21-27 Eylül haftası astrolojik göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

17 Ağustos 2022 - 22:04

21-27 Eylül haftası astrolojik göstergeler

21-27 Eylül haftası astrolojik göstergeler
Son Güncelleme :

22 Eylül 2020 - 18:53

22 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Bugün önemli bir değişim yaşıyoruz, Güneş Terazi burcuna geçiyor. Bu astrolojide önemli bir geçiş çünkü bir mevsimi başlatan bir görünüm. Yani bir aylık değil aslında üç aylık bir etkiyi bünyesinde barındırır. Buna göre; biraz izole olmak ve kısıtlanmak, şifa arayışları, yaşlı kişilerin hastaneye yatışları ve hastanelerdeki kapasite aşımları fazlaca gündemimizde olabilir. Kişisel boyutta da ortaklıkların krize girmesi, yeni ortaklıklar, boşanmalar ve finansal davalar ön planda. Dolayısıyla bu dönemi sıkıntılı ve krizli bir şekilde geçirmek istemiyorsak sosyalleşmenin yeni boyutuna adapte olmamız ve tek taraflı düşünceyi, bencilliği terk etmezaruriyetini kavramamız gerekiyor. Bir şekilde çoğunluğun hayrına hareket etmeye ikna olacağız artık. Bu hafta gerçekleşecek bazı pozisyonlardan ötürü aşk ilişkilerinde ve finansal yatırımlarda risk mevcut. Zira olmaması gereken yerde iyimser ve güvenli davranırken olmadık yerde de temkinli hareket etme ihtimalimizyüksek. Aşkta da bize sunulan sevgiye ve vaatlere fazla bel bağlamak sonrasında duygusal bir çöküş yaşamamıza sebep olabilir.

Çarşamba günü verilen sözler yerini bulmayabilir veya iletişim kurarken sorun yaşayabiliriz. Seyahatler iptal olabilir ya da seyahatlere kısıtlamalar getirilebilir. İki yönlü düşünmek ve parçaları birleştirmekte güçlük çekebiliriz. Gençlerin ya da çocukların hareketliliğinin yaşlılara daha fazla zarar verdiğini görebiliriz. Ayrıca bu hafta elektronik alet veya araç alımına dikkat, alacağınız ürünün teknolojik açıdan bir arızası veya eksikliği olabilir.

Perşembe günü oldukça gerilimli etkiler mevcut. Fazlasıyla içsel öfke, gerilim ve patlamaya hazır bir enerji var havada. Özellikle ev ile iş arasında yaşanan sıkıntıları bertaraf etmekte güçlük çekebiliriz. Burada sağduyulu büyüklerin rehberliğine veya iç otoritemize güvenerek, temel prensiplerimize sadık kalarak, içsel öfkeye yenilmeden hareket edebilir ve ağzımızdan çıkanları da mantık süzgecinden geçirebilirsek sorun yaşama ihtimalimiz epey düşüyor. Bu dönem ağzımızdan çıkan laflar daha güçlü bir karma yaratabilir, aklımızdan geçenleri dahi yakından takip etmeliyiz.

Pazar günü yine önemli bir geçiş yaşıyoruz. Merkür’ün Akrep burcuna girişi uzunca bir süre retro enerjileri çalıştıracak. Dolayısıyla biraz daha ketum, gözlemci, içe dönük olabiliriz ve geçmişteki bazı sayfaların tam olarak kapanmadığını fark edebiliriz. Ayrıca riskli işlere atılırken çok temkinli olmamız gerekiyor. Normalde hesap edemediğimiz durumlar devrede olacak, dolayısıyla niyetlerimiz, eylemlerimiz bize hedeflenen şeyleri getirmeyebilir. Gizli düşmanlıklara ve kayıplara sebep olmamak adına iki düşünüp bir konuşmalıyız.

Yükselen ve Güneş Burcu Koç olanlar:

Uzunca bir süre gündeminiz ilişkiler, evlilik-boşanma, yeni ortaklıklar, en yakın arkadaşlar-açık düşmanlıklar, taşınmalar ve davalar olacak. Karşınızdakiler de siz de oldukça yorgunsunuz aslında. Dolayısıyla uzlaşmaya gitmek hem gerekli hem faydalı olacaktır. Zaten kendi değer yargılarınıza bu ara pek güvenemeyebilirsiniz, son noktada otoritenin veya büyüklerin dediği olacaktır. Kendi bireyselliğinizden, her zamanki özgür hareket etme alışkanlıklarınızdan taviz vermeniz gerekebilir.Ayrıca ebeveynlerinizi ya da patronlarınızı memnun etme adına atılacağınız işlere dikkat, boyunuzu aşan sorumluluklar altına girebilirsiniz. Çarşamba günü eşinizle ailevi konular üzerinden gerilim yaşayabilirsiniz. Bu ara olmadık konularda, ebeveynlerinizin veya kariyer baskınızın, eşinizle aranızagirmesine izin vermeyin. Pazar günü iletişim kazalarına ve araç kullanırken dikkat dağınıklıklarına karşı uyanık olun.

