28 Eylül-4 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 23:21

28 Eylül-4 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler

28 Eylül-4 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

01 Ekim 2020 - 17:33

32 kez okundu

28 Eylül-4 Ekim Haftası Astrolojik Göstergeler

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Perşembeyi cumaya bağlayan gece (yani bu gece) Ankara saatiyle 00:05’te, biraz Neptünlü biraz Şironlu bir dolunay yaşayacağız. Bu dolunayın ana hatları neler dersek;

  • Özellikle aileden, anneden gelen ve bir şekilde ilişki kurma biçimimizi etkilemiş olan duygusal yaralar ve bir türlü yeri dolmayan bir şeylerin –bir eksiklik duygusunun- varlığı,
  • Hayatta var olma mücadelesi verdiğimiz konular (aile içinde ya da süregelen ilişkiler içinde),
  • Güvenliğimizi tehdit ettiğini sandığımız ve uzun zamandır iyileşmeye çalıştığımız meseleler,
  • İnsanlarla ve dünyevi şeylerle münasebetimizi şekillendiren, farkında olmadığımız korkular,
  • Bilinçaltımızdaki negatif kalıpların, ancak ki derin meditasyonlar veya ibadetler yardımı ile açığa çıkışı.

 

Yukarıda sıraladığım bu konularla zihnimiz epey haşır neşir olurken kendimizi hırpalayabiliriz. Bu dolunayda korkularımız ve derin yaralarımız bizi fazlasıyla yönlendiriyor, buraya dikkat! Genel olarak dolunayların bir şeyleri açığa çıkartma etkisi bu sefer pek devrede olmayabilir. Zira bilincimiz hâlâ bir parça bulanık ne yazık ki. Bu sisten kurtulabilmek için; yeterli veri olmadan hiçbir konuda varsayımda bulunmamak ve herhangi bir durum için hemen birilerini suçlamamak yerinde olacaktır. Ayrıca bu dolunayda alkollü içeceklere ve ilaçlara karşı toleransımız daha düşük olacaktır, bu maddelerin tüketiminde lütfen her zamankinden daha fazla dikkatli olalım.

Önümüzdeki günlerde ani kararlar vermemeli ve hemen eyleme geçmemeliyiz. Ağzımızdan çıkan sözleri de dikkatle seçmeliyiz. Çünkü çoğunlukla, bizden başka kimse sorumlu değil yaralarımızdan. Eğer bu dolunayı içimizde doğru yönetebilirsek çok kazançlı çıkabiliriz. Bizi tehdit ettiğini düşündüğümüz ‘şey’lere karşı aceleci davranmayıp biraz gözlemci olabilirsek sistemin içindeki bozuk çarkı ayırt edebileceğiz. Bu noktada yakalanan bir farkındalık bize çok şeyi beraberinde getirecek ama bunların en önemlisi kesinlikle içimizi dağlayan bazı acılardan kurtulma şansı olacak. Bir kez şifalandığımızda ise geleceğimiz çok daha refah ve güvenli bir noktaya doğru ilerleyebilecek.

Medikal açıdan baş bölgesi, kulaklar ve özellikle gözler öne çıkıyor. Baş ağrıları, tansiyon, gözlerde sorun veya görüşte bulanıklık, kullananlar için lens problemleri, kulak çınlamaları, yaralanma, kesik ve yanık ihtimali mevcut.

 

Dolunayın Yükselen Burçlara Etkisi:

Yükselen Koç: dolunayın başrol aktörü sizsiniz. İlişkiler adına bir karar alırken çok dikkatli olmakta fayda var. Henüz karşınızdaki kişiyi (eş, partner, ortak) net olarak göremiyorsunuz ve içsel yaralarınızla hareket ediyorsunuz. Aceleciliğinize ve çabuk parlayan mizacınıza yenilmeyin. Sakarlıklara ve tansiyona dikkat…

Yükselen Boğa: İşiniz ve sağlığınızla ilgili bir dolunay yaşıyorsunuz ancak yine de enerjiler henüz netlikten uzak. Yani sağlık adına konan bir teşhis hatalı olabilir, ilerleyen günlerde ikinci bir görüş almayı düşünebilirsiniz. Ayrıca kimsesiz çocuklar hayrına bir şeyler yapmak bu dolunayda özellikle iyi gelecektir.

