26 Ekim-1 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 21:42

26 Ekim-1 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler

26 Ekim-1 Kasım Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

27 Ekim 2020 - 11:39

13 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Bu hafta nispeten daha az görünümle karşı karşıya gibi görünsek de yüklü enerjiler iş başında. Çarşamba günü Merkür Terazi burcuna geriliyor ve hemen arkasından da Venüs Başak burcundan çıkarak Terazi’ye geçiyor. Yani Merkür’ün ve Venüs’ün hayatımızda yönettiği konularda gündemimiz değişiyor. İlişkiler, finans, ortaklıklar ve sürüncemedeki evlilikler kritik bir dönemece girerken bu alanlarda denge, uyum ve uzlaşma isteğimiz yüksek olacak. Ancak pek çok kişi bu konularda çözümsüzlüğe saplanıp kalan, can yakan meseleleri son bir kez halletme gayretine girecek ve kördüğüm olan işler ve ilişkileri geride bırakacak. Bir açıdan eril enerjinin oldukça cesaretsiz olabileceği veya yanlış kararlar alabileceği bir dönemde olacağız. Sağlık konusunda çok değişken bir süreç bizi bekliyor, hijyene ve bağışıklığımıza biraz daha dikkat etmek yerinde olabilir. Güzellik ve estetikle ilgili konularda bedensel bütünlüğümüzü bozan şeyleri, dış görüntümüzde rahatsız eden noktaları iyileştirme yoluna gitmek isteyebiliriz. Ancak estetik müdahaleler için uygun bir dönemde değiliz (Merkür ve Mars retrolarının bitişi beklenmeli).

Hafta sonuna sert bir dolunayla giriyoruz. Sert ifadesini kullanmak istemezdim, ancak bu dolunayda çok gerilimli ve sıkıştırılmış bir enerjinin açığa çıkışı söz konusu. Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarının 3-13 derecelerinde kişisel gezegen yerleşimleri olanlar bu dolunaydan daha çok etkilenecek. Bu sefer her dolunaydakinden daha büyük dönüşümler, aniden gelişen olaylar ve farkındalıklar yaşayabiliriz. Öncelikle konumuz sağlık, finansal durum ve ilişkilerle ilgili kayıplarımız. Uzun süredir devam eden ama teşhis konamayan tedavi edilemeyen hastalıklarımıza teşhis konabilir ve doğru bir tedaviyle bunlardan kurtulup şifalanabiliriz. Aynı şeyi gönül yaralarımız için de diyebilmeyi isterdim, fakat bu noktada kalp sızılarımızın üzerine gitmeyi tercih etmeyebilir ve bu sebeple çok huzursuz hissedebiliriz. Özellikle dişil enerjinin bir miktar tepesi atık, pek kabullenici olduğumuzu söyleyemeyeceğim =) İş yerimizde ise patronlar, amirler bizi pek dikkate almayacak veya sözümüze kulak verseler de bizi pek doğru anlamayacak gibiler. Yazışmalarda, evraklarda prosedüre uygun olmayan işler yapılabilir. Sözlerimiz de yanlış anlaşılmaya çok müsait. Yükselen burçlara göre haftalık etkilere bakarsak (Ay ve Güneş burcunuzu da okuyabilirsiniz);

 

Yükselen Koç: Çarşamba günü Merkür ve Venüs, ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanınıza giriyor. Merkür eski konuları toparlamaya gelirken Venüs daha önce cesaret edemediğiniz bir yeniliği hayatınıza taşıyabilir. Eski konularda ne kadar sıkı bir temizlik olursa yerine gelen o kadar sağlıklı olacaktır. Davalarda belki istenen sonuç alınamayabilir veya bir üst merciye taşıma kararı alınabilir. Dolunay maddi konumunuzu etkileyebilir. Çocuklar veya evle ilgili ani bir harcama veya finansal yatırımlarınızda bir dalgalanma gündeme gelebilir.