Yükselen ve Güneş Burcu Boğa olanlar:

Güneş’in Terazi’ye girmesiyle beraber odağınız sağlık ve iş yaşamınıza kayacak. Bu noktadaki gelişmeler, ev hayatınızı ve eve giren gelir düzeyini de etkileyebilir. Evde ya da iş yerinizde bazı hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olun. Ayrıca günlük yaşamınızda en çok zaman geçirdiğiniz mekânlarda dekor düzenlemelerine gidebilirsiniz. Bu günlerde eskilerden kalma bir eğitim veya kurs planlaması tekrar hayata geçirilebilir, ancak finansal boyutta evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Çarşamba günü seyahat planlarınız iptal olabilir veya bazı sınavlardan başarısız olabilirsiniz. Perşembe Merkür-Mars karşıtlığına lütfen çok dikkat edin bağışıklık sorunları veya kazalara açık olabilirsiniz. Ayrıca iş arkadaşlarınızla tartışmamaya da özen gösterin. Pazar gününden itibaren epey bir süre; finansal ortaklıklar ve davalar, gelir getirecek imzalar ve evlilikle ilgili geçmiş konular tekrar sizi meşgul edebilir.

Yükselen ve Güneş Burcu İkizler olanlar:

Güneş’in Terazi’ye geçişi aşk hayatınızı hareketlendirebilir veyaçocuklarla olan meşguliyetinizi biraz daha artırabilir. İlişkilerde karşınızdaki kişilerin, fazla umursamaz veya özgürlükçü tavırlarıyla baş etmeniz zor olabilir. Çocuklardan kaynaklananborçlanma ve maddi sıkıntılar bir süre daha zorlayıcı. Parasal konularda herhangi bir dava süreci başlatmak için iyi bir haftada değilsiniz, lütfen bu noktada aldığınız kararlara dikkat edin ve yetki verdiğiniz kişilere karşı uyanık olun. Çarşamba günü bazı yatırımlarınız engellenebilir, hevesle giriştiğiniz bir işin sonunu getiremeyebilirsiniz. Perşembe ise flört ederken iletişim sorunları ve sosyal gruplarınızda bazı gerilimli olaylar yaşamaya açıksınız.Tatil planlarınızı da ertelemeniz gerekebilir. Pazar gününden sonra yaklaşık iki ay boyunca ciddi biçimde sağlık ve iş yaşamınızla ilgili birtakım olaylarla meşgul olmanız gerekebilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Yengeç olanlar:

Önümüzdeki üç ay aileniz, yuvanız ve bilinçaltınızdaki bazı şeyleri yeniden ele alabilir ve bu alanlarda düzenlemelere gidebilirsiniz. Maddi açıdan da gelir-gider dengesini sağlamaya kafa yoracaksınız. Kariyeriniz açısından kendinizi yokladığınız bir sürece girebilirsiniz. Ancak patronlarınız veya işle ilgili durumlar sebebiyle yaşadığınız sıkıntıları eve taşıyabilirsiniz. Bu etkiyle bazı Yengeçler evinden çalışmaya da başlayabilir. İlişkilerde gereksiz bir sahiplenme ve kontrolcü tavırlar yine devrede, ancak bu durumdan en çok siz zarar görüyorsunuz. Çarşamba günü eşiniz veya ortaklarınızla tartışabilirsiniz. Perşembe ise bu gerilim,eşinizin ailesi veya kendi ebeveynlerinizle olan iletişiminize yansıyabilir. Pazar günü aşk evinize giren Merkür uzunca bir süre retrodaymış gibi çalışarak eski ilişkileri ve yarım kalmış hesaplaşmaları önünüze getirebilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Aslan olanlar:

Güneş’in Terazi’ye girmesiyle zihinsel faaliyetleriniz, kısa ve uzak seyahatleriniz, imzalı işleriniz, yeni eğitimler, evlilik ve kardeşlerinizle ilgili konular hız kazanıyor. Aşk yaşamınızda aşırı iyimserliğe ve ani başlayan ilişkilere dikkat. Önümüzdeki üç ay boyunca bu konular gündeminizde, ancak öncelikle sıkıntılı olan geçmiş mevzuları çözmeniz gerekebilir. İş konuları bir süre daha sizi yorabilir. Bu  hafta dış görünüşünüzle ilgili yanlış bir algıya sahip olabilirsiniz, lütfen estetik müdahalelere hemen karar vermeyin. Çarşamba günü birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda depresif veya modunuzu düşürecek konuşmalar geçebilir, kimsenin manipülasyonuna gelmeyin. Perşembe günü hoca konumundaki kişilerle iletişime dikkat, ayrıca seyahatlerinizde engeller çıkabilir.Pazar gününden itibaren aile travmaları üzerine yoğunlaşmak,kafanızdaki ve evinizdeki negatif enerjilerden kurtulmak için harika bir zaman.

