7-13 Eylül Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 10:36

7-13 Eylül Haftası Astrolojik Göstergeler

7-13 Eylül Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

08 Eylül 2020 - 9:05

15 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Haftanın önemli olayları çarşambadan itibaren kendisini hissettiriyor ve bu hafta en çok çocuklar, risk aldığımız işler veya aşk gündemimizde olacak. Çarşamba günü Güneş-Jüpiter üçgeni gerçekleşiyor. Geleceğimizi yeniden şekillendirmek için ince eleyip sık dokuyacağımız ve bu noktada en yakınlarımızdan destek arayacağımız bir hafta olacak. Mesleğimiz, kariyerimiz, sağlığımız ve maddi konularda hataya düştüğümüz noktaları görebilmek adına birilerinden profesyonel danışmanlık alabiliriz veya dinlemesini bilirsek hayat arkadaşımız, en yakınlarımız kolayca bize yol gösterebilirler. Perşembe günü Mars retrosu başlıyor. Bu sefer söz sahibi taraf dişil enerji olacak. Kayıplarıyla çoktan yüzleşen kadınlar gücü ele alıyor ve eril enerjiyi kendi hataları ile baş başa bırakıyor. Benmerkezciliğini bırakabilen eriller ve onlarsız da çok mutlu olduğunu kanıtlayan dişil enerjilerin tekrar bir araya gelişi söz konusu. Cuma günü Güneş-Neptün karşıtlığını deneyimleyeceğiz. Bu görünümün keskinleştiği ana bakarak bir uyarıda bulunmalıyım; yeni aşk ilişkilerinde veya risk almayı gerektiren her işte dikkatli olmak gerek; yanılmaya, hayallerde kaybolmaya, gerçeklerden kaçmaya ve kandırılmaya çok açık olacağız. Pazar günü Jüpiter nihayet direkt harekete geçiyor. Artık kendi inançlarımıza ve kanaatlerimize güvenebileceğiz. Hatta özellikle mesleki anlamda veya sağlığımızla ilgili konularda ektiklerimizi biçebileceğiz.

Yükselen ve Güneş Burcu Koç olanlar:

Haftanın astrolojik görünümlerinden en fazla etkilenen gruptasınız. Çarşamba günü yaşanan Güneş-Jüpiter üçgeniyle sağlığınız, mesleğiniz ve kariyerinizle ilgili alanda sizi hareketlendiriyor. Meslek ve kariyer yaşamınızda düşünüp de uygulamaya geçiremediğiniz konularda önünüze bazı fırsatlar çıkabilir, gözünüzü dört açın. Ayrıca yeni iş girişimlerine daha hevesli olacaksınız, riskleri etraflıca değerlendirin. Perşembe günü burcunuzda gerileyecek olan Mars geçtiğimiz iki ay boyunca yaptığınız işlerin ve bütün eylemlerinizin bir sorgulamasını istiyor sizden. Bunlar size kriz gibi görünebilir, ancak her krizin içinde bir fırsat yattığını unutmayın. Bedensel sağlığınıza dikkat, ayrıca biraz içsel öfke yaşayarak krizler yaşatmanız ya da soruna sebep olmanız çok mümkün. Cuma günü Güneş-Neptün karşıtlığı ile günlük rutinde ya da iş arkadaşlarınızla karşılaştığınız sorunlardan uzaklaşmak için sağlıksız birtakım şeylere yönelebilirsiniz. Birkaç gün boyunca özellikle alkol tüketimine dikkat etmelisiniz, ayrıca sağlığınızı da ihmal etmemeniz gereken bir zaman. Öte yandan bu astrolojik görünüm ilham gerektiren işlerde çalışanlar için oldukça verimli, yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Pazar günü direkt harekete geçecek olan Jüpiter, bir süre boyunca size kariyerinizle ilgili güzel fırsatlar taşımaya başlayacak. Bilhassa yurt dışı bağlantılı işler, basım-yayım ve ithalat-ihracat gibi sektörlerde faaliyet göstermek için çok uygun olabilir bu süreç.

