10-16 Ağustos Haftası Astrolojik Göstergeler - Gazete SeferihisarGazete Seferihisar

15 Ağustos 2022 - 09:27

10-16 Ağustos Haftası Astrolojik Göstergeler

10-16 Ağustos Haftası Astrolojik Göstergeler
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2020 - 13:20

20 kez okundu

Haftaya Ay Boğa burcundayken giriyoruz; hem duygusal hem maddi konularda istikrar ve güvenlik odaklı olacağız. Pazartesi ve Salı günü ailemiz, geleceğimiz ve maddi kayıplarımızla ilgili kaygılar ve tedirginlikler yüksek olabilir. Rüyalarımız daha canlı ve bizi aydınlatacak sembollerle yüklü olabilir. İştahımızı kontrol etmek de zor olabilir. Ayrıca ani kararlar almamaya dikkat etmeliyiz. Çarşamba günü Güneş ile Neptün arasında sıkıntılı olabilecek bir açı meydana geliyor. Bakışımız bulanıklaşabilir, sahip olduklarımızın değerini bilemeyebiliriz. Gereksiz bir iyimserlik bizi rahatça yanılgıya sürükleyebilir. Özellikle borçlanmak, kredi çekmek veya yatırım yapmak isteyenler çok dikkatli olmalı. Ay’ın İkizler burcuna geçmesiyle fazla konuşkan ve flörtçü olabiliriz, ağzımızdan çıkanlara da oldukça dikkat etmemiz gereken bir gün. Perşembe ve Cuma günleri etkili olacak Mars-Pluto karesi bizi biraz zorlayabilir. Enerjimiz düşebilir. Özellikle ilişkilerimizde, evde, aile içinde bazı huzursuzluklar yaşanabilir. Önceden verilmiş sözlerin tutulmadığına veya bu sözlerin bireysel arzular doğrultusunda bozulduğuna şahit olabiliriz. Uzun zamandır içimizde tuttuğumuz öfke ve korku gibi negatif duyguların bir şekilde açığa çıkması durumuna karşı tedbirli olmalıyız. Egosal dayatmalar, eleştiriye tahammülsüzlük, aile içinde, eş ve ortağa karşı fazla benmerkezci davranmak tartışmalara yol açabilir. Başka bir açıdan sevdiklerimiz ve ailemiz için şiddete, baskıya, manipülasyona ve tacize karşı koyabilir ya da cesur davranabiliriz. Mars-Pluto gerilimini takiben Cumartesi gece saatlerinde Ay Yengeç burcuna geçecek ve bu sebeple duygusal tepkilerimizin dozu da artacak. İşin içine Şiron’un da dâhil olmasıyla birlikte, geçmişte var olma mücadelesi verdiğimiz, bazı tatsız anılar hafızamızda canlanabilir. Hazır bunlar tekrar gündeme gelmişken şifalanmaya gayret edebiliriz. Böyle zamanlarda rüyalarımız derin anlamlar içerebilir, iyi analiz edilmelidir. Pazar günü Güneş, Mars ile üçgen açı yapıyor. Ay da Oğlak burcundaki Jüpiter, Satürn ve Pluto ile karşıtlık yapacak. Duygusal açıdan oldukça yoğun bir gün. Farkına bile varmadan egosal krizler yaratabilir ve sonrasında duygusal açıdan engellenmişlik, kısıtlanma ve karamsarlık hislerine kapılabiliriz. Mümkünse fiziksel olarak aktif olmaya gayret edebiliriz ve uzlaşmaya varmanın, uğruna savaştığımız şeyleri korumak anlamına geldiğini hatırlamalıyız. Mecbur kalırsak eşinizle veya en yakınlarınızla duygusal açıdan yolunda gitmeyen konuları masaya yatırabilir ve bir orta yol bulmaya çalışabilirsiniz. Şefkatli olup karşımızdakini anlamaya gayret edersek altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok.

