19-25 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

13 Ağustos 2022 - 16:16

19-25 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler

19-25 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

19 Ekim 2020 - 11:57

27 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Haftaya iş yaşamımıza ve kariyerimize odaklanarak başlıyoruz. Daha önceki planlarımızın önüne türlü engeller çıkmış, günlük rutinimiz, sağlığımız veya mesleki yaşantımızdaki gelişmeler yolumuza taş koymuştu. İşte şimdi bu engellerin kök sebeplerini keşfetme zamanı. Çünkü bazı yanlış varsayımlarla harekete geçersek hayallerimizden daha da uzaklaşacağız gibi görünüyor. Yani sonucunu düşünmeden eyleme geçmemeli, bunun yerine önümüze çıkan engelleri nasıl aşacağımızı hesaplamalı ve doğru bir strateji oluşturmalıyız. Aceleci bir tutum ve davranış içine girdiğimizde hata yapma ve aynı duvara toslama ihtimalimiz çok yüksek. Pazartesi günü, bu sert enerjiyi yumuşatan başka bir görünüm gerçekleşiyor. Daha çalışkan, titiz, sabırlı, yardımsever, planlı olacağımız ve bu sayede kendi şansımızı yaratacağımız bir gün. Bizi acele etmeye zorlayan dürtüsel enerjiye karşı koyabilirsek bu hafta, otorite figürlerinden (patron, amir vb) bize sunulan ve değerini ileride daha çok anlayacağımız iş fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Ayrıca bitkilerle ve doğal kozmetik ürünlerle güzelleşmek için çok güzel bir zaman. İştahımız açılabilir, dikkat =)

Salı günü zihnimiz biraz hızlı, konsantrasyonumuz düşük ve huzursuzluğa kapılmaya meyilliyiz. Finansal dalgalanmalara ve ani borçlanma durumlarına dikkat. Fikirlerimizi körü körüne savunmamaya çalışıp keskin ifadelerden kaçınmak iyi olacak. Ayrıca Ekim ayının başlarında kırdığımız bir potu düzeltme şansımız olabilir.

Perşembe günü kendimize, partnerimize, maddi kaynaklarımıza, yeteneklerimize ve iş yaşamımızdaki eksikliklerimize odaklanabiliriz. Derin bir memnuniyetsizlik duygusu bizi sarabilir. Aşk hayatımızda aşırı eleştirel veya saplantılı şekilde yaklaşımlar sonucu gereksiz bir endişe ve stres yaratabiliriz. Öte yandan iş arkadaşları veya patron, amir, otorite konumundaki insanlar bize fazla yüklenebilir, özgüvenimizi aşağı çekebilirler. Yanınızda çalıştırdığınız kişilere, evinize giren çıkan insanlara dikkat, değerli gibi görünen ama daha ziyade manevi değeri yüksek eşyalarınız kaybolabilir. Ayrıca büyük finansal olanaklar sunacak işlere, projelere ve ortaklıklara dâhil olabiliriz.

Cuma günü Güneş Akrep burcuna giriyor ve bir ay boyunca oldukça gözlemci, kuşkucu ve olayların perde arkası boyutuna odaklı olacağız. Yakın çevremiz, kardeşler, iletişim kurma şeklimiz, seyahatler, eğitimler stres konusu olabilir. Bazı şeyleri gözden geçirip bir ayıklama sürecine girebiliriz. Geçmişte almayı düşündüğümüz eğitimler ve yaptığımız gaflar tekrar gündeme gelebilir. İletişim kurmaya ve seyahat etmeye istekli olabilir fakat bunu gerçekleştirirken sorun yaşayabilir, engellere maruz kalabiliriz. Geçmişte yakıp yıktığımız ya da sessizce çekip gittiğimiz bir ilişkide söylenmemiş sözler, sebebine vakıf olamadığımız konular zihnimizi çok kurcalayacak. Ancak daha ziyade bu sorunları kendi içimizde çözeceğiz. Elbette payımıza düşen ‘söylenmemişleri’ dile getirmek rahatlatıcı olacaktır.

