31 Ağustos-6 Eylül Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

10 Ağustos 2022 - 15:02

31 Ağustos-6 Eylül Haftası Astrolojik Göstergeler

31 Ağustos-6 Eylül Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 12:03

24 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,
Haftanın en kayda değer astrolojik olayı çarşamba günü sabah 8:22’de gerçekleşecek olan Balık dolunayı. Fedakârlıklarımız ve kayıplarımız üzerine düşüneceğimiz, bozulan dengeyi yeniden sağlamaya çalışacağımız ve aynı zamanda bir süredir teşhisi konamayan bazı hastalıkların ortaya çıkabileceği önemli bir dolunay. Balık burcunda gerçekleşmesinden ötürü dolunayın özel gündemi ilişkiler, para, arka planda dönen işler ve sanatsal konular olacak. Sevilmediğimiz, aşkın önünde görünmez bir engel olduğu veya sevilmek için gerekli nitelikleri taşımadığımız hissine kapılabiliriz. Zaten dolunaylar bir form değişikliği anlamına gelir ve ilişkilerle özel olarak alakalıdır. Dolayısıyla her dolunayda olduğu gibi aşk yaşamımızda ipler iyice gerilebilir. Ancak dolunaya eşlik eden enerjilerden biri de Uranüs olduğundan kopuş kararlarından sonradan pişmanlık duyulması ihtimali epeyce yüksek. Perşembe günü dolunaya eşlik eden Venüs-Satürn karşıtlığı keskinleşiyor ve buna ek olarak Merkür-Satürn üçgeni başlıyor. Sevilmeme hissini mantığa bürüyerek yenmeye çalışabiliriz, bu konu kafamızı çok meşgul edebilir veya gerçekten sevilmek için (özellikle fiziksel açıdan) nasıl ‘daha iyi ya da mükemmel’ olabilirim konusuna kafa yorabiliriz. İlişkilerde veya ev harcamalarında ciddi bir çetele tutmaya başlayabiliriz. Buradaki sıkıntı fazlaca eleştirel ve mükemmeliyetçi olma ihtimalinin yüksek oluşu. Ancak gözümüzden kaçan bir şeyleri yakalamak, işleri toparlamak ve organize etmek, hesapları kontrol etmek ve kalıcı iş anlaşmaları yapmak için çok elverişli bir enerji. Cuma günü Venüs-Mars karesi var dikkat! Arzuladığımız şeyleri elde etmemizin önündeki engelin, agresif tavırlarımızın, yerinde ve zamanında harekete geçemeyişimizin olduğunu göreceğiz. Birtakım fırsatları kaçırmamak adına alelacele verilen kararlar bizi kolaylıkla hataya sürükleyecek. Aynı durum özel ilişkilerimiz için de geçerli. Cumartesi günü, Merkür Terazi burcuna giriyor; bel bağladığımız ilişkilerin çıkmaza girdiği zannı bizi yanlışa sürükleyebilir. Riske girme, dürtüsel (bilinçsiz) hareket etme ve arkadan iş çevirme enerjileri oldukça vurgulu. Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olabiliriz. Pazar günü de Venüs Aslan burcunda olacak; aşkta aradıklarımızı bulamamış olmanın verdiği keder ve hüzünden kurtulmak, neşelenmek, parlamak ve kalbimizin gerçek arzularına yönelmek isteyeceğiz.

Yükselen ve Güneş Burcu Koç olanlar:

Dolunay size, çözümlenmesi gereken işleriniz ve şifa bulmak istediğiniz her tür rahatsızlığınız için oldukça elverişli bir enerji sunuyor. Günlük harcamaları kontrol edip bazı gereksiz sarfiyatın önüne geçmeniz için harika bir hafta var önünüzde. Elinizdeki paranın bir kısmını hayır işlerine harcamalısınız, maddi gücü olmayanlar için; yeteneğiniz doğrultusunda bir işi karşılığında para almadan yapabilirsiniz. Bu dolunayda annenizin veya aileden bir kadının duasını almaya bakın. Ayrıca evde unuttuğunuz bir yerlerden para çıkabilir veya ailenizi maddi anlamda desteklemeniz gerekebilir. Bir süredir işlerinize çok kafa yoruyor olabilir veya daha sıkı çalışıyor olabilirsiniz. Otorite figürleri veya yönetici konumundaki kişiler sizi bir miktar zorlayabilir, sağduyuyu elden bırakmayın. Cuma günü ev kazalarına ve aile efradıyla gerilime dikkat. Geçmişte iz bırakan olayların faturasını ilgisi olmayanlara kesebilirsiniz, kimsenin kalbini kırmayın. Cumartesi eşiniz veya ortağınızla bazı konularda uzlaşma sağlamak için uygun bir dönem başlıyor. Pazar günü de aşk hayatınız canlanıyor, bazılarınız da çocuklarınızla çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Yükselen ve Güneş Burcu Boğa olanlar:

Dolunayda arkadaş gruplarınızda meydana gelen bazı olayları fazlaca kişisel algılayabilirsiniz. Arkadaş gruplarınızda bir kopuş yaşayabilir ya da ayıklama yapabilirsiniz. Gelecek planlarınızda, geleceğe bakışınızda bir şeyler değişiyor. Zihninizde yer alan sevilmeme ya da sevdiğiniz şeyle aranızdaki mesafe, hatta özlem duyduğunuz o aşka kolay kolay ulaşamayacağınız düşünceleriyle kendinizi kapana kısılmış hissedebilirsiniz. Bazı sıkıntıları, reel olarak halledemeseniz de fikirsel olarak çözebileceğiniz bir şeyler olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak elbette elinizden gelen bir şey olmadığında, daha fazla kayba uğramamak adına durumu kabullenmeniz gerekiyor. Çabaladıkça daha derine batabilirsiniz. Cumartesiden itibaren günlük yaşamınızda daha fazla arabuluculuk yapmak ya da daha uzlaştırıcı olmanız gerekebilir. Özellikle iş arkadaşlarınızla iletişiminizde olayları farklı yönleriyle de ele alabilir ve diplomatik olabilirsiniz. Pazar günü ise evinize çekilip yenilenmek için harika bir zaman. Aynı zamanda bazı yatırımlarınızı daha etraflıca düşünmeye başlayabilir, ev ya da arsa almaya karar verebilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu İkizler olanlar:

Dolunay enerjisiyle evinizle işiniz arasında kalacağınız bazı durumlar yaşanabilir, yönetici konumundaki kişilerle ya da ebeveynleriniz (hatta kendi ailenizle eşinizin ailesi) arasında kalmaktan ötürü biraz gerilebilirsiniz. Evde, aile içinde eski kayıplarınızı hatırlatan ya da yeniden gündeme taşıyacak türde birtakım konuşmalar geçebilir. Dolunaya dâhil olan görünümlerden ötürü finansal açıdan bir zorlanma veya stresli bir durum meydana gelebilir. Kendinize güveninizi zedeleyen eski konular bir süre daha sizi zorlayacak ancak hafta sonunda bu durumu değiştirecek şeyler gündeme gelebilir. Ev veya arsa alım-satımından ötürü maddi kaynaklarınızda bir değişiklik yaşanabilir. Alım-satım işlerinde veya banka, kredi, vergi, sigorta gibi işlemlerde hesabınızı doğru yapın. Finansal açıdan çok uzun vadeli işlere girişmemenizi öneririm. Cuma günü sosyalleştiğiniz ortamlara dikkat. Arkadaş gruplarınızda eğlencenin dozu kaçabilir. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün, aşk ve flört alanınıza girmesiyle birlikte oldukça flörtçü olacağınız, yeni aşklara belki yelken açabileceğiniz bir dönem başlıyor. Pazar günü Venüs’ün Aslan burcuna girmesiyle fazla kendinizden emin konuşmaya başlayabilir ve sıkça kısa yolculuklara çıkabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Yengeç olanlar:

Dolunayla yaşama baktığınız pencerede, zihninizin işleyişinde bir değişim gerçekleşiyor. Farklı ruhsal öğretiler, aldığınız eğitimler sayesinde veya seyahatlerinizde bir aydınlanma yaşayabilir, bazı şeylerin anlamını daha derinden kavrayabilirsiniz. Size neyin gerçekte uzak ya da yakın olduğunu anladığınızda çok şaşırabilir ve geleceğe bakışınızın değiştiğini görebilirsiniz. Buradaki enerjiler sevgi alış-verişinizde veya sevme biçiminizde bir değişikliğe yol açabilir. Kafanız ilişkilerinizle ilgili olarak epey netleşiyor diyebilirim bu dolunayla. Buna çok ihtiyacınız vardı, çünkü çok uzun zamandır tamam mı devam mı noktasında bir kararsızlıkla yaklaşıyorsunuz karşınızdaki kişiye. Ancak tekrar uyarayım eğer bir evliliği veya ortaklığı sonlandırmayı düşünüyorsanız bunu Eylül sonuna kadar ertelemek zorundasınız. Çünkü şu sıralar alacağınız kararlarınızdan sonradan geri adım atma ihtimaliniz epey yüksek. Elbette artık sürdürülebilir bir tarafı kalmayan hiçbir ortaklık ya da evlilik için geçerli değil bu dediklerim. Cumartesi günündeki etkiyle evinizle daha fazla ilgilenmeye başlayabilir, evdeki dekorasyonu değiştirebilirsiniz. Pazar gününden itibaren de maddi durumunuzda bir düzelme yaşanabilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Aslan olanlar:

Ortaklı gelirler alanınızda gerçekleşen dolunay maddi kaynaklarınızda bir değişim yaşatabilir veya var olan durum gözünüzde artık kaçınılmaz olarak netleşebilir. Bu noktada ebeveynlerinizden veya patron-yönetici konumundaki kişilerden aydınlatıcı fikirler işinize yarayabilir. Buradaki fikirler uzun vadede, meslek ve kariyer yaşamınızda yepyeni bir yol çizmenizi sağlayabilir. Hatta uzun zamandır bastırmaya çalıştığınız depresyonu veya kolayca düşen modunuzu da sonlandırabileceğiniz etkiler bu dolunayla beraber yaşamınıza geliyor. Ancak aynı zamanda egolu tavırlarınız veya zamanlama hatanızdan ötürü ilişki veya para kayıplarına karşı dikkatli olmanız gereken de bir haftadasınız. Gözünüzde büyüttüğünüz bazı şeyler, onları aşırı idealize edişiniz hayallerinize ulaşmanız noktasında yolunuzu tıkıyor olabilir. Hafta sonunda sizin de odağınız yeni flörtler veya maddi olanak arayışları olabilir. Konuşmalarınızda daha diplomatik olabilirsiniz. Ayrıca Venüs Aslan burcunda kaldığı zaman süresince çekiciliğinizde belirgin bir artış olacak.

Yükselen ve Güneş Burcu Başak olanlar:

Dolunay evlilik hayatınızı ve ortaklıklarınızı epey etkileyebilir. Elbette çocuklarınızı ya da ailenin geleceğini de düşünerek kararlar almalısınız. Bazıları için bu bir yer değişikliği veya taşınma anlamına gelebilir. Bazılarınız için de geçmiş ilişkileri canlandırma ve buradan yeni ortaklıklara ilerleme ihtimaliniz yüksek. Çünkü işkolik yaşam tarzınız ya da birtakım titizlikleriniz buna pek de izin vermemişti şimdiye kadar. Ancak geçmişte değerlendirdiğiniz bir girişimi yeniden yürürlüğe koyma gayretine girebilirsiniz. Elbette karşınızdaki kişi hala sizi bekliyorsa yolunuz açık. Zira uzun zaman beklemekten yorulan ve sevginizi hissetmekte epey zorlanan kişileri bıraktığınız yerde bulamayabilirsiniz. Yaşamınızdaki krizler dolayısıyla hareket serbestinizi kaybettiğinizi onlara izah etmediğiniz sürece de eliniz boş almaya devam edecek. Ne yazık ki karşınızdaki kişiler sizi bırakma noktasına doğru gönülsüz de olsa ilerlemiş gibi görünüyorlar. Hafta sonunda Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle özgüveninizi yükseltecek işlere, ilişkilerde ortaya ne koyduğunuzu, karşılığında ne aldığınızı ve neyi neden kaybettiğinize odaklanabilirsiniz. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle yaşanabilecek para kayıplarına karşın hayır işi yapmanızı yani kaybedebileceğiniz bir miktarı gönüllü olarak feda etmenizi tavsiye ederim.

Yükselen ve Güneş Burcu Terazi olanlar:

Dolunay iş yaşamınızdaki bazı belirsizlikleri sonlandırabilir ve sağlık durumunuzla ilgili bir farkındalık yaşatabilir. Bakmaya korktuğunuz istikametten kaçış artık yok. Finansal olarak da bir borçlanma ihtiyacınızı artık daha fazla erteleme seçeneğiniz olmayabilir. Elbette kâr-zarar hesabı yapıp gelecek vizyonunuzu değiştiriyorsunuz. Ancak burada kayıplarınıza fazla odaklanmayın veya fazlaca hayal âleminde gezmeyin. Ayrıca bu dolunayda rüyalarınız, sizin bu noktada en güvenilir rehberiniz olabilir. Bilinçaltınızda neyi gerçekten istediğinizi neyden kurtulmanız gerektiğini kolayca görebilirsiniz rüyalar aracılığıyla. Cuma günü karşınıza çıkan kişiler, eşiniz veya en yakın arkadaşlarınız biraz agresif olabilirler, bu öfkeyi besleyip ya da içselleştirip huzurunuzun bozulmasına izin vermeyin. Cumartesi günü Merkür’ün burcunuza girmesiyle birlikte biraz daha fazla hareketlenebilir ve seyahatlere çıkabilirsiniz. Aynı zamanda uzaklar, yabancılar ve yakın çevreniz arasında köprü vazifesi görebilirsiniz, iletişiminizde de belirgin bir artış yaşanabilir. Pazardan itibaren geleceğe bakışınız biraz daha parlak olacak, kendinize ve ortak hareket ettiğiniz gruplara güveninizde yükseliş var. Sosyal ortamlarınızda keyifli bir süreç sizi bekliyor.

