17-23 Ağustos Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

13 Ağustos 2022 - 15:09

17-23 Ağustos Haftası Astrolojik Göstergeler

17-23 Ağustos Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2020 - 9:17

34 kez okundu

İyi haftalar dilerim değerli astrolojiseverler,

Haftaya sabah saatlerindeki Merkür-Mars üçgeniyle başlıyoruz. Bu görünüm altında fikirsel olarak daha canlı, cesur ve yenilikçi olabilir, fakat dikkat etmezsek kolayca öfkeye kapılabilir ve egosal krizler yaratabiliriz. Kullandığımız kelimelere çok dikkat etmemiz gereken bir gün, zira düşünceler ve seçtiğimiz sözcükler kaderimizi farklı bir noktaya yönlendirecek gibi görünüyor. Burada yapılabilecek en güzel şey kalpten bir şeyler dilemek ve gerçeklerle yüzleşme cesaretini göstermek olacaktır. Çarşamba gününe hâkim olan görünüm, Aslan burcundaki yeniay ve yeniayın Satürn’le olan kafa karıştırıcı görünümü. Bu noktada kendinize fazla güvenerek veya gereksiz bir ego ile hareket ederek iş yerinizde, üzerinize vazife olmayan sorumlulukları almamalısınız. Kararlarımızdaki haklılık payını epey sorgulayabiliriz. Ayrıca unutmayın yeniaylar başlangıçlar için uygun zamanlar değildir. 20 Ağustos Perşembe günü Merkür burç değiştirerek ve 5 Eylül’e kadar Başak’ta seyretmeye başlayacak. Gündemimiz mali konularda ince hesap-kitap yapmak ve yeteneklerimiz üzerine daha sıkı çalışmak olacak. Cumartesi günü Güneş Başak burcuna giriyor ve bilincimiz biraz daha ince hesaplara, planlara, operasyonlara, ortaklı gelirlere ve banka işlerine (vergi, kredi, sigorta vb) dönük olacak.

 

Yükselen ve Güneş Burcu Koç olanlar:

Haftaya flörtleriniz ve çocuklarınızla ilgili konularda sürükleyici bir enerjiyle giriyorsunuz. Bazı yenilikler yapmaya çok hevesli olabilirsiniz, ancak fazla atik ve hesapsız olmamaya dikkat edin. Çarşamba günü kariyerinizle ilgili altından kalkamayacağınız sorumluluklara girip gereksiz risk almayın. Yönetici konumundaki kişilerle yanlış anlaşılma ihtimaline karşın size verilen görevleri doğru anladığınıza emin olun. Hafta içi, çarşambadan sonra, önemli konularda karar almayın, harekete geçmeyin. Merkür’ün Perşembe günü Başak burcuna geçmesiyle birlikte mesleki konulara, sağlığınıza daha fazla eğilecek ve iş yaşamınıza dair yeni fikirlere açık olacaksınız. Cumartesiden itibaren de odağınız bu konulara biraz daha fazla kayacak. Sağlık tahlillerinizi yenilemeyi de düşünebilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Boğa olanlar:

Burnunuzun dibinde gerçekleşen bazı şeylerin arka planına, hafta başında, vakıf olabilirsiniz. Serinkanlılığınızı korumalısınız. Hırsızlıklara ve kayıplara dikkat. Çarşamba günü gereksiz bir karamsarlığa kapılabilir ve birtakım inançlarınızın sarsıldığını hissedebilirsiniz. Ancak buradaki akıl karıştırıcı enerjiyi, rahatlıkla bilinçaltınızda kendinizle yüzleşmek için kullanabilirsiniz. Perşembe Merkür’ün Başak burcuna geçişi, sizi aşk ilişkileri ve çocuklarınızla ilgili konularda etkileyecek. Bu alanda maddi anlamda bir dalgalanma veya özgüveninize dair bazı hassas durumlar meydana getirebilir. Cumartesi günü bu meseleler üzerine daha fazla düşünmeye başlayabilirsiniz. Ancak olaylara sadece kendi tarafınızdan bakmamaya gayret edin.

Yükselen ve Güneş Burcu İkizler olanlar:

Haftaya gelecekle ilgili oldukça yenilikçi düşüncelerle başlayabilirsiniz, ancak burada kritik nokta sabırsızlığınıza hâkim olmak. Yani hemen eyleme geçip sonra hesap kitap yapmaktansa, önce düşünüp sonra harekete geçmek yerinde olacak. Çarşamba günü altından kalkamayacağınız bazı finansal yükümlülüklerin altına girebilirsiniz, imza atmanız gereken işler için bu hafta uygun değil. Seyahatlere çıkarken tedbiri abartmamaya çalışın. Perşembe günü yönetici gezegeniniz Merkür aile, ebeveynler, yuva ve yaşadığınız mekânla ilgili alanınıza giriyor. Bu konularda var olan sorunları çözmeye fazlaca kafa yorabilirsiniz. Taşınma kararı alabilirsiniz. Cumartesi, yaşanan ev içi meselelere daha çok odaklanacaksınız.