Yükselen ve Güneş Burcu Başak olanlar:

Güneş’in Terazi burcuna geçmesi maddi gelirler anlamında sizi epey etkileyecek. Kayıp ve hırsızlıklara karşı uyanık olun. Bu dönem hastaneler ve operasyonlar sizi meşgul edebilir. Öz farkındalık çalışmaları ve meditasyonlarla, sokak hayvanlarına mama temin eden kişilere veya derneklere yapacağınız yardımlarla bu negatif enerjiden korunabilirsiniz. İnternet aşklarına da biraz temkinli yaklaşın. Çarşamba günü eski alışkanlıklarınızda inat etmeniz, ilişkilerinize ve kendinize olan güveninize zarar verebilir. Öte yandan detaylarda boğulup zamanı doğru kullanamayışınız dayöneticilerle gerilmenize sebep olabilir. Perşembe günü eşiniz veya ortağınızla parasal mevzular üzerinden bir hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Pazar günü Merkür’ün Akrep burcuna girişiyle zihinsel anlamda gerilimli ve riskli bir süreç başlıyor, kardeşler ve yakın çevre ile olan iletişiminizde çok iğneleyici olabilirsiniz, konuşmalarınız krize sebep olabilir, günlük yaşamınızda meydana gelebilecek kazalara ve trafiğe de lütfen dikkat edin.

Yükselen ve Güneş Burcu Terazi olanlar:

Önemli birkaç ay sizi bekliyor. Bu hafta Güneş’in burcunuza girmesiyle ilişkilerinizde ve sosyal gruplarınızda parlama isteğiniz ve bir şeyleri açıklığa kavuşturma ihtiyacınız artıyor. Bir şekilde göz önünde olacağınız ve kendinizi ön plana alacağınız bir zaman dilimi. Ev veya arsa alım-satımı ve taşınma gibi konularda bu hafta hatalı tercihler yapabilirsiniz, birilerinin sizi yönlendirmesine müsaade etmeyin. Çarşamba günkü etkiyle evinizdeki bazı köklü sorunlara fazla kulak verirseniz ilişkilerinizin bozulmasına sebep olabilirsiniz. Bilinçsizce kapıldığınız karamsarlıklar, sağlıklı ilişki kurmanıza engel yaratıyor olabilir. Perşembe günü bu durum eşiniz veya ortağınızla aranızda somut bir olaya dönüşebilir. Pazar günü Merkür, geçmiş bazı parasal konuları gündeme taşıyabilir. Ayrıca yeteneklerinizi geliştirmek üzere bazı eğitimlere başlayabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Akrep olanlar:

Güneş’in Terazi’ye girişi, sizi şifalanması gereken bazı (sağlıkla)ilgili konularda farkındalık sağlamaya yöneltebilir. Yurt dışı kariyer hedefleri olan Akrepleri de bu konuda önemli bir üç ay bekliyor. Kariyerle ilgili hedefleri belirlerken çevrenizdeki kişiler sizi yanlış yönlendirebilir ya da patron-yönetici konumundaki kişilerin egolu tavırları sizi kabuğunuza çekilmeye zorlayabilir. Ayrıca bu hafta ebeveynlerinizle aranızda yüksek bir gerilim oluşabilir. Çarşamba günü arkadaş çevrenizde arkanızdan çok dedikodu döndüğü kulağınıza gelebilir, siz ketumluğunuzu koruyun ve beklemede kalın zira yakın zamanda olaylara hâkim olmaya başlayabilirsiniz. Perşembe günü yüksek riskli bir gün, hafta sonuna minimum iletişim ve etkileşimle girmeye çalışın ve kazalara karşı lütfen dikkatli olun. Pazar gününden itibaren, stratejik olursanız bazı krizleri kendi yöntemlerinizle çözeceğiniz ve kayıplarınızı telafi edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Yükselen ve Güneş Burcu Yay olanlar:

Güneş’in Terazi’ye girişi sosyalleşme ve flört etme noktasında sizi hareketlendirebilir. Yurt dışından veya yabancı uyruklu kişilerle aşk yaşayabilirsiniz, hoca konumundaki kişilerle olan etkileşimlere dikkat. Ancak terk edilmesi gereken bazı güvensizlikleriniz üzerine çalışmadan atığınız her adım sizi daha fazla hayal kırıklığınagötürebilir. Fazla uzamış ve idealize edilmiş ilişkilere bir son vermeniz, daha sağlıklı ve daha doyurucu yeni ilişkilere yer açmanızı sağlayacak. Çarşamba günü arkadaş çevrenizle bazı iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bazılarınız eşi veya ortağı tarafından aldatılma şüphesi yaşıyor olabilir. Sağduyunuzu kaybetmeden konuya eğilin, öküzün altında buzağı arıyor olabilirsiniz. Perşembe günü bu durum açık bir tartışmaya veya gerilime sebebiyet verebilir. Pazar günü başlayan etkiyle yurt dışı bağlantılı kariyer planlarınıza yönelebilirsiniz. Eşiniz veya ortağınızla sorunlarınızı çözmek için de uygun bir dönem.

Yükselen ve Güneş Burcu Oğlak olanlar:

Güneş’in Terazi’ye geçişiyle ebeveynlerinizle ilişkilerinize, kariyer hedeflerinize ve toplumsal statünüze fazla kafa yoracağınız bir sürece giriyorsunuz. Bu hususlarda bazı tavizler vermek ve uzlaşmacı olmak fayda sağlayabilir. Eşinizin ya da ortağınızın bazı harcamalarını lüks ya da gereksiz bulabilir ve bu sebeple endişeliolabilirsiniz, ancak buradaki durumun inisiyatifinizde olmadığını kabullenmeniz gerekiyor.  Çarşamba günü ebeveynlerle ve patronlarınızla inatlaşmamak akıllıca olacaktır. Bazı şeyleri diğerlerinin yöntemleriyle yapmayı da deneyimlemelisiniz.Perşembe günü de bu gerilimin eve yansıması yine en çok sizin huzurunuzu kaçıracaktır. Pazardan itibaren yaklaşık iki ay boyunca arkadaş gruplarınızda bir eleme işine girebilirsiniz veya ortak hareket ettiğiniz gruplarınızda bir dönüşüm gerekliliği ve geçmişten bazı sorunlar gün ışığına çıkabilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Kova olanlar:

Güneş’in Terazi’ye geçmesi sizi yatkın olduğunuz spiritüelkonulara ve bu anlamda belki yeni eğitimlere sürükleyebilir. Bu dönemde eş adayınıza ya da ortağınıza aşırı idealist yaklaşabilir, onu gözünüzde fazlasıyla büyütebilirsiniz. Varsa davalık bir konu avukatınızın ya da ortağınızın arkanızdan iş çevirmesine ve aldatılmalara karşı da uyanık olmanızı tavsiye ediyorum. Çarşamba günü yüksek eğitim ve akademik çalışmalar yapanlar için güzel bir etki mevcut. Perşembe hoca konumundaki kişilerle gerilim veya onlara karşı kendinizi ifade edememe gibi durumlar söz konusu olabilir. Pazar günü Merkür’ün Akrep burcuna girişi sizi kariyerinizdeki bazı hedefleri gözden geçirmeye itebilir, eskide kalmış bazı planlara dönebilirsiniz. Bu tür hesaplar yaşamayanlar ise ebeveynleriyle ya da yöneticilerle bir güç savaşı içine girebilirler.

Yükselen ve Güneş Burcu Balık olanlar:

Güneş’in Terazi’ye girişi sizi dönüşmesi gereken bazı yönlerinize eğilmeye, sağlıkla ilgili kurtulmanız gereken şeyleri fark etmeye ve belki bazı operasyonları zorunlu hale getirebilir. Aynı zamanda başkalarının parasını yönetmekte başarılı olabileceğiniz veya ortaklıklardan para kazanabileceğiniz bir süreç. Fakat iş yerinizden aşk ilişkisine girmemeniz veya iş yaşamınızla ilgili gereksiz bir risk almamanız gerekiyor, çünkü burada hayal kırıklığı yaratabilecek bir etki mevcut. Çarşamba günü eşinizle ilgili krizli bir durumun gelecek planlarınızı bozucu etkisi sinirlerinizi yıpratabilir ve ev içinde gerilim yaşamanıza sebep olabilir. Perşembe günü bu gerilimin artışıyla eşinize veya ortaklık içinde olduğunuz kişilere patlamanız işten bile değil. Pazar günü Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle epeyce bir süre yaşamı sorguladığınız ve yaşama bakışınız bir döneme girebilirsiniz. Özgürlüğünüzü kısıtlayan özellikle maddi konularda bir çözüm planı yapabilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.