut çekişmeli bir durumu otorite olarak gördüğünüz uzlaşmacı biri aracılığıyla çözebilirsiniz. İlişkileri hemen koparmaktansa orta yol bulmak yerinde olabilir. Ancak içsel öfkenizi yenmelisiniz, bunu fark etmeniz önemli bir aşama. Hafta sonu bu farkındalıkla ilerlenirse rahatlatıcı enerjiler getirebilir.

 

 

Yükselen Kova: Sabit burçların son üyesi olarak dolunay sizi de oldukça fazla sarstı. Dolunay sonrası biraz daha kendinizi rahatlatmak ve çocuk enerjisine ya da hobilerinize yönelmek size iyi gelebilir. Merkür retrosu biterken farklı ruhsal öğretiler yardımıyla sıkıntılarınızı çözebilir ve şifa bulabilirsiniz. Perşembeden sonra beslenme ve sağlık konularına dikkat kesilmeniz çok olası. Ayrıca iş arkadaşlarınıza karşı aşırı hassas ve alıngan tavırlara girmemeye gayret edin. Hafta sonunda ise en yakın arkadaşlarınızla keyifli aktivitelere girişebilirsiniz.

 

Yükselen Balık: Dolunayla aldığınız sarsıcı haberlerden sonra haftaya kardeşlerinize, evinize, ev içi krizlerinize yönelerek başlıyorsunuz. Merkür gerilemesinin bitişiyle daha sağduyulu ve gerçekçi (ayakları yere sağlam basan) gelecek planları yaparak krizlerden çıkış yolu bulabilirsiniz. Bu noktada sağduyulu arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz, zira şu ara kendinize güvenerek harekete geçme kabiliyetiniz zayıf. Ayrıca çocuklarla ilgilenmek ve yemek yapmak, yiyecek yardımında bulunmak size çok iyi gelebilir. Hafta sonu ise ruhsal şifacılığınızdan birilerinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.