Yükselen Boğa: Burcunuzun yöneticisi Venüs ve aşk alanınızın yöneticisi Merkür’ün burç değiştirmesiyle canınızı sıkan, düzeltmeniz ve dengelemeniz gereken ne kadar mesele varsa gündeminizi epeyce meşgul edecek. Sağlığınız ve birlikte çalıştığınız kişilerle de bir nebze uğraşabilirsiniz. Dolunay ise direkt olarak ilişkilerde masaya yumruğunuzu vuracağınızı söylüyor. Kolay kızmayan ama kızdığında da kolay yatışmayan yapınızdan ötürü uyarmalıyım vereceğiniz hasar tahmininizden yüksek olabilir.

Yükselen İkizler: Hem Merkür hem Venüs ikisi birden aşk alanınızı canlandırıyor. Yalnız eski ile yeni bir arada olmaz, dikkat hatlar karışmasın =) O işleri çoktan bırakanlar ise çocuklarına veya bazı hobilerine daha fazla vakit ayırabilirler. Dolunay sağlık ve şifa alanınızda gerçekleşiyor. Nasıl ve ne şekilde sıkıntılarınıza şifa bulacağınızla ilgili bazı gelişmeler yaşayabilir, ilginç ve haberci rüyalar görebilirsiniz. Hırsızlıklara veya bazı değerli eşyaların kaybına karşı daha temkinli olmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Yengeç: Merkür ve Venüs Terazi burcuna geçerek odağınızı ev, aile, yuva ve bilinçaltı konularına ve burada halledilmesi gereken bazı şeylere çekiyor. Evinizi yeniden dekore edebilir veya bazı estetik dokunuşlar yapabilirsiniz. Ayrıca bilinçaltınızda ilişki konularına yönelebilir ve burada düşünce biçiminizi etkileyen hatalı kalıpların farkına varabilirsiniz. Dolunay ise gelecek hayallerinizi ve planlarınızı etkileyecek yepyeni ve şok edici gelişmelerle kapınızı çalıyor. Ayrıca geçmişte kurtulamadığınız belki biraz saplantılı bir enerjiden kurtulma şansınız var.

Yükselen Aslan: Zihinsel anlamda Venüs ve Merkür aracılığıyla biraz olsun huzur ve denge arayışınız güçlenecek. En azından yoğun günlük temponuzdan sıyrılarak arkadaşlarınız ve kardeşlerinizle hoş vakit geçirebilir ve daha fazla flörte yönelebilirsiniz. Ayrıca eski flörtlerden haberler yolda ve ertelenen seyahatler yine gündemde olacak. Dolunay kariyer alanınızda, kariyerinizde ani bir değişikliğin sinyalini veriyor olabilir ya da bir ortaklığınızı sonlandırabilirsiniz. yönetici konumundaki kişilerle de biraz gerginlik yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başak: Venüs ve yönetici gezegeniniz Merkür maddi-manevi kaynaklar alanınızda birlikte çalışmaya başlayacaklar. Kendinizi, sağlığınızı ve dış görünüşünüzü elden geçirip özgüveninizi tamir etme gayreti içine girebilirsiniz. Hatta kariyerinizde ilerlemek adına yeteneklerinize veya yarım bıraktığınız eğitimlere yönelebilirsiniz. Dolunay ise uzak yolculuklar, yaşam felsefesi ve yüksek eğitim alanınızda gerçekleşiyor. Geleceğinizi yeniden şekillendirecek yolculuklara çıkabilir veya size çok farklı gelen kişilerle tanışabilirsiniz.

Yükselen Terazi: Merkür’ün ve yönetici gezegeniniz Venüs’ün burcunuza geçmesi sizi epey hareketlendirecek. Arkanızdan dönen bazı işler ortaya çıkabilir veya olayların gerçek yüzünü görebilirsiniz. Rakipleriniz veya ortaklarınızla yüzleşmeler yaşayabilir ve geçmiş hesaplar kapatılmak üzere masaya yatırılabilir. Önemli evraklara ve hırsızlıklara dikkat! Dolunayı eşinizin veya ortağınızın gelirleriyle ilgili alanda yaşayacaksınız. Genel olarak ortaklı gelirler ve parasal davalar da gündemde diyebiliriz. Burada ani bir sonlanma veya gelişme gündeminizde olacak.

