12-18 Ekim haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

8 Ağustos 2022 - 22:28

12-18 Ekim haftası astrolojik göstergeler

12-18 Ekim haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

13 Ekim 2020 - 10:58

19 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Haftaya Jüpiter ile Neptün arasındaki güzel bir açılanmayla giriyoruz. Hedeflerimizi, hayallerimizi, inançlarımızı ve yaşam felsefemizi gerçek hayattaki yaşayışımızla uyumlandırma zamanı. Özellikle etik ve ahlak kuralları gözetenler için bir nevi ödül zamanı diyebiliriz. Bu görünüm aynı zamanda yaşamımıza harmoni, kabulleniş, ruhsal büyüme ve aydınlanmalar getirebilir. Hayallerimize uygun uzun vadeli planlar yapabiliriz. Yalnız dikkat: Bunu yaparken başkalarına istemeden zarar vermemiz de söz konusu olabilir. Ayrıca bir yalnızlık hissi veya yalnızlaşma özlemi ağır basabilir. Kendi şansımızı çok çalışarak kendimiz yaratabiliriz.

Çarşamba günü Güneş ve Mars birbirine kafa tutuyor olacak. Bu görünümle gizli bir biçimde saldırgan ve rekabetçi olabiliriz. İletişimde özellikle alınganlıklara, söylenen sözleri şahsi algılamaya, fevriliğe, kendi kendimizi gaza getirmeye ve imalara yatkın olabiliriz. Öte yandan kafamız farklı çalışabileceğinden eski meselelere yenilikçi çözümler getirebileceğiz. Bilhassa iş hayatımız ve parasal çıkmazlarımıza alternatif yollar bulabiliriz. Bu arada biraz daha işbirlikçi ve uzlaşmacı olmamız gerektiğini de idrak edebiliriz.

Perşembe günü gerçekleşen görünümler dolayısıyla duygusal bir ağırlık hissedebiliriz. Bilincimiz kontrol etmeye veya kontrol altında olmaya yönelik çalışacak. Otorite pozisyonundaki kişilerle ego savaşları içine girebilir, bazı manipülatif veya tehditkâr olayların farkına varabiliriz. Gücün yıkıcı kullanımına karşı dikkatli olmamız gerekiyor, çok rahatlıkla ağır tecrübeler halinde deneyimlenebilecek bir transit etkisindeyiz. Bu durumda empatiyi de elden bırakmadan mutlaka kendimizi savunmamız gerekli.

Cuma günü iki görünüm birden gerçekleşiyor; Terazi Yeniayı ve Merkür retrosu. Retro dönemleri bir nevi gözden geçirme ve hataları fark edip nasıl düzelteceğimize karar verme zamanlarıdır. Bu görünümü olumlu anlamda kullanabilirsek şayet: Geçmiş eylemlerimiz ve eylemlerimizin sonuçları üzerine uzunca ve derin derin düşünebileceğiz. Kafamızda kendi haklılığımızla karşı tarafın gerekçelerini ortak bir zeminde buluşturmaya doğru gidebiliriz. Okült ilimlerle uğraşanlar için güzel zamanlar olduğunu da belirteyim. Fakat aynı zamanda arka planda dönen olaylara ve dedikodulara da şahit olabiliriz. Oldukça stresli, krizli durumlarla boğuşan ve kin, öfke, kıskançlık gibi duygulara yenik düşen takıntılı insanları gözlemleyebiliriz. Merkür retrosuna dair genel uyarıları tekrarlayayım: Elektronik eşya alırken dikkatli olun (mümkünse erteleyin), imzalı işlerinizde hata yapmadığınıza dikkat edin (imza atacağınız şeyi iki kere okuyun, gerekirse bir uzmana daha okutun), sözlerinizin nereye gittiğine çok dikkat edin. Ayrıca ağzımızdan çıkan ve dilek-dua yerine geçebilecek ifadeleri özenle seçin, ne istediğinize çok dikkat edin.

 

Yükselen Koç: Özellikle ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik yaşamınız üzerinden yoğun deneyimler yaşayabileceğiniz, ayrıca otorite figürleri (patron, baba, amir vs) ile çekişmeli olabileceğiniz bir haftadasınız. Yeniay her türden imzalı ortaklıklarınıza ışık tutuyor. Uzlaşma noktasına gelebilmek için otoriter birilerinden yardım alabilirsiniz, ancak bu yardım bir nevi tepeden inme bir yardım olabilir =) Merkür retrosu ortaklı gelirler ve krizler alanınızda. Sizi maddi-manevi anlamda, her türde zora düşüren eylem biçiminizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Sağlığınız da bu dönemde ayrı bir özen istiyor.

