5-11 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 23:13

5-11 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler

5-11 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

06 Ekim 2020 - 10:59

26 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Haftaya Ay Boğa burcundayken giriyoruz, hafta sonu yeme-içmenin, alışverişin veya tembelliğin dozunu bir miktar kaçırmış olabiliriz. Salı günü sabah Ay İkizler burcunda olacak. Aklımız ilişkilerimizdeki krizler, haksızlıklar ve denge sorunları ile meşgul olabilir. Fakat bu konuları konuşmaya o kadar istekli olacak mıyız orası meçhul. Çarşamba günü yükselen bir gerilim var havada, zihinsel olarak biraz daha hızlı ve öfkeli olabiliriz =) Radikal fikirlerimizi inatla savunmak, tartışmayı sadece haklı çıkmak için sürdürmek ve bakış açımızda esnek olamamak, hatta ani çıkışlarla karşımızdakinin sözünü kesmek gibi tavırlar can sıkıcı olacak. Beklenmedik haberlere epey şaşırabiliriz ve planlarımız kesintiye uğrayabilir fakat aynı zamanda büyük aydınlanmalar yaşayabiliriz. Perşembe ise akşam saatlerinde Ay Yengeç’te olacak. Gergin ve hararetli enerji devam ediyor; ek olarak bolca duygusal iletişim içinde olacağız. Çocuklar ve flörtler ile ilgili konular bir miktar tetikte olmamıza sebep olacak gibi. Cuma günü sosyal gruplarda çekişme ve manipülatif haller ağır basabilir. Karşımızdakiler farklı ve açık olmayan niyetlerle üzerimizde otorite kurmaya kalkabilir. Buna karşın bizim tavrımız da pasif direniş olabilir. Takıntılar, dürtüsel tepkiler, güç çekişmeleri, olayları ve kişileri yönetme arzusu, aşırı kontrolcülük öne çıkabilir. Fakat bu duruma, ancak bunlarla açıktan yüzleşerek karşı koyabiliriz. Kıskançlıklar, hırs, acımasızlık ve gizli taktiklere karşı uyanık olmakta fayda var. Hafta sonunda ama özellikle Pazar günü parasal konularda ölçüyü kaçırabiliriz. Ortaklı gelirlerde veya eşin gelir-gider dengesinde bir değişiklik meydana gelebilir. Geleceğe güvenle bakamadığımızı hissedebilir ve ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili tartışmalar yaşayabiliriz.

 

Yükselen Koç: Haftaya oldukça konuşkan veya hareketli giriyorsunuz. İş yolculuklarına çıkabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızın ya da ortağınızın sorunlarına çözüm arayışını da ekleyeyim. Hafta ortasında finansal bir gerilim ve ani biçimde bir para çıkışı yaşayabilirsiniz. Borç verecekseniz bile geri dönmediğinde çok zarara uğramayacağınız kadar bir miktarı gözden çıkartın. Perşembeden itibaren aile, ev, yuva konuları gündemde ve derinlerdeki hassas duygular, bilinçaltı koşullanmaları iş başında. Bazı şeyleri önce kendi içinizde halletmeye gayret edin ve vesveselere kapılmamaya çalışın. Cuma günü sizin için çok önemli bir gün; patronlar, yöneticiler ve otorite figürleriyle aranızda gerilimli bir enerji hâkim. Amirlerinizle yaşanabilecek güç çekişmelerine karşı dikkatli olmalısınız, merak etmeyin gücü kötüye kullanan bedelini de öder. Pazar günü ise eşiniz, aileler dolayısıyla bir gerilim yaşayabilir. Bu noktada dengeyi sağlamaya çalışmak (ama sakince), sessiz kalmaktan iyidir.

Yükselen Boğa: Haftaya maddi kaynaklar ve gelir alanındaki dalgalanmalarla başlıyorsunuz. Siz fazlaca pimpirikliyken eşiniz veya ortağınız işi daha iyi idare ediyor gibi görünüyor. Yine de hafta ortasında eşiniz veya ortağınızla aranızda resmen yüksek gerilim hattı mevcut. Konuya çocuklarınıza dair bazı durumlar dâhil olabilir. Böyle zamanlarda, tarafların kendi düşüncelerinde inat etmesi sadece yıkım ve ilişkiye verilen hasarla sonuçlanacaktır. Lütfen bunu göz önünde tutun. Perşembe günü biraz daha anlayışlı ve merhametli olabilirsiniz, kırılan kalpleri tamir etmek için iyi bir fırsat. Bunu kendi ellerinizle hazırlayacağınız güzel bir yemekle taçlandırabilirsiniz. Cuma günü gerçekleşen görünümlerin etkisini belki tarihi savaş filmleri veya gittiği ülkede hayatta kalma-var olma mücadelesi veren göçmenleri konu alan filmler izleyerek geçiştirebilirsiniz. Pazar günü biraz depresif hissedebilirsiniz, bir parça bitter çikolata belki iyi gelir =)