Hafta sonuna aşk hayatımıza veya çocuklarımızla ilgili konulara uzun vadeli istikrar sağlama arzusuyla giriyoruz. Flört aşamasında, doğru zamanda ve doğru biçimde dile gelmeyen eleştirilerin uzun vadede ilişkinin istikrarını bozduğunu anlayabiliriz. Aynı etki çocuklarımızla olan ilişkilerimizi de etkiliyor. Onların geleceğindeki belirsizlikleri asla tam manasıyla ortadan kaldıramayız, ancak onları belirsizliklerle doğru şekilde baş edecek biçimde yetiştirebiliriz. Büyüklerimizden öğrendiklerimizi hem aşk hem aile yaşantımıza uygulamak esas olarak değerlendirilmesi gereken bir nokta. Yükselen burçlara göre haftalık etkilere bakarsak (Ay ve Güneş burcunuzu da okuyabilirsiniz);

 

Yükselen Koç: Hafta başında, amirlerle veya ebeveynlerinizle aranızda bir gerilim yaşayabilirsiniz. Ancak iş arkadaşlarınız veya çalışkanlığınız sizi bu durumdan kurtarabilir. Salı günü stresle baş etme gücünüz biraz zayıflıyor, borç-alacak konularında temkinli olun. Perşembe günü iş arkadaşlarınızla amirleriniz arasında derin bir uyum (adeta gizli bir anlaşma) olduğu hissine kapılabilir veya iş yerinizde dönen bazı dolapları sezebilirsiniz. Yalnız bu durumu kurcalayıp da ifşa etmeye kalktığınızda bir şeylere ‘kurban’ gidebilirsiniz, aman diyelim =) Cuma günü Güneş’in Akrep burcuna girmesiyle ortaklı gelirler, borçlar, stresli durumlar ve operasyonlarla ilgili gelişmeler yaşayabileceğiniz bir süreç başlıyor. Hafta sonunda ise işiniz veya sağlığınızla ilgili olarak hayatınıza istikrarı nasıl getirebileceğinizi kafanızda çözümleyebilirsiniz.

 

Yükselen Boğa: Önceki yazılarımda da bir süredir arkanızdan dönen birtakım işler olabileceğini belirtmiştim. Buradaki zorlu etkiyi, gönüllü yardımlar yaparak ve meditasyonla hafifletebilirsiniz. İş çevrenizden veya sizin için çalışan biriyle gönül ilişkisi içinde olmanız halinde, büyük etik değerlerinizi çiğneyebilecek noktalara ilerleyebilirsiniz. Ve unutulmaması gereken (bu dönemde en çok hatırlamanız gereken); etik değerlerin dışına ne kadar az çıkarsanız o kadar az zarar göreceğiniz gerçeği. Salı günü sözlü gerilim yaşama ihtimalinize karşın kendinize ‘düşman’ gördüğünüz şeylerin gerçek mesajını görmeye çalışın. Hafta sonuna doğru flört ettiğiniz kişileri gözünüzde büyütebilir, hafif çapta bir takıntı geliştirebilirsiniz. Güneş’in Akrep burcuna girişiyle önümüzdeki bir ayı evlilik ve ortaklık konularına odaklanarak geçirebilirsiniz, açık düşmanlıklara karşı uyanık olun. Cumartesi ise aşk hayatınızda, hafta içinde bozulan dengeyi yeniden sağlayabilirsiniz.