Yükselen Boğa: Sağlığınız, işiniz, iş arkadaşlarınız ve günlük rutininizin hareketleneceği bir haftaya giriyorsunuz. Yeme içme alışkanlıklarınızı, günlük rutinde işleri halletme biçiminizi ve iş arkadaşlarınızla olan münasebetlerinizi masaya yatırıp kendinizi sorgulayacağınız bir yeniay enerjisi geliyor. Tüm bunların yansıması gelecek adına daha sağlam bir yol inşa etmek. Merkür retrosu ortaklıklar alanınızda, bazı geçmiş pişmanlıklar dile gelebilir. İlişkilerinizi (iş ya da evlilik) daha derinlemesine gözden geçirebilirsiniz. Ani kararlardan uzak durmalısınız, ayrıca önceden alınmış ani kararlardan geri adım atmak söz konusu olabilir.

Yükselen İkizler: Hem aşk hem ev hayatınız canlanıyor bu hafta. Aşk yaşamınızda eski krizlerin veya kriz yaratan bazı alışkanlıklarınızın kırılması için güzel bir enerji geliyor. Ancak bu kendi içinizde halletmeniz gereken bir durum, yani karşı tarafa yansıtmadan kendi içinizde uzlaşmalısınız öncelikle. Ayrıca manevi değerlerin gözden geçirilmesi ve aşk yaşamınıza, eskinin (geleneklerin) yeni bir (bireysel) versiyonunu entegre etmeniz gerekebilir. Merkür yöneticiniz olarak iş ve sağlık alanınızda geriliyor. Bu noktada yanlış yaptığınız ne varsa sizin için de gözden geçirme ve düzeltme zamanı. Özellikle iş arkadaşlarınızla ortak hareket ettiğiniz gruplar veya sosyal ortamlarınız karışabilir dikkat.

Yükselen Yengeç: Bu haftaki görünümlerle yine yoğun ve gerilimli olaylar yaşama ihtimaliniz yüksek. Ortaklıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Bilinçli hareket etmeniz halinde, iç dünyanızda mutlu bir birliktelik kurmanızın önündeki engelleri görüp ortadan kaldırabileceğiniz bir yeniay enerjisi geliyor. Evli olanlar için de var olan ilişkinizi hem kendiniz hem eşiniz açısından daha adil ve dengeli bir hale getirebilirsiniz. Merkür aşk ve çocuk alanınızda geriliyor. Yeniden çocuk sahibi olmak veya eski aşklarınızı masaya yatırıp ‘ben nerede hata yaptım’ demek için verimli bir süreç var önünüzde. Eski aşklardan yeni haberler alabileceğinizi de eklemeliyim =)

Yükselen Aslan: İletişim şeklinizi, arkadaşlıklarınızı ve bunların ideallerinizle ne ölçüde örtüştüğünü gözlemleme şansınız olacak bu haftaki yeniay enerjisiyle. Kendinizle uğraşmayı ve kendinizi eleştirmeyi seviyorsunuz, her ne kadar dışarıdan diğerleri bunu gözlemleyemese de =) ‘Bir eleştiri yapılacaksa onu da ben yapacağım’ diyen tavrınız bu defa pek çözüm olmayabilir. Kendinizi başkaları önünde yermemenizi ve daha çok iş yaşamınızı organize etmeye yönelmenizi tavsiye ederim. Merkür retrosuyla çok daha fazla iç dünyanıza ve aile-yuva konularına çevirebilirsiniz gözünüzü. Çok derin farkındalıklar kazanabilirsiniz, bu fırsatı iyi değerlendirin.

Yükselen Başak: Yeniay finansal alanınızda gerçekleşiyor ve risk almamakta ısrar etmeniz daha fazla sürdüremeyeceğiniz bir eylem biçimine dönüşmüş olabilir sizin için. Aynı durum yeteneklerinizi sergilemek alanında da yaşanıyor olabilir. Gelecekte yapmak istedikleriniz veya ideallerinizi göz önünde bulundurunca daha fazla bu şekilde devam edemeyeceğiniz ortada. Hobi olarak başladığınız bir şey işiniz haline de gelebilir. Merkür retrosu sizi çok etkileyecek gibi, ancak görünür olaylardan ziyade daha içsel bir süreç biçiminde. Ettiğiniz sözler ve zihninizin çalışma biçimi sizi ne çeşit krizlere sokuyor bunu görerek kendinizde bazı düzeltmelere gidebilirsiniz. Araç kullanırken de lütfen dikkat!

Yükselen Terazi: Burcunuzda gerçekleşen yeniay en çok sizi etkiliyor. İlişkiler, evlilik, ortaklıklar ve ev yaşamı içinde kendi yerinizi sorgulayabilirsiniz. ‘Biz’ derken feda ettikleriniz daha ziyade karşınızdakilerin işine mi yaramış, başkalarıyla ilişkilerinizde sizin sınırlarınız nerede başlıyor nerede bitiyor vb. sorulara cevap arayabilirsiniz. İç otoritenizi bir şekilde kabullenme vaktidir. Merkür retrosuna gelirsek; bu retroyla sahip olduğunuz şeyleri ve özgüveninizi sorgulama noktasında olabilirsiniz. Kaybolan bazı eşyalarınız bulabilir veya hırsızlıklara maruz kalabilirsiniz. Lütfen yanınızda dedikodu yapılmasına izin vermeyin, bu şekilde çok kötü bir enerji çekersiniz.