Yükselen İkizler: Sağlığınıza, şifalanması gereken konulara, dış görünüşünüze ve maddi kaynaklarınıza dikkat kesilerek başlayabilirsiniz haftaya. Çarşambaya kadar size bol bol ibadet, dua ve meditasyon tavsiye ederim. Zira çarşamba günü büyük bir aydınlanma enerjisi aktive oluyor, özellikle rüyalarınız çok önemli. Perşembe parasal konulara dikkat kesilebilirsiniz, bir miktar da özgüveninizi aşağı çeken eski mevzular bir şekilde gündeme gelebilir. Eksik hissettiğiniz noktaları sıkı biçimde çalışarak telafi edebilirsiniz. Cuma günü sert bir etki alıyorsunuz, aile büyüklerinizden biri operasyon geçirmek durumunda kalabilir ya da finansal olarak bir yük altına girebilirsiniz. Özellikle ertelenen bir sağlık sorunu varsa bu hafta üzerine eğilmekte fayda var. Pazar günü motivasyonunuz ve enerjiniz çok düşük olabilir, bunu çocuklarınıza veya flört ettiğiniz kişiye fazlasıyla yansıtabilirsiniz. Haftayı sakince ve mümkünse tek başınıza, yapmaktan keyif duyduğunuz aktivitelerle kapatmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Yengeç: Arkadaş gruplarınız, dedikodular, rüyalar, sağlık ve şifa konuları sizin de odağınızda bu hafta. Zihinsel olarak da çok didikleyici ve vesveseli olabilirsiniz, bunun sizi yormasına izin vermeyin. Hafta ortasında da aşk yaşamınızda keskin çıkışlar yapabilir, tartışabilir, karşınızdaki kişilerle inatlaşabilir ve şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Perşembe günü ise sağlığınıza ve kendi maddi-manevi ihtiyaçlarınıza yöneleceksiniz. Ancak bunu yaparken bencilce davranıp hayatınızdaki kişinin sınırlarını çiğnememeye özen gösterin. Perşembe günü eşiniz, ortağınız ve en yakın arkadaşlarınızın ruhsal olarak zorlandığına şahit olabilirsiniz. Onların olumsuz duygularını fazlasıyla içselleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bazı davalarınız sonuçlanabilir ve bu konu ileride tekrar gündeme gelebilir. Pazar günü ev içindeki tatsızlıklara dikkat, var olan durumun sandığınız kadar kötü olmadığını yakında anlayacaksınız, o yüzden kendinizi çok hırpalamayın.

Yükselen Aslan: Arkadaş gruplarınız, gelecek planlarınız ve kariyerinize odaklanacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Ancak hiçbir şeyin, hiçbir kimsenin ve kendinizin de mükemmel olmadığını akılda tutarak ilerleyin. Hafta ortasında ev içinde, aile bireylerine, patronlarınızla veya içsel olarak büyük bir gerilim hissedebilirsiniz. Yönetici konumundaki veya otorite kabul ettiğiniz kişilerle ilgili ilginç haberler duyabilirsiniz. Perşembe günü rüyalarınıza dikkat edin. Cumartesi gününe dek şifa bulmak istediğiniz her şey için dua etmenin veya meditasyon yapmanın tam zamanı. Cuma günü özellikle özlem duyduğunuz ve belki geri dönmesini beklediğiniz bazı şeylere odaklanmak, sizi ruhsal olarak aşağı çekebilir. Bunun yerine, ileride mesleğinize katkısı olacak bir uzmanlık ya da eğitim konusunu yeniden değerlendirebilirsiniz. Pazar günü belki işinizle ilgili, belki genel olarak ruh halinize hükmeden eski bir mevzuyu kafanızda evirip çevirip bir orta yol bulmaya çalışabilirsiniz. Ancak iç dengenizi, eski çözümlenmemiş sorunların bozmasına müsaade etmeyin.