Yükselen ve Güneş Burcu Yengeç olanlar:

Hafta başında belki yaşam ve kariyer hedeflerinizle ilgili yenilikçi girişimler yapabilir, ayrıca bazı yeteneklerinizin farkına vararak kendinize güveninizi tazeleyebilirsiniz. Çarşamba günü; bazı finansal konuları doğru değerlendirmekte güçlük çekebilir, kendinize fazla güvenip ortaklıklarınız veya ilişkinizle ilgili hatalı kararlar alabilirsiniz. Dikkat herhangi bir karara varmak için 22 Ağustos’u, yani Ay’ın hilâl fazını bekleyin lütfen. Perşembe günü Merkür’ün ve cumartesi günü de Güneş’in Başak burcuna geçmesiyle; yeni yolculuklar ve yeni anlaşma fırsatları önünüze getirebilir. Ancak seyahatlerde evrak kaybı ya da hırsızlık gibi tatsızlıklara karşı tedbiri elden bırakmayın. Ayrıca kardeşler ve yakın çevreyle ilgili biraz uğraşmanız gerekebilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Aslan olanlar:

Özlemleriniz doğrultusunda kendinizi rahatça ortaya koyacağınız ve parlayacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Ufukta yurt dışı veya uzak yolculuklar belirebilir. Farklı spiritüel pratik veya ritüelleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Çarşamba günü sağlığınızla ve işinizle ilgili bazı sinyalleri yanlış okuyabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin ve iş arkadaşlarınızın sorumluluklarını gereksizce üstlenmeyin. Perşembe günü zihniniz finansal konulara daha fazla yönelebilir ve gelecek planlarınızı gözden geçirerek bazı değişikliklere, düzeltmelere gidebilirsiniz. Cumartesi günü ise kafanızı kurcalayan bu konuları çözmek üzere kendinizi fazla hırpalamaktansa, akıl hocası gibi gördüğünüz birilerinden yardım isteyebilirsiniz.

Yükselen ve Güneş Burcu Başak olanlar:

Bir süredir şüphelendiğiniz konularda gerçeklerin ortaya kendiliğinden döküldüğüne şahit olabilirsiniz. Çarşamba günü risk almayı gerektiren işlerle ilgili aldanma enerjileri yoğun. Ayrıca hobilerinizi mesleki uğraş haline getirme kararı alabilirsiniz, bu konuda harekete geçmeden önce benzer başarı hikâyelerini araştırmalısınız. Perşembe günü kariyer hedefleriniz, görünüşünüz, sağlığınız ve bireysel önceliklerinize daha çok yöneleceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Güneş’in cumartesi günü Başak burcuna geçmesiyle; bireysel anlamda dikkat çekmeye başlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Arkanızdan dönen konuları birilerinin yüzüne vurmak isteyebilirsiniz, ancak bu pek de sonuç verecek gibi durmuyor. Ayrıca bazı yaşam hedeflerinizden vazgeçmeniz söz konusu olabilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Terazi olanlar:

Haftaya oldukça iyimser bir başlangıç yapıyorsunuz, ortaklıklar ve evlilik gibi konularda yenilikler kapınızda. Çarşamba günü aile ve yuvayla ilgili konularda gelecek planları yaparken gerçekçiliğinizi korumanız gerekiyor. Bu hafta plan yapın ama harekete geçmeyin. Perşembe Merkür’ün düşlerinizle ilgili alanınıza girmesi, uyku düzeninizi ve elbette rüyalarınızı biraz değiştirebilir. Rüyalarınızı takibe almanızı ve ayrıca hırsızlıklara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Güneş’in cumartesi günü Başak burcuna geçmesiyle; ruhsal olarak büyük aydınlanmalar yaşayabilirsiniz, yurt dışı geziler planlayabilirsiniz. Yapabilenler için biraz inzivaya çekilmek çok faydalı olabilir. Ayrıca her ne olursa olsun dedikodulara kulak asmamalısınız.