Yükselen ve Güneş Burcu Boğa olanlar:

Çarşamba günü gerçekleşen görünümlerle yeni bir aşka yelken açabilir veya çocuklarınızın eğitimiyle ilgili bir gelecek planlamasına girişebilirsiniz. Finansal ayarlamalar da bu duruma dâhil olabilir. Yaşadığınız mekân veya ebeveynlerinizle ilgili birtakım gelişmeler gündeme gelebilir. Perşembe günü başlayan Mars gerilemesini eşinizin sağlığıyla veya işleriyle ilgili konular üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Bu dönemde birlikte çalıştığınız kişilere karşı dikkatli olmakta fayda var, burada işleyen pasif agresif enerji ile birlikte birilerinin arkanızdan iş çevirmesine sebep olabilirsiniz. Mars gerilemesini en olumlu haliyle şifalanması gereken sorunlarınızı çözmek için kullanabilirsiniz. Cuma günü Güneş-Neptün karşıtlığını aşk ve gelecek planları ile ilgili alanda deneyimliyorsunuz. Yeni başlayan aşk ilişkilerinde yanılmak, aldanmak ve aradığınızı bulamamak gibi hayal kırıklıklarına açık biçimde deneyimleyebilirsiniz. Yine riskli girişimlerde bulunmak için hiç iyi bir zaman değil, bu tür işleriniz için bu hafta ölü bir hafta. Pazar günü Jüpiter’in direkt harekete geçmesiyle beraber bazı uzak yolculuk planlarınızı hayata geçirebileceğiniz, farklı yabancı öğretiler ve felsefelerle tanışabileceğiniz, yaşama bakışınızda nihayet karamsarlığınızı biraz üzerinizden atabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz.

Yükselen ve Güneş Burcu İkizler olanlar:

Güneş-Jüpiter arasındaki kolay enerji akışı sayesinde, ev içinde veya aile arasında herhangi krizli bir durum meydana gelse de bunları ince planlar yaparak ve diplomatik tavırlarla çözebilirsiniz. Bir kısmınız için bu görünüm ev alım-satımı anlamına da gelebilir, ancak bunun için önümüzdeki haftayı beklemeniz daha yerinde olacaktır. Perşembe günü başlayan Mars gerilemesi gelecek planlarınız, hayalleriniz, ortak hareket ettiğiniz gruplar ve sosyal ortamlarınızla ilgili bir alanınızda yaşanıyor. Bu noktada çevrenizdeki kişileri veya gelecek planlarınızı gözden geçirerek bir eleme sürecine girebilirsiniz ve geçmişte görmezden geldiğiniz her sorun tekrar gündeme taşınabilir. Mesleki yaşamınız adına yakın zamanda aldığınız kararları da gözden geçirmeniz için çok elverişli zamanlar. Cuma günü kafanızın içindekilerle veya içinizdeki niyetlerle dışarı yansıttıklarınız birbirinden çok başka olabilir. Yönetici, amir, patron gibi otorite konumundaki kişilerle aranızda yaşanabilecek yanlış anlamalara karşı da dikkatli olmalısınız. Pazar günü Jüpiter’in direkt harekete geçişiyle beraber artık ortaklı gelirlerinizdeki bazı durumları veya genel olarak kendinizle ilgili dönüşmesi gereken yönlerinizi ele alma vakti. Dönüşüm gerektiren konular arasında finansal konularla ilgili durumlar (vergi, borç, kredi, miras, sigorta vb), toplumsal statünüz veya kariyeriniz de var. Etraflıca düşünüp sizi krize sokan değer yargılarınızı bırakma vakti…

Yükselen ve Güneş Burcu Yengeç olanlar:

Bir süredir zihninizde bazı şeyleri çok irdeliyorsunuz ve bu haftaki etkilerle birlikte evlilik veya ortaklıklarla ilgili konularda geçmişte kafanızı meşgul eden meseleleri çözmeye daha hevesli olacaksınız. Karşınızdaki kişilerle aranızda mesleki anlamda bazı farklılıklar, fiziksel ya da ruhsal mesafe problemleri olmuş olabilir. Sizi korkutan şeyleri su yüzüne çıkartarak ve sizi kendinizle yüzleştirerek aslında size büyük bir hizmette bulundular. Bu konuda sizinle diğer taraf arasında bir helâlleşme gerekiyor. Perşembe günü Mars kariyer alanınızda gerilemeye başlıyor. Aşk yaşamınız ve çocuklarınızla ilgili konular oldukça görünür bir hâl alabilir. Ortaklıklar ve evlilikle ilgili olarak da konumunuz ani bir biçimde değişebilir; evliler boşanabilirken bekârlar evlenme kararı alabilirler. Önümüzdeki iki ay boyunca iş yerinde patronuyla sorun yaşayanlar, olayı hukuki sürece taşıyabilirler, ebeveynlerle gelişebilecek birtakım durumları da dikkatli yönetmeniz gerekecek. Cuma günü iş sözleşmesi imzalamak için uygun bir gün değil. Neptün sizi kolayca yanıltabilir. Sahte gurularla karşılaşabilir ve etki alanlarına kapılabilirsiniz. Yeni bir eğitim almaya karar verirseniz bu durumu mutlaka göz önünde bulundurun ve mümkünde bu hafta böyle bir karar almayın. Pazar günü Jüpiter’in düz harekete geçmesiyle önünüzde beliren süreçte evlilik, ortaklık ve davalarla ilgili sürüncemede kalmış konuları çözebileceksiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Aslan olanlar:

Çarşambadan itibaren daha önce sorumluluklarınızı yerine getirdiğiniz ancak belki ödemesini alamadığınız işlerden elinize bir miktar para geçebilir. Gelen paranın bir bölümünü biriktirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca ciddi anlamda şifalanma potansiyeliniz mevcut, lütfen sağlıkla ilgili özellikle beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin ve hayatınızdan çıkartmanız gerekenlerle hayatınıza dâhil etmeniz gerekenleri iyi belirleyin. Perşembe günü Mars uzun yolculuklar, yabancı kültürler ve eğitim alanınızda geriliyor. Ruhsal öğretilerle bilinçaltınızı temizlemek ve parlamanızın önündeki engelleri kaldırmak için dolu dolu bir iki ayınız var, bu zamanı iyi değerlendirin. Akademik çalışmalar yapan, yüksek lisans ve doktora tezleriyle uğraşanlar için ise bu dönem, iki aylık bir hata düzeltme ve eksik giderme fırsatı anlamına geliyor. Cuma günü Güneş-Neptün karşıtlığı parasal konularla ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Parasal kayıplara ve finansal yükümlülük alırken hata yapma ihtimaline karşı çok dikkatli olmalısınız. Pazar günü direkt harekete geçecek olan Jüpiter, iş ve sağlıkla ilgili tıkandığınız yerlerde yardımınıza koşabilir. Ayrıca bu hafta sonu sağlığınızla ilgili gereken değişiklikleri yapmaya başlamalısınız. Maruz kaldığınız bu etkileri olumlu yönde kullanabilirseniz bedenen ve ruhen çok rahatlayabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Başak olanlar:

Bu hafta pozitif olmaya gayret edip eşinizle birlikte bir tatile, ilişkinize ve ebeveyn olanlar için de çocuklarınıza yöneldiğinizde kendinizi çok iyi hissettiğinizi göreceksiniz. Spor yaparken eklemlerinize çok dikkat edin. Ayrıca doktorunuza danışmak kaydıyla eklemler ve kemikleriniz için takviye kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni bir ortaklık düşüncesine veya elbette bekâr olanlar için evlenmeye sıcak bakabilirsiniz bu dönemde. Perşembe günü Mars ortaklı gelirler, krediler, vergiler, nafaka ve sigorta gibi parasal konularla birlikte ertelenen operasyonlarla ilgili harita alanınızda gerilemeye başlıyor. Bu iki aylık dönemde keyfi operasyonlara girişmek pek akıllıca olmayacaktır. Trafikte kurallara uymayan kişilerle aynı enerjiye girmeyin ve bu iki ay boyunca sözlerinize ve imza attığınız şeylere çok dikkat edin. Kısa yolculuklarda istenmeyen birtakım olaylar canınızı sıkabilir; bilet, nüfuz cüzdanı, ehliyet, ruhsat veya yanınızda olma gerekliliği olan herhangi bir evrak veya belge sorunu yaşayabilirsiniz. Cuma günü Güneş-Neptün karşıtlığından en çok etkilenecek gruptasınız. Ortaklarınız, evliliğiniz veya bazı hukuki süreçlerde aldanma, yanılma, kandırılma gibi enerjiler yüksek. Pazar günü Jüpiter’in direkt harekete geçişiyle birlikte önünüzde açılan süreçte aşkta ve evlilikte yeni başlangıçlar yapabilir, hatta taşınabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Terazi olanlar:

Çarşamba günü keskinleşen enerjilerle elinizde olmayan ve ev, aile, yuva gibi konularda bazı sorunlarla boğuşmanız mümkün. Hırsızlıklara karşı da lütfen dikkatli olun. Ayrıca ev içinde veya aile efradıyla konuşmalarınızda muğlak veya kinayeli konuşmalardan sakının. Böyle bir şeyin size yapılması durumunda ise o ortamda biraz daha politik davranarak sıyrılabilirsiniz. İşle ilgili sorunlarınızı sürekli kafanızda evirip çevirmemeye ve konuyu eve taşımamaya gayret edin. Mars, Perşembe günü ortaklıklar ve evlilik alanınızda geriliyor. Bazı ortaklıklarınız bozulabilir, boşanma kararı alabilirsiniz veya evlenmekle ilgili olumlu yönde aldığınız bir karardan geri adım atmak isteyebilirsiniz. En yakın arkadaşlarınızla aranızda halledilmesi gereken durumlardan kaçamayıp bazı yüzleşmeler yaşamanız gerekebilir. Kırgınlıkların karşı tarafı incitmeden de ifade edilebileceğini diğerlerine gösterme şansınız var. Cuma günü başkalarının etkisinde kalarak iş yerinde sorun yaşayabilir, kaldırılabilir, aldatılabilirsiniz. Hayallerinizden kimseye bahsetmeyin bu birkaç gün boyunca. Yapabiliyorsanız bu enerjiyi ilham gerektiren işlerde kullanın; resim yapmak, dans etmek, fotoğraf çekmek, tasarım yapmak vb. Pazar günü Jüpiter’in direkt harekete geçişiyle birlikte ev içindeki sorunlara sağlam ve kalıcı çözümler getirme şansınız artacak ve belki iş yaşamınızla ilgili yeni fikirler üretebileceksiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Akrep olanlar:

Çarşamba günü Güneş-Jüpiter üçgeniyle birlikte gelecek planlarında biraz daha netleşerek hareket edebileceksiniz. Kısa yolculuklarda tanışacağınız yeni insanlar, hayatınıza kalıcı bir biçimde dâhil olabilir. Özellikle maddi kazanç sağlayacak yönde bazı sözleşme anlaşma gibi şeylerin altına imza atabilirsiniz. Ancak imzalı işler için önümüzdeki haftayı beklemenizi tavsiye ederim. Arkadaşlarınız veya sosyal gruplarınızdaki dikkatli kişiler aracılığıyla, size korku yaşatan veya sizi karamsarlaştıran şeylerin hakkından gelme şansınız çok yüksek. Perşembeden itibaren Mars meslek ve sağlık alanınızda gerilemeye başlayacak. İki aydır hem iş hem sağlığınızla ilgili olarak deneyimlediğiniz şeyleri gözden geçirin ve nerelerde hata yaptığınızı, nelerin peşinden koştuğunuzu, aceleci veya agresif davrandığınız şeylerin neler olduğunu bulmaya çalışın. Çünkü yine iki ay boyunca bu alanlarda telafiye gidebileceksiniz. Cuma günü Güneş-Neptün karşıtlığıyla beraber aşk ve flört hayatınızda yanıltıcı enerjiler iş başında. Zaten epey bir süredir bu konuda yolunda gitmeyen olaylar ve farklı deneyimler içindeydiniz ve aradığınızı bulamadınız ya da öyle zannettiniz. Yine de buradaki enerjiyi sanatsal ya da yaratıcı faaliyetlerde kullanabilirsiniz. Pazar günü Jüpiter’in düz harekete geçişiyle aşk yaşamınıza bakışınız da değişecek ve olayları eskisinden farklı görmeye başlayacaksınız.