Yükselen İkizler: Sosyal gruplarınız, gelecek planlarınız ve ideallerinizle ilgili netleşmeye ihtiyaç duyduğunuz birtakım durumlar var ve şu ara biraz yan yollardan yürüyor gibisiniz. Ancak bu şekilde devam etmek sadece kayıp getirecek gibi görünüyor. Rüyalarınızı lütfen yazın ve ileride kendinizi objektif bir gözle değerlendirin.

Yükselen Yengeç: En çok etkilenecek ikinci burç sizsiniz. Evinizle işiniz veya ebeveynleriniz arasında kalabileceğiniz, niyet-hedef çatışması yaşayabileceğiniz ve bunu da en çok eşinize ya da ortağınıza yansıtabileceğiniz bir dolunay. Gerçek niyetlerinizin çok farkında olmadan hareket ediyor olabilirsiniz, bilinçaltınıza gafil avlanmayın.

Yükselen Aslan: Yolculuklara çıkarken veya yeni bir eğitime başlarken çok dikkat edin. Gerçekte ihtiyaç duyduğunuz şey, bu dönem seçtiğiniz şey olmayabilir. Zihni en bulanık olan ve iletişimine en çok dikkat etmesi gereken grupsunuz. 4-5 gün boyunca gördüğünüz rüyalar, çok önemli mesajlar barındırabilir.

Yükselen Başak: Finansal alanda gerçekleşen bu dolunay ne yazık ki gerçek pozisyonunuza ışık tutmuyor. Kredi çekmek, borç almak veya vermek için uygun bir zamanda değilsiniz. Parasal konularda hemen harekete geçmeyin. Aynı zamanda kendi yeteneklerinizi düzgün tartamadığınız ve özgüveninizin zayıf olabileceği birkaç gün.

Yükselen Terazi: Yakın ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanınızdaki bu dolunayın, ciddi ilişki içinde olduğunuz kişilerle aranızdaki bazı belirsizlikleri ortadan kaldırmadığını söyleyebilirim. Kendinizin ve bir ilişkiye (iyi ya da kötü yönde) neler verdiğinizin gerçek manada farkına varamayabilirsiniz. Sağlığınıza kulak kesilmeniz gereken bir süreçtesiniz.

Yükselen Akrep: Mesleki alanda sonlandırmak istediğiniz ve sorumluluğunu taşımaktan ciddi anlamda yorulduğunuz bazı durumlar bu dolunayla gündeminize taşınıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle bazı sürtüşmeler yaşamaya açıksınız. Tedbiri elden bırakmayın demeyeceğim size, zira şu ara en tetikte olan burç sizsiniz.

Yükselen Yay: Aşk, flört ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor dolunay, ancak bu husustaki gelecek planlarınıza bir süre daha belirsizlikler hâkim. Yeni bir hobi edinmek, daha önce denemediğiniz bir spora başlamak istiyorsanız, riskli bir işe girişmek için çok hevesliyseniz lütfen dikkat. Bir süre daha durumu gözlemleyin.

Yükselen Oğlak: Ev, aile, yuva ve bilinçaltı konularınız son derece hararetli. Evliliğiniz veya ortaklıklarınız adına hukuki bir süreç başlatmak için uygun bir zaman değil. Bir süre daha kendinize ve gerçekten neye ihtiyacınızın olduğuna odaklanıp ondan sonra harekete geçmelisiniz. Ev içi sakarlıklara ve kazalara karşı dikkatli olun.

Yükselen Kova: Yeni kararlar, eğitimler ve yolculuklar gündeme gelebilir. Bu konularda dolunay size uygulamaya geçmek için değil ama zihinsel bazı kalıplarınızı yıkmak için harika bir enerji getiriyor. Yakın çevrenizle çatışmamaya ve agresif tavırlar sergilememeye özen göstermelisiniz.

Yükselen Balık: Özgüven eksikliği ya da kendi değerinizin farkında olmamak sizi aşkla ilgili konularda hataya sürükleyebilir. Parasal kaynaklarda dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönem gereksiz alış-verişten ve olmayacak ilişkilere girmekten sakınmalısınız. İhtiyacınız olmayan kişiler ve eşyalar içinizdeki boşluğu dolduramazlar.

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.