Yükselen ve Güneş Burcu Akrep olanlar:

Kariyerinizdeki hedefleri gerçekleştirmek uğruna yine oldukça aktif bir biçimde sahada olacağınız bir hafta. Çarşamba günü patron konumundaki kişiler veya otorite figürleriyle olan iletişime dikkat! Ayrıca yeni anlaşmalara imza atarken sözleşme şartlarını iyi okuyun, mümkünse imza işlerini önümüzdeki haftaya erteleyin. Yaşam veya kariyer hedeflerinizi belirlerken gereksiz bir özgüven ile gereksiz bir korku arasında salınabilirsiniz. Perşembe günü ortağınızın ya da eşinizin gelirlerindeki dalgalanmalar gelecek planlarınızı etkileyebilir. Banka, sigorta, para transferi gibi işlerinizde hatalara karşı uyanık olun. Güneş’in cumartesi günü Başak burcuna geçmesiyle; borçlanma ihtiyacınıza dikkat etmelisiniz, gerçekten neye ne kadar ihtiyacınızın olduğunu daha titizlikle hesaplamalısınız.

Yükselen ve Güneş Burcu Yay olanlar:

Uzaklardan veya yurt dışından yeni aşk ilişkilerine açık olabileceğiniz, hatta yeni bir başlangıç için uzun bir yola çıkma kararı verebileceğiniz bir hafta. Çarşamba günü inançlarınız veya yaşama bakış açınız sebebiyle kendinize yeterince güvenmediğinizi, bazı korkulara yenildiğinizi fark edebilirsiniz. Bunların üzerine gitmelisiniz, yoksa dolunayda çok zorlanacağınızı söyleyebilirim. Perşembe günü Merkür ortaklıklarınız ya da evliliğinizle ilgili bazı durumları gündeme taşıyabilir ve sizi bir karara zorlayabilir. Güneş’in cumartesi günü Başak burcuna geçmesiyle; ortaklıklarınızda bir yol ayrımında olduğunuzu daha net hissedebilirsiniz ya da eşinizin ebeveynleriyle ilgili bazı sorunların çözülmesi gerekliliği üzerinizde yük oluşturabilir.

Yükselen ve Güneş Burcu Oğlak olanlar:

Haftaya finansal anlamda stresli bir başlangıç yapabilirsiniz, ancak bu stresin ev içinde huzursuzluk yaratmasına izin vermeyin. Çarşamba günü ise bazı finansal yükümlülüklere girmeniz halinde, daha sonra epey kemer sıkmanız gerekebilir. Bu konuda, bu hafta harekete geçmemeye gayret edin. Perşembe günü Merkür’ün ve cumartesi günü de Güneş’in Başak burcuna geçmesiyle;  uzak seyahatler alanınız hareketleniyor. İşiniz gereği uzun yolculuklara çıkabilirsiniz. İşle ilgili birtakım sorunlar bir çözüme ulaşabilir, borçlanma ihtiyacınız artabilir. Ancak merak etmeyin, çevrenizde buradaki sorunu çözebilecek akla ve sağduyuya sahip kişilerin, hemen yardımınıza yetişeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Yükselen ve Güneş Burcu Kova olanlar:

Hafta başında iletişim biçiminizdeki gerginlik veya aceleci tavırlar ortaklarınızla ya da eşinizle aranızda bir gerilim oluşturabilir. Aklınıza estiği gibi konuşmamanız gereken bir haftaya başlıyorsunuz. Çarşamba günü ortaklıklarınız veya evliliğinizle ilgili bir kayıp duygusu veya bazı korkular baskın gelebilir, konuyla ilgili herhangi bir karar almamaya çalışın. Perşembe günü Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle çocuklar ve riskli bazı girişimlerle ilgili konulara kafa yormaya başlayabilirsiniz. Bağırsak sistemine ve yediğiniz gıdalara dikkat edin. Güneş’in cumartesi günü Başak burcuna geçmesiyle; çocuk sahibi olmayla ilgili tedaviler ve operasyonların daha verimli olabileceği bir iki haftalık süreç önünüzde olacak.

Yükselen ve Güneş Burcu Balık olanlar:

Haftaya mesleki anlamda bir başarı elde ederek ve özgüven tazeleyerek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Yalnız gereksiz harcamalara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çarşamba günü iş hayatınızla ilgili çok fazla yük sırtlanabilirsiniz, hatta belki bunu çalışma arkadaşlarınızı korumak adına yapabilirsiniz. Ancak ileride, bu konuda bazı geri adımlar atmanız gerekebilir. Perşembe günü Merkür, ileride belki uzun vadeli bir ilişkiye dönüşebilecek yeni olaylar ve kişileri size getirebilir. Bazılarınız da taşınma kararı alabilirsiniz. Güneş’in cumartesi günü Başak burcuna geçmesiyle birlikte evlilikler, ayrılıklar ve taşınmalarla ilgili konular ve kararlar sizi biraz strese sokabilir ya da yorabilir. Yapabilirseniz yakın arkadaşlarınız ve eşinizle tartışmaya girmemeye gayret edin.

 

Astro Hazine

e-mail: astrohazine@gmail.com

instagram: @astroloji_hazinesi

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.