Yükselen Başak: Haftaya kariyerinizle veya ebeveynlerinizle ilgili konulara yönelerek ve gelecek planlarınızı bu doğrultuda gözden geçirerek giriyorsunuz. Hafta ortasına doğru gerilen enerjilerden iletişim anlamında en fazla nasibini alan burçlardan birisiniz. Ufukta kariyerinizle ilgili bir ilerleme ya da eğitim fırsatı belirebilir, ani bir haber alabilirsiniz. Bazılarınız beklenmedik bir yolculuğa çıkabilir. Perşembe günü arkadaş gruplarınız veya ortak hareket ettiğiniz topluluklar aracılığıyla yaşama bakış açınızı etkileyen bir konuda, bir aydınlanma yaşayabilirsiniz. Uzak yolculuklar da gündeme gelebilir. Cuma günü belki parasal bir çıkmaz dolayısıyla borçlanma gerekliliği ile yüzleşmeniz gerekebilir. Öte yandan bilinçaltı dinamikleri üzerine çalışanlar için harika bir farkındalık zamanı. Pazar günü ise finansal ya da içsel, konu her ne olursa olsun tecrübe ettiğiniz gelişmelere bağlı olarak bir dengeye ulaşmaya ve özgüveninizi tamir etmeye odaklanırsanız çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bu anlamda çocuklarla haşır neşir olmak bir şekilde iyileştirici olabilir.

Yükselen Terazi: Haftaya derin düşüncelerle, yaşama dair felsefeniz, inançlarınız üzerine kafa yoracağınız ve uzaklara gitme ya da uzaklaşmak ihtiyacı duyacağınız bir ruh haliyle başlıyorsunuz. Hafta ortasına doğru ani para çıkışlarına karşı dikkatli olun ve hırsızlıklara karşı değerli eşyalarınızı ve yüksek değeri olan şeylerinize sahip çıkın. Perşembe günü aile büyükleriniz biraz duygusal veya hassas konularda yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Sorunu çözecek konumda olmasanız bile onları dinlemeniz yetecektir, ilginizi esirgemeyin. Cuma günü eşinizle, aile içi durumlar sebebiyle gerilebilirsiniz ama her zamanki gibi hassas ve sakin yaklaşımınız durumu kötüye gitmekten alıkoyacaktır. Buradaki enerjiyi iyiye kullanmak adına; eşinize evde ne kadar tamir edilmesi gereken şey varsa yaptırmaya çalışın =) Pazar günü haftanın gerilimli enerjilerini yumuşakça karşılamaya çalışmaktan ötürü bir yorgunluk hissi ağır basabilir. Lütfen bugün başkalarını boş verin ve biraz da kendinizle ilgilenin.

Yükselen Akrep: Kuşkularınızın ve belki de görmek istemediğiniz mevzuların yoğunlaştığı ve ruhsal olarak sizi zorladığı bir hafta olabilir. Öyle ki bazı şeyleri görmezden gelmek aslında kendi ilkelerinize ters, ancak siz yine de bir kaçış içinde olabilirsiniz. Finans ve hukuk işleriyle uğraşanları bunun dışında tutuyorum. Çarşamba günü karşınızdakilerin vay haline =) Eşiniz, ortağınız, yakın arkadaşlarınız veya açık düşmanlarınız kim varsa herkese payını vermeye, bir nevi had bildirmeye çalışabilirsiniz. Dikkat sonradan pişman olacağınız sözler savurmayın. Ayrıca bazı sakarlıklara ve elektrikli aletlerden zarar görmeye açık olabilirsiniz. Perşembe günü aklınızı işle ilgili canınızı sıkan konulardan uzaklaştırabilirseniz şayet çok huzurlu olabilirsiniz. Bazı karamsar düşüncelerinizin ne kadar yersiz ve temelsiz olduğunu fark edeceksiniz. Cuma günü özellikle iş anlamında büyük projelere imza atmak için güzel bir zaman, ancak iş yolculuklarına çıkmanız gerekiyorsa biraz isteksiz olabilirsiniz. Pazar günü yine yolculuklarınızda ya da ağzınızdan çıkan sözlerinize çok dikkat etmeniz gereken bir gün.