Yükselen ve Güneş burcu Koç: Hafta başında eviniz veya aileniz için ani harcamalar yapabilirsiniz veya ev, arsa alım-satım konuları gündeme gelebilir. Çarşamba günü risk almaya daha meyillisiniz, zihniniz çok hareketli ve iletişim biçimindeki hızdan ötürü yanlış anlaşılmalara açıksınız. Aşk ilişkilerinde veya çocuklarla ilgili bazı konularda hayallerinizi gerçekleştirmeye çalışırken yanılabilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri, kendinizi her ne kadar güçlü hissetseniz de otorite figürlerine körü körüne kafa tutmayın, ‘ben bunu hallederim’ deyip olmadık işlere girişmeyin. Cumartesi ev ve ailevi konulara yoğunlaşıyorsunuz. Mutfakta zaman geçirmek, yemek yapmak veya mutfak raflarını elden geçirmek iyi gelebilir. Pazar; ailevi konulardaki yorgunluğunuzu biraz eğlenerek atmak isteyebilirsiniz. Sorumluluklarınızdan biraz uzaklaşıp enerjinizi daha fazla flört ve aşk ilişkilerine yönlendirebilirsiniz.

Yükselen ve Güneş burcu Boğa: Haftaya keyifli başlıyorsunuz; yeni seyahatler veya yakın çevre ve kardeşlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Aile, kardeşler ve arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Çarşamba günü ise kendiniz veya köklerinizle bağlantılı ilginç yüzleşmeler ve aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Geleceğe bakışınız biraz bulanıklaşabilir. Perşembe ve Cuma; uzak seyahatlerinizde bazı sorunlar yaşanabilir, erteleme veya iptal olma gibi. Yurt dışıyla bağlantılı işleri olan bazı Boğa’lar ise ani bir öfkeyle bazı sonlanmalara sebep olabilir. Cumartesi yine aile, yakın çevre veya kardeşlerle vakit geçirebilir, kısa seyahatlere çıkabilir veya yeme-içme konularına daha fazla para harcayabilirsiniz. Pazar günü, evinizde tek başına kalabileceğiniz bir ortam yaratıp dinlenmek iyi bir fikir olabilir.

Yükselen ve Güneş burcu İkizler: Hafta başında maddi konularda dikkatli olmanızı öneriyorum, para kaybetmeye, gereksiz alışverişler yapmaya ya da hırsızlıklara açık olabilirsiniz. Çarşamba günü otorite konumundaki kişilerle zorunlu olmadıkça iletişime geçmeyin, zira karşılıklı olarak algı sorunu yaşayabilirsiniz. Perşembe ve Cuma; arkadaş gruplarında krizler ya da sağlıkla ilgili ertelenmiş olan operasyonlar gündeme gelebilir, ayrıca partnerinizin risk alma konusundaki sabırsızlığına siz de kapılmayın. Hafta sonuna evinizle ilgilenerek veya mutfak bütçesini gözden geçirerek girebilirsiniz. Haftaya biraz yorucu enerjilerle başlasanız da Pazar günü güzel ve eğlenceli bir kapanış yapabilirsiniz. Sosyal gruplarınıza yeni dâhil olacak kişilerle birlikte enerjinizde bir tazelenme hissedeceksiniz.

Yükselen ve Güneş burcu Yengeç: Haftaya güçlü, kararlı ve bir parça iştahlı başlayanlardansınız. Uzun zamandır yaşadığınız zorlanmalara sebep olan duygusal tıkanıklıkları nihayet çözüyorsunuz ve gelecek vizyonunuz değişiyor. Çarşamba günü kendinize bir nebze yabancılaştığınız hissine kapılabilir ve yaşam biçiminiz ile ilkeleriniz arasındaki tutarsızlıklara kafa yorabilirsiniz. Perşembe ve Cuma; eşinizle ya da ortağınızla aranızdaki gerilim yükselebilir. Ancak üzerine çok emek verdiğiniz şeyleri, ufak tefek hataların berbat etmesine göz yummayın. Cumartesi günü yemek yerken dozu kaçırmamaya dikkat, ayrıca ödem sorunu da yaşayabilirsiniz. Bol su tüketmeye gayret edin. Pazar, özgüven artışıyla birlikte yaşam hedeflerinizde daha kararlı ve cesur olacaksınız.