 

Yükselen İkizler: Haftaya biraz stresli başlayabilirsiniz. Ev, aile ve yuvanız ile ilgili veya ev alım-satımı gibi konularda doğru bir değerlendirme yapamayabilirsiniz.  Risk almak için çok uygun bir haftada değilsiniz. Eyleme geçmekte acele etmeyin. Salı günü iş arkadaşlarınızla gerilebilir, şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bazı travmatik olaylarla ilgili bir aydınlanma yaşayabilirsiniz (rüyalarınız da yol gösterici olabilir). Hafta ortasında yine ev veya aile yaşamınıza dair sizi strese sokan durumlarla meşgul olabilirsiniz. Geçmiş olaylar gündeme gelebilir, ancak bir şeyleri dile getirmeden evvel üzerine iyice düşünmemiz gereken bir süreçteyiz. Cuma günü Güneş’in Akrep burcuna geçişiyle birlikte zihniniz işiniz, iş arkadaşlarınız, iş seyahatleriniz ve sağlığınıza dönük olmaya başlayacak. Geçmiş konular dile gelebilir, ancak sizin diyecekleriniz varsa kalp kırmadan ve yeni bir kriz yaratmadan meseleye yaklaşmalısınız.

 

 

Yükselen Yengeç: Hafta başında ortaklıklarınız veya evlilik yaşamınızla ilgili gerilimlerinizden ötürü patronlarınızla ya da ebeveynlerinizle olan iletişiminizde ipin ucu kaçabilir, dikkat! Aşk yaşamınızda ihtimal vermediğiniz geri dönüşler yaşayabilir veya kendi içinizde aşk hayatınızda neden kayıplar yaşadığınızla ilgili bazı durumlara açıklık getirebilirsiniz. Ancak kurban psikolojisine kapılıp kin tutmak sizi zehirleyecektir. Ayrıca evlilik kavramını zihninizde doğru bir noktaya koyma vaktiniz geldi de geçiyor. Kendinizde veya eşinizde gördüğünüz sıkıntılı (manipülatif, takıntılı, yıkıcı) unsurlara rağmen neden o ilişki içinde kalmakta ısrar ettiğinizi çözümlemeniz şart. Bunu bir kere başarmaya niyet ettiğinizde kalıcı ilişkiler kurabilmenin yolu da açılıyor. Güneş’in Akrep burcuna geçişiyle aşk yaşamınız yeniden canlanıyor. Evli ve çocuklu olanlar bu etkiyi çocuklar üzerinden de yaşayabilir.

 

Yükselen Aslan: Haftaya oldukça iş ve para odaklı başlıyorsunuz. İş yaşamınızda bazı sıkıntılı durumların sonlanması mümkün. Ancak özgüveninizi veya yeteneklerinizi eğitimini aldığınız konu üzerinden belirleyemiyor olabilirsiniz. Böyle giderse kendi üzerinizde yarattığınız baskıyla, altından kalkmakta zorlanacağınız sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Bazılarınız için yarım bırakılan eğitimlere geri dönme şansı da mevcut. Diğer yandan evde ya da içsel olarak artan gerilim sebebiyle otorite konumundaki kişilerle çatışma yaşanabilir. Ev içi kazalara karşı dikkatli olun. Mesleki konularda işleri sıkıya alıp eksiklerini giderebilenler için ödül zamanı olabilir. Eksikleri üzerinde titizlikle çalışanlar, kendilerini büyük bir ekip veya proje içinde bulabilirler. Şu an göze küçük görünse de bu işler, ilerleyen dönemlerde büyük getirileri olabilir. Güneş’in Akrep burcuna geçişi; bir ay boyunca içinizde çözümlenmeyi bekleyen geçmiş mevzulara ışık tutuyor.

 

Yükselen Başak: Bu hafta risk hesabını doğru yapamayıp olmaması gereken miktarlarda borca girebilirsiniz. Dış görünüşünüz üzerinden yapmayı düşündüğünüz değişiklikler için de beklemenizi tavsiye ediyorum, şu an kendinize de doğru bir gözle bakamıyor olabilirsiniz. Ancak önceden ertelenen veya tekrarlanması gereken operasyonlar gündeme gelebilir. Merkür retrosundan en fazla etkilenen gruptasınız, ancak zihninizi yatıştıracak şeylere odaklanmalısınız. Seyahat planlarınız bozulabilir, fakat aynı zamanda uzaklardan beklediğiniz biri gelebilir. Evrak kayıplarına ve iletişim kazalarına dikkat edin. Uzun vadeli finansal yatırımlar yapmaya ve kalıcı aşk ilişkileri kurmaya çok hevesli olabilirsiniz. Siz yine de durumu etraflıca değerlendirin. Akrep burcuna geçen Güneş’le birlikte zihinsel hızınızın yükselmesiyle takıntı, kuşku, endişe gibi durumlar artabilir. Mantıkçı yaklaşımınızı elden bırakmadıkça bu durumla rahatlıkla baş edebilirsiniz.