 

Yükselen ve Güneş Burcu Akrep olanlar:

Dolunay aşk yaşamınızda birtakım konuları netleştirebilir. Bazılarınız flört hayatınızda bir sonraki aşama olan evlenmek veya aniden yeni ortaklıklar kurmak gibi bir noktaya gelebilirsiniz. Özlem duyduğunuz aile sıcaklığı ve sevgi-sevilme gibi konularda bir kısıtlanma ve karamsarlıkla baş başa gibisiniz. Ancak hala kafanızın içinde ele alınmayı bekleyen bazı negatif düşünce kalıpları var. Aslında her ne kadar zor olsa da bunların ilerlemeniz gereken yoldaki engeller olduğunu kabul etmek sadece özgürleşmenize hizmet edecektir. Arkadaş gruplarınızdaki veya ortak amaçlar için birlikte hareket ettiğiniz gruplardaki bazı kişiler ince finansal hesaplar peşindeler. Şüpheci yaklaşımınız ve gözlemciliğiniz sayesinde bunları fark edebilirsiniz. Cuma gününden itibaren mesleki alanda veya günlük rutinde bir şeylerin istediğiniz gibi gitmediğini düşünebilir ve kendi kendinizi yorabilirsiniz, enerjiniz de bir miktar düşebilir. Merkür’ün Terazi’ye girmesiyle cumartesiden itibaren içinde bulunduğunuz finansal durumla yüzleşebilir, kayıplarınızı ve borçlarınızı telafi etmeye odaklanabilirsiniz. Pazar günü ise kariyer hedeflerinize ve risk aldığınız konulara yönelmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu hafta ebeveynlerinizden birinin sevgisini daha fazla hissetmeye başlayabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Yay olanlar:

Dolunay ev yaşamınızda can sıkıcı bazı durumları açığa çıkartabilir. Bu sebeple günlük olaylara sert tepkiler verebilirsiniz. Bunlarla bağlantılı olarak finansal açıdan da dengeyi kaybedebilir veya geçmişte yaşadığınız bazı olayların tekrar önünüze geldiğini görebilirsiniz. Bazılarınız ek iş seçeneklerini değerlendirebilir veya bazı projelere yönelebilirsiniz. Cuma günü riskli işler ve flört hayatınızda krizli olaylara çok açık olabilirsiniz, gereksiz risklere atılmamaya çalışın ve şans oyunlarına dikkat edin derim. Başka bir açıdan aşk yaşamınızda bazı dengesiz veya ölçüsüz tavırlarınız ilişkilerinizde sorun yaşamanıza ya da maddi anlamda ipin ucunu kaçırmanıza sebep olabilir. Cumartesiden itibaren gelecek planlarına yöneleceksiniz. Özellikle evlilik ve yeni ortaklıklar kurmaya yönelebilir, bu yöndeki hedeflerinize ağırlık verebilirsiniz. Pazar günü Venüs’ün Aslan burcuna girişiyle maddi açıdan bir ferahlama ve bazı yeni maddi kaynaklar ufukta belirebilir. Böylece iyimserliğinizi kaybetmeden yola devam edebileceksiniz gibi görünüyor.