Yükselen Yay: Salı günü yeni insanlarla tanışabilir, eşiniz veya ortağınızla ilgili bazı parasal durumlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Çarşamba günü yine şifaya dair enerjiler iş başında. Aynı zamanda rüyalarınız öne çıkıyor. Size de dua, meditasyon ve sokaktaki canlarımızı beslemenizi tavsiye edebilirim. Eşinizin işiyle veya sağlığıyla ilgili gelişmeler de gündeme gelebilir. Perşembe günü bazı yoğun duygular ve geçmişte kaldığını düşündüğünüz şeyler sizi bunaltabilir. Su yüzüne çıkan her duyguyla yüzleşin, yoksa her seferinde daha güçlü bir olayla gündeme gelirler. Cuma günü çocuklarınızla olan ilişkilerinizde veya aşk yaşamınızda baskıcı ve manipülatif olmaktan, ille de kendi sözünüzü geçirmeye çalışmaktan kaçının. Bu tavırların söz konusu kişilerin ruhuna ve cesaretine ne kadar zarar verdiğini görebilseniz eminim ki telafisi için daha fazla çaba sarf ederdiniz. Pazar günü biraz kafa dağıtmak ve sosyalleşmek isterseniz de lütfen hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye uyun, yoksa virüsle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Yükselen Oğlak: Haftaya iş anlamında yoğun bir tempoyla başlayabilir, işle ilgili bir tercih yapmanız gerekebilir veya eşinizin ya da ortağınızın arkasını toplamak zorunda kalabilirsiniz. Çarşamba günü sosyal gruplarınızda işler biraz kızışabilir. Gerilimli enerjinin dışında kalmaya gayret ederek, ama doğrudan da taviz vermeden otoritenizi koyabilirsiniz. Perşembe günü eşiniz veya ortağınızla ilgili hassas durumlarla uğraşmanız gerekebilir. Katı ve mesafeli karakterinize ters olsa da kendinizce bir şefkat gösterebilir ya da yapmakta en iyi olduğunuz biçimde karşınızdakileri güvende hissettirebilirsiniz. Cuma günü ev içi durumlar genel anlamda sizi bir miktar zorlayabilir. Ev kazalarına karşı da dikkatli olun. Pazar günü aile büyükleriyle ilgili sorunlar yine sizi bazı sorumluluklarla baş başa bırakıyor. Yanı sıra bir aile büyüğü sizi bazı karanlık yönleriniz hakkında uyarabilir veya size bir farkındalık sağlayabilir. Sağduyuyla yaklaşırsanız burada büyük bir gelişim fırsatı yatıyor.

 

Yükselen Kova: Salı günü aşk ve çocuklarla ilgili alanınız hareketleniyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle duygusal yakınlaşmalara aman dikkat. Çarşamba günü ev içinde ya da aile büyüklerinizle ilgili gerilimli ortamların içinde kalabilirsiniz. Yahut otorite figürü olarak gördüğünüz bir kişi sözleriyle sizde büyük bir bilinç aydınlanmasına sebep olabilir. Sinirlenmeden evvel sözün gerçek manasını kavramaya çalışın. Perşembe iş arkadaşlarınızın hassasiyetleriyle ya da kendi içinizde sizi rahatsız eden bir duyguyla cebelleşebilirsiniz. Bu durumdan kaçmaya çalışmak, var olan kiri halının altına süpürmek gibi olacaktır. Cuma günü büyük sözler etmekten lütfen kaçının. Ayrıca egonuzu yenerek kalbini kırdığınız kişilerden af dilemek ve bu anlamda şifalanmak için harika bir fırsatınız var. Pazar günü zor durumdaki kişilere yardımda bulunmak ve kontrolünüzün dışındaki bazı sıkıntılı olaylar için inançlarınıza ve temel ilkelerinize başvurmak yine sizi pek çok yükten özgürleştirebilir.

 

Yükselen Balık: Bilinçaltınız ve eviniz bu hafta özellikle Salı günü oldukça hareketleniyor. Aşk yaşamınızdaki kayıplarınıza odaklanabilirsiniz. Lütfen bu duyguları kâğıda dökün ve sonra gömerek ya da akan bir suya bırakarak şifalandığınızı hayal edin. Çarşamba günü uzaklardan sizi çok şaşırtacak bazı haberler alabilirsiniz. Üstat veya hoca olarak gördüğünüz birileri sizi ciddi anlamda sarsabilir, bu kendinizdeki bazı sıkıntılı şeyleri fark etmek adına bir şans olabilir. Perşembe günü yine çocuklarınızın ihtiyaçlarına veya kendi duygularınıza yönelebilirsiniz. Aşk yaşamınız canlanıyor. Cuma günü ise sosyal gruplarınızda manipülatif enerjilerin hâkim olduğunu belirteyim ve uyarayım; aynı oyuna tekrar tekrar gelmeyin. Bazen fazla akışta ve kabullenici olmak aynı kişilerden aynı ‘dayak’ları yemenize sebep oluyor. Kendinizi savunun, kendinize has biçimde olsa bile… Pazar günü bilhassa iş çevrenizden gizli niyetlerle hareket edenlerin kendi kazdıkları kuyuya düştüklerine şahit olabilirsiniz. Hiçbir eylem sonuçsuz kalmaz, er ya da geç ekilen şey biçilir.

 

Gökyüzündeki enerjilerin önümüze engel değil yolumuza ışık olması dileğimle…

 

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.