Yükselen Akrep: Terazi yeniayı size müthiş bir şifa enerjisi getiriyor. Şifalanmaya ihtiyaç duyduğunuz her konuda güzel bir çözümlenme sürecine giriyorsunuz. Kayıplarınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bu kayıplar itibar, aşk veya iş anlaşması şeklinde gerçekleşmiş olabilir. Zaten bir süredir iş yaşamında en çok sınanan gruptasınız. Şimdi aklınızı doğru kullanır ve sağduyulu olursanız kaçırdığınız fırsatların bazılarını yakalayabilirsiniz. Merkür retrosunda ise kayıp aşklar meselesi daha da öne çıkıyor. Bir şekilde karşınıza çıkan birileri sizde bu anlamda bir aydınlanmaya sebep olabilir ve aşkta neden ‘kayıp’la karşılaştığınız meselesinin kökünde ne yattığını anlayabilirsiniz. Sağlıkla ilgili ele almanız gereken hiçbir şeyi ihmal etmeyin enerjiler sizden yana. Bu dönemde bir koyup beş alabilirsiniz.

Yükselen Yay: Yeniay sosyal gruplarınız, gelecek planlarınız ve hayallerinizle ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Aşkınız ile arkadaşlarınız arasında kalabileceğiniz konusunda da sizi uyarıyor. Yaşadığınız şey veya aklınızdan çıkartamadığınız durum, değer yargılarınızla ne ölçüde örtüşüyor? Bu ciddi bir sorgu ve bu sorgulamayı arkadaşlarınız da körüklüyor. Haliyle yaşadığınız şeyi arkadaş gruplarınızdan saklayabilirsiniz. Özellikle aşk yaşamınızda genelgeçer doğruları ve bazı kuralları kendinize hatırlatarak bir yeniliğe gidebilirsiniz. Merkür retrosuyla siz de vazgeçtiğiniz hedeflerinizi ve geçmişte bozulan bir ortaklık veya evlilik ilişkisi üzerine derin sorgulamalara gidebilirsiniz.

Yükselen Oğlak: Yeniay kariyer, yaşam hedefleri ve toplumsal statünüze dikkatinizi çekiyor. İş ile ev arasında tam manasıyla eliniz kolunuz bağlı hissediyor olabilirsiniz. Bu sebeple ev içinde gerilim yükselmiş olabilir. Terazi yeniayı ise burada dengelenmeye ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Aile-yuva yaşamınızla kariyeriniz ve otorite figürleriyle olan ilişkinizde en büyük dayanağınız bizzat kendinizsiniz. Bu işi de yine tek başınıza halledebileceksiniz. Merkür retrosu arkadaş gruplarınızda gerçekleşiyor. Dikkatle takip ederseniz art niyetli ve hileci kişileri fark etme ve ayıklama şansını yakalayacaksınız. Ayrıca işinizle ilgili daha önce yapmayı düşündüğünüz bazı şeyler tekrar gündeme gelebilir, gözünüzü dört açın.

Yükselen Kova: Yeniay yaşam felsefeniz, uzaklar, uzun yolculuklar ve yüksek eğitim alanınızda gerçekleşiyor. İnançlarınızı sorgulayabileceğiniz ve bazı özlemlerinize ne derece ulaşabildiğinizi değerlendireceğiniz bir enerji. Bazılarınız için yarım kalan bir eğitimi veya uzmanlığı tamamlama fırsatı da olabilir. Ancak bu konudaki prosedür gözünüzde büyüyebilir ve çekimser kalabilirsiniz. Ben yine de bu fırsatı değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Merkür retrosuna gelince; kariyeriniz ve yaşam hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hatta bu noktada kaçan fırsatlar yeniden kapınızı çalabilir. Borç alıp vermeyle ilgili durumlarda da bir telafi söz konusu olabilir (borcunuzu ödeyebilir veya borç verdiğiniz bir para size geri gelebilir).

Yükselen Balık: Terazi Yeniayı ortaklı gelirler ve krizlerle ilgili bir alanda düzeltmelere ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Arkadaş gruplarınızda hem manipülatif hem de son derece olgun ve sağduyulu kişiler mevcut. Dolayısıyla bu krizlerin içinden nasıl çıkacağınız noktasında doğru taraftan akıl almanız çok önemli. Sizi aşağı çekmeye çalışanları daha fazla görmezden gelmeyin, çünkü burada sizin toleransınız sayesinde büyüyen kötü bir enerji mevcut. Buradaki bataklığı kurutmanız şart. Bunları ayıkladığınızda kendinize güveninizin de yükseldiğini göreceksiniz. Merkür ise Retro hareketi boyunca yaşama bakışınızı derinden sorgulatabilir ve sizin de yüksek eğitimle ilgili konularda geçmiş fırsatları önünüze getirebilir.

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.