Yükselen ve Güneş burcu Aslan: Hafta başında tek başınıza olmayı sevdiğiniz bir yerlerde modunuzu yükseltebilirsiniz. Çevrenizdeki ihtiyaç sahiplerini belirleyip gıda veya para yardımları yapmanız enerjinize bir ivme katacaktır. Çarşamba finansal konularda ve yatırım yapma açısından en riskli gruptasınız. Kredi çekmeden ve yeni yatırım araçlarına yönelmeden evvel dikkatli hesap yapın. Perşembe ve Cuma; uzun süre sizi yetersizlik duygusuna ve depresyona sürükleyen meselelerle mücadelenizde daha kararlı olabilirsiniz. Bir süredir odağınızı farklı ruhsal öğretilere yöneltmiş olabilirsiniz. Bu doğrultudaki yeni yaklaşımlar, hayatınızdaki pek çok şeyi kolaylaştırabilir. Cumartesi, içinde olduğunuz duygusal karmaşalar rüyalarınıza yansıyabilir. Bu konuları kız arkadaşlarınız veya annenizle konuşmak iyi gelebilir. Pazar, enerjiniz yükseliyor, daha önce gitmediğiniz yerlere gidebilir, açık hava aktivitelerinde bulunabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş burcu Başak: Arkadaş gruplarınızla birlikte, uzak yolculuk planları yaparak haftaya başlayabilirsiniz. Tabii bir bütçe ayarlaması yaptıktan sonra… Çarşamba günü ortaklı yürüttüğünüz konularda arka planda dönebilecek bazı şeylere karşı tetikte olun. Duyduğunuz her sözü dikkate almayın. Rüyalarınızdaki sembolleri takip edin. Perşembe ve Cuma; çocuklarla veya hobilerinizle ilgili ek bir maddi kaynağa ihtiyaç duyabilir, bunun için borçlanabilirsiniz. Cumartesi, yakın aile çevrenizle veya arkadaş gruplarınızla sosyalleşebilir, küçük gruplar halinde yemekli toplantılar düzenleyebilirsiniz. Pazar günü ise mümkün mertebe tek başınıza zaman geçirmeye çalışın, sözleriniz yaralayıcı olabilir veya tersi biçimde başkalarının sözleri sizi yaralayabilir.

Yükselen ve Güneş burcu Terazi: Hafta başında kariyerinizle veya ailevi konularla ilgili bir kriz veya dönüm noktası yaşayabilirsiniz. Eşinizin gelirlerindeki bir dalgalanma borçlanma gerekliliğini gündeme getirebilir. Çarşamba, işinizdeki veya sağlığınızdaki bazı belirsizlikler gelecek planlarınızı etkileyebilir. Fazla kalabalık ortamlarda bulunmayın, siz Teraziler sosyal mesafeye biraz daha fazla dikkat edin lütfen! Perşembe ve Cuma günleri ev içi durumlar ve ailevi konular enerjinizi düşürebilir. Varsa ertelediğiniz ev içi tadilatları yaptırmanız için çok uygun bir zaman. Cumartesi; aile, ebeveynler ya da eşinizin ailesiyle ilgili durumlar ortaya çıkabilir. Bu sizin anaç yönünüze olan ihtiyacı artırabilir. Pazar günü haftanın stresini eşinizle veya en yakın arkadaşlarınızla sosyalleşerek atabilirsiniz.

Yükselen ve Güneş burcu Akrep: Haftaya uzaklar ve yabancılar üzerinden olan gündeminizle devam ediyorsunuz. Yabancılarla yeni ortaklıklara imza atabilir, hayallerinize ulaşmanızı sağlayacak yeni gelir kaynakları yaratabilirsiniz. Uzaklardakilerle, özlediklerinizle bir araya gelebilirsiniz. Ancak risk almaya hevesli olan yanınızı biraz dengelemeniz yerinde olabilir. Çarşamba günü aşk hayatınızla ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir. Buradaki etki yardımıyla imgeleme meditasyonları yapabilirseniz hayatınızdaki enerji akışını iyi yönde değiştirirsiniz. Perşembe ve Cuma; mesleki manada büyük sistemlerin içine dâhil olabilirsiniz veya önünüzde bazı sıkıntılı süreçleri aşma zorunlulukları belirebilir. Zihninizde bazı şüpheler belirebilir. Cumartesi işlerinizdeki yoğunluktan ötürü içinde bulunduğunuz rutinden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Pazar ise nihayet günlük çabalarınızın sonuç vermeye başladığı bir gün. Kariyerinizi olumlu yönde etkileyebilecek olaylara ve fikirlere çok açıksınız.