Yükselen ve Güneş Burcu Oğlak olanlar:

Dolunay yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve kardeşlerinizle ilgili bazı konulara dikkatinizi çekecek. Eşiniz veya ortağınızla yeni seyahatlere çıkmanız gerekebilir, artık taşınmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu hafta iletişiminize ayrı bir özen göstermeniz gerekebilir, istemeden belirsiz ifadeler kullanabilir karşınızdakilerin kafasını karıştırabilirsiniz. Bazılarınız başını işlerden alabilirse bir tatil organizasyonu yapabilirler. Bazılarınız da eşiniz veya ailenizle ilgili sorunları henüz çözüme ulaştıramamış olmaktan ötürü var olan durumunda yapmak istediği değişikliklere gidemiyor olabilir. Bu hafta özellikle bu konulardaki gerilim daha çok yükselebilir. Çözüme gitmeyen meseleler üzerine sessizce inat etmenin akılcı bir yol olmadığını artık kabullenmelisiniz. Zira geri adım atmakta en çok zorlanan burçlardan birisiniz. İnatçı ve mesafeli tutumlar sizi karşılıklı bir çözüme değil, sadece geçici kişisel tatminlere ulaştırıyor. Neyse ki cumartesiden itibaren daha ılımlı olacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yaşam ve kariyer hedeflerinizde yeniliklere gidebilirsiniz. Pazar ise odağınızı finansal konulara ve ortaklı gelirlere çevirebilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Kova olanlar:

Siz sevgili Kovalar, dolunayın finansal durumlara ışık tuttuğu gruptasınız, bir süredir yüzleşmekten çekindiğiniz konuları ele alma mecburiyeti kendini hissettirmeye başlayabilir. Kendi başınıza elinizdekilerle ne yapabileceğinizi etraflıca düşüneceksiniz. Birikimlerinizi ne şekilde değerlendireceğinizi çok dikkatli düşünmeniz gerekiyor. Bazılarınız boşanma, miras, mal bölüşümü veya nafaka davaları gibi işlerle uğraşabilir. İş yerinizde bazı sorunlar yaşayabilir ve maddi sıkıntıları çözebilmek için başka kaynak arayışında olabilirsiniz. Herhangi bir ofis ortamında çalışmayanlarınız depresif ruh halleriyle boğuşuyor olabilir. Biraz dişinizi sıkın atlatmaya ramak kaldı. Bu haftaki enerjiler size içinizdeki sevgisiz, yalnız veya yuvasız hisseden tarafınızı şifalandırmak için çok güzel fırsatlar sunuyor. Özellikle Cuma gününe kadar imkân buldukça sadaka verin veya muhtaç olanların yardımına koşun, hiçbir şey yapamıyorsanız sokak hayvanlarını besleyin ama en güzeli sahiplenin ya da sahiplendirin. Bunları da yaparsanız hafta sonuna çok güzel enerjilerle gireceğinizi söyleyebilirim. Merkür’ün Terazi’ye girişiyle birlikte özel yaşamınızda büyük bir özlem duygusu ağır basabilir. Bazı meditatif çalışmalar ve olumlamalar sizi rahatlatabilir. Pazar günü ise evlilikle ve ortaklıklarla ilgili alanınız canlanıyor. Canınızı sıkan, ruhsal dengenizi bozan ilişkilerden uzaklaşma yoluna gideceksiniz.

 

Sağlığınız, kimliğiniz ve ‘ben’ diyebildiğiniz her konuda bu dolunay sizi derinden etkileyip dönüştürecek gibi görünüyor. Kurban psikolojisine girip kendi kendinizi kışkırtabilir ve iletişiminizde ani öfke patlamalarına kapılabilirsiniz. Sert söylemlere girmediğiniz sürece, burada yatan özgürleşme ve yükselme fırsatını değerlendirebileceksiniz. Kendinizden verdiğiniz ve yerini dolduramadığınız her şeyden tümüyle siz sorumlusunuz. Kimse sizden bunu zorla yapmanızı istemedi. Artık bu fedakârlıkların gerçek sebebini bulup kendinizi soktuğunuz duygusal çözümsüzlükleri terk etmeniz gerekiyor. En yakınlarınız ve eşiniz için altına girdiğiniz yükümlülüklerin bazılarını ilgilisine bırakacaksınız. Böylece hayatınızda ne zamandır eksik kalan bu dengeyi sağladığınızda rahat bir nefes alabilirsiniz. Ayrıca dolunaya eşlik eden görünümlerle birlikte sanatsal faaliyetlerle uğraşanlarınız için oldukça ilhamlı bir hafta olacak. Aşk hayatınızda sizi yoran dipsiz kuyulardan da uzaklaşıyorsunuz. Değerinizi bilen zaten sizi durdurmaya çalışacaktır, ama bu değerin anlaşılması biraz zaman alabilir. Konunun uzamasına, kıymeti karşı tarafın takdir etmesine izin vermediğiniz için siz sebep oldunuz. Hafta sonu bazı sıkıntılı durumları ilgili diğer tarafla birlikte çözmeye çalışabilirsiniz, ayrıca iş hayatınızda parlayabileceğiniz bir süreç başlıyor.

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.