 

Yükselen Terazi: Bu hafta evde veya ortaklı işlerinizde, eşinizin-ortağınızın yapması gereken işleri üstlenerek bir miktar sıkıntıya girebilir ve kendinize zaman ayıramayabilirsiniz. Eşinizin ya da ortağınızın birtakım cesaretsiz tutumları veya beceriksizlikleri sizin iç huzurunuzu bozabilir. Evde gerilim yaşamanıza sebep olabilir. Aynı etkiler altında ev değişikliği veya tadilatı yaşayanlarınız da eşyalarının zarar görmesi veya kaybolması ihtimaline karşın bazı ince işleri kendisi halletmek zorunda kalabilir. Ev değiştirmeseniz bile eskimiş veya kötü hatırası olan eşyalarınızdan kurtulmanızı öneriyorum. Güneş’in Akrep burcuna geçişiyle birlikte kendi değerinizi derinden sorgulayacağınız bir sürece girebilirsiniz. Kendi başınızayken ne söylediğinize, ne dilediğinize, neye niyetlendiğinize çok dikkat edin bu süreçte ve bolca hayır işi yapın (özellikle gıda yardımı ve giyecek şeklinde).

 

Yükselen Akrep: Yine çok hareketlisiniz, olmadık kişilerle iş yapmaya çalışmış ve elleriniz boş kalmış olabilirsiniz. Şimdi haftaya, neden bu kişilerle birlikte hareket etmek istediğinizi, gözünüzü nelere yumduğunuzu gerçekçi biçimde sorgulayarak başlayabilirsiniz. Düşünce ve eylem biçiminizi değiştirmeniz gerekiyor olabilir. İş konusunda geçmiş fırsatlar bir süre daha geri gelebilir. Ancak aynı hataları yaparsanız ilerleyen zamanda daha büyük kayıplara uğrayabilirsiniz. Ortaklık anlaşmalarına imza atmakta acele etmeyin ve evlilik konusunda ani kararlardan kaçının. Ayrıca ‘karşı’nızda olanlara söyleyecek çok sözünüz olduğunu da biliyorum, sadece sabredin doğru zaman gelecek. Cuma günü Akrep burçlarının yeni solar döngüleri başlayacak, güneşiniz parlıyor =) Attığınız adımlara, ektiğiniz tohumlara, sağlığınıza çok dikkat edin, harika bir yenilenme zamanındasınız.

 

 

Yükselen Yay: Özgüven inşası içindeyken kapıldığınız karamsarlık ve düşük moddan kurtulmak için değişik aktivitelere girişebilirsiniz. Fiziksel hareketliliği tercih ettiyseniz spor yaralanmalarına dikkat. Bu süreçte yöneticini konumundaki kişilerle gönül ve para ilişkilerinden zararlı çıkabilirsiniz. Kendinizi riske atmayın. Acele bir kararla eyleme geçmeyip kartları doğru oynayabilirseniz kariyer ve parasal konularda bu hafta çok şanslı çıkabilirsiniz. Bu anlamda ani olaylar ve haberler yolda, ancak işyeri dedikodularına karışmamaya gayret edin. Siz de sağlığına daha fazla dikkat etmesi gereken gruptasınız. Patronlarınız sizden çok şey bekliyor olabilir, hasta düşecek zaman değil =) Akrep burcuna geçen Güneş’le birlikte arka planda dönen bir şeyler açıklık kazanabilir. Konu özel yaşamınızı ilgilendirmedikçe olayların dışında kalma hakkınızı kullanın. Hafta sonu kalıcı ve istikrarlı gelir sağlayabilecek yeni imkânlar belirebilir, gözünüzü dört açın.