Yükselen ve Güneş Burcu Yay olanlar:

Bu hafta kariyeriniz, kariyer gelirleriniz ve yetenekleriniz arasında uyumlu ve güzel enerjilere maruz kalıyorsunuz. Kariyerinizde, sahip olduğunuz yetenekler ya da eğitimini aldığınız uzmanlıklar doğrultusunda görünür bir değişiklik kararı alabilirsiniz. Belki ebeveynleriniz veya patron konumundaki birileri, sizi bu konularda yönlendirebilir, önünüzde bir kariyer planlaması çizebilir ve yeni maddi gelir yaratma fırsatlarına yönlendirebilir. Yahut ev, aile, ebeveynlerle ilgili ani bir harcama yapmanız gerekebilir. Borçlanma veya alım-satım işlemleri için önümüzdeki haftayı bekleyin. Perşembe günü aşk ve flört alanınızda Mars gerilemesi başlıyor, gidenler geri gelebilir veya geçtiğimiz iki ay boyunca başlamayan yarım kalmış ilişkilere yeniden şans verme arzusu güçlenebilir. Aynı etki dolayısıyla çocuklarla ilgili bazı şeyler de gündeme gelebilir, hemen harekete geçmek yerine önce doğru yolu bulmaya çalışın. Şunu da belirtmeden geçmemek gerek; bu dönemde en keyif duyduğumuz şeyleri yapacak gücü kendimizde pek bulamayabiliriz ve ek olarak spor aktivitelerinde daha sakin şeyleri tercih etmelisiniz. Cuma günü flörtçü ve fakat biraz belirsiz, tahmin edilmesi pek mümkün olmayan bir enerjide olabilirsiniz. Bilinçli bir gizlilik içine girerseniz tehlikeli sularda yüzersiniz derim. Pazar gününden itibaren artık daha kendinize güvenli ve maddi kaynaklarını akılcı kullanmaya başlayacağınız bir dönem başlıyor. Ayrıca parasal sıkışıklıkları da daha kolay çözebileceksiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Oğlak olanlar:

Haftaya uzak yolculuk planları yaparak, içinde olduğunuz sorunlardan kaçıp özgürleşmek isteyerek girebilirsiniz. Dünyaya bakışınızın, inançlarınızın, değer yargılarınızın sizi nerelerde sınırladığını ve karamsarlaşmanıza sebep olduğunu, nerelerde ayaklarınızı yere sağlam basmanızı sağladığını anlamak ve aydınlanmak için harika bir hafta. Yakın çevrenize ve kayıplarınıza geçmişe, iş ortağınıza veya evliliğinize odaklanacak ve belki ilahi bir yardımın size dokunmasını bekleyeceksiniz. Ancak içinden çıkamadığınız sorunların çözümüne çok yaklaştınız, lütfen karamsarlığa yenilmeyin. Perşembe günü Mars gerilemesi içinizdeki birikmiş öfkeyi ev ortamına yansıtarak veya içinizde kendinize yönelterek sorun yaşama ihtimalinizi güçlendiriyor. Yanık, kesik gibi ev kazalarına karşı da lütfen dikkatli olun. Cuma günkü etkilerle aklınız epey karışık olabilir. Yolculuklara çıkarken yanınıza almanız gereken şeyleri unutabilirsiniz. İletişimde muğlak ifadeler kullanabilirsiniz. Kardeşler ya da yakın çevrenizden birinin içine girdiği krizden etkilenebilir, sorunun çözümüne kafa yorabilirsiniz. Pazar günü Jüpiter’in direkt harekete geçişi size kilo aldırabilir, bazı ruhsal yönü güçlü kişileri hayatınıza dâhil edebilir. Eşinizle aranızdaki tıkanıklıkları çözüme kavuşturmaya yaklaşabilirsiniz. Bir parça daha kararlı hissedebilirsiniz kendinizi. Geçmişteki kayıpların tekrarlanmaması adına katı önlemler uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Kova olanlar:

Çarşamba günkü etkileşimlerle krizler, kayıplar ve dönüşüm zorunlulukları, şifalanması gereken kangren olmuş konuların artık nihayete erdirilmesi zorunluluğu sizi bunaltabilir. Burada mühim olan nokta eskiden denenmiş yöntemlerin artık sizi çözüme taşımadığını kabullenmeniz. Artık özellikle maddi konularda, daha ince hesaplar ve planlamalar yaparak geleceğinizi ona göre şekillendirmeye kendinizi hazırlanmalısınız. Kontrol edemediğiniz durumlarda pes etmek ya da mücadeleyi bırakmaktansa duruma göre pozisyon almaya çalışmalısınız. Perşembe günü Mars gerilemesiyle zihinsel olarak buna odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda içinizde kalan bazı öfke ve hırs gibi duygulara yenik düşerek negatif bir enerjiyle yaşam hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Dışarı açıkça salamadığınız bazı duygular sizi daha hırslı hale getirebilir, bunun fazlasından kaçınmaya gayret edin. Bazı seyahatleriniz iptal olabilir, planlarınız bozulabilir. Cuma günü olan Neptün-Güneş karşıtlığı parasal konularda kafanızın karışmasına veya kayıplar yaşamanıza sebep olabilir. Bu hafta finansal konularda yeni adımlar atmamalısınız. Pazar günü Jüpiter’in düz harekete geçişiyle bir nevi korunma enerjisi içine girebilirsiniz. Ancak sosyal gruplarınızda niyetini anlayamadığınız kişiler olabileceği ihtimalini aklınızın bir köşesinde sürekli bulundurun. Arkanızdan iş çevrilmesi ihtimaline karşı korunuyor olabilirsiniz, ancak tersi biçimde arkadan iş çevirmeye kalktığınızda çok ciddi zarara uğrayabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Balık olanlar:

Bu hafta ortaklıklarınız, evliliğiniz veya gelecek planlarınız daha fazla gündeminizde olacak. Bazılarınız boşanma, tazminat davası açmayı veya işverenlerine karşı hukuk mücadelesine girmeyi tasarlıyor olabilir. Ayrıca bu hafta eski arkadaşlarla bazı sosyal ortamlarda karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bazıları için de aniden âşık olup evlenmek ve gelecek planlarını değiştirmek söz konusu olabilir. Perşembe günü başlayacak ve yaklaşık iki buçuk ay sürecek Mars gerilemesi maddi manevi kaynaklar alanınızda gerçekleşiyor. Geçmişte beklediğiniz paralar gelebilir, parayı harcarken eskisi kadar savurgan ve aceleci olmayabilirsiniz, özgüveninizde son dönemde yaşadığınız artış bir miktar düşebilir. Sizi tanımladığına inandığınız bazı inançlarınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Öğretmen, guru veya akıl hocası konumundaki bazı kişiler özgüveninizi sarsıcı yönde bazı şeyler yapabilirler. Lütfen bu süreci sadece kapatmanız gereken açıkları gözden geçirmek için kullanın. Cuma günü sizin için oldukça önemli, ortaklık veya evliliklerde gerilimli ve kafa karıştırıcı enerjilere açıksınız. Pazar günü yönetici gezegeniniz Jüpiter’in ileri harekete geçişiyle önünüzde açılan süreç aşk ilişkilerinizde yarım kalmış konuları tekrar önünüze çıkartabilir. Tabii önce bazı korkularınızı yenmeniz gerekiyor veya geçmişteki hayal kırıklıkları önünüzde engel yaratabilir. Çoğu kişi sizi aşk yaşamınızda tam olarak anlayamadığı için sürekli bekleyen türde biri olmadığınızı ancak bu süreçte anlayabilirler.

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.