Yükselen Akrep: Merkür ve Venüs’ün Terazi’ye geçişi sizi biraz kontrol dışı alanlarınızda etkileyecek diyebiliriz. İletişimde aksamalar, zihinsel olarak dağılmalar, ilginç rüyalar, dedikodular, arkadaş çevrenizde dönen bazı olaylar sizi epey meşgul edebilir. Bu dönemde karşınıza çıkan flörtçü kişilere karşı bir nebze daha kuşkucu yaklaşmalısınız. Dolunay ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanınızda gerçekleşiyor. Burada meydan okuyan bir enerji var ve ani bir biçimde yeni bir ortaklık kurma ya da var olan ortaklığı bozma kararı alabilirsiniz.

Yükselen Yay: Venüs ve Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle; gelecek planlarınızı yeniden kurgulamaya yöneleceksiniz. Bunu yaparken de kariyer hedeflerinizdeki ve ortaklıklarınızdaki (hatta belki evlilikle ilgili) bazı gelişmeler kararlarınız üstünde etkili olacak. Dolunay da sağlığınıza ve mesleki yaşantınıza dikkat çekiyor. Birtakım krizler patlak verebilir, hazırlıklı olmakta ve sağduyuyu elden bırakmamakta fayda var. Burada sizi sıkıntıdan kurtarabilecek olan şey; yakın çevrenizden aklına ve mantığına güvendiğiniz, otoritesi güçlü biri olabilir.

Yükselen Oğlak: Merkür ve Venüs’ün Terazi’ye geçmesiyle beraber yaşam felsefenizi, kariyer hedeflerinizle ve uzmanlığınızla daha uyumlu bir hâle getirmenin yerinde olduğunu fark edebilirsiniz. İş ilişkilerinizi ve birlikte çalıştığınız kişilerle aranızdaki etkileşimi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Uzak seyahatler yine gündeme gelebilir. Dolunay ise riskli işler, aşk ve flört alanınızda gerçekleşiyor. Aşk ilişkilerinizi ani bir kararla resmileştirebilirsiniz, bazılarınız için de finansal anlamda girişilen riskli bir işin gerçek boyutu-değeri açığa çıkabilir.

Yükselen Kova: Merkür ve Venüs Terazi burcundayken; ortaklı ya da hisseli gelirler, uzak yolculuklar, yüksek eğitim ve akademik çalışmalar, eşinizle olan iletişiminiz gibi konularda bazı gelişmeler yaşayabilir, hayatınızda bu anlamda birtakım düzeltmelere gidebilirsiniz. Dolunay ev, aile, yuva, yaşanılan mekânlarla ilgili alanlarda gerçekleşiyor. Buralarda bir temizleme, arınma sürecine ve kurtulmanız gereken bazı eşyalara, hatta belki taşınmaya işaret ediyor olabilir. Ev kazalarına lütfen dikkat.

Yükselen Balık: Venüs ve Merkür Terazi burcundayken bazı bilinçaltı veya ailevi krizlerle ve ortaklı gelirlerle ilgili gündeminiz çok yoğun olabilir. Sıkıntılı şeyleri görmezden gelemeyecek ve olaylara farklı bir açıdan yaklaşmaya çalışarak sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Kendinizle ilgili bir yüzleşme yaşayabilirsiniz, lütfen bu konuyu zihninizde çok büyütmemeye gayret edin. Dolunay zihinsel süreçleriniz, kardeşlerinizle ilişkileriniz ve iletişim biçiminiz üzerine yoğunlaşmanızı sağlayacak. Aniden ağzınızdan çıkabilecek kırıcı ve sert sözlere, yolculuklarda ani aksaklıklara ve yolda karşılaştıklarınıza dikkat!

 

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.