Yükselen ve Güneş burcu Yay: Kalabalık bir gündemle haftaya başlıyorsunuzBazı işleriniz, projeleriniz, ortaklı gelirleriniz, ailevi meseleler ve sağlığınızla ilgili konularda stres yaşayabilir ve bir istikrar arayışında olabilirsiniz. Bu konularda güvende hissetme ihtiyacınız oldukça yüksek. Çarşamba günü kendinizi, nicedir gönlünüzde yatan bir şeyleri elde etmeye bir adım daha yakın hissedebilirsiniz. Perşembe ve Cuma; güvensizlikler ve korkular yeni başlangıçlar yapmanıza engel oluyor olabilir. Bunun da etkisini en çok çocuklarla ilgili konularda veya aşk ilişkilerinde hissedebilirsiniz. Cumartesi güçlü ve yoğun duygular sizi bir parça tedirgin edebilir, ortaklı gelirlerle ilgili endişelere kapılabilirsiniz ya da ev alım-satımıyla ilgili bir karar alabilirsiniz. Pazar günü sizin için de haftanın stresinden uzaklaşmak isteyeceğiniz, belki açık havada spor aktivitelerine katılarak eğleneceğiniz bir gün olabilir.

Yükselen ve Güneş burcu Oğlak: Aşk veya evlilikle ilgili olarak kendinizi güvende hissetmek üzere bazı risklere girebilirsiniz. Var olan ilişkileri toparlamak veya ilişkide bir sonraki aşamaya geçmek için nihayet biraz daha istekli olacağınız zamanlar. Ya hep ya hiç diyerek bir evliliğe ya da yeni ortaklıklara imza atmaya karar verebilirsiniz. Çarşamba günü finansal konularda kafanız biraz karışık olabilir. Kredi, sigorta, vergi gibi meseleleri ve bankayla olan işlerinizi mümkünse erteleyin veya varsa ortaklı işlerde imza yetkinizi bir iki gün kullanmayın. Perşembe ve Cuma; ev ve ailevi konularda dayatmacı ve inatçı olmamaya çalışın, bu iki gün sizin açınızdan biraz zorlayıcı bir enerji var. Kendi başınıza evde tamirat işleriyle uğraşabilirsiniz, ancak sakarlıklara karşı dikkat! Cumartesi, eşinizle aranızdaki duygusal etkileşim daha yapıcı, besleyici ve şefkatli olabilir. Pazar günü yine evdeki sakatlıklara karşı dikkatli olmanız gereken bir gün.

Yükselen ve Güneş burcu Kova: Sizin de hafta başındaki gündeminiz hayatınızın ev, aile, meslek ve sağlık alanlarındaki bazı gelişmeler. İçinizdeki direnci kırmayı başardığınızda, sizi sıkıntıya sokan hususlarla ilgili yeni başlangıçlar yapabileceksiniz. Tabii burada temel dürtünüz riski bertaraf edebilmek yönünde. Çarşamba günü birtakım sorunlar yaşamaya açıksınız. Karşılaştığınız bazı kişiler ya da olaylar kendinize güveninizi sarsabilir. Ayrıca paranıza veya cüzdanınıza sahip çıkın. Perşembe ve Cuma günleri ise sonunu düşünmeden edeceğiniz laflar boyunuzu aşabilir ve kendi sözlerinizin kurbanı olabilirsiniz. Cumartesi, ruhsal durumunuz çevrenizdeki olaylara bağlı olarak daha değişken olabilir, yine ailevi bazı konular sizi uğraştırabilir. İş arkadaşlarınızla daha duygusal paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Pazar günü yakınlarınızla kısa yolculuklara çıkarak gevşeyebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Zaten yeni başlangıçlara bir süredir açıksınız.

Yükselen ve Güneş burcu Balık: Bu hafta seyahatleriniz artıyor ve o seyahatlere riskli finansal konular için çıkmıyorsanız aşk yaşamınızda bir hareketlilik olacağını söyleyebilirim. Bazılarınız için hobilerinizle ilgili yeni başlangıçlar yapabileceğiniz veya sanatsal konularda oldukça ilhamlı olabileceğiniz bir zaman. Çarşamba günü sağlığınızla ilgili bazı işaretleri yanlış okuyabilirsiniz. Ancak aura güçlendirici veya enerji yükselten meditasyonlar yaparak da bu görünümü değerlendirebilirsiniz. Perşembe ve Cuma; özgüveniniz biraz daha yükseliyor, hatta belki daha önce çekindiğiniz birilerine kafa tutacak kadar. Güven artışının bir diğer etkisi gelecek planlarınızda düzeltmeler yapacak olmanız, ancak bu noktada istikrar sağlamanız biraz zaman alabilir. Cumartesi; aşk yaşamınız daha doyurucu olabilir, karşınızdaki kişiler size karşı daha duygusal ve sahiplenici olabilir. Pazar günü eğlenceye veya lükse haddinden fazla para harcamamaya gayret edin.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.