 

Yükselen Oğlak: Siz de bu haftaya epey yoğun ve gerilimli başlıyorsunuz. Etik anlayışınızı zorlayan, uzaklardaki kişiler, patronlar veya flörtler size bir yönüyle çekici bir şeyler sunsalar da diğer yandan iç dünyanızı zorlayabilirler. Sıkıca tutunacağınız en önemli şey, geçerliliğinden ve işlerliğinden emin olduğunuz prensiplerinizdir.  Sosyal gruplarınız veya aşk yaşamınızda da işler karışmış olabilir. İş arkadaşlarınızdan biriyle ani bir yakınlaşma içine girebilirsiniz yahut eski bir mevzu yeniden alevlenebilir. Bu durumu bir arınma şansı olarak görün ve ifade edilmeyen şeylerin açığa çıkmasına izin verin. Aynı etki altında sosyal gruplarınız içinde bir ayıklama da yaşayabilirsiniz. Güneş’in Akrep burcuna geçişiyle birlikte gelecek planlarınıza ve sosyal yaşantınıza bir çekidüzen verebilirsiniz. Bazıları için de uzak yolculukların kapısı aralanıyor.

 

Yükselen Kova: Bu hafta gereksiz risklerden ve acil olmayan operasyonlardan uzak durmanızı öneririm, sonuçları istediğiniz gibi olmayabilir. Yaşanan krizler ve stresli durumlar olmadık düşüncelere itebilir sizi. Zihinsel ve iletişim boyutundaki geri çekilme enerjisi hâkim, ancak bu durum kendinizi yersiz biçimde aşağı çekmenize sebep olmamalı. Salı günü özellikle amirlerinizle iletişiminize dikkat edin. Bir tek söz ya da tavır bir anda içinizdekileri açığa çıkartabilir. Hafta sonuna doğru takıntılara meyillisiniz, travmatik geçmiş mevzulara saplanıp kalmamaya çalışın. Bunun yerine yakınlarınıza bu konularda yardımcı olmaya çalışmak çok daha iyi gelebilir. Güneş Akrep geçişini kariyer ve yaşam hedefleriniz üzerinden yaşayacaksınız. Bir aylık süreçte kendinize daha net bir yol çizebilirsiniz, ancak harekete geçmek için Retroların (Mars ve Merkür) bitişini beklemelisiniz. Hafta sonunda kendinizi sevdiğiniz veya özlem duyduğunuz şeyler yaparak ödüllendirebilirsiniz.

 

Yükselen Balık: Arkadaş çevreniz, sosyal gruplarınızda manipülatif ya da kıskanç kişiler var ve bir süredir bunlarla uğraşıyorsunuz zaten. Ancak bunun ne derece farkındasınız tartışılır, maruz kaldığınız transitlerden ötürü kendinizden şüphe etmeye ve özgüven düşüklüğü yaşamaya çok yatkınsınız. Genelde bir kayıtsızlık hali içindesiniz ancak karşınızdaki kişiler size olayları ya da kişileri derinlemesine irdelemeyi öğretmeye çalışıyorlar. Lütfen kafanızı kuma gömme refleksinizle savaşın. Bu aralar seyahat veya eğitim planlarınız sekteye uğrayabilir ya da uzaklardan beklenmedik bir haber alabilirsiniz. Hafta sonuna doğru sosyal gruplarınızda, arkadaşlarınızın sorunlarına fazla kaptırmadan veya size karşı çalışan negatif enerjiye girmeden kendinizi bir şeyleri araştırmaya verirseniz bunun getirileri çok daha güzel olacaktır. Zaten Güneş’in Akrep burcuna geçişiyle gözünüzü farklı ufuklara çevirerek zihinsel manada çok rahatlayabilirsiniz. Ayrıca iptal olan uzak yolculuklar ve eğitimler yine gündem olabilir.

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.